Krytyka Przekładu Nowego Świata

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Re: Odpowiedz na wiadomośc z godz 20:21

Post autor: Obserwatorek » 11-06-12, 21:08

Dawid 91 pisze:Widzę że jesteś dobrym filozofem a nie znawcą Pisma Świętego ja posługuje się nie tylko
przekładem nowego świata ale tez przekładem Wujka, 1000-lecia , które są przekładami
katolickimi - i w niczym mi nie przeszkadza to.
Na razie to ja więcej Pismem Świętym się posługiwałem niż Ty.
Jaki werset zacytowałeś?
Prócz tego to ze ŚJ rozmawiam na podstawie ich Pisma Świętego, bo tylko to wg nich jest najlepsze.
Sami się tak oto chwalą:

"Jednakże tym ludziom, którzy już posiadają jakieś inne wydanie Biblii, możemy bez trudu wykazać wyższość Przekładu Nowego Świata" ("Nasza Służba Królestwa" Nr 12, 1999 s. 4).

W pierwszym poście dałem link artykułów autora, który rozprawił się z Biblią Towarzystwa Strażnica. Wystarczy poczytać i zobaczyć, czy Biblia ŚJ jest tłumaczeniem amatorów czy rzetelnym przekładem. :!:

efedryna
Przyjaciel forum

Re: Wysłany: Dzisiaj 18:58

Post autor: efedryna » 11-06-12, 23:04

Dawid 91 pisze:Jezus nie jest Bogiem tylko synem Bożym, Bóg nie ma początku ani końca jak wiesz natomiast Jezus jest współistotny Ojcu i był przy nim przy stwarzaniu świata o czym mówi
ewangelia Jana. Chcąc poznać prawdę z Pisma Świętego trzeba go czytać w całości i rozważać ze zrozumieniem werset po wersecie a nie interpretować pojedynczych słów.
Gdyby Jezus był Bogiem to nie musiałby umrzeć męczeńska śmiercią na krzyżu , i ponownie
zmartwychwstać i wstąpić do nieba. Ze sprawozdań biblijnych jak wiesz Jezus był człowiekiem i chodził po ziemi. Nauczał i dawał przykłady w synagogach, uzdrawiał chorych, pocieszał strapionych i dodawał otuchy. Dlatego zdrowy rozsądek nakazuje Jezusa uznawać za syna Bożego czyli Syna Boga a nie Boga. Bóg nie mógł być człowiekiem i chodzić po ziemi ponieważ jest potężny w swojej mocy jest duchem i niewidzialny.
Jeśli jak twierdzisz, iż Jezus jest współistotny Ojcu, to musi być Bogiem. Czyli ma tę samą naturę (istotę) czyli boskość.
Poza tym, Jezus jest Bogiem i człowiekiem. Jako człowiek zrodzony z istoty Matki musiał podlegać prawom natury, czyli cierpiał jak człowiek i umarł jak człowiek. Natura Boga, którą ma od Ojca (Hbr 1,5) nie podlega cierpieniu i śmierci.
Słusznie należy - jak piszesz - uznawać Jezusa za Syna Bożego (nie jest tą samą osobą co Ojciec), ponieważ zrodzony z Boga jest Bogiem (J 1,1; 20,28; Rz 9,5; Tt 2,13; 1 J 5,20).

Bóg chodził po ziemi w Osobie Jezusa Chrystusa:

"Bogiem było Słowo" (J 1,1)
"Słowo stało się ciałem" (J 1,14)

Chrystus jest Bogiem i człowiekiem. Taka jest wiara chrześcijan. Kto twierdzi inaczej, nie jest chrześcijaninem. Ta prawda jest prosta i oczywista. Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11-06-12, 23:14 przez efedryna, łącznie zmieniany 4 razy.

DAWID 91
Przyjaciel forum
Kontakt:

Odpowiedz na wysłanie wczoraj 23:04

Post autor: DAWID 91 » 12-06-12, 11:15

efedryna pisze: Jeśli jak twierdzisz, iż Jezus jest współistotny Ojcu, to musi być Bogiem. Czyli ma tę samą naturę (istotę) czyli boskość.
Poza tym, Jezus jest Bogiem i człowiekiem. Jako człowiek zrodzony z istoty Matki musiał podlegać prawom natury, czyli cierpiał jak człowiek i umarł jak człowiek. Natura Boga, którą ma od Ojca (Hbr 1,5) nie podlega cierpieniu i śmierci.
Słusznie należy - jak piszesz - uznawać Jezusa za Syna Bożego (nie jest tą samą osobą co Ojciec), ponieważ zrodzony z Boga jest Bogiem (J 1,1; 20,28; Rz 9,5; Tt 2,13; 1 J 5,20).

