Krytyka Przekładu Nowego Świata

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Agnieszka Nowacka
Przyjaciel forum

Re: Wysłany: Dzisiaj 18:58

Post autor: Agnieszka Nowacka » 13-06-12, 11:08

Dawid 91 pisze:Jezus nie jest Bogiem tylko synem Bożym, Bóg nie ma początku ani końca jak wiesz natomiast Jezus jest współistotny Ojcu i był przy nim przy stwarzaniu świata o czym mówi
ewangelia Jana. Chcąc poznać prawdę z Pisma Świętego trzeba go czytać w całości i rozważać ze zrozumieniem werset po wersecie a nie interpretować pojedynczych słów.
Zgadzam się z drugim Twoi zdaniem, które zaznaczyłam. Skoro twierdzisz,ze Jezus był z Ojcem przy stwarzaniu świata to jak wyjaśnisz cytat z Izajasza " Oto, co rzekł Jehowa, twój Wykupiciel, i twój Twórca już od łona matki; "Ja, Jehowa, czynię wszystko, sam rozpinam niebiosa, rozpościeram ziemię. Kto był ze mną?" Iz 44,24 " oraz "Tyś dawno temu założył fundamenty ziemi i dziełem twoich rąk są niebiosa." Ps 102,26. Nie ma w nich mowy o Jezusie.
Pozdrawiam
Aga

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Re: Krytyka Przekładu Nowego Świata

Post autor: Obserwatorek » 13-06-12, 11:13

Dawid 91 pisze:"Mój Pan" to mój Bóg.
Czyli "Pan" to tak jak np Pan Dawid91 tak samo jest i w tym przypadku Pan Bóg Czy to tak trudno zrozumieć a jak to sobie ty rozumiesz ?
Tomasz to powiedział do Jezusa: "Mój Pan i mój Bóg" J 20:28.

Prócz tego głosisz pogląd sprzeczny z nauką Towarzystwa Strażnica.
Ono uczy nastepująco:

"Zwracając się do zmartwychwstałego Jezusa, apostoł Tomasz zawołał: "Pan mój i Bóg mój!" (Jana 20:28, BT)." Strażnica Nr 2, 1992 s. 23.

"W Jana 20:28 (Bw) czytamy: "Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój".
Nie można mieć zastrzeżeń do nazwania Jezusa "Bogiem", jeżeli Tomasz akurat to miał na myśli" Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 123

Albo nie jesteś Świadkiwm Jehowy, albo ignorujesz nauki Towarzystwa Strażnica. Nie staraj się nas tu oszukiwać!
Ostatnio zmieniony 13-06-12, 11:17 przez Obserwatorek, łącznie zmieniany 3 razy.

DAWID 91
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: DAWID 91 » 13-06-12, 11:26

Obserwatorek Mylisz tu dwa pojęcia Jezusa i Boga ale to twój problem i nie zamierzam cie na siłę przekonywać o tym prawda jest jedna i sama się obroni nie potrzeba dodatkowych wyjaśnień i interpretacji na tym zakańczam ten temat. Jeżeli twierdzisz że nie jestem ŚJ to zapraszam Cie do Krakowa na Sale królestwa.

DAWID 91
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: DAWID 91 » 13-06-12, 12:36

Agnieszka Odpowiadjac na Twoje pytanie
Jezus to najdroższy Syn Jehowy — i nie bez przyczyny. Jest przecież "pierworodnym wszelkiego stworzenia", pierwszym dziełem stwórczym Boga (Kolosan 1:15). Ten Syn wyróżnia się czymś jeszcze: jest "jednorodzony" (Jana 3:16). Oznacza to, że tylko jego Bóg stworzył osobiście, a potem posłużył się nim do stworzenia wszystkiego innego (Kolosan 1:16). Poza tym wyłącznie Jezusa nazwano "Słowem" (Jana 1:14). A zatem przemawiał on w imieniu Boga. Zapewne przekazywał wiadomości i polecenia od Ojca reszcie Jego synów — zarówno stworzeniom duchowym, jak i ludziom.

