Kosciol katolicki a Biblia

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Awatar użytkownika
Agunik
Przyjaciel forum
Posty: 347
Rejestracja: 10-03-12, 00:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Agunik » 20-01-13, 21:07

dexter pisze:A teraz powiem (jesli mnie Hiob usunie z forum to oleje ta sprawe) ze kzieza sa zaklamani i prowadza nieswiadomych ludzi do piekla a caly koscol katolicki z papiezem na czele pochodzi tylko i wylacznie od diabla.
Ta teza sprzeczna jest ze zdrową logiką dexter. No bo widzisz, jeżeli coś pochodzi od diabła i prowadzi do piekła - jak to ująłeś w swojej tezie - to logicznie rzecz biorąc musiałoby kultywować wszelkie uczynki złego. Tymczasem w Kościele mówi się o dobrych uczynkach i metanoi, o potrzebie zjednoczenia z Bogiem (który jakby na to nie spoglądać ma nie po drodze z diabłem), o Słowie Bożym (które od diabła zdecydowanie nie pochodzi), a także o egzorcyzmach (a więc walce wprost z diabłem). Święci Kościoła to ludzie którzy dają przykład walki ze złem i zwycięstwa w Tym, od Którego wszystko pochodzi.
Przy weryfikacji wiarygodności tej tezy nie trzeba odwoływać się do teologii - wystarczy odwołać się do zwykłego zdrowego rozsądku.

Dexter. Z tego co widzę teksty które tu przesłałeś nie są wynikiem Twoich własnych przemyśleń. Już dawno pojawiły się na nie odpowiedzi. Podsunięto Ci jedno - sięgnij też po drugie. Inaczej nie poznasz prawdy.
Ostatnio zmieniony 20-01-13, 22:09 przez Agunik, łącznie zmieniany 1 raz.
Z Bożym pozdrowieniem!
Agnieszka
--------
Odnowię bowiem moje przymierze z tobą i poznasz, że Ja jestem Pan,
abyś pamiętała i wstydziła się,
i abyś ze wstydu ust swoich nie otwarła wówczas,
gdy ci przebaczę wszystko, coś uczyniła. (Ez 16,62-63)


dexter
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 21-03-12, 12:39
Lokalizacja: polska

Post autor: dexter » 20-01-13, 21:09

grzegorzw125 pisze:@dexter Wprowadzasz nieład na forum, napisałeś nowy temat, prosiłeś dyskusję, rozkręciła się. Mogłeś spodziewać się że raczej nie poprzemy Twojego zdania. Mimo wszystko chcieliśmy rozwiać Twoje wątpliwości ale ty "walnąłeś focha" i skasowałeś, i naprawdę nikt tu nie jest złośliwy bo w pierwszym poście naruszyłeś regulamin, mimo wszystko chcieliśmy Ci wszystko wyjaśnić.
wyzwaliscie mnie od kretaczy, klamcy, ze mnieniam teksty z bibli pod wlasne uznanie, ze skasujecie sami moj post, mowiliscie ze wam groze. Ty zreszta mi groziles regulaminem ktorego ja powinienem bezwzglednie przestrzegac (niech zgadne tam jest napisan e ze nie wolko obrazac kosciola ani ksiezy a bron Boze papieza). A teraz twierdzisz ze ja strzelilem focha.

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 20-01-13, 21:14

dexter pisze:niech zgadne tam jest napisan e ze nie wolko obrazac kosciola ani ksiezy a bron Boze papieza)
Tam jest napisane że nikogo nie można obrażać. Nie wiem czego oczekiwałeś od nas, że napiszemy Ci, "tak tak masz racje dexter". Napisaliśmy że Twoje argumenty są według nas kłamstwem a w najmniejszym stopniu mijają się z prawdą.

Ponad to forum jest od tego żeby na nim dyskutować, ale według jakiegoś przyzwoitego poziomu, pomijając fakt że użyłeś przekleństwa w swoim pierwszym poście, mimo wszystko chcieliśmy pomóc.
Ostatnio zmieniony 20-01-13, 21:16 przez grzegorzw125, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

dexter
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 21-03-12, 12:39
Lokalizacja: polska

Post autor: dexter » 20-01-13, 21:17

Dziekuje Agunik za pierwszy tekst w ktorym uzasadniasz czemu niemam racji. Szanuje to. Bardzo szkoda tylko ze reszta forum podeszla do tego zbyt emocjonalnie.

