Kosciol katolicki a Biblia

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

dexter
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 21-03-12, 12:39
Lokalizacja: polska

Kosciol katolicki a Biblia

Post autor: dexter » 20-01-13, 19:35

Ten tekst może urazić uczucia religijne (tylko jeśli chodzi o kościół) nie jednej osoby. Prosiłbym jednak byście zanim zaczniecie komentować przeczytali cały ten tekst. Wiem, że to będzie boleć ale bardzo was o to proszę. Acha i jeszcze jedno, nie zwracajcie uwagi na błędy ortograficzne bo ja nigdy nie byłem dobry z gramatyki.

Na wstępie chciałbym zacytować kilka fragmentów z Pisma Świętego:

"Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz." Ew. Mat. 4: 10

"Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim" Ew. Mat. 5: 19

"Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty! List do Galatów 1: 6-9

"Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy z upodobaniem chodzą w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają oni domy wdów i dla pozoru długo się modlą. Ci tym surowszy dostaną wyrok." Łk 20: 46-47

"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" 1 list do tesaloniczan 5: 21-22

"Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem5; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie" Ew. Mat. 23: 8-12

I ostatnia żecz. Pan Bóg dał nam 10 podstawowych przkazań, które powinniśmy bezwzględnie przestrzegać. W tej części tekstu chodzi mi o piąte "Nie będziesz zabijał" Księga wyjścia 20: 13

Teraz chciałbym przedstawić kilkanaście faktów historycznych na temat kościoła katolickiego (jest ich dużo więcej ale chciałem skupić sie na tych najważniejszych):

539 r. - Ustanowiono władzę papieży
726 r. - w Rzymie zaczęto czcić obrazy
783 r. - Nastał zwyczaj całowania nóg papieża.
1015 r. - Wprowadzono przymusowy celibat dla duchownych
1204 r. - Zaczęła działać Święta Inkwizycja. Słudzy Kościoła zamęczyli lub spalili żywcem setki tysięcy ludzi.
1208 r. - Innocenty III zaoferował każdemu, kto chwyci za broń, oprócz prolongaty spłat i boskiego zbawienia, również ziemię i majątek heretyków oraz ich sprzymierzeńców.

1229 r. - Z powodu potajemnych zebrań wiernych dla czytania Biblii i interpretowania jej w sposób godzący w nauczanie i praktykę kościelną, papież Grzegorz IX zakazał czytania "Biblii" pod sankcją kar inkwizycyjnych.

1231 r. - Nakaz papieski zalecał palenie heretyków na stosie.
1234 r. - Papież Grzegorz IX nakłania do krucjaty przeciw chłopom ze Steding, którzy odmawiają arcybiskupowi Bremy nadmiernej daniny. Pięć tysięcy mężczyzn, kobiet i dzieci ginie z rąk krzyżowców,
1263 r. - Zatwierdzono przyjmowanie komunii pod jedną postacią.
1275 r. - Pojawiły się dyskusje na temat płacenia daniny. W odpowiedzi papież ekskomunikował całe miasto - Florencję.
XIV w. - Wybucha epidemia czarnej śmierci. Kościół wyjaśniał, że winę za ten stan rzeczy ponoszą Żydzi, zachęcając przy tym do napaści na nich.

1349 r. - W ponad 350 niemieckich miastach i wsiach z rąk krzyżowców giną niemalże wszyscy Żydzi, na ogół paleni żywcem. W ciągu jednego roku chrześcijanie wymordowali więcej Żydów niż niegdyś, w ciągu dwustu lat prześladowań, poganie wymordowali chrześcijan.

1450-1750 r. - Okres polowania na czarownice. Straszliwymi torturami zamęczono setki tysięcy kobiet posądzanych o czary
1492 r. - Kolumb odkrył Amerykę. Inkwizycja szybko postępuje śladami odkrywców. Tubylców, którzy nie chcieli nawrócić się na wiarę chrześcijańską mordowano.
XV i XVI w. - Na soborze Florenckim i Trydenckim wprowadzono dogmat o czyścu. Kwitnie praktyka sprzedaży odpustów od kar czyśćcowych.
1545-1563 r. - Na Soborze Trydenckim ogłoszono, że prawdę religijną wyraża w równym stopniu Biblia, co tradycja, a jedyne i wyłączne prawo interpretacji Pisma Świętego spoczywa w rękach Kościoła.

