Książka "Zmienne nauki Świadków Jehowy"

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Obserwatorek
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 05-06-12, 18:48
Lokalizacja: Polska

Re: od konika

Post autor: Obserwatorek » 11-07-16, 10:35

konik pisze:Obserwatorku - jesli jestes WB to wowczas nawet znam Cie osobiscie (jako skromny petent oczywiscie )
Gratuluje i zycze powodzenia w tworczosci - moze bede mogl cos Twgo kupic, a jak nie to zwroce sie do Cibie - jedna ksiazke juz nawet mam ... bo jestem kon, ktory czyta :-D

Pozdrawiam serdecznie.
Dzięki za miłe słowa.
No widzisz, a ja nawet nie domyślam się którą osoba jesteś.
Pamiętaj, że wszystkie książki są za darmo w necie. I to często uzupełnione z czasem, a więc lepsze niż papierowe. :!:

Obserwatorek
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 05-06-12, 18:48
Lokalizacja: Polska

Re: od konika

Post autor: Obserwatorek » 17-07-16, 09:10

Marek MRB pisze:
konik pisze:A wybierasz sie moze na spotkanie apologetow, o ktorym Marek MRB informuje? Ma byc we wrzesniu w Warszawie.
Pozdrawiam serdecznie
Ano właśnie:
Zapraszamy na VIII SESJĘ APOLOGETYCZNĄ
Wortal Apologetyka (apologetyka.katolik.pl) organizuje w dniach 2-4 września 2016 roku doroczną sesję apologetyczną (przyjazd w piątek wieczorem, zakończenie w niedzielę po obiedzie).
W tym roku chcemy się zająć "trójkątem apologetycznym":
Obrazek
Głównym prelegentem będzie znany biblista i apologeta, profesor nauk teologicznych i autor kilkunastu książek (zarówno o charakterze naukowym, jak i popularyzatorskim), biskup Adam Siemieniewski.
Oprócz zadań merytorycznych sesja stawia sobie za cel integracje katolickich środowisk apologetycznych – na co dzień działamy na różnych polach a przecież cele mamy wspólne. Dlatego na sesji znajdzie się także miejsce na prezentację różnych form działalności uczestników.
Prawdopodobnym miejscem sesji będzie dom rekolekcyjny Ojców Misjonarzy Krwi Chrystusa w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą. Jeszcze nie znamy dokładnych kosztów, ale – podobnie jak w zeszłym roku – z pewnością nie będą one powalające.
Osoby zainteresowane bardzo prosimy o jak najszybszy kontakt telefoniczny lub mailowy (Małgorzata Pastewka, 502 537 387, malgpastewka[ANTY-SPAM]wp.pl)
Podkreślamy, że spotkanie przeznaczone jest jedynie dla katolików i to utożsamiających się z nauczaniem Kościoła.
Prosimy też o przekazanie informacji osobom potencjalnie zainteresowanym (także duchownym!).
Kolega, który miał zamiar wybrać się na poprzednią sesję (jednak nie był bo coś mu wypadło) pytał mnie, gdzie są owoce tej sesji?
Sam nie wiedziałem co odpowiedzieć. Chodziło mu o teksty zapisane z sympozjum.
Czy może owoce sympozjów nie są zapisywane?

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Książka "Zmienne nauki Świadków Jehowy"

Post autor: Marek MRB » 17-07-16, 11:03

Dobre pytanie.
Zeszłoroczna sesja była trochę na "pozbieranie się" (była kilkuletnia przerwa w spotkaniach).
Mieliśmy trochę kłopotów z rejestracją - stąd tylko dwa materiały pisemne:
http://analizy.biz/apologetyka/sesja.htm
http://analizy.biz/apologetyka/sesjamrb.htm

W tym roku sesja będzie rejestrowana w pełni.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Obserwatorek
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 05-06-12, 18:48
Lokalizacja: Polska

Re: Książka "Zmienne nauki Świadków Jehowy"

Post autor: Obserwatorek » 17-07-16, 18:35

Dzieki za info, a myślałem, że jak nie istnieje już strona apologetyka, to nikt tego nie rejestruje.

Ale widzę i inny owoc:

http://analizy.biz/ksiazkiapologetyczne/

Gratulacje. :!:

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Książka "Zmienne nauki Świadków Jehowy"

Post autor: Marek MRB » 17-07-16, 23:58

Strona apologetyka jest właśnie reaktywowana. Kopia na analizy.biz jest tymczasowa (ale chyba ją tam zostawię).
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 18-07-16, 10:03

Obserwatorku - konia ponioslo kiedys do Gdanska , i tam sie zetknelismy, gdyz stalem sie szczesliwym nabywca twego dziela z rak Twoich :-D

Pozdrawiam serdecznie.
konik

Obserwatorek
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 05-06-12, 18:48
Lokalizacja: Polska

Re: Książka "Zmienne nauki Świadków Jehowy"

Post autor: Obserwatorek » 18-07-16, 10:31

Marek MRB pisze:Strona apologetyka jest właśnie reaktywowana. Kopia na analizy.biz jest tymczasowa (ale chyba ją tam zostawię).
Zapewne zostaw swoja prywatną stronę. Nie żałuj grosza. ;-)

Kiedyś liczyłem, że apologetyka jako strona prawie "instytucjonalna" ostoi się, a tu się zawiodłem.
Pomyślałem sobie, że ideałem jest zamieszczać swoje treści na stronach zakonów, które np. istnieją 600 lat. One się ostoją.
Bo prywatne strony znikają, gdy założycielowi przejdzie pasja i oddanie sprawie.τ :-(
Albo jak umrze np. założyciel. Jak żył śp. Jureczko to było więcej pasji i apologetyki.
Później już mniej...
No i ks. biskup został właśnie wtedy biskupem i opuścił ze zrozumiałych względów stronę... :->
Ostatnio zmieniony 18-07-16, 10:33 przez Obserwatorek, łącznie zmieniany 1 raz.

Obserwatorek
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 05-06-12, 18:48
Lokalizacja: Polska

Re: od konika

Post autor: Obserwatorek » 22-07-16, 11:48

konik pisze:Obserwatorku - konia ponioslo kiedys do Gdanska , i tam sie zetknelismy, gdyz stalem sie szczesliwym nabywca twego dziela z rak Twoich :-D

Pozdrawiam serdecznie.
No niestety nie zapamiętałem. :-(
Siedziałem w poradni w latach 1989-2013 i tam się sporo osób przewinęło. ;-)

ODPOWIEDZ