"tu okaże się wytrwanie i wiara"

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Rybak ludzi
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 09-03-13, 09:34
Lokalizacja: Pol

Re: od konika

Post autor: Rybak ludzi » 30-06-14, 12:11

Marek MRB pisze:@Rybaku:
Mam jednak niejasne wrażenie (czy się mylę?) że - słusznie odrzucając głupotki na temat biochipów itp sam oczekujesz jakichś konkretnych osób i znamion, podchodząc to sprawy magicznie i "spiskowo" - pisząc o osobach "które będą miały za zadanie udawać antychrysta" itd.[/list]
jeśli na cały świat i przez świat również są głoszone nauki że np 3 świątynia zostanie odbudowana i zasiądzie w niej antychryst to nawet bez znajomości Biblii jest to podejrzane a jeśli ktoś czyta Biblię ten tym bardziej powinien widzieć w tym oszustwo - tym bardziej że w pismach nowego przymierza nigdzie nie ma mowy o budynku jako Świątyni Bożej ale mówi się nie raz i nie dwa że np chrześcijanie są Świątynią Bożą

jeśli 3 świątynia zostanie odbudowana to nie bedzie to spełnienie proroctwa ale celowe jego podrabianie, obecnie również inne proroctwa biblijne są celowo podrabiane - szatan zwodzi cały świat i zwiedzie wielu ludzi uważających się za chrześcijan

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 30-06-14, 20:07

Obawiam się, że samo wikłanie się na sposób "spiskowy" w podobne rozważania to właśnie zwiedzenie - zamiast odczytywać Apokalipsę dla swojego życia, szuka się nie wiadomo czego.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Rybak ludzi
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 09-03-13, 09:34
Lokalizacja: Pol

Post autor: Rybak ludzi » 26-07-14, 17:18

Marek MRB pisze:Obawiam się, że samo wikłanie się na sposób "spiskowy" w podobne rozważania to właśnie zwiedzenie - zamiast odczytywać Apokalipsę dla swojego życia, szuka się nie wiadomo czego.
to nie spiskowy sposób ale wg mnie roztropność, jedna z możliwości - warto o niej pamiętać. Wielkie znaki i cuda chrześcijanom będą wyglądać na biblijne spełnienie proroctw. Inaczeh wybrani nie byliby zagrożeni

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 26-07-14, 18:56

W Apokalipsie na samym poczatku czytamy, ze objawienie zostalo dane, aby ukazac, co musi stac sie niebawem. Blogoslawiony, kto slucha slow tego proroctwa i strzeze tego co w nim zapisane, albowiem chwila jest bliska (Ap.1,1-3)
Niby proste. Jednak zachodza pytania: jakie objawienie zostalo dane, kiedy jest owo "niebawem", co zostalo zaapisane naprawde w proroctwie ( sens wlasciwy, a nie literalny i ktora to chwila jest bliska.
Bez rozgryzienia tego wstepu latwo zjechac w slepa uliczke.
pozdrawiam serdecznie.
konik

Anteas

Post autor: Anteas » 26-07-14, 21:48

IMHO "niebawem" to to samo co "chwila". Ja coś mam zrobić za chwilę i robię na następny dzień :mrgreen:
P. Jezus też mówił iż przyjdzie niebawem, ale się zasiedział chwilę w Niebie. Co wcale mnie nie dziwi, jak bym był w Niebie, to też bym odwlekał na wszelkie możliwe sposoby powrotu na Ziemię.

Rybak ludzi
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 09-03-13, 09:34
Lokalizacja: Pol

Post autor: Rybak ludzi » 26-08-14, 20:24

"przed ponad stu laty na Atlantyku zderzyły się ze sobą dwa statki. W czasie pół godziny statek "Ville de Havre" osiadł na dnie. Na pokładzie tonącego statku klęczała matka z czwórką swoich dzieci i modliła się: "Panie, jeśli jest to możliwe i jeśli jest to twą wolą, ratuj nas" Krótko potem statek zatonął w morzu. Jeden z marynarzy wyciągnął tą kobietę z wody, jednakże tylko jej udało się przeżyć. Jej dzieci utonęły.
Z Anglii ocalona matka napisała krótki telegraf do swego męża: "Jedynie ja jestem uratowana!" Ten oto telegraf wisiał do końca życia na ścianie w jego gabinecie i przypominał adwokatowi Horatio Spaffordowi to cudowne ocalenie. Wspominając swe drogie dzieci napisał znaną, także przetłumaczoną na język polski pieśni, zaczynającą się od słów :

Gdy w łasce Pan swojej objawił mi się
I w serce mi pokój swój wlał
To odtąd w wierze pieśń chwały mu ślę:
Błogo mi, w Panu mam wieczny dział !

Jak reagujemy, gdy słyszymy o jakimś nieszczęśliwym wypadku? Czy Bogu przypisujemy wówczas winę?
Albo gdy nas osobiście przygniata jakieś cierpienie? Chrześcijanie również przeżywają różne tragiczne okoliczności życia, współuczestniczą w biedzie, trudach, bólu i w śmierci. Ale mają przywilej, by nie podnosić skargi, nie oddawać się rezygnacji lub zwątpieniu jak wielu ludzi, którzy nie znają mocy pocieszenia płynącego z nieba. Bóg jest ich siłą i prawdziwym kołem ratunkowym. Jeśli posiadasz osobiście pokój z Bogiem, możesz nawet w czasie bólu i różnych problemów zachować spokój. Bóg daje ci pokój, który przewyższa wszelki rozum.

"A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie" - list do Filipian 4:7" - źródło : dobry zasiew 2013

Między innymi w czasie tragedii, wypadków, śmierci czy innych utrapień nie należy słuchać swojego serca, przez które szatan może podpowiadać że dane wydarzenie to wina Pana Jezusa lub Jego niemoc. Przez takie czy inne podszepty zły może próbować zniszczyć wiarę chrześcijanina i odciąć go od zbawienia w Panu Jezusie. Należy odrzucić złe myśli, niewiarę a patrzeć zawsze na miłość Chrystusa okazaną na Golgocie i patrzeć na wszystko z perspektywy obietnicy zmartwychwstania i życia wiecznego. Chrześcijanin nie może patrzeć na śmierć, utrapienia oczami ateisty ale pamiętać o zmartwychwstaniu, wieczności, Bożej miłości. Nie wszystko musimy rozumieć, wiedzieć ale zawsze musimy trwać w wierze i ufać Panu Jezusowi a nie swemu przewrotnemu sercu. Nawet jeśli niczego nie rozumiemy to i tak musimy ufać, wierzyć ale nigdy swojemu sercu ale Panu Jezusowi.
" Podstępne jest serce, bardziej niż wszystko inne..." - Księga Jeremiasza 19:9
"Kto ufa własnemu sercu, ten jest głupi..
.
" - Księga Przysłów Salomona 28:26

ODPOWIEDZ