Krytyka Przekładu Nowego Świata

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Krytyka Przekładu Nowego Świata

Post autor: Obserwatorek » 06-06-12, 16:51

Na Wikipedii jest zamieszczone hasło "Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata".

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pismo_%C5% ... C5%9Awiata

Jednak warto wiedzieć, że na końcu tego hasła są ciekawe odsyłacze do krytycznych opracowań.
Wydaje się, że najszerszym jest zatytułowane:

Kompleksowa krytyka Przekładu Nowego Świata

http://www.piotrandryszczak.pl/biblia_s ... ehowy.html

Zawiera ono w tej chwili aż 17 artykułów, w tym wiodący, składający się z sześciu części, mający tytuł:

Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata plagiatem, tłumaczeniem amatorów czy wiarygodnym przekładem?

Autor zapowiada też, kolejne artykuły dotyczące tej kontrowersyjnej Biblii:

Widzialny powrót Jezusa w Biblii Świadków Jehowy???
Dusza nieśmiertelna w Biblii Świadków Jehowy???
Piekło w Biblii Świadków Jehowy???
Czyściec w Biblii Świadków Jehowy???

Ciekawe, że Towarzystwo Strażnica samo przyznaje, że jego przekład Biblii jest uznawany za "fałszerstwo":

"W XX wieku nazwano fałszerstwem inny przekład Biblii - New World Translation (Przekład Nowego Świata)" (Strażnica Nr 5, 1991 s. 26).

DAWID 91
Przyjaciel forum
Kontakt:

Re: Krytyka Przekładu Nowego Świata

Post autor: DAWID 91 » 11-06-12, 14:18

Ja jestem Świadkiem Jehowy chętnie odpowiem na każde pytania i podyskutuje na każde tematy , pytania można pisać na PW lub forum.
Ostatnio zmieniony 11-06-12, 14:19 przez DAWID 91, łącznie zmieniany 1 raz.

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Post autor: Obserwatorek » 11-06-12, 18:58

Dawid 91 pisze:Ja jestem Świadkiem Jehowy chętnie odpowiem na każde pytania i podyskutuje na każde tematy , pytania można pisać na PW lub forum.
No to napisz jak godzisz dwa wersety z Biblii ŚJ:

W J 1:1 Jezus jest jako "bóg".
W J 20:28 Jezus jest jako "Bóg".

Czy On jest bogiem czy Bogiem?

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Post autor: Obserwatorek » 11-06-12, 19:21

Ciekawe stwierdzenia ze Strażnicy o Biblii ŚJ:

"Podobnie New World Translation spotyka się z krytyką, gdyż wydali go Świadkowie Jehowy, którzy otwarcie mówią, że wiele doktryn chrześcijaństwa nie pochodzi z Biblii" (Strażnica Nr 5, 1991 s. 30).

"Ale czy mimo najlepszych intencji członkowie komitetu mieli odpowiednie kwalifikacje do wykonania tego zadania? Niektórzy krytycznie nastawieni bibliści oświadczyli, że ze względu na nieujawnienie nazwisk tłumaczy oraz ich stopni naukowych należałoby to dzieło zupełnie odrzucić, jako owoc pracy amatorów" (Przebudźcie się! Nr 9, 1994 s. 17).

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Post autor: Obserwatorek » 11-06-12, 19:24

Dawid 91 pisze:Ja jestem Świadkiem Jehowy chętnie odpowiem na każde pytania i podyskutuje na każde tematy , pytania można pisać na PW lub forum.
Ależ my znamy nauki ŚJ. Ich publikacje sa ogólnodostępne w necie.
Piszesz, że odpowiesz, na każde pytanie.
Oj troszkę chwalisz się, bo jak zapytam Cię o nauki Russella i Rutherforda, prezesów tej organizacji, to pewnie nie za wiele będziesz miał do powiedzenia.

