Gadu - Gadu

Jesteś tu nowy? Zapraszam Cię do powiedzenia o sobie paru słów. Oczywiście jeżeli tylko masz na to ochotę, nie jest to obowiązkowe. Jednak było by nam miło, gdybyśmy się dowiedzieli czegoś o Tobie. Tutaj także znajdziesz REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Gadu - Gadu

Post autor: hiob » 20-08-09, 21:11

Dal wszystkich, którzy potrzebowaliby z jakiegoś powodu skontaktować się ze mną podaję swoje GG: 1019688 Używam też skype'a, a mój "adres" to "nietolerancyjny".

Równocześnie parę uwag na temat używania przeze mnie gg, czy też skype'a.

Po pierwsze, używam ich tylko do wiadomości tekstowych. Nie rozmawiam przez żadne komunikatory, a jak ktoś koniecznie musi ze mną porozmawiać, to niech mi poda swój numer stacjonarnego telefonu. Zadzwonię i możemy gadać godzinami. Zwłaszcza, gdy jadę nad ranem i przysypiam za kierownicą. :lol:

Po drugie przypominam, że ja jestem "starej daty" i do tego rodzice mnie wychowali w taki sposób, że dla mnie są bardzo ważne pewne formy. Gdy ktoś się kontaktuje ze mną po raz pierwszy, niech poda swoje imię, czy pseudonim i napisze krótko skąd mnie zna. Nic mnie tak nie irytuje, jak wiadomość od nieznajomej, anonimowej osoby dopytująca się mnie o jakieś bzdury bez znaczenia.

Wczoraj na przykład, gdy jechałem samochodem, dostałem taką wiadomość od kogoś, kto nie umieścił żadnej informacji o sobie: "Witam. Z forum jestem". Po czym cisza. Ponieważ prowadziłem samochód, wysłałem tylko ikonkę z jadącym autkiem, mając nadzieję, że ten geniusz się domyśli. Dostałem odpowiedź: "rozmowny to ty nie jesteś", po czym... zablokował mój numer gg. Tak, że nawet nie mógłbym mu wyjaśnić, czemu nie jestem rozmowny jadąc ciężarówką po zatłoczonej autostradzie. Jeżeli więc temu komuś chodziło o zirytowanie mnie i nastawienie negatywnie do niego, udało mu się to w stu procentach.

Jeżeli więc ktoś chce od razu zrobić ze mnie wroga, zawsze może zacząć rozmowę w taki sam sposób. A przecież to naprawdę tak niewiele kosztuje napisać: "Mam na imię trucker1995 i znalazłem twoje gg na forum. Rozumiem, że jak jesteś zajęty, to nie odpiszesz teraz, ale chciałbym... ". Od razu inaczej patrzę na taką osobę.

Po trzecie i najważniejsze, ja naprawdę nie mam czasu na gadanie o niczym. Jak ktoś chce mi coś przekazać, poinformować o tym, że zapomniałem wyłączyć głos w kamerze, czy że opis na gg jest nieaktualny - bardzo się ucieszę, gdy mi to na gg przekaże. Ale jak ktoś chce pogadać o truckach, o pracy w USA, czy o zadaniu z angielskiego - zapraszam na forum. Nie rozmawiam o tym przez gg.

Jedynie gdy ktoś ma jakieś poważne sprawy, kwestie wiary, czy inne problemy i chciałby o tym rozmawiać - to postaram się znaleźć czas. Oczywiście gdy są to sprawy zbyt osobiste, by rozmawiać o tym na forum. Bo i w sprawach wiary, gdy są one ogólniejszej natury, także najlepiej tam prowadzić dyskusję.

