Balwochwalstwo

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

piotruniog
Przyjaciel forum
Posty: 66
Rejestracja: 24-03-12, 14:59
Lokalizacja: Lublin

Re: Balwochwalstwo

Post autor: piotruniog » 27-03-12, 16:37

A czy Ja nie zabijam, nie kradnę tylko dlatego, że tak mówi Pismo? Nie. To tak jakby ktoś nie zabijał tylko dlatego, że tak mówi Pismo, w takim razie jest to egoizm a nie moralność ponieważ czynią coś pod pretekstem nagrody. A może 10 przykazań to spis rzeczy, które żydzi czynili i aby zapanował porządek należało je wprowadzić w życie.... Co sądzicie?

piotruniog
Przyjaciel forum
Posty: 66
Rejestracja: 24-03-12, 14:59
Lokalizacja: Lublin

Re: Balwochwalstwo

Post autor: piotruniog » 27-03-12, 16:42

Zapewne to wszystko zależy też od podłoża, położenia w jakim się znajdujemy. Będąc sytymi nie przyjdzie Nam do głowy by ukraść jedzenie, a będąc wygłodniałymi, no właśnie ....

Gerwazy
Przyjaciel forum
Posty: 70
Rejestracja: 24-08-13, 03:42
Lokalizacja: b.d.

Re: Balwochwalstwo

Post autor: Gerwazy » 16-06-16, 16:43

5 Pwt 7 - 9
"Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie. 8 Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. 9 Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył..."

Osobiście mieszkam w kraju niechrześcijańskim gdzie jest sporo lokalnych bożków.
W pierwszym przykazaniu jest mowa o nieoddawaniu pokłonów co wydaje mi się jasne. Co jednak oznacza zakaz służenia? Co to znaczy służyć pogańskiemu bożkowi, dziś, w obecnych czasach?

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Re: Balwochwalstwo

Post autor: MRC » 16-06-16, 21:53

Dzisiaj, dokładnie kilka godzin wcześniej oglądałem coś na ten temat. Mam nadzieję że autor nie mija się z prawdą w innych swoich filmikach te akurat obejrzałem "od dechy do dechy" i uważam że są OK więc linki do nich podrzucam.
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/TEhX_An3klc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ZeFaK9BvhEM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Władysław
Przyjaciel forum
Posty: 208
Rejestracja: 04-04-14, 14:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balwochwalstwo

Post autor: Władysław » 13-07-16, 20:22

Co to znaczy służyć pogańskiemu bożkowi, dziś, w obecnych czasach?
Dokładnie to samo co dawniej. Służyć, czyli zajmować się, opiekować się, poświęcać czas.
Bożki pogańskie sa pokazywane jako statuetki, posążki, obrazki i ludzie często posiadają je w domach. Wobec nich ludzie wykonują różne czynności przykładowo palą kadzidła, składają kwiaty, ubierają posążek, myją go itd.

Służba to też w obecnych czasach podporządkowanie się temu co bóstwo głosi. Najczęściej bóstwa pogańskie obecnie nie mają za dużo "do powiedzenia" swoim wyznawcom.
Łowca trolli internetowych, biczownik gimbo-ateistów, pogromca głupoty w internecie.

ODPOWIEDZ