Masz racje Agunik faktem jest ze koscol glosi zebysmy byli dobrymi ludzmi. Ale prosze cie zebys wytlumaczyla mi czym kierowal sie koscow wprowadzajac w zycie i utajniajac ten fakt dla swieckich dokument Crimen sollicitationis (ochrona pedofili)

Awatar użytkownika
Agunik
Przyjaciel forum
Posty: 347
Rejestracja: 10-03-12, 00:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Agunik » 20-01-13, 21:18

dexter pisze:wyzwaliscie mnie od kretaczy, klamcy, ze mnieniam teksty z bibli pod wlasne uznanie, ze skasujecie sami moj post, mowiliscie ze wam groze. Ty zreszta mi groziles regulaminem ktorego ja powinienem bezwzglednie przestrzegac (niech zgadne tam jest napisan e ze nie wolko obrazac kosciola ani ksiezy a bron Boze papieza). A teraz twierdzisz ze ja strzelilem focha.
Dexter. W Twoich tekstach zauważam sporą dawkę agresji oraz buntu.
Zastanawiam się co jest ich przyczyną.
Z Bożym pozdrowieniem!
Agnieszka
--------
Odnowię bowiem moje przymierze z tobą i poznasz, że Ja jestem Pan,
abyś pamiętała i wstydziła się,
i abyś ze wstydu ust swoich nie otwarła wówczas,
gdy ci przebaczę wszystko, coś uczyniła. (Ez 16,62-63)


dexter
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 21-03-12, 12:39
Lokalizacja: polska

Post autor: dexter » 20-01-13, 21:20

grzegorzw125 pisze:
dexter pisze:niech zgadne tam jest napisan e ze nie wolko obrazac kosciola ani ksiezy a bron Boze papieza)
Tam jest napisane że nikogo nie można obrażać. Nie wiem czego oczekiwałeś od nas, że napiszemy Ci, "tak tak masz racje dexter". Napisaliśmy że Twoje argumenty są według nas kłamstwem a w najmniejszym stopniu mijają się z prawdą.

Ponad to forum jest od tego żeby na nim dyskutować, ale według jakiegoś przyzwoitego poziomu, pomijając fakt że użyłeś przekleństwa w swoim pierwszym poście, mimo wszystko chcieliśmy pomóc.
masz racje. Nie sądzilem ze powiecie "tak tak masz racje dexter". ale mialem nadzieje ze zaczniecie ze mna dyskutowac na ten temat, a zaczeliscie mnie wyzywac od klamcow nie argumetujac w najmniejszym stopniu czemu nim jestem. Ale w takim razie skoro chcesz dyskutowac to powiedz mi czemu koscol naucza innych przykazan niz te co sa w Biblii.

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 20-01-13, 21:24

dexter pisze: Ale w takim razie skoro chcesz dyskutowac to powiedz mi czemu koscol naucza innych przykazan niz te co sa w Biblii.
Kościół naucza tych samych przykazań co są w Biblii. Bo Nauka Kościoła opiera się na Biblii, poza tym bardzo trudno mi jest się odnieść do Twoich pierwotnych wypowiedzi ponieważ je skasowałeś, co nie powiem bardzo mnie smuci.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

dexter
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 21-03-12, 12:39
Lokalizacja: polska

Post autor: dexter » 20-01-13, 21:34

grzegorzw125 pisze:
dexter pisze: Ale w takim razie skoro chcesz dyskutowac to powiedz mi czemu koscol naucza innych przykazan niz te co sa w Biblii.
Kościół naucza tych samych przykazań co są w Biblii. Bo Nauka Kościoła opiera się na Biblii, poza tym bardzo trudno mi jest się odnieść do Twoich pierwotnych wypowiedzi ponieważ je skasowałeś, co nie powiem bardzo mnie smuci.
wklejilem spowrotem ten tekst. Jesli masz w domu Biblie to mozesz wszystko sobie sprawdzic. Niema ani jednego przekreconego zdania i przy kazdym jest napisane gdzie to jest w biblii. Jak niemasz w domu biblii to wpisz w google biblia online

dexter
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 21-03-12, 12:39
Lokalizacja: polska

