Matka Boska, sprawy rodzinne i osobiste

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Anteas

Matka Boska, sprawy rodzinne i osobiste

Post autor: Anteas » 29-06-12, 18:13

Jak powszechnie wiadomo Matka Boska przed i po urodzeniu Pana Jezusa była dziewicą. Nie miała też innych dzieci, a więc Pan Jezus nie miał rodzeństwa, a jedynie kuzynów i kuzynki. Ale tak z praktycznego punktu widzenia, czy dla nie, chrześcijanina mającego nadzieję na Niebo, ma jakieś (i jakie) znaczenie to czy NMP była dziewicą po narodzeniu Pana Jezusa (pomijam kwestie anatomiczne zachowania dziewictwa przy rodzeniu dziecka), i czy Rzeczony miał rodzeństwo.

e_krecik5
Przyjaciel forum
Posty: 35
Rejestracja: 22-01-12, 17:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Matka Boska, sprawy rodzinne i osobiste

Post autor: e_krecik5 » 05-07-12, 15:53

Na Ziemi Pan Jezus raczej nie miał rodzeństwa, ale w Niebie to wydaje mi się że jest może z Aniołami spokrewniony bo Bóg je stworzył.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 31-07-12, 10:13

Szczesc Boze.
Moze odpowiedz, ktora udzielam w tym temacie nalezaloby gdzie indziej umiescic, ale przyszlo mi takie skojarzenie na temat poruszony przez anteasa:
1) wszystko, co nasz Stworca umiescic zezwolil w swoim Slowie ma jakies wazne znaczenie, wobec czego nie nam przystoi pouczac Boga, o czym On nas pouczac powinien
2) wiem (bo troche pastwisk kon juz w swiecie przegalopowal), ze wsrod homo sapiens bardzo czesto waznym jest , czy ktos , kogo jedno sapiens obdarza uczuciem dziewictwo zachowac zdolal, czy tez z jakims bagazem powiklan uczuciowych i innych przychodzi. Sa to sprawy trudne, a nieraz az zbyt trudne do udzwigniecia
3) dlatego Bog ma swoj cel (dla nas byc moze ukryty) w ktorym dziewictwo Najswietszej Maryi Panny waznym jest niezmiernie, ze az opisanym i wyslawionym w Slowie Bozym jako jedno z pierwszych i wazniejszych zostalo

Pozdrawiam serdecznie ( jeslim co nie skoro napisal, o wybaczenie prosze).
konik

Anteas

Re: od konika

Post autor: Anteas » 31-07-12, 19:37

Chronologicznie;
e_krecik5; Pan Jezus nie jest oczywiście spokrewniony z żadnymi aniołami, bo Ojciec nie stworzył Jezusa.

konik pisze: wszystko, co nasz Stworca umiescic zezwolil w swoim Slowie ma jakies wazne znaczenie, wobec czego nie nam przystoi pouczac Boga, o czym On nas pouczac powinien
Nigdzie, wedle moich informacji Pismo nie stwierdza że Matka Boska po narodzeniu Syna była dalej dziewicą, ani że Syn nie miał rodzeństwa. Tak twierdzi tradycja Kościoła. Nie wiem zatem o czym piszesz
konik pisze:wiem (bo troche pastwisk kon juz w swiecie przegalopowal), ze wsrod homo sapiens bardzo czesto waznym jest , czy ktos , kogo jedno sapiens obdarza uczuciem dziewictwo zachowac zdolal, czy tez z jakims bagazem powiklan uczuciowych i innych przychodzi. Sa to sprawy trudne, a nieraz az zbyt trudne do udzwigniecia
Dziwi mnie że przegalopowałeś te pastwiska, zamiast się popaść na nich trochę, bo przecież pastwiska są po to, aby biedne konie i Koniki głodu nie cierpiały.
Kwestia dziewictwa Maryi jest dla mnie czysto akademicka, bo jestem przekonany, że Panu Jezusowi jeden ojczym wystarczył, a newet gdyby nie, to ja ze względu na przyrodzoną skromność nie zamierzam na tak wysokie stanowisko kandydować, a i świętości i innych kwalifikacji też chyba nie posiadam w wystarczającej wysokości...
konik pisze:dlatego Bog ma swoj cel (dla nas byc moze ukryty) w ktorym dziewictwo Najswietszej Maryi Panny waznym jest niezmiernie, ze az opisanym i wyslawionym w Slowie Bozym jako jedno z pierwszych i wazniejszych zostalo
Przed narodzeniem Pana Jezusa było, bo to przeceż panna (dziewica) miała syna porodzić. To że mężatka porodzi syna, to nic nadzwyczajnego, a resztę to Ci pisał nie będę bo skąd się dzieci biorą to pewnie wiesz.

Awatar użytkownika
couture92
Przyjaciel forum
Posty: 98
Rejestracja: 04-12-11, 13:54
Lokalizacja: Głogów

Re: od konika

Post autor: couture92 » 01-08-12, 13:11

Anteas pisze:
konik pisze: wszystko, co nasz Stworca umiescic zezwolil w swoim Slowie ma jakies wazne znaczenie, wobec czego nie nam przystoi pouczac Boga, o czym On nas pouczac powinien
Nigdzie, wedle moich informacji Pismo nie stwierdza że Matka Boska po narodzeniu Syna była dalej dziewicą, ani że Syn nie miał rodzeństwa. Tak twierdzi tradycja Kościoła. Nie wiem zatem o czym piszesz
Słowo Boże jest zarówno spisane jak i przekazane przez Tradycję. ;-) O dziewictwie NMP mówi nam Słowo Boże poprzez Tradycję ustną.
Jeśliby ktoś mówił: Miłuję Boga, a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. (1J 4,20)

ODPOWIEDZ