1572 r. - We Francji 24 sierpnia w masakrze znanej pod nazwą Dnia Świętego Bartłomieja zamordowano 10 000 protestantów. Papież Grzegorz XIII napisał potem do króla Francji Karola IX: "Cieszymy się razem z tobą, że z Boską pomocą uwolniłeś świat od tych podłych heretyków".

1870 r. - Wprowadzono dogmat o nieomylności papieża.
1897 r. - Papież Leon XIII dopisuje "Biblię" do "Indeksu ksišg zakazanych"początek XX w. - Papież Leon XIII uzasadnia karę śmierci: "Kara śmierci jest niezbędnym i skutecznym środkiem dla osiągnięcia celu Kościoła, gdy buntownicy wystąpią przeciw niemu i naruszą jedność duchową".

1945 r. - Pius XII w orędziu wigilijnym staje w obronie głównych oskarżonych o zbrodnie przeciwko ludzkości. Kuria rzymska interweniuje w sprawie ułaskawienia 200 zbrodniarzy hitlerowskich, w tym m.in. katów polskiego narodu, Franka i Greisera. To niewielki epizod w szeroko zakrojonej akcji ratowania hitlerowców przed odpowiedzialnością karną.

1962 r. - Kościól Katolicki wprowadza dokument "Crimen sollicitationis" w którym napisane jest min. że jeśli ktoś się mu nie podporządkuje, zostanie ekskomunikowany. Ale o tym w dalszej części.
1966 r. - Watykan znosi indeks ksiąg zakazanych, bo nie spełnia już zadania i naraża Kościół na ostrą krytykę.

1975 r. - Papież Paweł VI wyjaśnia w liście do arcybiskupa Coggana, że kobieta ma zakazany wstęp do stanu duchownego, ponieważ "wykluczenie kobiet z kapłaństwa jest zgodne z zamysłem Boga wobec swego Kościoła", choć specjalnie powołana Papieska Komisja Biblijna orzekła wcześniej, że nie ma przeciwskazań. Zdanie papieża nadal jest ważniejsze od wniosków wypływających z lektury Biblii. Pawła VI poparł Jan Paweł II.

1980 r. - Beatyfikacja jezuity José de Anchieta, który twierdził: "Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje". Podczas beatyfikacji masowego mordercy Indian, papież Jan Paweł II nazwał go apostołem Brazylii, wzorem dla całej generacji misjonarzy i siebie samego. Nie pierwszy to przypadek wyniesienia zbrodniarza na ołtarze.

Wszystkie te wydażenia są prawdą tak jak bitwa pod Grunwaldem w 1410.

Teraz chciałbym wyjaśnić o co mi chodzi. Na początku chciałbym zająć się celibatem duchownych. Według mnie kościół katolicki w całej swojej historii dążył do przejęcia władzy i jak największego bogactwa. Celibat duchownych nie został wprowadzony dlatego by księża mogli cały swój czas poświęcic Bogu i wszystkiemu co się z Bogiem wiąże (chociaż pewnie też mieli to w małym stopniu na uwadze). Celibat został wprowadzony aby rozwiązać problem przejmowania spadków przez ich rodziny. Chciałbym zaznaczyć, że do 1015r. Kapłani mieli rodziny, żony oraz dzieci. Co było zresztą zgodne z Biblią co zaraz udowodnie. Wprowadzając celibat kościół został jedynym spadkobiercą majątku duchownego (posiadłości, pieniędzy, zwierząt itp.) po jego śmierci i tak jest do teraz. Tutaj znowu przytocze kilka cytatów z Biblii:

"Gdy Jezus przyszedł do domu Piotra, ujrzał jego teściową, leżącą w gorączce" Mt 8: 14 Piotr uczeń Jezusa miał teściową... czyli miał również żonę i Jezus nie powiedział, że to jest złe.

"Czyż nie wolno nam brać z sobą niewiasty - siostry, podobnie jak to czynią pozostali apostołowie oraz bracia Pańscy i Kefas?" 1 list do Kor 9: 5 tłumaczenie w bibli odnośnie tego tekstu " "Brać z sobą" - termin tu użyty może też znaczyć: "mieć", "posiadać" ; "niewiasty-siostry" (żonę) - zapewne kobiety troszczące się o materialne sprawy codziennego życia Apostołów". I to jest kolejny frgment w którym napisane jest, że apostołowie mieli żony

"Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?" 1 list do Tymoteusza 3: 1-5 W tym takście jesteśmy pouczani, że biskup powinien być mężem jednej żony a dalej "Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?". Jeśli ktoś rozumi ten tekst to widzi, że biskup powinien mieć rodzinę bo jeśli nie bedzie potrafił troszczyć sie o własny dom to napewno nie będzie potrafił dobrze troszczyć się o Kościół Boży.

"Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów" 1 list do Tymoteusza 4: 1-3 Prośiłbym was żebyście przeczytali te zdanie kilka razy i przez chwile się sami ze sobą nad nim zastanowili.

Tutaj prubowałem udowodnić wam ze celibat jest niezgodny z Pismem Świętym i tym samym (według mnie) został wprowadzony tylko z chęci zysku. Ale ja nie jestem w stanie was do niczego przekonać, dlatego sami sie zastanówcie nad tym i jeśli chcecie to to odrzućcie.

Chciałby przypomnieć: "Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową."

Teraz chciałbym się zająć Księgą Wyjścia a dokładniej Dekalogiem

Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: 2 «Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. 7 Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy. 8 Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić3. 9 Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. 10 Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. 11 W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty. 12 Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie. 13 Nie będziesz zabijał. 14 Nie będziesz cudzołożył. 15 Nie będziesz kradł. 16 Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek. 17 Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony4 bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego». " KW 20: 3-17
Ja zrobiłem skróconą wersje by była przejrzystrza. Niemam zamiaru zmieniać Słów Bożych chcę tylko by było to przejrzystrze.

1 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
według kościoła: 1Nie bedziesz mial bogow cudzych przede mna.

2 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! - to przykazanie kościól usunoł

3 Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy
według kościoła: 2Nie bedziesz bral imienia Pana, Boga swego, nadaremnie.

4 Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić
według kościoła: 3Pamietaj, abys dzien swiety swiecil.

5 Czcij ojca twego i matkę twoją
według kościoła: 4Czcij ojca swego i matke swoja

6 Nie będziesz zabijał
według kościoła: 5Nie zabijaj

7 Nie będziesz cudzołożył
według kościoła: 6Nie cudzoloz

8 Nie będziesz kradł
według kościoła; 7Nie kradnij

9 Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek
według kościoła: 8Nie mow falszywego swiadectwa przeciw blizniemu swemu.

10 Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego
według kościoła: 9 Nie pozadaj zony blizniego swego. 10 Ani zadnej rzeczy, ktora jego jest.

Jak widzimy w kościół katolicki pozwolil sobie na usuniecie jednego przykazania i podzielenia ostatniego na dwa.
"Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego." Ew. Mat. 5: 19-20
"Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty! " List do Galatów 1: 9 ten fragment zaczyna się od 1: 6

I to jest ten moment w którym nie wiem co powiedzieć bo normalnie mnie zatkało. Jednak kontynuując chciałbym zaznaczyć, że 90% chrześcijan (czyt. katolików) nie czyta Pisma Świętego więc też nie wiedzą, że kościól naucza inaczej niż mowi Biblia. A podczas mszy nie usłyszymy tej części Pisma Świetego z ust księdza, a już napewno nie w niedzielę kiedy jest najwięcej wiernych. Przypomnijcie sobie czy Wy kiedyś w kościele słyszeliście ten fragment.
Nichcę się powtarzać ale musze... Kościól naucza inaczej niż mowi Pismo Święte. Ja przedstawiam wam to co jest napisane w Biblii lecz sami musicie to ocenić. Jedziemy dalej

Kościól naucza nas, że piątym przykazaniem jest "nie zabijaj" lecz w Piśmie Świetym napisane jest ono jako szóste więc też tak bede pisał.

Jak już wcześniej pisałem Bóg dał nam 10 podstawowych przkazań, które powinniśmy bezwzględnie przestrzegać i się im nie przeciwiać. Szóste przykazanie "Nie będziesz zabijał" KW 20: 13 a co robił kościół przez ostatnie 1500lat?

