Książka "Zmienne nauki Świadków Jehowy"

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Obserwatorek
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 05-06-12, 18:48
Lokalizacja: Polska

Książka "Zmienne nauki Świadków Jehowy"

Post autor: Obserwatorek » 06-06-12, 11:03

Ukazała się nowa książka o naukach Świadków Jehowy:

"Zmienne nauki Świadków Jehowy. Najważniejsze zmiany w doktrynie Towarzystwa Strażnica w latach 1879-2011" (2012).

Ma ona 384 strony i zawiera też skany o Armagedonie w XX wieku.

Podobno niewielki nakład.
Wydał to Kościół Chrześcijan Baptystów.
Autorami są katolik W. Bednarski i ewangeliczny chrześcijanin Szymon Matusiak (były ŚJ)
Do nabycia na jego stronie:

http://www.baptysci.pl/ksiegarnia?page= ... uct_id=230

Więcej informacji o autorach i spis treści podano tu:

http://www.piotrandryszczak.pl/zmienne- ... ehowy.html

Na tej stronie podobno ma też ukazać się ta książka w niedługim czasie w wersji elektronicznej.
Ostatnio zmieniony 06-06-12, 11:10 przez Obserwatorek, łącznie zmieniany 3 razy.

Obserwatorek
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 05-06-12, 18:48
Lokalizacja: Polska

Re: Książka "Zmienne nauki Świadków Jehowy"

Post autor: Obserwatorek » 08-06-12, 13:24

Jestem po dwukrotnym przeczytaniu tej książki.
Ogrom materiału. Ponad 90 rozdziałów i setki podrozdziałów.
Nie spodziwałem się, że ŚJ tak wiele swoich nauk zmienili i ciągle zmieniają.
Rzeczywiście prawdą jest to, jak napisano na okładce:

Niniejsza książka jest pierwszym tego rodzaju obszernym kompendium wiedzy na temat zmian doktrynalnych w organizacji Świadków Jehowy i stanowi bezcenne źródło dla osób nie posiadających archiwalnych publikacji Towarzystwa Strażnica.

Jak ktoś będzie chciał coś wiedzieć z tej książki to mogę napisać, co zawiera albo czego nie zawiera lub podam jakiś cytat.
Ostatnio zmieniony 08-06-12, 17:07 przez Obserwatorek, łącznie zmieniany 1 raz.

Obserwatorek
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 05-06-12, 18:48
Lokalizacja: Polska

Re: Książka "Zmienne nauki Świadków Jehowy"

Post autor: Obserwatorek » 31-12-12, 16:42

Książka została opublikowana w wersji PFD i Word:

http://www.piotrandryszczak.pl/zmienne- ... ehowy.html

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

Re: Książka "Zmienne nauki Świadków Jehowy"

Post autor: Andriej » 27-02-13, 20:47

Dziekuje za link :-P - smakowity kasek do przemyslen

Obserwatorek
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 05-06-12, 18:48
Lokalizacja: Polska

Re: Książka "Zmienne nauki Świadków Jehowy"

Post autor: Obserwatorek » 13-06-16, 19:19

Po wielu staraniach powstała ang. wersja książki pt. Zmienne nauki Świadków Jehowy w PDFie.

https://wtsarchive.com/cfs/files/downlo ... s-2016.pdf

oryginalny jej tytuł to:

Ever-changing teachings of Jehovah’s Witnesses. The most important changes in the doctrine of the Watchtower Society in the years 1879-2015 (2016, wersja elektroniczna).

Idziemy w świat...

Publikacja zawiera też dodatek dla pierwszej połowy roku 2016, a więc idzie równo ze Strażnicą.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 15-06-16, 19:30

Ksiazka jest bardzo fajna i wartosciowa. Szkoda , ze nie mam jej w postaci papierowej, w komputrze zle mi sie czyta, prawie jest to dla mnie niemozliwe.
A gdzie mozna ja jeszcze nabyc?

Pozdrawiam serdecznie.
konik

Obserwatorek
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 05-06-12, 18:48
Lokalizacja: Polska

Re: od konika

Post autor: Obserwatorek » 25-06-16, 20:02

konik pisze:Ksiazka jest bardzo fajna i wartosciowa. Szkoda , ze nie mam jej w postaci papierowej, w komputrze zle mi sie czyta, prawie jest to dla mnie niemozliwe.
A gdzie mozna ja jeszcze nabyc?

Pozdrawiam serdecznie.
Ang. wersji nie będzie nigdy na papierze, bo brak zainteresowania wśród Polaków.
A w USA mają papierowe inne.

