Wątpliwości w wierze

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 15-02-14, 22:12

Dzięki marek trochę mnie uspokoiła.Co to zmienia?Odpowiem ci jutro bo dziś nie mam już jak.
Bartek

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 16-02-14, 16:17

Pytales marek odpowiadam.Zawsze myślałem już ci to pisalem że człowiek jest najlepszym stworzeniem i wydaje mi sie że Biblia o tym mowi stworzeni przecież jesteśmy stworzeni na obraz Boga.Biblia mówi że będzie nowe niebo i ziemia nie pisze nic o np nowym marsie więc kolejny dowód.Jeżeli nawet to prawda to mówił ze wiedzą o Jezusie i chcą się rodzic na ziemi czyli jeżeli to prawda to Jezus wybawil wszystkich ale był tylko na ziemi.Co to zmienia?Rodzi u mnie pytania takie jak Jezus był tylk :lol: o na ziemi?Wróci tylko na ziemie?Trochę mnie uspokoiłes mówiąc że kłamstwo tylko ciągle myślę bo co ksiądz miałby kłamać i pisać książkę to sprawia że ciągle o tym myślę zo to może być prawda a wy mówicie że nie.Mam jeszcze pytania znacie może giorgio bongiovaniego co o nim sądzić?
Ostatnio zmieniony 16-02-14, 16:20 przez standi231, łącznie zmieniany 2 razy.
Bartek

Anteas

Post autor: Anteas » 16-02-14, 17:11

standi231 pisze:Biblia mówi że będzie nowe niebo i ziemia nie pisze nic o np nowym marsie więc kolejny dowód.
A więc na nowej Ziemi będzie całkiem ciemno, jak u murzyna w buzi, bo przecież nie będzie żadnych nowych gwiazd, słońca ani księżyca. Tak więc będzie całkowicie, totalnie ciemno. Czy to absurd? tak. Ale do takich właśnie absurdów prowadzi ten sposób myślenia. Jeśli nie wymienił Marsa to czy to oznacza że Marsa nie będzie? A dla czego miał by wymieniać wszystkie planety będące we Wszechświecie, skoro nawet teraz ludzkość nie wie o istnieniu prawie wszystkich tych planet.
Nie znam żadnego Giorgio, nic nie sądzę na jego temat i nie wiem nawet czy jakikolwiek Giorgio istnieje. Zwracano Ci już uwagę żebyś nie zadawał pytań w takim stylu.
Moim zdaniem myślisz po prostu o bzdurach.

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 16-02-14, 17:49

standi231 pisze:Pytales marek odpowiadam.Zawsze myślałem już ci to pisalem że człowiek jest najlepszym stworzeniem i wydaje mi sie że Biblia o tym mowi stworzeni przecież jesteśmy stworzeni na obraz Boga.[/quote[Owszem i chyba tak jest.
ALe w Piśmie czytamy też J 10:16 bt "Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz."
Prawdopodobnie słowa te odnoszą się do nie-Żydów (czyli do nas), ale nie ukrywam że i do kosmitów by pasowały.
Biblia mówi że będzie nowe niebo i ziemia nie pisze nic o np nowym marsie więc kolejny dowód.
One nie mówią o fizycznej nowej ziemi. Nie będziemy przecież żyli na Ziemi!
Jeżeli nawet to prawda to mówił ze wiedzą o Jezusie i chcą się rodzic na ziemi czyli jeżeli to prawda to Jezus wybawil wszystkich ale był tylko na ziemi.Co to zmienia?Rodzi u mnie pytania takie jak Jezus był tylk :lol: o na ziemi?Wróci tylko na ziemie?
Jeśli są kosmici, to prawdopodobnie nie tylko.Ale czemu się martwisz szczegółami technicznymi "jak to będzie"?
Bóg sobie da radę.
Trochę mnie uspokoiłes mówiąc że kłamstwo tylko ciągle myślę bo co ksiądz miałby kłamać i pisać książkę to sprawia że ciągle o tym myślę zo to może być prawda a wy mówicie że nie.
Ojej, księża też miewają swoje pasje i przekonania. Pewnie od kogoś to usłyszał i naiwnie uwierzył.
Mam jeszcze pytania znacie może giorgio bongiovaniego co o nim sądzić?
A jak myślisz? :)
Swoja drogą - skąd Ty tych wszystkich wesołych blagierów wykopujesz? :) :) :)
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 16-02-14, 20:16

Dzięki wam za wszystko widzę że tutaj raczej nikt nie wiesz w kosmitów ale tutaj rodzi się pytanie po co tyle planet nie wystarczyło słońce księżyc?
Bartek

Awatar użytkownika
mikalosz
Przyjaciel forum
Posty: 93
Rejestracja: 07-02-14, 13:45
Lokalizacja: Kocham Cie !! Moja ojczyzna w Niebie.

Post autor: mikalosz » 17-02-14, 09:18

standi231 pisze:Dzięki wam za wszystko widzę że tutaj raczej nikt nie wiesz w kosmitów ale tutaj rodzi się pytanie po co tyle planet nie wystarczyło słońce księżyc?

nAWET jesli nie ma Kosmitów.
To moze kiedys te planety zasiedlimy. Przystosujemy do życia.