Bóg chodził po ziemi w Osobie Jezusa Chrystusa:

"Bogiem było Słowo" (J 1,1)
"Słowo stało się ciałem" (J 1,14)

Chrystus jest Bogiem i człowiekiem. Taka jest wiara chrześcijan. Kto twierdzi inaczej, nie jest chrześcijaninem. Ta prawda jest prosta i oczywista. Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami.

Obrazek
Chcąc zrozumieć Pismo święte trzeba poważnie i z rozwaga zastanawiać się nad każdym
słowem i interpretować dosłownie tak jak pisze nic nie dodając lub ujmując.
Tak jak pisałem i ty też Jezus jest Synem Bożym a nie Bogiem KOL 1:15-17 ,GAL4:4

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Re: Odpowiedz na wysłanie wczoraj 23:04

Post autor: Obserwatorek » 12-06-12, 12:53

Dawid 91 pisze: Chcąc zrozumieć Pismo święte trzeba poważnie i z rozwaga zastanawiać się nad każdym
Tak jak pisałem i ty też Jezus jest Synem Bożym a nie Bogiem KOL 1:15-17 ,GAL4:4
No to napisz jak rozumiesz słowa Tomasza "Mój Pan i mój Bóg" (J 20:28).

Dla mnie określenie Syn Boży i Bóg zastosowane do Jezusa jest wymienne, tak samo jak Syn Człowieczy i Człowiek

Jak chcesz to podam Ci wersety biblijne, ale ponoć jesteś ŚJ więc powinieneś je znać.
Ostatnio zmieniony 12-06-12, 12:54 przez Obserwatorek, łącznie zmieniany 1 raz.

efedryna
Przyjaciel forum

Re: Odpowiedz na wysłanie wczoraj 23:04

Post autor: efedryna » 12-06-12, 14:40

Dawid 91 pisze: Chcąc zrozumieć Pismo święte trzeba poważnie i z rozwaga zastanawiać się nad każdym
Syn Boży jest zrodzony z istoty Ojca (sam napisałeś, że jest współistotny Ojcu), chyba, że używaż słów, które nie rozumiesz.
Jeśli jest zrodzony z Ojca, a Ojciec jest Bogiem, to logika podpowiada, że zrodzony z Boga jest Bogiem - Syn Boży nie jest Ojcem.

Podobnie jest, kiedy matka rodzi dziecko, a ona jest człowiekiem, to zrodzony z człowieka jest człowiekiem. To bajecznie proste.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Na naukę doktryny katolickiej nie jest nigdy za późno. Lepiej jest wiedzieć co się krytykuje, niż bazować na sofizmatach Towarzystwa Strażnica.
Ostatnio zmieniony 12-06-12, 14:41 przez efedryna, łącznie zmieniany 1 raz.

DAWID 91
Przyjaciel forum
Kontakt:

Re: Odpowiedz na wysłanie 12:53

Post autor: DAWID 91 » 12-06-12, 14:52

Obserwatorek pisze: No to napisz jak rozumiesz słowa Tomasza "Mój Pan i mój Bóg" (J 20:28).
Dla mnie określenie Syn Boży i Bóg zastosowane do Jezusa jest wymienne, tak samo jak Syn Człowieczy i Człowiek
Jak chcesz to podam Ci wersety biblijne, ale ponoć jesteś ŚJ więc powinieneś je znać.

Odpowiadam krótko na twoje pytanie - przeczytaj sobie 1KOR 8:5,6

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Re: Odpowiedz na wysłanie 12:53

Post autor: Obserwatorek » 12-06-12, 17:00

Dawid 91 pisze:
Obserwatorek pisze: No to napisz jak rozumiesz słowa Tomasza "Mój Pan i mój Bóg" (J 20:28).

Odpowiadam krótko na twoje pytanie - przeczytaj sobie 1KOR 8:5,6
Nie odpowiadasz na pytanie:

Albo nie jesteś ŚJ albo wcale jako ŚJ nie znasz swoich nauk, skoro nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie.
Przeciez to jest tekst z Twojej Biblii.

Znam tekst 1Kor 8:5,6.
O co Ci chodzi?
Że Ojciec nazwany jest Bogiem, a Syn Panem?

A znasz teksty w których Ojciec nazwany jest Panem a Syn Bogiem?

Bo ja takie teksty z Biblii znam!
Ty mi je przytocz.
Ostatnio zmieniony 12-06-12, 17:04 przez Obserwatorek, łącznie zmieniany 2 razy.

Zdzichu12
Przyjaciel forum

Re: Krytyka Przekładu Nowego Świata

Post autor: Zdzichu12 » 12-06-12, 17:45

David 91:

Jestem zainteresowany rozmowa z toba. Bardzo mnie interesuje twoja religia a jakos swiadkowie do mnie nie zagladaja. Pewnie mieszkam za daleko. Prosze odpisz czy jestes zainteresowany rozmowa.