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Post autor: Obserwatorek » 13-06-12, 13:31

Dawid 91 pisze:Obserwatorek Mylisz tu dwa pojęcia Jezusa i Boga ale to twój problem i nie zamierzam cie na siłę przekonywać o tym prawda jest jedna i sama się obroni nie potrzeba dodatkowych wyjaśnień i interpretacji na tym zakańczam ten temat. Jeżeli twierdzisz że nie jestem ŚJ to zapraszam Cie do Krakowa na Sale królestwa.
Do kogo Tomasz powiedział "mój Bóg" w J 20:28?

Mylisz pojęcia. Podałem Ci z publikacji Towarzystwa Strażnica i z jego Biblii, że organizacja ta uważa, że Tomasz nazwał Jezusa "Bogiem".
Ty zaś twierdzisz swoje.
Dlatego uważam, że nie jesteś Świadkiem Jehowy bo głosisz poglądy odstępcze od tej organizacji.
Na Twej sali królestwa w Krakowie to bym narobił Ci tylko wstydu, gdybym powiedział, że Ty twierdzisz, że Tomasz nie mówił do Jezusa "mój Bóg" w J 20:28.

Przytocz mi jakąś publikację Świadków Jehowy, która mówi, że Tomasz nie mówił do Jezusa "mój Bóg" w J 20:28.

Ty możesz sobie kończyć dyskusję, ale ja nie kończę. I będę tu pokazywał, jak Świadkowie Jehowy manipulują Słowem Bożym. Nie ty zakładałeś ten wątek, więc po co do niego wchodziłeś, pisząc, że odpowiesz na "wszystkie pytania". Teraz uciekasz?

Oto kolejny cytat z Biblii Świadków Jehowy o Jezusie jako Bogu:

1J 5:20 – "My zaś wiemy, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością umysłu, żebyśmy mogli poznać prawdziwego. I jesteśmy w jedności z tym prawdziwym poprzez jego Syna, Jezusa Chrystusa. To jest prawdziwy Bóg i życie wieczne" ("Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata" 1997).
Ostatnio zmieniony 13-06-12, 13:33 przez Obserwatorek, łącznie zmieniany 2 razy.

DAWID 91
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: DAWID 91 » 13-06-12, 14:45

Ja nie twierdze że Tomasz nie mówił do Jezusa "mój Bóg" w J 20:28, bo znam biblie i czytam tylko starałem ci wytłumaczyć różnice między "Pan mój i Bóg mój! " tak jak ci pisałem wcześniej . I z mojej strony to wszystko na ten temat . A ty jak uważasz inaczej to twoja sprawa.

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Post autor: Obserwatorek » 13-06-12, 17:25

Oto inna niekonsekwencja Towarzystwa Strażnica w jego Biblii:

J 10:33 - "Żydzi mu odpowiedzieli: »Nie kamienujemy cię za szlachetny czyn, lecz za bluźnierstwo - za to, że ty, chociaż jesteś człowiekiem, czynisz siebie bogiem«" ("Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata" 1997).

J 5:18 - "Właśnie dlatego Żydzi od tej chwili tym bardziej usiłowali go zabić, ponieważ nie tylko naruszał sabat, ale też nazywał Boga swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu" ("Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata" 1997).

Widzimy, że wg jednego tekstu wg Swiadków Jehowy Żydzi uważali że Jezus jest "bogiem", a wg drugiego Bogiem.