Tylko ze zdaje sie nie ma teraz takch mozliwosci technicznych....
kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.....

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 17-02-14, 16:03

Znalazłem bardzo fajny wpis na pewnym blogu postora z Polski odnośnie zycie na innych planetach według mnie on rozwiewa wszelkie wątpliwości a według was?

http://jaro-prawdajedyna.blogspot.com/2 ... etach.html
Bartek

Anteas

Post autor: Anteas » 17-02-14, 16:35

standi231 pisze:widzę że tutaj raczej nikt nie wiesz w kosmitów
Ja nie wiesz w kosmitów.
standi231 pisze:ale tutaj rodzi się pytanie po co tyle planet nie wystarczyło słońce księżyc?
Nie wiem, ale skoro je stworzył, to pewnie mu do czegoś potrzebne. Jak po, mam nadzieję że nierychłej, śmierci pójdziesz do Nieba, to sobie utniesz z Panem Bogiem pogawędkę na ten temat.

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 17-02-14, 16:52

Anteas z tobą w niebie też chętnie pogawędke utnę :-) .Napisałeś ja nie wiesz w kosmitów nie wierzysz tak?
Bartek

Anteas

Post autor: Anteas » 17-02-14, 17:08

Właśnie tak. Jako niewierzący na mocy samej definicji nie wierzę w nic. Ani w kosmitów, ani w krasnoludki. W Boga oczywiście też nie wierzę, ale jestem przekonany że istnieje. Nie wierzę też w świętego Mikołaja, ale mam stuprocentową pewność że istnieje.

Zaś co do pogawędki z Panem Bogiem, to jestem dogłębnie przekonany że powie Ci więcej niż ja, bo mądrzejszy od twojego skromnego rozmówcy.

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 17-02-14, 17:52

A co sądzicie o tym artykule bo według mnie on daje dowody że ziemia jest wyjątkowa.

http://jaro-prawdajedyna.blogspot.com/2 ... etach.html
Bartek

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 17-02-14, 19:58

Powiem tak:
  • ja osobiście wątpię w życie na innych planetach (ale nie bardzo - jak by było specjalnie bym się nie zdziwił)
  • bardzo ładnie pastor podał niektóre zależności które musiały zaistnieć by było życie na Ziemi. Kiedyś bodajże Difurth wyliczał ich jeszcze więcej w "Dzieciach Wszechświata"
  • Niezależnie od poprzedniego punktu oraz mojego sceptycyzmu co do innych cywilizacji, "biblijne" wnioski pastora na ten temat wyglądają mi na solidnie naciągane.
  • jestem pewien, że Biblia nie podaje żadnych informacji na ten temat (ani "za" ani "przeciw") bo Bóg nigdy nie objawiał prorokom ST czy NT rzeczy z zakresu wiedzy naukowej. Zawsze objawienie dotyczyło wyłącznie wiedzy o Bogu i tego jak się do Niego zbliżyć. Stąd z Biblii nie można czerpać wiedzy na ten temat, bo jej tam zwyczajnie nie ma.
  • co do "nadmiaru" planet i gwiazd - Bóg już taki jest, wszystkiego nam daje z "czubkiem", nadmiarem
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twin » 17-02-14, 20:06

Anteas pisze:A więc na nowej Ziemi będzie całkiem ciemno, jak u murzyna w buzi, bo przecież nie będzie żadnych nowych gwiazd, słońca ani księżyca. Tak więc będzie całkowicie, totalnie ciemno.Czy to absurd? tak. Ale do takich właśnie absurdów prowadzi ten sposób myślenia.
W kwestii formalnej:
Ap 21,23-25
23. I Miastu nie trzeba słońca ni księżyca, by mu świeciły, bo chwała Boga je oświetliła, a jego lampą - Baranek.
24. I w jego świetle będą chodziły narody, i wniosą do niego królowie ziemi swój przepych.
25. I za dnia bramy jego nie będą zamknięte: bo już nie będzie tam nocy.
(BT)
Biblijna "teoria oświetlenia" różni się nieco od naszych wyobrażeń więc pewnie lepiej pozostać przy Pawłowym stwierdzeniu "ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują.(1 Kor 2,9) Zwyczajnie nie wiemy jaki będzie ten nowy świat więc nasze domysły i teorie i tak mają się nijak do tego co nastąpi, wierzymy po prostu Bogu, że będzie to coś wspaniałego.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 17-02-14, 20:41

Nietrudno zauważyć, że to innego rodzaju "Światło". I zapewne tylko takie będzie potrzebne ;-)
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 17-02-14, 21:14

Myślę panowie że sprawa się wyjaśniła i wyszło tak jak myślałem znalazłem na forum katolickim temat na temat właśnie tych słów O.Pio i wiecie co tam przeczytałem że podobno autor tej książki ks.Nello Castello byl suspensowany i O.Pio odmówił mu spowiedzi nie wiem jaki zamiar jest tej książki zemsta czy co nie rozumiem tego księdza.
http://www.kapucyni.ofm.pl/opio/posluszenstwo.html
Bartek

ODPOWIEDZ