Dlaczego prezerwatywa jest zła (a NPR nie)

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Ada
Przyjaciel forum
Posty: 1066
Rejestracja: 06-09-10, 15:20
Lokalizacja: Radom

Re:

Post autor: Ada » 05-01-11, 14:38

koterba pisze:obawiam sie, ze homokoscioly juz wchodza do naszego kraju
prostuję: mam na myśli kościoły luterańskie.

Strona, którą podałeś otwiera mi się na głównej... nie ma nic o charakterystyce tego kościoła.
"Starajcie się wpierw o Królestwo Boże, a wszystko inne będzie wam dane"

Ada

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: KubaCh » 05-01-11, 15:25

zerknij w dział "zapowiedzi"

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re:

Post autor: Zbyszek Michał » 05-01-11, 15:36

Osobny temat?
Mam już lęki przed tematami rozmytymi :mrgreen:
A temat b.ważny: jak przygotowywać nasze kościoły i resztę społeczeństwa na obronę przed szerzeniem homoseksualizmu. Efekty walki z aborcją zdają się napawać optymizmem. Warto nie czekać
Jezu ufam Tobie!

koterba
Przyjaciel forum
Posty: 326
Rejestracja: 17-12-10, 21:15
Lokalizacja: Podlasie

Re:

Post autor: koterba » 05-01-11, 17:28

Ada pisze: prostuję: mam na myśli kościoły luterańskie.
Ada, nie mialem na mysli kosciolow luteranskich.Nigdzie tak nie napisalem

Ada
Przyjaciel forum
Posty: 1066
Rejestracja: 06-09-10, 15:20
Lokalizacja: Radom

Re:

Post autor: Ada » 07-01-11, 14:05

koterba pisze: nie mialem na mysli kosciolow luteranskich.Nigdzie tak nie napisalem
wiem, ja nie napisałam wcześniej jasno, że chodzi mi o kościoły luterańskie.
"Starajcie się wpierw o Królestwo Boże, a wszystko inne będzie wam dane"

Ada

piotruniog
Przyjaciel forum
Posty: 66
Rejestracja: 24-03-12, 14:59
Lokalizacja: Lublin

Re:

Post autor: piotruniog » 30-03-12, 09:38

Współżycie w dni niepłodne ma na celu to aby nie doszło do zapłodnienia, tak? A czy stosowanie prezerwatywy nie ma tego samego na celu ? Od razu jak pojawia się słowo prezerwatywa to padają jakieś skrajnie negatywne opinie, a to że lada moment facet tak się rozbuja że pójdzie na inne kobiety albo że żonę zacznie traktować jak przedmiot, itp. Przecież w wielu związkach wcale tak nie jest.

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: Vul » 30-03-12, 09:57

piotruniog pisze:Współżycie w dni niepłodne ma na celu to aby nie doszło do zapłodnienia, tak?
We wsółżyciu nigdy nie powinno być celem "nie dojście do zapłodnienia" niezależnie od tego kiedy ma ono miejsce. Akt małżeński (bo inny nie ma sensu) służy wzajemnemu oddaniu się małżonków z miłością i otwartością na nowe życie. Z prezerwatywą, (przynajmniej teoretycznie, bo jej skuteczność nie jest zbyt duża) żona dostępna jest "na zawołanie" męża, brak jest okresu oczekiwania, podczas którego budowany jest inny rodzaj relacji. Nie zostanie ona nigdy zbudowana, gdy nie będzie tęsknoty.

Temat jest złożony i traktowanie go po łebkach nie przynosi mu korzyści.
Ostatnio zmieniony 30-03-12, 10:18 przez Vul, łącznie zmieniany 1 raz.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
Paradoks
Przyjaciel forum
Posty: 131
Rejestracja: 26-02-12, 07:25
Lokalizacja: Poznań

Re:

Post autor: Paradoks » 30-03-12, 10:05

piotruniog pisze:Współżycie w dni niepłodne ma na celu to aby nie doszło do zapłodnienia, tak? A czy stosowanie prezerwatywy nie ma tego samego na celu ?
Ciężka praca ma na celu zdobycie pieniędzy. A kradzież nie ma takiego samego celu? ;-) .