Post autor: dexter » 20-01-13, 21:35

grzegorzw125 pisze:
dexter pisze: Ale w takim razie skoro chcesz dyskutowac to powiedz mi czemu koscol naucza innych przykazan niz te co sa w Biblii.
Kościół naucza tych samych przykazań co są w Biblii. Bo Nauka Kościoła opiera się na Biblii, poza tym bardzo trudno mi jest się odnieść do Twoich pierwotnych wypowiedzi ponieważ je skasowałeś, co nie powiem bardzo mnie smuci.
wklejilem spowrotem ten tekst. Jesli masz w domu Biblie to mozesz wszystko sobie sprawdzic. Niema ani jednego przekreconego zdania i przy kazdym jest napisane gdzie to jest w biblii. Jak niemasz w domu biblii to wpisz w google biblia online. acha i twierdzisz ze kosciol naucza tych samych przykazan co sa w biblii. To jest dowod ze nie czytales Pisma Swietego

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 20-01-13, 21:44

dexter pisze:wklejilem spowrotem ten tekst. Jesli masz w domu Biblie to mozesz wszystko sobie sprawdzic. Niema ani jednego przekreconego zdania i przy kazdym jest napisane gdzie to jest w biblii. Jak niemasz w domu biblii to wpisz w google biblia online. acha i twierdzisz ze kosciol naucza tych samych przykazan co sa w biblii. To jest dowod ze nie czytales Pisma Swietego
Mam Pismo Święte i mogę Ci zagwarantować że Kościół Katolicki nie zmienił tam ani jednego zdania i naucza dokładnie jak jest tam napisane.

I czytam Biblie.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Awatar użytkownika
Agunik
Przyjaciel forum
Posty: 347
Rejestracja: 10-03-12, 00:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Agunik » 20-01-13, 21:52

dexter pisze:Dziekuje Agunik za pierwszy tekst w ktorym uzasadniasz czemu niemam racji. Szanuje to.
Cieszę się, że szanujesz moje zdanie i dziękuję Ci za to.

dexter pisze:Bardzo szkoda tylko ze reszta forum podeszla do tego zbyt emocjonalnie.
Pewnie dlatego zadziałały emocje, że Twój tekst był również nimi nasiąknięty.
dexter pisze:Masz racje Agunik faktem jest ze koscol glosi zebysmy byli dobrymi ludzmi.
Skoro mam rację i zgadzasz się z tym, to dlaczego postawiłeś tezę której sam nie uznajesz... Jeżeli zgadzasz się z tym co napisałam (a zgodziłeś się) to nie możesz równocześnie zgadzać się z czymś, co kompletnie temu przeczy.
dexter pisze:Ale prosze cie zebys wytlumaczyla mi czym kierowal sie koscow wprowadzajac w zycie i utajniajac ten fakt dla swieckich dokument Crimen sollicitationis (ochrona pedofili)
Dexter. Każda instrukcja ma jakiś cel. Pedofilia to temat bardzo poważny. Kościół nie może przechodzić obojętnie obok spraw istotnych.

Co do ochrony... nigdy (!) Kościół nie chroni grzechów czy przestępstw - natomiast jest powołany by chronić człowieka. Każdego człowieka Dexter, ponieważ za każdego z nas umarł Jezus Chrystus, abyśmy mogli mieć życie wieczne.

Zobacz co Chrystus powiedział o sobie:

Mt 18,11-14
11. <Albowiem Syn Człowieczy przyszedł ocalić to, co zginęło>.
12. Jak wam się zdaje? Jeśli kto posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich: czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się zabłąkała?
13. A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę, powiadam wam: cieszy się nią bardziej niż dziewięćdziesięciu dziewięciu tymi, które się nie zabłąkały.
14. Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z tych małych.
Widzisz, nikt nie jest aż tak zepsuty by nie było w nim odrobiny dobra.
Dlatego Dobry Bóg do ostatniej chwili naszego życia stara się nas uratować.
Jest słuszne, byśmy pomagali każdemu człowiekowi odnaleźć Chrystusa i nie zamykali drzwi do Niego przed naszymi bliźnimi.

Inaczej usłyszymy takie słowa:
Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień.
(por. J 8, 7)
Z Bożym pozdrowieniem!
Agnieszka
--------
Odnowię bowiem moje przymierze z tobą i poznasz, że Ja jestem Pan,
abyś pamiętała i wstydziła się,
i abyś ze wstydu ust swoich nie otwarła wówczas,
gdy ci przebaczę wszystko, coś uczyniła. (Ez 16,62-63)


dexter
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 21-03-12, 12:39
Lokalizacja: polska

Post autor: dexter » 20-01-13, 21:54

grzegorzw125 pisze:
dexter pisze:wklejilem spowrotem ten tekst. Jesli masz w domu Biblie to mozesz wszystko sobie sprawdzic. Niema ani jednego przekreconego zdania i przy kazdym jest napisane gdzie to jest w biblii. Jak niemasz w domu biblii to wpisz w google biblia online. acha i twierdzisz ze kosciol naucza tych samych przykazan co sa w biblii. To jest dowod ze nie czytales Pisma Swietego
Mam Pismo Święte i mogę Ci zagwarantować że Kościół Katolicki nie zmienił tam ani jednego zdania i naucza dokładnie jak jest tam napisane.