Mam nadzieję, że mnie rozumiecie. Ja mam dość dużo osób na swojej liście gg, nie ma dnia, by ktoś nowy nie chciał mnie o coś zapytać, czy też choćby pozdrowić i gdybym chciał z każdym rozmawiać, na nic innego nie starczyłoby mi miejsca. Po prostu nie mogę, nawet, gdybym bardzo chciał.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zapraszam na forum. A gdyby ktoś inny chciał także tu podać swoje gg, bo chciałby porozmawiać z innymi na jakieś tematy, śmiało może ten wątek kontynuować.
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez hiob, łącznie zmieniany 3 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

servus
Przyjaciel forum
Posty: 123
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Berlin

Re: Gadu - Gadu

Post autor: servus » 20-08-09, 21:47

Wczoraj na przykład, gdy jechałem samochodem, dostałem taką wiadomość od kogoś, kto nie umieścił żadnej informacji o sobie: "Witam. Z forum jestem". Po czym cisza. Ponieważ prowadziłem samochód, wysłałem tylko ikonkę z jadącym autkiem, mając nadzieję, że ten geniusz się domyśli. Dostałem odpowiedź: "rozmowny to ty nie jesteś", po czym... zablokował mój numer gg
musze przyznac, ze to jest troche zabawne

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Gadu - Gadu

Post autor: hiob » 20-08-09, 22:39

servus, mnie to nie rozśmieszyło. :-/ Chyba nie mam poczucia humoru, ale takie osoby mnie po prostu irytują. Nie ja szukałem z nim kontaktu, nie ja zacząłem rozmowę i nie ja nie mogłem rozmawiać. O co mu więc chodziło? :roll: :?:

I takie przypadki mi się zdarzają co parę dni. Może nie aż z blokowaniem mojego numeru, ale z obrażaniem się na mnie, bo nie rzucam wszystkiego i nie zaczynam rozmawiać z kimś, kto nawet nie potrafi przestrzegać jakiś podstawowych zasad dobrego wychowania.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gadu - Gadu

Post autor: Vul » 21-08-09, 08:32

hiob pisze:A gdyby ktoś inny chciał także tu podać swoje gg, bo chciałby porozmawiać z innymi na jakieś tematy, śmiało może ten wątek kontynuować.
No to kontynuuję :)

Jeżeli ktoś ma jakiś problem, którego nie chce wyjawić na forum (do czego zachęcam bo to ubogaca innych) a do hioba jest kolejka ;) lub jeżeli ktoś ma pytanie dotyczące ogólnie pojętej informatyki, obróbki zdjęć, obróbki muzyki czy Wspólnoty Domowego Kościoła to zapraszam.
Moje GG: 89786
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

robin
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 07-02-09, 19:11
Lokalizacja: Gliwice

Re: Gadu - Gadu

Post autor: robin » 21-08-09, 19:15

Witam ja również się dołączam. Jeśli ktoś chce porozmawiać o sporcie także samochodowym lub dowiedzieć się czegoś o produkcji samochodów Opel to zapraszam 12989772. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :-D

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gadu - Gadu

Post autor: Alex » 23-08-09, 13:23

W sprawach rejestracji na forum i w każdej innej można pisać na moje GG - 6399567.

Marcinek
Przyjaciel forum
Posty: 207
Rejestracja: 28-11-07, 04:21
Lokalizacja: Szczecin Swinoujscie

Re: Gadu - Gadu

Post autor: Marcinek » 30-08-09, 00:43

Ja chętnie pomogę w temacie zdobywania Prawa Jazdy. Szkolenie, egzaminowanie, przepisy, wytyczne i tym podobne. Oczywiście chodzi o Polskę.

Numer: 2300025. Jeśli jestem niedostępny, proszę zostawić wiadomość, na pewno odpiszę.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
ziemianka
Przyjaciel forum
Posty: 19
Rejestracja: 04-04-09, 15:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Gadu - Gadu