1204 r. - Zaczęła działać Święta Inkwizycja. Słudzy Kościoła zamęczyli lub spalili żywcem setki tysięcy ludzi.
1208 r. - Innocenty III zaoferował każdemu, kto chwyci za broń, oprócz prolongaty spłat i boskiego zbawienia, również ziemię i majątek heretyków
1231 r. - Nakaz papieski zalecał palenie heretyków na stosie.
1234 r. - Papież Grzegorz IX nakłania do krucjaty przeciw chłopom ze Steding, którzy odmawiają arcybiskupowi Bremy nadmiernej daniny. Pięć tysięcy mężczyzn, kobiet i dzieci ginie z rąk krzyżowców, Tu się zatrzymię. Chłopi nie chcieli płacić nadmiernej daniny za co papierz zabił ich, ich żony i dzieci. Zaznaczam, że zabito ich bo niechcieli placi wiecej niz musieli.
1275 r. - Pojawiły się dyskusje na temat płacenia daniny. W odpowiedzi papież ekskomunikował całe miasto - Florencję Kosciol ekskomunikowal cale miasto bo pojawiły się dyskusje na temat płacenia daniny. Znowu chodzi o kase
1349 r. - W ponad 350 niemieckich miastach i wsiach z rąk krzyżowców giną niemalże wszyscy Żydzi, na ogół paleni żywcem.
1450-1750 r. - Okres polowania na czarownice. Straszliwymi torturami zamęczono setki tysięcy kobiet posądzanych o czary
1492 r. - Kolumb odkrył Amerykę. Inkwizycja szybko postępuje śladami odkrywców. Tubylców, którzy nie chcieli nawrócić się na wiarę chrześcijańską mordowano.

Jak widzimy przez te wszystkie lata kościół zabijał ludzi za to ze mu nie chcieli placic kasy, za to że sami interpretowali Biblie, za to że się nie chcieli nawrócić itd. Kościół zabił wiecej ludzi niż Hitler i Stalin razem wzięci. Na dodatek papież tłumaczył to "wolą Bożą". Zdaje mi się, że Bogu się nie podobało zabijanie setek tysięcy ludzi i na pewno nie bylo to za jego aprobatą. Czyli kolejny raz kościół postępuje sprzecznie z nauką Bożą i na dodatek wszystko bylo za sprawa papieża najważniejszej osoby w kościele katolickim. Jeśli Hitler i Stalin zastali potępieni za swoje zbrodnie to każdy papież także powinien trafić do piekła.

Kolejnym przykładem błędnej nauki kościoła jest modlitwa "Ojcze nasz"

" Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! 10 Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie. 11 Chleba naszego powszedniego3 daj nam dzisiaj; 12 i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; 13 i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego! " Ew. Mat. 6: 9-13

Jak widzimy brzmi ona trochę inaczej niż nas kościół uczy a na szczególną uwage zasługuje "13 i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie...". Kościól uczy nas " i nie wódź nasz na pokuszenie". W Biblii ten tekst brzmi (w mojej interpretacji) "Boże proszę Cię, nie dopuść abym uległ diabelskiej pokusie". Wersja kościelna brzmi (w mojej interpretacji) "Boże proszę Cię, nie zsyłaj na mnie pokus". Zsyłanie pokus to jest rola diabła nie Boga. Zastanawialiście się kiedyś nad tym? Jeśli nie to teraz to zróbcie.

A więc trochę o papieżu

"Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie" Ew. Mat. 23: 8-12 hmmm... zastanówmy się teraz jak się mowi na papieża.... acha już wiem OJCIEC ŚWIĘTY
"Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz." Ew. Mat. 4: 10 Pewnie wiecie, że jeśli jakiś ksiądz lub biskup publicznie sprzciwiłby się papieżowi to bedzie ekskomunikowany ponieważ jest heretykiem. W 783 r. - Nastał zwyczaj całowania nóg papieża. To jest dużo więcej niż pokłon, a w 1870 r. - Wprowadzono dogmat o nieomylności papieża. Niewiem jak według was ale według mnie tylko Bóg jest nieomylny a kościół uważa, że papież w swojej nieomylności JEST równy Bogu. Przepraszam... kur*a czy wy to widzicie?!
"Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy z upodobaniem chodzą w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. 47 Objadają oni domy wdów i dla pozoru długo się modlą. Ci tym surowszy dostaną wyrok." Łk 20: 46-47 Popatrzcie na papieza, biskupów i ich pałace i ich zachowanie. Teraz odpowiedzcie sobie na to pytanie. Na ile procent ten fragment o uczonych w pismie pasuje do dzisiejszego kościoła katolickiego? chodzi mi o papieza, biskopow itp.