I czytam Biblie.
skoro dalej twierdzisz ze koscol naucza tak samo ja Biblia to prosze cie o przeczytanie Ksiegi Wyjscia 20: 3-17 zacytowalem ten kawalek w moim pierwszym poscie. Ale stwierdziles ze przeinaczam prawde wiec wez Pismo Swiete i sam sprawdz.

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 20-01-13, 22:08

Ale ja wiem jak ono brzmi... Przykazanie to skrócono, zachowując przy tym ten sam aksjologiczny przekaz, sens tego przykazania nie został przecież zmieniony. Nie widzę problemów z takim przekazem.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

dexter
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 21-03-12, 12:39
Lokalizacja: polska

Post autor: dexter » 20-01-13, 22:09

Do Agunik. niewiem jak sie cytuje jedno zdanie wiec je po prosty skopiuje
"Dexter. Każda instrukcja ma jakiś cel. Pedofilia to temat bardzo poważny. Kościół nie może przechodzić obojętnie obok spraw istotnych.
Co do ochrony... nigdy (!) Kościół nie chroni grzechów czy przestępstw"

Wlasnie tylko ze kosciol zamiast chronic to zakazuje ujawniania tego typu zachowan wsrod ksiezy

Tekst z wikipedii chociaz jest dziesiatki stron gdzie mozna przeczytac podobny tekst a na jednej nawet znalazlem tresc tego dokumentu.

Crimen sollicitationis (łacina: przestępstwo nagabywania) - dokument i instrukcja z 16 marca 1962 roku wydany przez Święte Oficjum (obecna Kongregacja Nauki Wiary), która pod karą automatycznej ekskomuniki nakazuje ukrywanie przestępstw pedofilii popełnionych przez duchownych, niszczenie dowodów zbrodni i bezkompromisową walkę z winnymi, zakazuje zaś współpracy w tych sprawach ze świeckimi organami ścigania. Ujednolicał procedury postępowania w przypadku kapłanów lub biskupów Kościoła katolickiego oskarżonych m.in. o wykorzystywanie sakramentu pokuty do solicytacji, czyli składania propozycji seksualnych penitentom. Przez dziesięciolecia dokument pozostawał ściśle tajny &#8211; otwiera go nakaz "pieczołowitego przechowywania w tajnym archiwum kurii do użytku wewnętrznego" oraz zakaz publikacji i opatrywania komentarzami.
Dokument, zatwierdzony przez papieża Jana XXIII i podpisany przez kardynała Alfreda Ottavianiego, sekretarza Świętego Oficjum, był skierowany do "wszystkich patriarchów, arcybiskupów, biskupów i innych ordynariuszy lokalnych, w tym obrządku wschodniego". Zawierał konkretne instrukcje na temat sposobu wykonywania przepisów Kodeksu prawa kanonicznego w stosunku do osób duchownych oskarżonych o namawianie penitenta do aktów seksualnych[5]; te same wytyczne postępowania miały być stosowane w razie ujawnienia przypadków homoseksualizmu, pedofilii lub zoofilii

moze ktos powiedziec ze "a na wikipedi to rzeczytal, pewnie jakas scieme ktos tam wsadzil chcac zniszczyc kosciol". Tylko ze taki test pokaze jak slepo wierzycie w kosciol i ze krytyka tej organizacji po was splywa.

Gotti
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 05-05-11, 19:14
Lokalizacja: neverLAND

Post autor: Gotti » 20-01-13, 22:16

dexter pisze: koscol przez 1000lat zabijal ludzi
chlopie wez no doczytyaj a nie powielaj pseudo fakty bo ktos inny czytajacy pomysli ze to prawda!!!! od Ciebie poprostu traci PROWOKACJA
Pijany mistrz: Piszesz na forum lepiej, jeśli jesteś na bani. Pod wpływem alkoholu zyskujesz 20% do spamowania. Twoje posty są bardziej błyskotliwe i pełne polotu. Niestety, moderator tego nie rozumie - ryzyko zdobycia bana wzrasta o 50%.

Zablokowany