Wątpliwości w wierze

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 08-02-14, 19:47

Standi - czy przeczytales odpowiedzi od innych osob ( ja napisalem o rzezbach i obrazach)
Jakie UFO objawilo sie Mojzeszowi na pustyni?
Jakie UFO mialo udzial w przemienieniu Pana Jezusa na gorze Tabor?
Jakie UFO zapalalo jezyki ognia nad glowami Apostolow?
Jakie UFO zeslalo Ducha Swietego?Apostolowi?
Jakie UFO objawilo sie sw.Pawlowi
Jakie UFO Jest z Toba standi, ze pytasz, a nie czytasz odpowiedzi?
Wez traktuj nas powaznie, a nie jak wycieraczka, w ktora kazde g.... da sie wytrzec?
Moze pojechalem ostro, a moze piescisz sie sam z soba, udajac, ze czegos chcesz?
Pozdrawiam serdecznie.
konik

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 08-02-14, 20:05

Konik ma sporo racji. Nie wiem jak Ci pomóc - grunt to spokój i po kolei.
Nie gniewaj się, ale przed takim szukaniem coraz to nowych nauk oskrzegał św.Paweł, prorokując:
2Tm 4:3 bt "Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli."
Nie szukaj gdzieś po internecie ciągle nowej nauki - nie daj się zaniepokoić. Święty Piotr pisał:
1Pe 3:14-16 bt "(14) Ale jeżelibyście nawet coś wycierpieli dla sprawiedliwości, błogosławieni jesteście. Nie obawiajcie się zaś ich groźby i nie dajcie się zaniepokoić! (15) Pana zaś Chrystusa uznajcie w sercach waszych za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest. (16) A z łagodnością i bojaźnią [Bożą] zachowujcie czyste sumienie, ażeby ci, którzy oczerniają wasze dobre postępowanie w Chrystusie, doznali zawstydzenia właśnie przez to, co wam oszczerczo zarzucają."


Rozumiesz? Nie martw się oszczerczymi zarzutami wobec Kościoła, nie daj "się zaniepokoić" i bądź gotów - jesli zajdzie taka potrzeba - do OBRONY (a nie zakwestionowania w swoim sercu) zdrowej nauki.
Że zacytuję znów Pawła:
Ef 4:14 bt "[Chodzi o to], abyśmy już nie byli dziećmi, którymi miotają fale i porusza każdy powiew nauki, na skutek oszustwa ze strony ludzi i przebiegłości w sprowadzaniu na manowce fałszu."

standi231 pisze:Marek właśnie czytam.
Wiesz co jak czytałem ostatnio objawienia Maryjne ( różne) uznane przez Koscioł.Coraz czesciej mam wrażenie że gdy Matka Boża mówiła o prześladowaniu koscioła,odwróceniu od Koscioła,grzechach kapłanów i patrze na to co się dzieje jak wielu szydzi z Koscioła,o księżach to wydaje mi się że spełniają się jej słowa.
Dziwi CIę to? Mnie by zdziwiło, gdyby sie nie spełniały...
Tylko nadal myśle o tej interpretacji że objawienia są związne z UFO lub diabłem.
To też mnie nie dziwi. Diabeł właśnie tak stara się zdyskredytować prawdę. Co się stało gdy Jezus uzdrawiał i nauczał? Ludzie wierzyli, ale nie wszyscy:
Mat 12:24 bt "(24) Lecz faryzeusze, słysząc to, mówili: On tylko mocą Belzebuba, władcy złych duchów, wyrzuca złe duchy."
Jeszcze dodając do Faustyny wątpie żeby demon przybierał postać Jezusa według mnie tego akurat nie mogą.
Mamy całkiem sporo takich relacji od świętych. Szatan udawał nieraz Jezusa by wpędzić ich w pychę. Niemniej to wszystko są objawienia prywatne, więc można być katolikiem i w nie nie wierzyć (nawet w Fatimę czy Lourdes). Inna rzecz czy byłoby to rozsądne...
Ostatnio zmieniony 08-02-14, 20:06 przez Marek MRB, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 09-02-14, 10:19

Powiedzcie jak to jest bo chyba o to pytalem ale zapytam jeszcze raz czy np wyznawcy Hinduizmu mogą być zbawieni?Przecież kiedyś usłyszą oni Słowo Boże.
Bartek

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 09-02-14, 12:00

standi231 pisze:Powiedzcie jak to jest bo chyba o to pytalem ale zapytam jeszcze raz czy np wyznawcy Hinduizmu mogą być zbawieni?Przecież kiedyś usłyszą oni Słowo Boże.
Sorry, ale albo robisz sobie z nas jaja, albo jesteś skrajnie bezczelny.
Wątek jest do przejrzenia, więc możesz zobaczyć zarówno o to czy o to pytałeś (tak, pytałeś) jak i to jaką otrzymałeś odpowiedź. Wówczas możesz ewentualnie dopytać o jakiś szczegół który nie jest dla Ciebie jasny.
Ale wyjeżdżać z tekstem "nie wiem czy pytałem" (w domyśle: "nie chce mi się sprawdzać, raczej wy poświęćcie swój czas by jeszcze raz odpowiedzieć na to samo niż ja bym miał przeglądać wątek") jest po prostu niegrzeczne wobec nas.