Na koniec chciałbym nadmienic o dokumencie który powstał 16 marca 1962 roku i zostal zatwierdzony przez papieza który miał pontyfikat w tamtych latach i Jana Pawła II (co mnie osobiscie bardzo zabolało) a nazywa się on Crimen sollicitationis. Ten dokument był tak tajny, że dopiero kilkanascie lat temu wyszedl jego tekst na swiatlo dzienne. chociaż jestem pewny, że 99.99% ludzi na świecie niema pojęcia, że takie coś istnieje.
Crimen sollicitationis - dokument i instrukcja z 16 marca 1962 roku wydany przez Święte Oficjum, która pod karą automatycznej ekskomuniki nakazuje ukrywanie przestępstw pedofilii popełnionych przez duchownych, niszczenie dowodów zbrodni i bezkompromisową walkę z winnymi, zakazuje zaś współpracy w tych sprawach ze świeckimi organami ścigania. Ujednolicał procedury postępowania w przypadku kapłanów lub biskupów Kościoła katolickiego oskarżonych m.in. o wykorzystywanie sakramentu pokuty do solicytacji, czyli składania propozycji seksualnych penitentom. Przez dziesięciolecia dokument pozostawał ściśle tajny – otwiera go nakaz "pieczołowitego przechowywania w tajnym archiwum kurii do użytku wewnętrznego" oraz zakaz publikacji i opatrywania komentarzami.

Chwalcie Jezusa Chrystusa, postępujcie według jego nauczań, czytajcie Biblie i nauczajcie tego co w niej jest, wybaczajcie, czyńcie uczynki miłosierdzia, módlcie się nie tylko za siebie, rodzine i przyjaciół ale także za wrogów i nie bądźcie ślepimi wyznawcami kościoła katolickiego

Z Panem Bogiem
Ostatnio zmieniony 20-01-13, 21:29 przez dexter, łącznie zmieniany 3 razy.

Gotti
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 05-05-11, 19:14
Lokalizacja: neverLAND

Post autor: Gotti » 20-01-13, 19:52

wysilic sie nie wysililes, twoj tekst to 5% z calosci reszta to cytaty, wiekszosc w dodatku przerobione '' pod siebie'' na kazda Twoja watpliwosc, pytanie jest odpowiedz na forum. Nie ma sensu tworzenia kolejnej forumnoweli, tylko pod Ciebie. :evil:
Pijany mistrz: Piszesz na forum lepiej, jeśli jesteś na bani. Pod wpływem alkoholu zyskujesz 20% do spamowania. Twoje posty są bardziej błyskotliwe i pełne polotu. Niestety, moderator tego nie rozumie - ryzyko zdobycia bana wzrasta o 50%.

Anteas

Post autor: Anteas » 20-01-13, 20:25

Nie ma co tu komentować, Dexter. Większość przytoczonych przez Ciebie "faktów" to albo podkolorowana prawda, albo zwyczajne, ordynarne wręcz kłamstwa. Moim zdaniem w tym temacie nie dążysz do poznania obiektywnej prawdy, tylko chcesz zrobić tzw. zadymę na forum, w przewidywaniu że banda prymitywnych, ciemnych i rozfanatyzowanych userów rzuci się na Ciebie, jak stado rozwścieczonych brytanów broniąc tego, co ośmieliłeś się krytykować.

Cóż, być może taka "zadyma" ożywiła by nieco, nasze pogrążone ostatnio w marazmie forum :lol: , ale poza tym nie przyniosła by nic dobrego. Zwłaszcza że cierpimy na notoryczny brak prymitywnych, ciemnych i fanatycznych userów :saint: , więc jeśli moje podejżenia są słuszne, to twój plan raczej nie wypali. W sumie oceniam temat jako nadający się tylko do skasowania.

dexter
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 21-03-12, 12:39
Lokalizacja: polska

Post autor: dexter » 20-01-13, 20:30

nie znienilem zadnego tekstu z Biblii. Niewiem czemuu tak uwazasz:/ ale w takim razie chcialem sie zapytac czy dalej sie uwazasz za katolika wiedzac o tych rzeczach? bo kiedys jak Hiob jechal to ktos powiedzial cos negatywnego na ksiezy a Hiob (nie powiem ze wpadl w furie) tak mega sie zdenerwowal ze tego goscia chcial usunac z forum, po czym ten go zaczol przepraszac i powiedzial ze juz nigdy nie skrytykuje ksiezy. Zapadlo mi to w pamiec bo zdawalo mi sie ze Hiob jest czlowiekiem opanowanym i byle co go z rownowagi nie wyprowadzi. A teraz powiem (jesli mnie Hiob usunie z forum to oleje ta sprawe) ze kzieza sa zaklamani i prowadza nieswiadomych ludzi do piekla a caly koscol katolicki z papiezem na czele pochodzi tylko i wylacznie od diabla.

