Obrona wiary

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Obrona wiary

Post autor: Vul » 08-08-09, 19:26

przemek113 pisze:Proszę wszystkich o zapoznanie się z problemem i stanowcze zajęcie stanowiska.
Dziękuję za link :) Oczywiście podpisałem protest i zbojkotuję występ. Już samo zdjęcie przedstawiające wiszącą na krzyżu Madonnę Louise Ciccone czy teledyski typu "Like a Prayer" są wystarczające aby jej występ w katolickie święto był dla katolika obrazą.

Uważam podobnie jak Zbyszek Michał, że data występu w Polsce nie została ustalona przypadkowo.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

przemek113
Przyjaciel forum
Posty: 38
Rejestracja: 16-03-09, 18:50
Lokalizacja: Polska -Wielkopolska

Re: Obrona wiary

Post autor: przemek113 » 09-08-09, 00:36

Vul nie mnie,ale przyjaciołom z krakowskiego SKCH należy się podziękowanie,a także Wam ,którzy odpowiedzieliście na ich apel.Nie można milczeć kiedy rzucają w nas kamieniami,a ostatnio rzucają coraz celniej!My katolicy musimy się przebudzić,musimy zacząć chodzić z podniesionym czołem.Ja osobiście otrzymałem wiele niesamowitych dowodów potwierdzających opatrzność Maryi nade mną i moją rodziną.Otrzymaliśmy i nadal otrzymujemy od Pana za Jej wstawiennictwem wiele niczym nie zasłużonych łask.Więc jeśli nawet data koncertu jest przypadkowa ,to jako nie godny syn mojej ukochanej Niebiańskiej Matki i tak stanowczo staję w obronie Maryi,a także Jej Syna,który rozkładając ręce na krzyżu niestety nie zapraszał nas na swój koncert,ale aby Mu zaufać i w Jego cierpieniu odszukać drogę do szczęścia wiecznego.Anaheim jeśli śmiać Ci się chce to się śmiej podobno śmiech to zdrowie: :-D pozwól jednak,że ja pozostanę poważny i nie będę dobrze się bawił na koncercie "Madonny",ale będę za nią się modlił,bo jak słusznie zauważył Hiob nie Ona jest naszym wrogiem!Serdecznie dziękuję i pozdrawiam! :-D
Jezu ufam Tobie

przemek113
Przyjaciel forum
Posty: 38
Rejestracja: 16-03-09, 18:50
Lokalizacja: Polska -Wielkopolska

Re: Obrona wiary

Post autor: przemek113 » 09-08-09, 01:15

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:POL_Wolsztyn_COA.svg stąd pochodzę więc jak mogę milczeć :-D Tu króluje Niepokalana!
Jezu ufam Tobie

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Obrona wiary

Post autor: hiob » 09-08-09, 01:51

przemek113 pisze:http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:POL_Wolsztyn_COA.svg stąd pochodzę więc jak mogę milczeć :-D Tu króluje Niepokalana!
No proszę! A ja choć niewiele miejsc w Polsce, poza południem kraju, widziałem, bo na wakacje to się przeważnie po prostu jechało do babci na wieś, to w Wolsztynie byłem. I mam stamtąd wspaniałe wspomnienia. Albo raczej byłem nad jakimś jeziorem koło Wolsztyna. Lało cały czas, ale było wspaniale. Ale jak człowiek ma ...naście lat to mu wystarcza namiot i grzyby rosnące w lesie. Jak ma koło siebie przyjaciół, to co więcej potrzebuje do szczęścia?

A wracając do koncertu Madonny, to chciałem tylko dodać, że ja otrzymuję co tydzień list (newsletter) od organizacji "America Needs Fatima" i w ostatnim liście pierwsza wiadomość jest następująca:

"Send your instant e-protest to keep Madonna's blasphemy from showing in Catholic Poland on the day of Our Lady's Assumption.

August 6, 2009

Dear Piotr Jaskiernia,

You are requested to join several groups in Poland who are protesting the pop singer Madonna's blasphemous show "sweet and sticky"... - which is scheduled for August 15, the feast of the Assumption of the Blessed Virgin Mary - because some of the advertisements read:

"There's no room for two queens in this country!"

As Catholics, you and I cannot accept such an insult to Our Lady and the Catholic faith! No matter where in the world it is.

Send a protest message via email NOW to the Minister of the Interior of Poland at:

minister@mswia.gov.pl

Simply click on his email above.

And I've written a sample message that you may use and send as yours, or you can use it to help you in writing your own email message. Whatever option you prefer, it's vital that you send your message right away. The honor of Our Lady is precious and cannot be brushed aside.

Thank God! - the protest of several Catholic lay groups in Poland is picking up momentum.

And if hundreds of thousands of Americans join them, the protest may become so huge that the authorities in Poland will enforce the country's anti-blasphemy laws, and cancel the blasphemous show. How wonderful that would be!

For love of Our Blessed Mother, please pray this happens.

So please send your e-protest message today to the Polish Minister of the Interior at:

minister@mswia.gov.pl

Thank you!

Sincerely,

Robert E. Ritchie, Executive Director

PS – Please send your instant e-protest against the blasphemous Madonna show in Poland to the Minister of the Interior.

Above all, please pray that our protest be blessed by God, and that hundreds of thousands of Americans join the Catholics in Poland that are defending the holy honor of Our Lady against Madonna’s "sweet and sticky" show."


Tak więc, jak widać, protesty ogarnęły cały świat. Ja tę wiadomość dostałem nie dlatego, że jestem Polakiem. Oni taki newsletter wysyłają co tydzień do tysięcy osób na wszystkich kontynentach.

PS. Można wysłać list protestujący ze strony America Needs Fatima klikając TUTAJ
Ostatnio zmieniony 09-08-09, 01:56 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Obrona wiary

Post autor: hiob » 10-08-09, 00:32

Dzisiejsze wydanie "Frondy": http://fronda.pl/news/czytaj/17_tys_pol ... ra_madonna

Interesujące komentarze pod tekstem. Kilkanaście tysięcy podpisów pod petycją, sto tysięcy sprzedanych biletów na koncert. Smutne. Ale taka jest dzisiejsza Polska i taka jest nasza wiara. Dlatego trzeba zaczynać ewangelizację od podstaw, bo staliśmy się naprawdę krajem neopogańskim. Albo raczej krajem kulturowych i bardzo letnich katolików, dla których wiara nie ma praktycznie żadnego znaczenia.

Do niektórych ludzi przemawiają tylko pieniądze, a te sto tysięcy sprzedanych biletów to są konkretne dochody. Cóż. KubaCh pisze, że Madonnie chodziło o Dodę. Może. Ale jak widać wszyscy to odbierają inaczej. Zarówno organizacja America Needs Fatima, jak i ta pisząca na Frondzie mówią o prowokacji wymierzonej w Maryję. I mówiąc o braku miejsca dla dwóch Królowych, to narzuca się tu od razu pewien inny werset z Biblii:

Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. (Mt 6,24)

Potrzebna nam jest odmiana serc. Św. Mateusz chwilę wcześniej przytacza inne słowa Pana Jezusa:

Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. (Mt 6,21)

15. sierpnia jest doskonałą datą, by pokazać, gdzie sobie gromadzimy te skarby. Na Jasnej Górze będzie zapewne więcej osób niż na koncercie Madonny, a więc nie jest jeszcze tak źle z nami, ale smutne, że tak wiele osób jednak odeszło od wiary i tak obojętnie podchodzi do tych spraw.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