Polska wersja ma być dodruk:

http://slowoprawdy.pl/product.php?id_product=23

Tymczasem na razie tylko na allegro czasem ktoś odsprzedaje lub elektroniczna wersja jak wyżej.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 26-06-16, 09:11

A wybierasz sie moze na spotkanie apologetow, o ktorym Marek MRB informuje? Ma byc we wrzesniu w Warszawie.
Pozdrawiam serdecznie
konik

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: od konika

Post autor: Marek MRB » 26-06-16, 11:09

konik pisze:A wybierasz sie moze na spotkanie apologetow, o ktorym Marek MRB informuje? Ma byc we wrzesniu w Warszawie.
Pozdrawiam serdecznie
Ano właśnie:
Zapraszamy na VIII SESJĘ APOLOGETYCZNĄ
Wortal Apologetyka (apologetyka.katolik.pl) organizuje w dniach 2-4 września 2016 roku doroczną sesję apologetyczną (przyjazd w piątek wieczorem, zakończenie w niedzielę po obiedzie).
W tym roku chcemy się zająć "trójkątem apologetycznym":
Obrazek
Głównym prelegentem będzie znany biblista i apologeta, profesor nauk teologicznych i autor kilkunastu książek (zarówno o charakterze naukowym, jak i popularyzatorskim), biskup Adam Siemieniewski.
Oprócz zadań merytorycznych sesja stawia sobie za cel integracje katolickich środowisk apologetycznych – na co dzień działamy na różnych polach a przecież cele mamy wspólne. Dlatego na sesji znajdzie się także miejsce na prezentację różnych form działalności uczestników.
Prawdopodobnym miejscem sesji będzie dom rekolekcyjny Ojców Misjonarzy Krwi Chrystusa w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą. Jeszcze nie znamy dokładnych kosztów, ale – podobnie jak w zeszłym roku – z pewnością nie będą one powalające.
Osoby zainteresowane bardzo prosimy o jak najszybszy kontakt telefoniczny lub mailowy (Małgorzata Pastewka, 502 537 387, malgpastewka[ANTY-SPAM]wp.pl)
Podkreślamy, że spotkanie przeznaczone jest jedynie dla katolików i to utożsamiających się z nauczaniem Kościoła.
Prosimy też o przekazanie informacji osobom potencjalnie zainteresowanym (także duchownym!).
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Obserwatorek
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 05-06-12, 18:48
Lokalizacja: Polska

Re: Książka "Zmienne nauki Świadków Jehowy"

Post autor: Obserwatorek » 28-06-16, 20:46

Etap zjazdów mam już za sobą (kilka lat jeździłem 2 razy w roku). Jeździłem kiedyś na zjazdy ruchu Effatha do Niepokalanowa, które organizowali początkowo siostra Zofia Klimowska i pan T. Kunda, a później A. Wronka.
Teraz jestem pismakiem i już nie jeżdżę.
Ale popieram. :!:

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 29-06-16, 19:06

Drogi pismaku ;-)
A co napisales ciekawego?
konik

Obserwatorek
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 05-06-12, 18:48
Lokalizacja: Polska

Re: od konika

Post autor: Obserwatorek » 30-06-16, 09:53

konik pisze:Drogi pismaku ;-)
A co napisales ciekawego?
Między innymi to:

http://www.piotrandryszczak.pl/polemika ... ehowy.html

plus ponad 300 artykułów,o ŚJ i adwentystach.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 10-07-16, 11:46

Obserwatorku - jesli jestes WB to wowczas nawet znam Cie osobiscie (jako skromny petent oczywiscie )
Gratuluje i zycze powodzenia w tworczosci - moze bede mogl cos Twgo kupic, a jak nie to zwroce sie do Cibie - jedna ksiazke juz nawet mam ... bo jestem kon, ktory czyta :-D

Pozdrawiam serdecznie.
konik

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Książka "Zmienne nauki Świadków Jehowy"

Post autor: Marek MRB » 10-07-16, 19:22

Ja też od wielu lat korzystam z Twoich książek (jeszcze od czasu wydania w białej kartonowej okładce, pod poprzednim tytułem, nakładem Seminarium w Oliwie), polecam Cię wszędzie i chylę czoła przed dokładnością.
Ostatnio nawet publikujemy w ramach tej samej inicjatywy ("Wejdźmy na szczyt").
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Obserwatorek
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 05-06-12, 18:48
Lokalizacja: Polska

Re: Książka "Zmienne nauki Świadków Jehowy"

Post autor: Obserwatorek » 11-07-16, 10:33

Marek MRB pisze:Ja też od wielu lat korzystam z Twoich książek (jeszcze od czasu wydania w białej kartonowej okładce, pod poprzednim tytułem, nakładem Seminarium w Oliwie), polecam Cię wszędzie i chylę czoła przed dokładnością.
Ostatnio nawet publikujemy w ramach tej samej inicjatywy ("Wejdźmy na szczyt").
Cieszę się i powiem, że mamy dodatkowo wspólnego znajomego Cezarego P. z Gdańska, który był na Waszym zjeździe apologetycznym. :-D

ODPOWIEDZ