dexter
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 21-03-12, 12:39
Lokalizacja: polska

Post autor: dexter » 20-01-13, 20:37

Anteas pisze:Nie ma co tu komentować, Dexter. Większość przytoczonych przez Ciebie "faktów" to albo podkolorowana prawda, albo zwyczajne, ordynarne wręcz kłamstwa. Moim zdaniem w tym temacie nie dążysz do poznania obiektywnej prawdy, tylko chcesz zrobić tzw. zadymę na forum, w przewidywaniu że banda prymitywnych, ciemnych i rozfanatyzowanych userów rzuci się na Ciebie, jak stado rozwścieczonych brytanów broniąc tego, co ośmieliłeś się krytykować.

Cóż, być może taka "zadyma" ożywiła by nieco, nasze pogrążone ostatnio w marazmie forum :lol: , ale poza tym nie przyniosła by nic dobrego. Zwłaszcza że cierpimy na notoryczny brak prymitywnych, ciemnych i fanatycznych userów :saint: , więc jeśli moje podejżenia są słuszne, to twój plan raczej nie wypali. W sumie oceniam temat jako nadający się tylko do skasowania.
dzieki za ta odpowiedz. kolejna osoba twierdzi ze sa to podkoloryzowane lub sfalszowane fakty.
Dla twojej wiadomosci nie interesuje mnie totalnie zadyma na forum. Chcialem po prostu poznac wasze zdanie i nie uwazam was za prymitywnych, ciemnych ludzi. Gdybym za takich was mial to bym tu nie pisal.
Chcecie - kasujcie, jak skasujecie ten post to mnie jako uzytkownika tez skasujcie. Uswiadomicie mnie ze mam racje i niema czego tu szukac

Gotti
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 05-05-11, 19:14
Lokalizacja: neverLAND

Post autor: Gotti » 20-01-13, 20:38

dexter pisze:czy dalej sie uwazasz za katolika
a to co przez twoj post moj swiatopoglad ma runac? o jakich rzeczach?? to ze ksiadz jest czlowiekm to ma znaczyc ze nie moze popelnic grzechu, ze jest nieomylny etc, jest CZLOWIEKIEM TAK JAK KAZDY INNY!! Wypisywanie jak tez rozpowiadanie powielanie bredni na temat ksiezy nie nalezy ani do Ciebie, ani do mnie ani do nikogo innego. Oni sami zostana osadzeni z tego co zrobili ale napewno nie przez nas. A tak w ogole, to widze ze nie masz BLADEGO pojecia kim jest, i jaka funkcje spelnia papiez. Ale widze ze lubisz krzyczec wraz z tlumem ''ze ksieza to banda zlodzieji'' :evil:
Pijany mistrz: Piszesz na forum lepiej, jeśli jesteś na bani. Pod wpływem alkoholu zyskujesz 20% do spamowania. Twoje posty są bardziej błyskotliwe i pełne polotu. Niestety, moderator tego nie rozumie - ryzyko zdobycia bana wzrasta o 50%.

Anteas

Post autor: Anteas » 20-01-13, 20:45

dexter pisze:A teraz powiem (jesli mnie Hiob usunie z forum to oleje ta sprawe) ze kzieza sa zaklamani i prowadza nieswiadomych ludzi do piekla a caly koscol katolicki z papiezem na czele pochodzi tylko i wylacznie od diabla.
Po pierwsze to groźby nas tu nie ruszają. Zresztą jest to zwyczajne trollowanie.
Po drugie to zanim zaczniesz pisać to naucz się pisać, bo post którego fragment cytuję wyraźnie świadczy o tym, że ta piękna sztuka jest Ci raczej obca. Na przykład mógł byś najpierw wytłumaczyć nam co to takiego "kzieza", "koscol" i "papiez", bo ja tego nie wiem.
dexter pisze:kolejna osoba twierdzi ze sa to podkoloryzowane lub sfalszowane fakty.
Bo tak właśnie jest. Pomijam logiki tego zdania :lol:

Z mojej strony to tyle.

