Dlaczego prezerwatywa jest zła (a NPR nie)

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 31-03-12, 23:09

W Boga niektorzy wierza, niektorzy nie wierza, wielu zgrywa chojraka - inni wierza ale niedowierzaja i wiedza lepiej ... z czego yu byc zadowolonym - z wlasnego strachu przykrytego zuchwaloscia?
konik

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: Vul » 31-03-12, 23:11

Anteas pisze: Nie jest sensownym argumentem np: "Ty nie będziesz szczęśliwy, bo używasz prezerwatywy".
To jest idiotyczny argument i jak poprzednio niedokładnie mnie cytujesz. Nigdy tak nie napisałem. Zacytowałem rabiqa:
rabiq pisze:sex to zdrowie, a prezerwatywy pomagają przeciw niechcianej ciąży
I napisałem, że nigdy nie będzie szczęśliwy [w miłości] ten kto kto trzyma się tej dewizy. I zdanie takie, po raz kolejny, podtrzymuję.
Ale jak widzisz stwierdzenie rabiqa różni się od Twojej interpretacji.
Baboon pisze:Każdy seks jest fajny.
No właśnie... fajny... nic więcej z nieodpowiedzialnego seksu nie wykrzeszesz, choćbyś stanął na uszach i pomachał nogami ;). Nie osiągniesz przyjemności większej niż para chomików.
Baboon pisze:Serio? O kurczę, dzięki że mi powiedziałeś. Przechodzę na celibat.
Mało zabawny dla mnie żart... wystarczy, że zachowasz wstrzemięźliwość, aby żyć w celibacie potrzeba czegoś więcej.
Baboon pisze:Nie tylko jestem gotowy, ale możliwe, że już 2 razy byłem ojcem przez kilka/kilkanaście godzin. W obu przypadkach Postinor załatwił sprawę.
Dostajesz ostrzeżenie za propagowanie cywilizacji śmierci.
Baboon pisze:Ok. Prawdopodobnie dwukrotnie zamordowałem nienarodzonego człowieka. Jesteś zadowolony?
Żaden normalny człowiek nie może być z tego zadowolony. Niech Ci Bóg wybaczy.

Muszę oficjalnie prosić o nie propagowanie skrajnie nieodpowiedzialnych postaw.
I jednocześnie zamykam temat, najważniejsze argumenty zostały przedstawione, a polemika zaczyna prowadzić do osobistych potyczek.
Ostatnio zmieniony 31-03-12, 23:13 przez Vul, łącznie zmieniany 1 raz.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: KubaCh » 31-03-12, 23:21

Baboon pisze:Każdy seks jest fajny.
:-D :-D ten z owieczką też? :-D :-D (przepraszam - nie mogłem się powstrzymać, ale skoro dla Ciebie każdy seks jest fajny, to rzeczywiście nie ma co się dziwić, że Ci lateks nie przeszkadza, bo ważne żeby kolokwialniem mówiąc organ był pocierany, a przez kogo i w jakich okolicznościach się już mniej liczy)
Baboon pisze:Jest wiele istotniejszych rzeczy jeżeli chodzi o czerpanie przyjemności z seksu.


A możesz coś na ten temat napisać? Rozwinąc tę światłą myśl? Bo mam wrażenie, że właśnie tego nie rozumiesz i stąd Ci lateks nie przeszkadza, a Postinor Ci odpowiada.
Baboon pisze:A Ty masz porównanie? Czy po prostu teoretyzujesz?
Z chusteczkami? Nie próbowałem - może kiedyś ;-) Z lateksem niestety mam i różnica jest przynajmniej moim zdaniem zasadnicza.
Baboon pisze:Kto świruje, ten świruje
No pewnie - nie świerujesz i potrafisz wytrzymać - a dowodem na to jest dwukrotne użycie Postinoru. Prawdziwy mężczyzna z Ciebie i jaki cierpliwy ;-)
Baboon pisze:Nie tylko jestem gotowy, ale możliwe, że już 2 razy byłem ojcem przez kilka/kilkanaście godzin.
Czyli jesteś gotowy - ale na kilkanaście godzin panicznego strachu, który kończysz zaaplikowaniem trucizny (która szkodzi nie tylko dziecku, które zabija, ale także jego matce, którą zapewne twierdzisz że kochasz? Zaiste - wzór odpowiedzialności i bohaterstwa z Ciebie.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re:

Post autor: hiob » 01-04-12, 17:51

Baboon pisze:... możliwe, że już 2 razy byłem ojcem przez kilka/kilkanaście godzin. W obu przypadkach Postinor załatwił sprawę.
Baboon pisze:
Twin pisze:Piękne określenie: "załatwił sprawę". W zgodzie z prawdą należałoby napisać, że zabił dziecko.
Ok. Prawdopodobnie dwukrotnie zamordowałem nienarodzonego człowieka. Jesteś zadowolony?
Bardzo mi przykro, Baboon, ale nie mogę dłużej tolerować takich Twoich wypowiedzi na naszym forum. Widzisz, dla Ciebie jest to najwyraźniej "nic", dla mnie jest to niewypowiedziane okrucieństwo i niesamowita tragedia. Pozbawienie życia niewinnej osoby jest czymś niewyobrażalnym, ale najbardziej boli to, jak Ty do tego obojętnie podchodzisz.

Nasze forum nie będzie służyć nikomu do propagowania cywilizacji śmierci. Dzisiejsze społeczeństwo jest wystarczająco obojętne na tę tragedię, a takie wypowiedzi jak Twoja nie pomagają w zmianie tego stanu. Gdybym zostawił to bez drastycznego kroku, oznaczałoby to, że i mnie to "zwisa". Ale mnie nie zwisa życie nienarodzonych braci i sióstr, niezależnie od tego, jak są oni maleńcy. Dlatego, z wielkim bólem i zapewnieniem o swojej modlitwie za Ciebie, muszę się z Tobą pożegnać.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: Vul » 01-04-12, 22:01

Odblokowuję temat z prośbą o poważne podejście do tematu, bo jest on w życiu małżeńskim bardzo ważny.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

ODPOWIEDZ