Czy rzymscy katolicy są Chrześcijanami ?

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Charismatic
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 16-12-10, 12:19
Lokalizacja: Z Boga [1J4:4-6]

Czy rzymscy katolicy są Chrześcijanami ?

Post autor: Charismatic » 19-12-10, 18:37

jak w temacie - nie macie w Słowie Bożym żadnego potwierdzenia na to, że jesteście Chrześcijanami!


[20/12/2010, 0:59, Vul, Usunięto link prowadzący to śmietnika]
Ostatnio zmieniony 26-03-12, 01:02 przez Charismatic, łącznie zmieniany 2 razy.
"A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie"
(Gal.3:11)

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy rzymscy katolicy są Chrześcijanami ?

Post autor: Arturo » 19-12-10, 19:10

Kliknąłem w ten link do Youtuba!
Tam są strony takiej książeczki którą to widziałem jeszcze w latach 80-tych (albo na początku 90- tych).

Nic nowego nie wymyśliłeś kolego!. Zapewne Twoi przełożeni wysłali Cię (albo sam się zgłosiłeś) na fora internetowe i zaraz będziesz im składał sprawozdanie z Twej publicznej działalności. Daruj sobie i nam. To wszystko już było, nie tacy jak Ty próbowali mieszać ludziom w głowach a Kościół Katolicki istnieje i będzie istniał. A najlepiej to się nawróć. Bo złą drogą podążasz.

Mt 16:18
18. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.
(BT)

Charismatic
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 16-12-10, 12:19
Lokalizacja: Z Boga [1J4:4-6]

Re: Czy rzymscy katolicy są Chrześcijanami ?

Post autor: Charismatic » 19-12-10, 19:24

heretyku poznaj prawdę a potem zabieraj sie za pisanie!\papież sfałszował Slowo Boże dlatego piszesz że Piotr to jakaś skała!
pisalem to na forum ale już to usunęli bo tak ukrywają prawdę!


Co mówi Ewangelia:

"Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: 'Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?' A oni odpowiedzieli: "Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków" Jezus zapytał ich: "A wy za kogo Mnie uważacie?" Odpowiedział Szymon Piotr: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego" Na to Jezus mu rzekł: "Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą."
(Mt 16,13-18)

"Czasem sugerowano, że te słowa Jezusa znaczą, że Piotr jest skałą, na której powinien być zbudowany Kościół Chrześcijański, a więc, że Piotr nie Jezus jest w pewnym sensie fundamentem Chrześcijaństwa. To pytanie ma tak zasadnicze znaczenie, że sięga swym wpływem tak daleko, że dokladne zbadanie słów Jezusa jest konieczne dla wyciągnięcia z nich właściwego znaczenia.
W oryginale, nowotestamentowej grece, w wypowiedzi Jezusa skierowanej do Piotra widać przemyślaną grę słów. W grece imię Piotr to Petros; słowo opoka to petra. Bawiąc się podobieństwem brzemienia, Jezus mówi:
"Ty jesteś Piotr [Petros], i na tej opoce [petra] zbuduję Kościół mój" (Mt 16,18).
Choć widoczne jest podobieństwo brzmienia tych słów, ich podobieństwo jest nieco inne. Petros oznacza mały kamień lub otoczak. Petra oznacza potężną skałę. Pomysł budowania Kościoła na otoczaku byłby oczywiście nierozsądny, więc nie o to chodziło Jezusowi.
Jezus używa gry słów, by odkryć prawdę, którą chciał ukazać. On nie identyfikuje Piotra ze skałą. Raczej go z nią kontrastuje. Podkreśla, jak mały i nieznaczący jest mały kamyczek, Piotr, w porównaniu do potężnej skały, na której kościół ma być zbudowany.
(...)"*
* prof. Derek Prince "Fundamenty Prawego Życia" wyd. W Wyłomie
Ostatnio zmieniony 19-12-10, 19:33 przez Charismatic, łącznie zmieniany 2 razy.
"A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie"
(Gal.3:11)

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy rzymscy katolicy są Chrześcijanami ?

Post autor: Twin » 19-12-10, 20:11

Charismatic pierwsze słyszę aby Jezus zwracał się do Kefasa po grecku. Co znaczy kefa to już sobie bracie sam doczytaj zamiast powtarzać zasłyszane poglądy i dodatkowo się nimi kompromitować.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Czy rzymscy katolicy są Chrześcijanami ?

Post autor: Anaheim » 19-12-10, 20:12

Charismatic, twoje wypowiedzi sa strasznie chaotyczne i wydaja sie nerwowe, nie da sie ich praktycznie czytac...

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy rzymscy katolicy są Chrześcijanami ?

Post autor: Arturo » 19-12-10, 20:13

Kolego, Ty nie przekonasz mnie a ja Ciebie.
Ja pragnę przeżyć życie w zgodzie z tym co naucza Kościół Katolicki, bo uważam że w Kościele Katolickim jest pewna droga do zbawienia.

Ty uważasz że tak nie jest.
Wiem, że w tym momencie ja Cię nie przekonam.
Ja zostanę przy swoim a ty zapewne zostaniesz przy swoim.
Za kilkanaście może za kilkadziesiąt lat i tak staniemy wszyscy przed Panem.

Charismatic
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 16-12-10, 12:19
Lokalizacja: Z Boga [1J4:4-6]

Re: Czy rzymscy katolicy są Chrześcijanami ?

