Vittorio Messori - książki.

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Archanioł23
Przyjaciel forum
Posty: 65
Rejestracja: 30-04-11, 15:23
Lokalizacja: WLKP

Vittorio Messori - książki.

Post autor: Archanioł23 » 28-07-12, 13:02

Przeczytałem niedawno jego "Opinie o Jezusie", muszę przyznać, że to jedna z najlepszych a może i najlepsza apologetyka jaką czytałem. Konkrety, same konkrety i przypomnienie najważniejszych rzeczy, coś niesamowitego.

Czytał ktoś może "Dlaczego Wierzę" Messoriego? Jaka opinia?
Ostatnio zmieniony 28-07-12, 13:03 przez Archanioł23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomasz81
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 20-10-09, 13:23
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: Tomasz81 » 30-07-12, 08:37

Cześć

Mam "Dlaczego Wierzę", bardzo mi się podobało i napiszę,że jest to jedno z ciekawszych świadectw jakie zdarzyło mi się spotkać. Bardzo przekonujące przejście człowieka niewierzącego w świat Kościoła. Bez wielkich objawień jak u Frossarda. A "Opinie o Jezusie" z chęcią bym przeczytał, niestety nie mam dostępu.

Pozdrawiam
"Wiara, radość, optymizm.-Ale nie głupota zamykania oczu na rzeczywistość."

Archanioł23
Przyjaciel forum
Posty: 65
Rejestracja: 30-04-11, 15:23
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Archanioł23 » 30-07-12, 22:29

W takim razie zakupię ;-) Czy znajdę tam apologetykę, w tym analizę krytyczno historyczną postaci Jezusa i opis innych religii? Pojawia się tam wątek o Całunie Turyńskim? Gdzieś czytałem, że Messori również omawia to w swej książce.

Dziękuję i Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 30-07-12, 22:37 przez Archanioł23, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 29-01-13, 07:10

"Opinie o Jezusie" są jakby pierwszą częścią trylogii, dwie pozostałe to "Umęczon pod Ponckim Piłatem" i "Mówią, że zmartwychwstał". Wszystkie trzy doskonałe i serdecznie je polecam.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
couture92
Przyjaciel forum
Posty: 98
Rejestracja: 04-12-11, 13:54
Lokalizacja: Głogów

Post autor: couture92 » 29-01-13, 11:56

hiob pisze: Wszystkie trzy doskonałe i serdecznie je polecam.
A ja polecam jego wywiad z Janem Pawłem 2, który można przeczytać w książce "przekroczyć próg nadziei" :-) Książka tak mnie zafascynowała, że musiałem później przeczytać ją drugi raz. Ciekawe pytania zadawane przez Messoriego i oczywiście przepiękne i głębokie odpowiedzi naszego papieża Polaka.
Duża ilość tematów zaczynając na Islamie i Buddyzmie, a kończąc na Jasnej Górze ;-)
Jeśliby ktoś mówił: Miłuję Boga, a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. (1J 4,20)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 29-01-13, 18:14

Skoro zatem polecamy jego książki, to wspomnę jeszcze dwie:

"Czarne Karty Kościoła" - doskonały zbiór esejów na temat legend dotyczących historii Kościoła. Parę słów prawdy o Inkwizycji, Galileuszu, podboju Ameryki itp. Książka, dzięki której nie tylko przestałem się wstydzić historii Kościoła, ale zacząłem być z niej dumny.

"Cud" - doskonale udokumentowany opis jednego cudu. Bo z cudami jest tak: Wielu sceptyków mówi, że taki cud, że ktoś miał raka, ale mu przeszło, to żaden cud, bo kto to tak naprawdę wie. Może to oszustwo, a może pomyłka lekarzy. Ale gdyby komuś odrosła noga, to by uwierzył w cuda.

-Otóż odrosła i Messori właśnie ten cud opisuje i nieprawdopodobne okoliczności, dzięki którym mamy doskonałe świadectwa naocznych i niezbyt przychylnych Kościołowi świadków tego wydarzenia.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturo » 29-01-13, 18:16

couture92 pisze:
A ja polecam jego wywiad z Janem Pawłem 2, który można przeczytać w książce "przekroczyć próg nadziei" :-) Książka tak mnie zafascynowała, że musiałem później przeczytać ją drugi raz.
A ja mam tę książkę (wydanie z 1994 roku) ale bardzo dawno do niej nie zaglądałem. I dziękuje że mi przypomniałeś, to sobie na nowo przeczytam. Bo jak czytałem ją niemalże 20 lat temu to za wiele nie rozumiałem jeszcze.

Artur

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Alex » 29-01-13, 20:27

Tomasz81 pisze:A "Opinie o Jezusie" z chęcią bym przeczytał, niestety nie mam dostępu.
Tym, którzy chcieliby kupić starsze książki Vittorio Messori polecam polowanie na Allegro. Wymaga to pewnej regularności w odwiedzaniu i śledzeniu tej strony ale jeśli posłużymy się odpowiednimi filtrami to nie zajmie to dużo czasu. Ja upolowałam w ten sposób "Czarne karty Kościoła". Powodzenia.
Dominus meus et Deus meus!

Gerwazy
Przyjaciel forum
Posty: 70
Rejestracja: 24-08-13, 03:42
Lokalizacja: b.d.

Post autor: Gerwazy » 27-04-15, 12:06

Co mi tam. Ostatnio jak ubolewałem, ze książka "W domu najlepiej" jest nieosiągalna. Po kilku miesiącach wznowiono druk.
Dzis szkoda ze nie ma "Opinie o Jezusie" i kolejnych czesci. Wydawcy brać się do roboty. :-D
Jest co prawda na allegro, ale cena wysoka jak na używkę.

ODPOWIEDZ