Wątpliwości w wierze

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

rycho
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 07-11-12, 20:58
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: rycho » 12-02-14, 23:23

standi231 chyba zbyt dużo szukasz w internecie. to nie zawsze jest wiarygodne źródło :idea:
Bóg-Honor-Ojczyzna

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 13-02-14, 10:42

Marek mam kolejne pytanie tym razem o urząd papieski czy on i Biblia nie wykluczają się?Znalazłem takie słowe jak sie do nich odniesiesz?

Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w N.I.E.B.I.E" - Ewangelia Mateusza 23:9 - nie chodzi tu o ziemskich ojców ale o duchowe tytuły jak papież\ojcieć święty - Rzym łamie nakaz Jednorodzonego Boga Jezusa ale nie tylko w tej jednej kwestii---rzymski katolicyzm nie był nigdy chrześcijaństwem i w przeciwieństwie do niego nie ma 2000 lat ale około 1600. Powstał na spoganizowanej frakcji chrześcijaństwa aby niszczyć tą frakcje która zachowywała biblijne nauki i naśladowała Stwórcę Jezusa Chrystusa - dlatego też rzymski system tyle zła i krwi przelał również chrześcijan jak Waldensi, Husyci, Anabaptyści. Ten system miał i m za zadanie być atrapą chrześcijaństwa i osmieszac je oczerniac a wiec zwalczac.
Bartek

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twin » 13-02-14, 13:06

standi231 pisze:Znalazłem takie słowe jak sie do nich odniesiesz?

Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w N.I.E.B.I.E"
standi231, potwierdza się po raz kolejny, że nie czytasz tego co Ci polecamy i z premedytacją brniesz w jakieś dziwne obszary internetu przepełnione kłamstwem i nienawiścią, do których nikt kto szuka Boga by nie zaglądnął. Kilka dni temu poprosiłem Cię w mojej wypowiedzi viewtopic.php?p=53764#53764 abyś poczytał książkę o. Jacka Salija Szukającym drogi, gdybyś do niej zaglądnął to wiedziałbyś, że jest tam cały rozdział poświęcony problemowi ojcostwa duchowego.
Nikogo na ziemi nie nazywajcie swoim ojcem
Jak można Cię poważnie traktować skoro twoje podejście do tematu wiary jest kompletnie niepoważne?
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 13-02-14, 14:18

Wybacz Twin na prawde postaram się nadrobić wszelkie zaległości.
To co ostatnio się ze mną dziej to jakaś masakra (mówie szczerze).
Problemy rodzinne.
Milion wątpliwości (pytań)
Może ktoś z was czytał już mój temat o ojcu Pio.
Jeżeli uznać by go za prawde i kosmici istnieją to tam też był Jezus czy oni mają inny plan zbawienia?
Watykan mówi że chętnie by ich ochrzcił.

http://www.sfora.pl/Watykan-Kosmici-maj ... cic-a24329
A wy co sądzicie jak to jest?
Ostatnio zmieniony 13-02-14, 16:19 przez standi231, łącznie zmieniany 3 razy.
Bartek

Anteas

Post autor: Anteas » 13-02-14, 16:18

standi231 pisze:Niemniej to, czego się dowiedziałem z lektury,
pozwala mi jako psychiatrze stwierdzić, iż autorka "Dzienniczka" była dotknięta
zaburzeniami psychicznymi.
Jasne, najlepiej powiedzieć że była stuknięta.

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 13-02-14, 16:19

Teraz te słowa O.Pio słowa astronoma z Watykanu i cały ten temat UFO i wiążące się z nim pytania to moje najwieksze wątpliwości błagam was pomóżcie.
Bartek

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 13-02-14, 20:44

Przecież dostałeś odpowiedź w tamtym wątku. Reasumując:
  • nie wiemy czy istnieją inne cywilizacje czy nie
  • Kościół nie wyklucza ich istnienia (ani nie-istnienia).
  • autentyczność wypowiedzi o.Pio o kosmitach jest wątpliwa
  • tak czy owak, nie widac tu żadnego związku z wiarą
Teraz te słowa O.Pio słowa astronoma z Watykanu i cały ten temat UFO i wiążące się z nim pytania to moje najwieksze wątpliwości błagam was pomóżcie.
Nie czaję - na czym polegają Twoje wątpliwości w tym względzie i dlaczego są tak krytyczne?[/list]
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 14-02-14, 09:04