DAWID 91
Przyjaciel forum
Kontakt:

Zdzichu12

Post autor: DAWID 91 » 12-06-12, 21:15

Zdzichu12 odpowiedz napisałem ci na PW.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12-06-12, 21:15 przez DAWID 91, łącznie zmieniany 1 raz.

efedryna
Przyjaciel forum

Re: Zdzichu12

Post autor: efedryna » 12-06-12, 21:59

Dawid 91 pisze:Zdzichu12 odpowiedz napisałem ci na PW.Pozdrawiam
A publicznie potrafisz dyskutować?

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Re: Zdzichu12

Post autor: Obserwatorek » 13-06-12, 09:10

efedryna pisze:
Dawid 91 pisze:Zdzichu12 odpowiedz napisałem ci na PW.Pozdrawiam
A publicznie potrafisz dyskutować?
Temat widzisz jaki jest, a Dawid nie potrafi bronić swej Biblii.
Mało tego, słabo zna nauki swej organizacji, więc raczej wstydzi się publicznie dyskutować.
Znam zainteresowanych naukami ŚJ, którzy lepiej znają niż on, który deklaruje się być ŚJ.
A zauważ w pierwszym swym poście napisał, że odpowie na KAŻDE pytanie. :-D
Ale z drugiej storony Dawid, jak sam ppodaje jest młodym człwiekiem (21 lat), więc jeszcze nie poznał nauk organizacji, a cóż dopiero wymagać od niego znajomości nauku Rutherforda czy Russella. :?:

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Kontakt:

Post autor: KubaCh » 13-06-12, 10:05

Dawid 91 pisze:Zdzichu12 odpowiedz napisałem ci na PW.
Panowie - katolik.us to forum dyskusyjne - co oznacza, że dyskutuje się na forum a nie na PW. Jak chcecie sobie wymieniać PW to oczywiście nie mam możliwości tego zabronić - ale proszę o nie odwoływanie się na forum do prywatnych wiadomości - bo to równie grzeczne i kulturalne jak szeptanie w towarzystwie.

Wiec Dawid91 - jeśli rzeczywiście jesteś gotów dyskutować, to rób to publicznie a nie zapraszaj wszystkich na PW. Bo zaczynam podejrzewać, że boisz się, że Twoje argumenty nie wytrzymają publicznej krytyki, a na PW może się znajdzie jakaś naiwna i nieobeznana z Biblią i nauką Kościoła owieczka, która w Twoje teorie uwierzy.

Aha - jak ktoś chce się dowiedzieć o tym, dlaczego i jak ufoludki z galaktyki Gamma X-49 opanowują naszą planetę i wszepiają implanty wszystkim politykom, to ja też zapraszam na PW ;-)
Ostatnio zmieniony 13-06-12, 10:07 przez KubaCh, łącznie zmieniany 1 raz.

DAWID 91
Przyjaciel forum
Kontakt:

Odp Dzisiaj 9:10

Post autor: DAWID 91 » 13-06-12, 10:32

Obserwatorek Ja się nie wstydzę swojej wiary ani krytyki .
Tylko nie zamierzam po raz 3 odpowiadać na to samo pytanie Skoro znasz jak powiadasz
nasze czasopisma Biblie itp to poco się pytasz o jedno i to samo skoro znasz i czytałeś ?

A co do dyskusji publicznej to mogę tylko sensownie i nie po 3 razy odpowiadać na to samo pytanie
Ostatnio zmieniony 13-06-12, 10:35 przez DAWID 91, łącznie zmieniany 2 razy.

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Re: Odp Dzisiaj 9:10

Post autor: Obserwatorek » 13-06-12, 10:48

Dawid 91 pisze:Obserwatorek Ja się nie wstydzę swojej wiary ani krytyki .
Tylko nie zamierzam po raz 3 odpowiadać na to samo pytanie Skoro znasz jak powiadasz
nasze czasopisma Biblie itp to poco się pytasz o jedno i to samo skoro znasz i czytałeś ?

A co do dyskusji publicznej to mogę tylko sensownie i nie po 3 razy odpowiadać na to samo pytanie
Dawidzie!
Nie odpowiadasz na pytanie. Powtarzam je po raz kolejny:

Później zadam Ci kolejne pytania. Tak jak sobie życzyłeś w tym swoim poście:

"Ja jestem Świadkiem Jehowy chętnie odpowiem na każde pytania i podyskutuje na każde tematy , pytania można pisać na PW lub forum"
Ostatnio zmieniony 13-06-12, 10:50 przez Obserwatorek, łącznie zmieniany 2 razy.

DAWID 91
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: DAWID 91 » 13-06-12, 11:02

"Mój Pan" to mój Bóg.
Czyli "Pan" to tak jak np Pan Dawid91 tak samo jest i w tym przypadku Pan Bóg Czy to tak trudno zrozumieć a jak to sobie ty rozumiesz ?
Ostatnio zmieniony 13-06-12, 11:03 przez DAWID 91, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