piotruniog
Przyjaciel forum
Posty: 66
Rejestracja: 24-03-12, 14:59
Lokalizacja: Lublin

Re:

Post autor: piotruniog » 30-03-12, 10:14

Odnośnie ciężkiej pracy, gdzieś zerknąłem na wypowiedź Hioba, że ludzie w Polsce mają więcej pieniędzy niż kiedykolwiek, tylko nie pamiętam w jakim dziale. Zapewne jest w tym i prawda, ale zależy gdzie spojrzeć. Z własnego doświadczenia wiem, że ciężko jest utrzymać 3-5 osobową rodzinę za 1500zł netto i w Polsce jest wiele takich rodzin, ale to nie dział na takie kwestie.

rabiq
Przyjaciel forum
Posty: 50
Rejestracja: 10-04-11, 21:40
Lokalizacja: Nie wiem

Re:

Post autor: rabiq » 30-03-12, 10:16

sex to zdrowie, a prezerwatywy pomagają przeciw niechcianej ciąży, nad czym tu dyskutować. Chyba że chciałbym mieć 50 dzieci to bym nie stosował.

piotruniog
Przyjaciel forum
Posty: 66
Rejestracja: 24-03-12, 14:59
Lokalizacja: Lublin

Re:

Post autor: piotruniog » 30-03-12, 10:18

Czyli oczekiwanie na dni niepłodne służy tylko i wyłącznie jako budowanie relacji a nie jako swego rodzaju naturalna antykoncepcja?

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: Vul » 30-03-12, 10:25

rabiq pisze:sex to zdrowie, a prezerwatywy pomagają przeciw niechcianej ciąży
:) Przy takim założeniu, mówię to z pełną odpowiedzialnością nigdy nie będzie się szczęśliwym i nigdy nie osiągnie rozkoszy podczas aktu małżeńskiego. Może to być, co najwyżej, duża przyjemność.

Ale... jak powiedział mój kolega z liceum fizykowi gdy dostał dwóję i żebrał o trójkę: "tylko krowa nie zmienia zdania". Mi pozostaje mieć nadzieję i modlić się by osoby myślące w sposób promowany przez media a zacytowany przez Ciebie rabiq, nie brały przykładu z krowy ;)
Ostatnio zmieniony 30-03-12, 10:33 przez Vul, łącznie zmieniany 1 raz.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

piotruniog
Przyjaciel forum
Posty: 66
Rejestracja: 24-03-12, 14:59
Lokalizacja: Lublin

Re:

Post autor: piotruniog » 30-03-12, 10:31

rabiq - W swoim życiu miałem styczność z wielodzietną rodziną i widziałem dramat tych rodzin i jak to odbiło się na dzieciach( nie chcę jednak generalizować). Faktem jest jednak, że znam takich rodzin bardzo mało, więc albo NPR, który na celu ma to by nigdy nie dochodziło do antykoncepcji ciąży jest tak skuteczny :-> , albo dużo katolików ma swoją opinię na temat antykoncepcji.

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: Vul » 30-03-12, 10:32

piotruniog pisze:wyłącznie jako budowanie relacji a nie jako swego rodzaju naturalna antykoncepcja
Nie tylko... oczywiście patrzy się na obie strony medalu, Pan Bóg dał rozum i małżonkowie mają świadomość, kiedy może dojść do poczęcia a kiedy, po ludzku, nie może. Ale zawsze powinno się być otwartym, bo Bóg wie co jest najlepsze. Pisząc o budowie relacji chciałem zwrócić uwagę na coś co może nie być oczywiste. Jest to oczywiście metoda regulacji poczęć, coś innego niż antykoncepcja. To tak jakby powiedzieć, że komputer służy do tego, żeby móc wykonywać na nim operacje dodawania... w sumie można... :)
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Baboon

Re:

Post autor: Baboon » 30-03-12, 10:32

Vul pisze:
rabiq pisze:sex to zdrowie, a prezerwatywy pomagają przeciw niechcianej ciąży
:) Przy takim założeniu, mówię to z pełną odpowiedzialnością nigdy nie będzie się szczęśliwym
To jakim cudem ja byłem i jestem szczęśliwy?

ODPOWIEDZ