Marek chodzi o to że było by dziwne gdyby O.Pio faktycznie miał taką wiedze ale się z nią nie podzielił.Ciągle o tym myśle powiem szczerze że chciałbym żebyśmy byli tylko my (niewiem czemu).Przecież np w objawieniach Maryja by o tym powiedziała.Tylko ciągle myśle że skoro taką książke napisał ksiadz to może to jest prawda (w tej ksiażce było o tym życiu w kosmosie).Marek a ty jak uważasz pisałeś już że te słowa O.Pio uważasz za wątpliwe ale przecież ksiądz ją napisał.Już sam nie wiem co o tym myśleć,chciałbym żeby okazało się to kłamstwem.
Bartek

Awatar użytkownika
mikalosz
Przyjaciel forum
Posty: 93
Rejestracja: 07-02-14, 13:45
Lokalizacja: Kocham Cie !! Moja ojczyzna w Niebie.

Post autor: mikalosz » 14-02-14, 12:43

standi231,

Wiesz co ja chyba mógł ci pomóc, bo tez się kiedyś nad tym zastanawiałem. I mogę powiedzieć jaka myśl mi pomogła.

Mianowicie te nowe cywilizacje na innych planetach to żadna rewelacja by była.
Poprostu taki identyczny problem był już jak Kolumb odkryli ze jest nowy kontynent a tam dzikusy w Ameryce....i zaczęli nawracać.

Dzisiaj to Analogia taka
ocean = kosmos
Nowa planeta = nowy ląd.

Okreslenie Ziemia w Genesis mozna tlumaczyc tez jako Kraj/ojczyzna.
Dlatego tak nazwalismy nasza planete.

Poprostu inaczej zinterpretujemy wtedy ksiege Genesis moze poprawniej/ pełniej.
ZObaczymy jak bedziemy wiedziec na 100% ze jest inna cywilizacja poza nasza ZIemia :)
kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.....

Anteas

Post autor: Anteas » 14-02-14, 15:51

standi231 pisze:Marek chodzi o to że było by dziwne gdyby O.Pio faktycznie miał taką wiedze ale się z nią nie podzielił.
Wiesz Standi, Ojciec Pio był duchownym. Duchowny to taki człowiek co się zajmuje Bogiem, a nie cywilizacjami pozaziemskimi. Duchowny mówi o Bogu, a nie o cywilizacjach pozaziemskich.

Poza tym przeczytałem twoją wypowiedz na temat O. Pio i nigdzie nie zauważyłem aby stwierdził on że kosmici czy inne ufoludki istnieją.
Pytanie: - Ojcze, słyszy się, że na innych planetach istnieją inne stworzone przez Boga istoty.
Odpowiedź: - A jakże. Chciałbyś, aby ich nie było, aby wszechmoc Boga ograniczyła się wyłącznie do planety Ziemi? Czy chciałbyś, aby nie istniały inne istoty kochające Boga?
- Pomyślałem - rozmówca Ojca Pio - że Ziemia jest niczym w porównaniu z gwiazdami i wszystkimi innymi planetami.
Odpowiedź: - Tak! My, którzy wychodzimy z Ziemi, również jesteśmy niczym. Pan nie ograniczył z pewnością swej chwały do tej jednej, małej planety. Na innych znajdują się byty.
Nigdzie tutaj O. Pio nie stwierdza że kosmici istnieją.
Z tego samego przekazu Ojca Pio wiemy, że Wszechświat materialny wypełniony jest różnorodnymi cywilizacjami, które wszystkie dążą do wyzwolenia i zjednoczenia się z Bogiem. Ziemianie stanowią jedną z miliardów Cywilizacji. Ojciec Pio mówi, że prawie przy każdej gwieździe (Słońcu) istnieją układy planetarne a na nich życie. Wspomina też o satelicie Ziemi - księżycu, który kiedyś został przesunięty ludzką ręką.
No nie podając źródła wypowiedzi, to każdy może sobie twierdzić że O. Pio powiedział to czy owo. Ja na przykład nie powiem Wam skąd to wiem, ale wiem że O. Pio powiedział że w Australii ludzie chodzą na głowach. Skąd to wiem? A no wiem :mrgreen: A jak nie wierzycie w to co powiedział taki święty człowiek, to jesteście najprawdopodobniej heretykami, schizmatykami, poganami, gnostykami, ateistami albo kimś tam jeszcze :lol:

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 15-02-14, 10:40

standi231 pisze:Marek chodzi o to że było by dziwne gdyby O.Pio faktycznie miał taką wiedze ale się z nią nie podzielił.
Nie rozumiem.
  • albo o.Pio tak powiedział - i wówczas isę "podzielił" tą wiedzą
  • albo tak nie powiedział (i wtedy w ogóle nie ma sprawy jego "wiedzy" na ten temat
Ciągle o tym myśle powiem szczerze że chciałbym żebyśmy byli tylko my (niewiem czemu).Przecież np w objawieniach Maryja by o tym powiedziała.
Głęboko wątpię. Żadne objawienie nigdy nie objawiało jakichś prawd naukowych (a to jest prawda naukowa), tylko takie, jakie mają wpływ na nasze zbawienie

Z tym że ja nie o to Standi pytałem - pytałem dlaczego kwestia czy to o.Pio powiedział czy nie jest dla Ciebie jakoś krytyczna ("błagasz" by odpowiedzieć itd). I właściwie każde pytanie jakie zadajesz traktujesz w ten sposób.
Owszem, ciekawe czy o.Pio to powiedział (jak pisałem, wątpię). Ale żeby zaraz takie krytycznie by pytac o to z taką paniką (jak by to miało jakieś istotne znaczenie dla Twojego życia)?
Powiedz, o co chodzi?
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 15-02-14, 14:54

Powiem tak mam zdiagnozowana nerwice lekowa i objawy depresji.Zawsze myślałem że cczłowiek to jedyne myślące stworzenie a tu rzekomo o.pio mówi coś ttakiego mam problemy rodzinne pprzede mna spowiedź z całego życia a ją ciągle myślę o tych kosmitach.Tych słów o.pio nie powoddział oficjalnie tylko rzekomo prywatnie myślę sobie że to rraczej kłamstwo ale po co ksiądz by robił ksiazke i klamal?Mam nnadzieję że to kłamstwo bo przecież człowiek jest nnajwyższym stworzeniem.Naprawdę myślicie że to kłamstwo?
Bartek

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 15-02-14, 14:59

standi231 pisze:Powiem tak mam zdiagnozowana nerwice lekowa i objawy depresji.Zawsze myślałem że cczłowiek to jedyne myślące stworzenie a tu rzekomo o.pio mówi coś ttakiego mam problemy rodzinne pprzede mna spowiedź z całego życia a ją ciągle myślę o tych kosmitach.
No właśnie tego nie rozumiem. Co z tego jakby było inaczej niż "zawsze myślałeś"?
Świat by się zawalił?
Tych słów o.pio nie powoddział oficjalnie tylko rzekomo prywatnie myślę sobie że to rraczej kłamstwo ale po co ksiądz by robił ksiazke i klamal?Mam nnadzieję że to kłamstwo bo przecież człowiek jest nnajwyższym stworzeniem.Naprawdę myślicie że to kłamstwo?
Naprawdę. Ale gdyby było inaczej zupełnie by mnie to nie ruszyło.
A ksiądz kłamać nie musiał. Wystarczy że oparł się na... nie dość pewnych źródłach.
Ostatnio zmieniony 15-02-14, 15:02 przez Marek MRB, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 15-02-14, 16:34

Nawet nie wiesz jak bym chciał abyś miał rację.ALe zastanawiajac się nad tym to gdyby coś takiego wwiedział to by powiedział oficjalnie.
Bartek

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 15-02-14, 21:08

standi231 pisze:Nawet nie wiesz jak bym chciał abyś miał rację.
Ale CZEMU byś chciał? Co to zmienia?!!
ALe zastanawiajac się nad tym to gdyby coś takiego wwiedział to by powiedział oficjalnie.
Jak wiesz wątpię (mocno) by coś takiego powiedział (albo wiedział).Niby po co Bóg miałby Mu coś takiego objawiać?
Ale GDYBY wiedział to też wątpię by powiedział - bo niby po co?
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

ODPOWIEDZ