DAWID 91
Przyjaciel forum
Kontakt:

Wysłany: Dzisiaj 18:58

Post autor: DAWID 91 » 11-06-12, 20:09

Jezus nie jest Bogiem tylko synem Bożym, Bóg nie ma początku ani końca jak wiesz natomiast Jezus jest współistotny Ojcu i był przy nim przy stwarzaniu świata o czym mówi
ewangelia Jana. Chcąc poznać prawdę z Pisma Świętego trzeba go czytać w całości i rozważać ze zrozumieniem werset po wersecie a nie interpretować pojedynczych słów.
Gdyby Jezus był Bogiem to nie musiałby umrzeć męczeńska śmiercią na krzyżu , i ponownie
zmartwychwstać i wstąpić do nieba. Ze sprawozdań biblijnych jak wiesz Jezus był człowiekiem i chodził po ziemi. Nauczał i dawał przykłady w synagogach, uzdrawiał chorych, pocieszał strapionych i dodawał otuchy. Dlatego zdrowy rozsądek nakazuje Jezusa uznawać za syna Bożego czyli Syna Boga a nie Boga. Bóg nie mógł być człowiekiem i chodzić po ziemi ponieważ jest potężny w swojej mocy jest duchem i niewidzialny.
Ostatnio zmieniony 11-06-12, 20:22 przez DAWID 91, łącznie zmieniany 1 raz.

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Post autor: Obserwatorek » 11-06-12, 20:14

Dawid 91 pisze:Jezus nie jest Bogiem tylko synem Bożym, Bóg nie ma początku ani końca jak wiesz natomiast Jezus jest współistotny Ojcu i był przy nim przy stwarzaniu świata o czym mówi
ewangelia Jana. Chcąc poznać prawdę z Pisma Świętego trzeba go czytać w całości i rozważać ze zrozumieniem werset po wersecie a nie interpretować pojedynczych słów.
Gdyby Jezus był Bogiem to nie musiałby umrzeć męczeńska śmiercią na krzyżu , i ponownie
zmartwychwstać i wstąpić do nieba. Ze sprawozdań biblijnych jak wiesz Jezus był człowiekiem i chodził po ziemi. Nauczał i dawał przykłady w synagogach, uzdrawiał chorych, pocieszał strapionych i dodawał otuchy. Dlatego zdrowy rozsądek nakazuje Jezusa uznawać za syna Bożego czyli Syna Boga a nie Boga. Bóg nie mógł być człowiekiem i chodzić po ziemi ponieważ jest potężny w swojej mocy jest duchem i niewidzialny.
Przeczysz swej Biblii, która mówi: "Mój Pan i mój Bóg" (J 20:28).
Nie odpowiadasz na pytanie. Ja mam waszą Bibie więc wiem czego ona uczy.
Ostatnio zmieniony 11-06-12, 20:17 przez Obserwatorek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum

od konika

Post autor: konik » 11-06-12, 20:21

Nie mowi nam Pismo Swiete, ze Jezus nie moze byc Bogiem, dlatego jest to twierdzenie samo w sobie nieudowodnione.
Ta sprawa nie dotyczy sporu miedzy Bogiem, a ludzmi (to sam Stworca o tym decyduje), ale jest to spor miedzy ludzmi podazajacymi za apostolskim autorytetem w oddawaniu czci Bogu, a ludzmi odrzucajacymi (w jakiejs czesci albo praktycznie w calosci) nauczanie Apostolow w kwestii Kosciola ( fundamenty, autorytet, nauczanie) i w kwestii Slowa Bozego ( wlasciwa doktryna, falszywi prorocy i nauczyciele).
Serdecznie pozdrawiam.
konik

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Post autor: Obserwatorek » 11-06-12, 20:21

Dawid 91 pisze:jak wiesz natomiast Jezus jest współistotny Ojcu i był przy nim przy stwarzaniu świata o czym mówi
ewangelia Jana.
Pokaż mi, gdzie Towarzystwo Strażnica naucza, że Jezus jest współistotny Ojcu
Z tego co wiem, to Twoja organizacja przeczy temu.
Pewnie nie jesteś ŚJ, bo słabo znasz doktrynę ŚJ. :!:
Ostatnio zmieniony 11-06-12, 20:26 przez Obserwatorek, łącznie zmieniany 1 raz.