Post autor: Charismatic » 19-12-10, 20:16

no cóż, sami dajecie świadectwo, że słusznie odnosi się do was przepowiednia:
"Ich losem - zagłada, ich bogiem - brzuch, a chwała - w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne"
(Flp.3:19)
kto szczerze szuka prawdziwego Boga pozna czy ta nauka jest prawdziwa.
"A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie"
(Gal.3:11)

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy rzymscy katolicy są Chrześcijanami ?

Post autor: Twin » 19-12-10, 20:20

Charismatic pisze:no cóż, sami dajecie świadectwo, że słusznie odnosi się do was przepowiednia:
"Ich losem - zagłada, ich bogiem - brzuch, a chwała - w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne"
(Flp.3:19)
kto szczerze szuka prawdziwego Boga pozna czy ta nauka jest prawdziwa.

Rz 14:4
4. Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę? To, czy on stoi, czy upada, jest rzeczą jego Pana. Ostoi się zresztą, bo jego Pan ma moc utrzymać go na nogach.
(BT)
Ostatnio zmieniony 19-12-10, 20:21 przez Twin, łącznie zmieniany 1 raz.

Ada
Przyjaciel forum
Posty: 1066
Rejestracja: 06-09-10, 15:20
Lokalizacja: Radom

Re: Czy rzymscy katolicy są Chrześcijanami ?

Post autor: Ada » 20-12-10, 14:47

Witaj Charismatiku,

Muszę Ci powiedzieć, że bez względu na to, czy masz rację -co do swojej nauki- czy też jej nie masz, nikt nie będzie Cię słuchał, ponieważ Twoje słowa są, w moim przekonaniu, pełne jadu, jakiejś dziwnej niechęci.

A gdzie Twoja miłość Chrystusowa, jeśli jesteś uczniem Chrystusa? "Nie bądźcie zgorszeniem dla braci swoich", mówi Pismo. Jak chcesz kogokolwiek przekonać do tego, co mówisz, skoro Twoje postępowanie, Twoje słowa są zgorszeniem dla nich?

Na jakiej podstawie twierdzisz, że ich dążenia są przyziemne? że myślą o bogactwach tego świata, a nie o Bogu?

bo o tym mówi fr., który zacytowałeś. Który z rozmówców wypowiedział słowa, jakie Cię o tym przekonały?

Myślę, że doskonałym pierwszym posunięciem byłaby modlitwa za samego siebie. Prośba do Ducha Św., by dopomógł Ci dawać właściwe świadectwo. I prośba, by poprowadził Cię właściwą drogą, bo może ta, na której stoisz nie jest właściwa.

Nie osądzam Cię, bo wiem, że łatwo jest, nawet mając dobre intencje służyć nie Bogu, a temu, który sieje śmierć. Sama niegdyś popadłam w jego sidła. I dawałam złe świadectwo. I nawet nie zdawałam sobie sprawy, że tak jest. My, chrześcijanie, musimy uważać, bo to właśnie nas zły najbardziej atakuje. Innych nie musi, bo wie, że są jego:-)...

Życzę Ci Bożego pokoju. Oby inni ludzie czuli ten pokój w Twoich słowach i Twoim postępowaniu.

Jeśli tak będzie, to będzie znaczyć, że ...jesteś już w domu:).
"Starajcie się wpierw o Królestwo Boże, a wszystko inne będzie wam dane"

Ada

Awatar użytkownika
brunatny
Przyjaciel forum
Posty: 637
Rejestracja: 12-07-09, 22:11
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Re: Czy rzymscy katolicy są Chrześcijanami ?

Post autor: brunatny » 20-12-10, 23:38

Charismatic kim ty jesteś ? Jakie jest twoje wyznanie ? Jesteś luteraninem , świadkiem jehowy , tradycjonalistą , protestantem ? Oświeć nas jeśli możesz łatwiej będzie odnosić się do twoich wypowiedzi
Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 25-03-12, 10:03

Pozwolcie, ze zadam pytanie : czy charismatic jest charyzmatykiem oswieconym (przez kogo i w jakim sensie), czy oslepionyym (zaslepionym) przeciwko komus lub czemus bez wzgledu na stan rzeczywisty tego kogos lub czegos.
Zacietosc i zapieklosc w niecheci czy nienawisci nie jest nawierzchnia spotykana na drodze ku wyzynom (niebieskim) , spotyka sie taka nawierzchnie na drogach prowadzacych ku nizinom ( byc moze nawet piekielnym).
Kon teraz na laczke zbacza na pyszna trawke. :-P
Ostatnio zmieniony 25-03-12, 10:04 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.
konik

Awatar użytkownika
GiE
Przyjaciel forum
Posty: 306
Rejestracja: 17-01-10, 21:53
Lokalizacja: Polska

Re: Czy rzymscy katolicy są Chrześcijanami ?

Post autor: GiE » 25-03-12, 20:35

koniku takich tematów nie warto rozgrzebywać. Było minęło.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 25-03-12, 21:37

Chyba faktycznie niepotrzebnie kon to rozgrzebuje. Przepraszam :oops:
konik

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy rzymscy katolicy są Chrześcijanami ?

Post autor: Vul » 26-03-12, 01:01

Przy okazji rozgrzebania usunąłem z podtytułu odpowiedź "nie".

P.s.
Aż dziw, że to nie wylądowało w koszu...
Ostatnio zmieniony 26-03-12, 01:01 przez Vul, łącznie zmieniany 1 raz.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Anteas

Re: Czy rzymscy katolicy są Chrześcijanami ?

Post autor: Anteas » 26-03-12, 16:04

Vul pisze:Aż dziw, że to nie wylądowało w koszu...
Przy okazji przedświątecznego i wiosennego jednocześnie sprzątania...

ODPOWIEDZ