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Post autor: Obserwatorek » 13-06-12, 17:50

Dawid 91 pisze:Agnieszka Odpowiadjac na Twoje pytanie
Jezus to najdroższy Syn Jehowy — i nie bez przyczyny. Jest przecież "pierworodnym wszelkiego stworzenia", pierwszym dziełem stwórczym Boga (Kolosan 1:15). Ten Syn wyróżnia się czymś jeszcze: jest "jednorodzony" (Jana 3:16). Oznacza to, że tylko jego Bóg stworzył osobiście, a potem posłużył się nim do stworzenia wszystkiego innego (Kolosan 1:16). Poza tym wyłącznie Jezusa nazwano "Słowem" (Jana 1:14). A zatem przemawiał on w imieniu Boga. Zapewne przekazywał wiadomości i polecenia od Ojca reszcie Jego synów — zarówno stworzeniom duchowym, jak i ludziom.
Popełnasz błąd za błędem.
Piszesz, że Jezus jest jednorodzony, a piszesz też, że jest stworzony.

Nie powtarzaj bzdur, które podaje Towarzystwo Strażnica.
Pomyśl sam wpierw.
Ten który jest zrodzony, ma taką samą naturę co rodzący.
Natomiast ten co jest stworzony nie ma nic wspólnego co do natury z tym, który go stwarzał
.
Ostatnio zmieniony 13-06-12, 17:52 przez Obserwatorek, łącznie zmieniany 3 razy.

DAWID 91
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: DAWID 91 » 13-06-12, 18:47

To nie są bzdury jak to ty uważasz , zajmij się swoja prawdą a nie podważaj mojej.

Obserwatorek nie odpowiem na żadne twoje pytanie ponieważ podchodzisz do tematu lekceważąco i z tupetem .

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Kontakt:

Post autor: KubaCh » 13-06-12, 20:21

No to chyba dyskusja się skończyła i obaj panowie mają swoją wersję prawdy, a w dodatki Obserwatorek ma jeszcze tupet ;-) Ja za to miałem trochę zabawy czytając tę dyskusję - za co obu dyskutantom bardzo serdecznie dziękuję (obawiam się, że też do tematu podszedłem lekceważąco, skoro mnie ta dyskusja rozbawiła) ;-)

Obserwatorek
Przyjaciel forum

Post autor: Obserwatorek » 13-06-12, 20:42

Dawid 91 pisze:To nie są bzdury jak to ty uważasz , zajmij się swoja prawdą a nie podważaj mojej.

Obserwatorek nie odpowiem na żadne twoje pytanie ponieważ podchodzisz do tematu lekceważąco i z tupetem .
Ależ Dawidzie, ja nie oczekuję Twoich odpowiedzi.
Popatrz jaki tytuł ma ten wątek, więc nie muszę tu opisywać "swojej prawdy".
Przypominam tytuł wątku jest następujący: Krytyka Przekładu Nowego Świata.

Oto kolejne fakty dotyczące tej Biblii:

Iz 9:6 – "Bo narodziło się nam dziecko, syn został nam dany; a na jego barkach spocznie władza książęca. I będą go zwać imieniem Cudowny Doradca, Potężny Bóg, Wiekuisty Ojciec, Książę Pokoju" ("Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata" 1997).

J 1:18 – "Żaden człowiek nigdy nie widział Boga; jednorodzony bóg, który zajmuje miejsce u piersi Ojca, ten dał co do niego wyjaśnienie" ("Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata" 1997).

Jak Jezus może być "Potężnym Bogiem" i też "bogiem".

Czy organizacja Świadków Jehowy zastanawia się nad tym publikując swoją Biblię?
Przypominam, że powyżej podawałem inne przykłady, gdzie raz Jezus nazywany jest "bogiem" a innym razem "Bogiem".
Chodzi o fragmenty J 1:1 i J 20:28 oraz teksty J 10:33 i J 5:18.

Dotychczas nie usłyszałem od żadnego ŚJ zadawalającej mnie odpowiedzi na te rozbieżności.
Czyżby taka żonglerka tekstami nie niepokoiła ŚJ?
Ostatnio zmieniony 13-06-12, 20:57 przez Obserwatorek, łącznie zmieniany 4 razy.