DAWID 91
Przyjaciel forum
Kontakt:

Wysłany: Dzisiaj 19:21

Post autor: DAWID 91 » 11-06-12, 20:26

Wiele doktryn chrześcijaństwa nie pochodzi z Biblii - nie ma uzasadnienia Biblijnego pochodzi z praktyk pogańskich.
np. obchodzenie świat Wielkanocnych , Bożego ciała , Bozego Narodzenia i wiele innych.
Jedynym świętem które mamy obchodzić jest to Pamiątka Śmierci Jezusa
Ostatnio zmieniony 11-06-12, 20:26 przez DAWID 91, łącznie zmieniany 1 raz.

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Re: Wysłany: Dzisiaj 19:21

Post autor: Obserwatorek » 11-06-12, 20:28

Dawid 91 pisze:Wiele doktryn chrześcijaństwa nie pochodzi z Biblii - nie ma uzasadnienia Biblijnego pochodzi z praktyk pogańskich.
np. obchodzenie świat Wielkanocnych , Bożego ciała , Bozego Narodzenia i wiele innych.
Jedynym świętem które mamy obchodzić jest to Pamiątka Śmierci Jezusa
Już zmieniasz temat?
Wszystkie te święta ŚJ też obchodzili, później się wypięli na nie.
Poczytaj swoją książkę "Świadkowie Jehowy głosiciele Królestwa Bożego". :?:

Wracając do Bóstwa Jezusa.
W Iz 9:6 Biblia ŚJ nazywa Jezusa też Bogiem, nie bogiem.
Ostatnio zmieniony 11-06-12, 20:32 przez Obserwatorek, łącznie zmieniany 3 razy.

DAWID 91
Przyjaciel forum
Kontakt:

Odpowiedz na wiadomośc z godz 20:21

Post autor: DAWID 91 » 11-06-12, 20:40

Widzę że jesteś dobrym filozofem a nie znawcą Pisma Świętego ja posługuje się nie tylko
przekładem nowego świata ale tez przekładem Wujka, 1000-lecia , które są przekładami
katolickimi - i w niczym mi nie przeszkadza to. ŚJ nie posiadają żadnych swoich doktryn jak Ty sobie to wyobrażasz tylko interpretują prawdę . Wiele rzeczy niemożna pogodzić z prawdą ponieważ zaprzeczają tym co pisze w Piśmie Świętym.
Ogólnie rzecz biorąc ludzie traktują Pismo Święte jak stary przeżytek ewentualnie
praktykują to co im odpowiada dodając sobie ubarwienie w postaci obrzędów.

JESTEM ŚWIADKIEM JEHOWY i nie nie muszę ci tego udowadniać .
Jak chcesz porozmawiać w logiczny sposób to zadawaj konkretne i prawdziwe pytania
pisząc na PW.

DAWID 91
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: DAWID 91 » 11-06-12, 20:42

Będę jutro czekam na pytania jak chcesz PW .
Do zobaczenia

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Re: Odpowiedz na wiadomośc z godz 20:21

Post autor: Obserwatorek » 11-06-12, 20:46

Dawid 91 pisze:ŚJ nie posiadają żadnych swoich doktryn
Znów nie piszesz prawdy. Towarzystwo Strażnica ma też swoje doktryny. Wszak pisze np. o swoich śpiewnikach następująco:

"Dlatego też choćby ze względów doktrynalnych trzeba było zrewidować śpiewnik. Z tych i innych powodów Ciało Kierownicze podjęło decyzję o wydaniu nowego śpiewnika, zatytułowanego Śpiewajmy Jehowie" (Strażnica 15.12 2010 s. 23).

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Post autor: Obserwatorek » 11-06-12, 20:47

Dawid 91 pisze:Będę jutro czekam na pytania jak chcesz PW .
Do zobaczenia
Ale ja nie mam do Ciebie pytań, bo widzę, że lepiej znam nauki ŚJ niż Ty.
Dlatego nie chce mi się wierzyć że jesteś ŚJ. No ale może Ciebie coś nauczę. :-D
Ostatnio zmieniony 11-06-12, 20:50 przez Obserwatorek, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