Post autor: ziemianka » 28-12-09, 13:55

Witam!
Ja ilekroć zdarza mi się pisac na gg do Hioba to albo jest odpisane albo ma czas na rozmowę. A nawet gdyby nie miał, to w Jego sytuacji to chyba zrozumiałe - ma pracę i dom.
Co do faktu czy ktoś sie wyraża kulturalnie czy nie. Zawsze mam z tym dylemat poniewaz także lubię kurtuazję i dobre wychowanie. Jednak pamiętam także o tym ., kiedy ktoś nie zachowuje sie tak jakbym chciała, ze wychowanie to przede wszsytkim dom, a nie każdy zaznał tyle uwagi rodziców zeby wiedzieć że trzeba się przedstawić, więc robi to jak umie. To bardzo wazne aby o tym pamiętać, gdyż jakby zrobic twardą selekcję to z połowa ludzi nie bedzie się rozmawiać. Albo co gorsza stracimy taką osobe z oczu gdyż może się najzwyczajniej w świecie powstydzić swojego zachowania w reakcji na nasze zwrócenie uwagi. Dlatego warto wymagać kultury, ale niech mamy też na uwadze powody dla której jej nie ma.
Ostatnio zmieniony 28-12-09, 13:55 przez ziemianka, łącznie zmieniany 1 raz.

Adasko_PL
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 04-03-10, 21:14
Lokalizacja: Bytom, Polska
Kontakt:

Re: Gadu - Gadu

Post autor: Adasko_PL » 05-03-10, 01:19

To i ja się dołączę. Gdyby ktoś potrzebował informacji o transporcie krajowym i/lub międzynarodowym, o samochodach dostawczych i ciężarowych, zabudowach proszę pisać, gg: 5391904.

Awatar użytkownika
macieks79
Przyjaciel forum
Posty: 107
Rejestracja: 29-01-09, 15:09
Lokalizacja: Brzeg

Re: Gadu - Gadu

Post autor: macieks79 » 06-03-10, 08:55

To i ja się dołączę :
3823661
śmiało można pisać, z chęcią porozmawiam :)
Diesel kopci, diesel czadzi, diesel nigdy cię nie zdradzi!
Polo: jak dorosnę, będę Passatem! :)

Awatar użytkownika
Kapsiu
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 03-02-10, 20:32
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Gadu - Gadu

Post autor: Kapsiu » 10-03-10, 16:29

To ja żebym nie był postrzegany jako "użyszkodnik" na forum również się podłączam :) 9138338

Awatar użytkownika
Hawaj
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 21-06-08, 13:13
Lokalizacja: Krakow

Re: Gadu - Gadu

Post autor: Hawaj » 17-11-10, 08:41

ja też chętnie popiszę :mrgreen:

1137132

Awatar użytkownika
DominikTKR
Przyjaciel forum
Posty: 8
Rejestracja: 30-10-10, 23:52
Lokalizacja: szczytna k.kłodzka

Re: Gadu - Gadu

Post autor: DominikTKR » 17-11-10, 16:14

ja też się przyłączam moje to :

23683277
Życie jest jak krótki okres istnienia Rodzisz się żyjesz i umierasz.

Awatar użytkownika
Ksiaze Kaspian
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-01-09, 23:20
Lokalizacja: Jarocin

Re: Gadu - Gadu

Post autor: Ksiaze Kaspian » 27-11-10, 21:38

Witajcie.
Gdyby ktoś miał problemy w temacie transportu kolejowego, tramwajowego (ogólnie komunikacji miejskiej) Jak również elektroenergetyki zawodowej i stałoprądowej czy wreszcie w sprawie matematyki czy fizyki zapraszam. Ostrzegam tylko, że czasu nie mam zbyt wiele i czasami odpowiedź może przyjść po kilku dniach. Proszę tylko nie przekazywać linków bo i tak ich nie otwieram zwłaszcza od osób których nie znam. Mój numer gg 1902636. W sprawach związanych z wiarą zapraszam na czat Katolik.pl Jestem tam operatorem pod tym samym nickiem. Pozdrawiam. :)
Dopóki żyje na świecie chociaż jeden człowiek, który nie zna i nie kocha Chrystusa, nie wolno ci spocząć... Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan SDS

Awatar użytkownika
brunatny
Przyjaciel forum
Posty: 637
Rejestracja: 12-07-09, 22:11
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Re: Gadu - Gadu

Post autor: brunatny » 28-11-10, 22:14

To ja też wklejam swoje GG 18150576
Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli.

ODPOWIEDZ