Agnieszka Nowacka
Przyjaciel forum

Post autor: Agnieszka Nowacka » 13-06-12, 21:40

Dawid, ja proszę o wytłumaczenie wersetów, gdyż widzę nieprawidłowości w Biblii.. Oto, co rzekł Jehowa, twój Wykupiciel, i twój Twórca już od łona matki; "Ja, Jehowa, czynię wszystko, SAM rozpinam niebiosa, rozpościeram ziemię. Kto był ze mną?" Iz 44,24 "Tyś dawno temu założył fundamenty ziemi i dziełem twoich rąk są niebiosa." Ps 102,26. A tu nagle list do Hebrajczyków o Jezusie..."Tyś, Panie, na początku założył fundamenty ziemi i dziełem twoich rąk są niebiosa." Widzę sprzeczność w Biblii,gdyż jest napisane,że Pan Bóg stwarzał SAM, nie było tam żadnego stworzenia ani anioła. Jak to wyjaśnisz?
Dawid 91 pisze: Jest przecież "pierworodnym wszelkiego stworzenia", pierwszym dziełem stwórczym Boga (Kolosan 1:15).
Jest pierworodnym,ale nie jest pierwszym stworzeniem,chyba,ze znajdziesz cytat.
Dawid 91 pisze: Ten Syn wyróżnia się czymś jeszcze: jest "jednorodzony" (Jana 3:16). Oznacza to, że tylko jego Bóg stworzył osobiście,

Jednorodzony to jedyny zrodzony Syn, nie ma tam nic o stwarzaniu Jezusa, chyba,ze znajdziesz cytat,że Jezus został stworzony.
Pozdr

Zdzichu12
Przyjaciel forum

Post autor: Zdzichu12 » 14-06-12, 03:43

Mnie tez sie wydawalo, ze pierworodnosc to raczej tytul i przywileje. Potwierdza to historia Ezawa i Jakuba.

Gen 25:33

I potwierdzono w NT w Heb 12:16.

efedryna
Przyjaciel forum

Post autor: efedryna » 14-06-12, 10:17

Dawid 91 pisze:Ja nie twierdze że Tomasz nie mówił do Jezusa "mój Bóg" w J 20:28, bo znam biblie i czytam tylko starałem ci wytłumaczyć różnice między "Pan mój i Bóg mój! " tak jak ci pisałem wcześniej . I z mojej strony to wszystko na ten temat . A ty jak uważasz inaczej to twoja sprawa.
A co powiesz na takie nauczanie Towarzystwa Strażnica? Chrystus jest Bogiem, dlatego pierwotny Kościół modlił się do Niego. Współcześni Świadkowie Jehowy odpadli od wiary. Jest to przykre, ale prawdziwe.

Obrazek
Strażnica grudzień 1917 Nr 12

Obrazek
str.176

Obrazek
Strażnica 15 kwietnia 1922

Obrazek
str.125

Obrazek
Strażnica 1 września 1923

Obrazek
str.265
Ostatnio zmieniony 14-06-12, 10:26 przez efedryna, łącznie zmieniany 2 razy.

DAWID 91
Przyjaciel forum
Kontakt:

do Agnieszki

Post autor: DAWID 91 » 14-06-12, 11:45

Agnieszko ja nie jestem tłumaczem Pisma Świętego tylko czytelnikiem, do pełnego zrozumienia nie wystarczy cytować pojedynczych wersetów wyciągniętych z kontekstu.
Trzeba czytać całymi rozdziałami aby dokładniej zrozumieć znaczenie danego zagadnienia.
Mogę tylko stwierdzić że Pismo Święte jest to natchnione przez Boga i spisane na pożytek ludzi , którzy pragną poznać prawdę i dostosować swoje życie do wymagań Bożych. Nie podlega wątpliwości że jest to prawda Boża z która nie dyskutuje. Jak wiesz jest wiele ludzi którzy maja różne zdania na ten temat.

ODPOWIEDZ