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Alex » 20-01-13, 20:48

Dexter, czy mógłbyś ujawnić źródła, z których czerpałeś pisząc o tych wszystkich rewelacjach?
Dominus meus et Deus meus!

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 20-01-13, 20:50

dexter pisze:A teraz powiem (jesli mnie Hiob usunie z forum to oleje ta sprawe) ze kzieza sa zaklamani i prowadza nieswiadomych ludzi do piekla a caly koscol katolicki z papiezem na czele pochodzi tylko i wylacznie od diabla.
Jesli hiob tego nie zrobi, to zrobi to ktoś z administracji, rejestrując się zaakceptowałeś regulamin, którego zobowiązany jesteś przestrzegać, bezwzględnie jakie masz poglądy.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

dexter
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 21-03-12, 12:39
Lokalizacja: polska

Post autor: dexter » 20-01-13, 20:51

nie przez moj post tyko przez to co pisze w Piśmie Świetym i tym jak kosciol zmienia fakty.
Ja nie mowie ze nie moze popelniac grzechow ale koscol przez 1000lat zabijal ludzi ktorzy sprzeczali sie z ich nauka. Mordowanie ludzi przez tysiac lat to nie jest zwykly grzech tak samo jak bronienie pedofili czego dowodem jest Crimen sollicitationis. Dla ciebie nie oczernianie ksiezy jest wazniejsze od dzieci ktore sa molestowane seksualnie. Jestes normalny?

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 20-01-13, 20:54

dexter pisze:Dla ciebie nie oczernianie ksiezy jest wazniejsze od dzieci ktore sa molestowane seksualnie. Jestes normalny?
Jesli to było do mnie to mieszasz różne sprawy.

A odpowiadając na pytanie, wydaje mi się że TAK i żaden lekarz do tej pory tego nie negował.
Ostatnio zmieniony 20-01-13, 20:55 przez grzegorzw125, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

dexter
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 21-03-12, 12:39
Lokalizacja: polska

Post autor: dexter » 20-01-13, 20:56

Anteas pisze:
dexter pisze: Na przykład mógł byś najpierw wytłumaczyć nam co to takiego "kzieza", "koscol" i "papiez", bo ja tego nie wiem.
dexter pisze:kolejna osoba twierdzi ze sa to podkoloryzowane lub sfalszowane fakty.
Bo tak właśnie jest. Pomijam logiki tego zdania :lol:

Z mojej strony to tyle.
jesli niewiesz kim sa "kzieza", "koscol" i "papiez". To chce zebyscie usuneli moj post. Przepraszam ze obrazilem waszych bogow czyli ksiezy o papieza. acha sorry przeciesz przez to ze nie napisalem ąę to ty nie rozumisz tego tekstu. na przyszlosc naucz sie czytac.

D wszystkich innych. olejcie ten temat. zaras usune to co napisalem.

dexter
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 21-03-12, 12:39
Lokalizacja: polska

Post autor: dexter » 20-01-13, 20:59

Alex pisze:Dexter, czy mógłbyś ujawnić źródła, z których czerpałeś pisząc o tych wszystkich rewelacjach?
daty i fakty historyczne z wypowiedzi historykow. a cala reszta z Biblii.

Anteas

Post autor: Anteas » 20-01-13, 21:01

Alex pisze:Dexter, czy mógłbyś ujawnić źródła, z których czerpałeś pisząc o tych wszystkich rewelacjach?
Ja Ci podam te źródła, droga Alex. Na każdej szanującej się antyklerykalnej stronie internetowej pisze to wszystko. A odwiedzający te strony traktują te brednie jak świętą, objawioną i nienaruszalną prawdę.
Dexter pisze:Dla ciebie nie oczernianie ksiezy jest wazniejsze od dzieci ktore sa molestowane seksualnie. Jestes normalny?
Pisząc takie posty sam się prosisz o dożywotniego bana. Bo Ciebie nikt od pedofilów nie wyzywa.

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 20-01-13, 21:03

@dexter Wprowadzasz nieład na forum, napisałeś nowy temat, prosiłeś dyskusję, rozkręciła się. Mogłeś spodziewać się że raczej nie poprzemy Twojego zdania. Mimo wszystko chcieliśmy rozwiać Twoje wątpliwości ale ty "walnąłeś focha" i skasowałeś, i naprawdę nikt tu nie jest złośliwy bo w pierwszym poście naruszyłeś regulamin, mimo wszystko chcieliśmy Ci wszystko wyjaśnić.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Zablokowany