Bardzo chętnie udzielam odpowiedzi (o ile ją znam) ludziom którzy jej potrzebują - ale takiej postawy nie będę tolerował.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 09-02-14, 12:39

Przepraszam naprawde mi przykro z powodu mojego zachowania :-( .Nie chciałem wam zrobić przykrości.Powiedzcie czy jeżeli jeszcze jako kardynał,Franciszek założył tą czapeczke żydowską i obchodził z żydami Hanuke?Dla krytyków KK jest to nie do przyjęcia
Fotka

http://wolna-polska.pl/wp-content/uploa ... 00x402.jpg

To tylko zdjecie nie artykul.
Ostatnio zmieniony 09-02-14, 12:40 przez standi231, łącznie zmieniany 1 raz.
Bartek

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 09-02-14, 13:24

Standi - jak kiedykolwiek zalozysz na cztery litery spodnie, to nie wytrzymam i ... przygrzmoce tak, ze sie nogami nakryjesz. Spodnie nosili Hitler, Stalin ... i zalozyciel kosciola satanistow. A to jest dla mnie nie do przyjecia. Od tej pory bede chodzil bez spodni ... i na wszelki wypadek bez majtek, bo kto wie - moze Hitler ze Stalinem tez majtki zakladali? A to jest dla mnie nie do przyjecia. :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
konik

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 09-02-14, 14:44

Ok powiem wam że już trochę się uspokoiłem i poczytałem różnych pytań na tym forum.Tylko wciąż nie rozumiem dlaczego są czasami inaczej zapisane wydarzenia w Ewangeliach,godziny smierci Jezusa,Napisu tabliczki na krzyżu itd...
Przypomniało mi się coś jeszcze niektóre Ewangelie mówią że Jezus milczal na krzyzu a inna że coś mówił.I tu kolejna wątpliwość Jezus wstąpil do nieba po 40 dniach od zmatwychstania a na krzyżu do łotra powiedział "Zaprawdę powiadam ci jeszcze dziś będziesz ze mna w raju"
Jak to jest?
Kolejny edit wiem wiem miałe nie wstawiać linków ale zupełnie przez przypadek znalazłem pewien tekst na pewnym blogu nie chce go promować mówie poważnie tylko znowu mam okropne wątpliwosci itp...
http://biblista-ateista.blog.onet.pl/20 ... cykaplana/
Nie chce dawać wiecej linków ale znalazłem swiadectwo pewnego ksiedza na youtube który mówi że KK nie naucza jak nakazuje pismo swiete że protestantym jest lepszy,że czcimi maryje i świetych itd...
Pomożcie błagam!
Ostatnio zmieniony 09-02-14, 15:00 przez standi231, łącznie zmieniany 4 razy.
Bartek

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 09-02-14, 15:44

Przypominam:
skrzydlaty pisze:Jeśli nie masz zamiaru poddać się tu jakiejś dyscyplinie rozumowania i nie zaczniesz korzystać z raz udzielonych ci odpowiedzi, to będę proponował aby cię usunąć z tego forum.

Jeśli dostałeś jakąś odpowiedź, to przed zadaniem kolejnego pytania proszę wyraźnie powiedzieć czy się zgadzasz z tą odpowiedzią, czy nie? A jeśli nie to dlaczego??!!
Zacznij wreszcie czytać i korzystać z odpowiedzi!!!!!


Tak jak to było ci mówione wielokrotnie:
[center]1. Jedno pytanie.
2. Odpowiedź.
3. Twoje odniesienie się do odpowiedzi, tj. czy przyjmujesz odpowiedź czy nie?
4. Dopiero po tym nawrót do punktu 1 (wyżej)[/center]
Konik CI odpowiedział : gdzie jest punkt 3?
I dlaczego nie przestrzegasz punktu 1?

A tak w ogóle: dlaczego myślisz, że będziesz sobie chodził po różnych dziwnych miejscach i karmił się jakimś g.... a my będziemy tracić czas i wysiłek by potem Ci te wszystkie bzdury prostować?!
Zacznij od odrobiny samodyscypliny.
My Ci chętnie pomożemy w okresie przejściowym, ale to nie może tak trwać.
W obecnej postaci jest nie do przyjęcia.

Poza tym staraj się sam sprawdzić zanim zapytasz (np. która Ewangelia mówi że Jezus milczał na krzyżu? Co najwyżej może nie przytaczać Jego słów, ale żeby twierdzić że przez cały czas milczał? - a przecież łatwo to sprawdzić).
Ostatnio zmieniony 09-02-14, 15:47 przez Marek MRB, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 09-02-14, 16:42

Ok już wiem o co chodzilo z tumk ewangelizacji temat skończonym mam jedne z ostatnich pytań czy to prawda że katolicyzm powstał w 4 wieku i nie założył go Jezus?tak mi ktoś ppowiedział i podaj aargument słowa Jezusa królestwo moje nie jest z tego świata i jak to możliwe że kosciol Jezusa dopuścił się inkwizycji?Juz było lepiej a tu znowu ttakie pytania kktóre zachowały mój katolicyzm.
Bartek

Awatar użytkownika
sabb
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 04-10-13, 22:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: sabb » 09-02-14, 17:46

Tak czytam te posty i się zastanawiam - kiedy mu się znudzi albo kiedy wyczerpie się cierpliwość moderatorów :-/

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 09-02-14, 19:33

Napradwe jestem na skraju załamania nerwowego prosze pomóżcie mi.
mój poprzedni post na które licze że ktoś odpowie.

Ok już wiem o co chodzilo z tumk ewangelizacji temat skończonym mam jedne z ostatnich pytań czy to prawda że katolicyzm powstał w 4 wieku i nie założył go Jezus?tak mi ktoś ppowiedział i podaj aargument słowa Jezusa królestwo moje nie jest z tego świata i jak to możliwe że kosciol Jezusa dopuścił się inkwizycji?Juz było lepiej a tu znowu ttakie pytania kktóre zachowały mój katolicyzm.
Edit
Właśnie przeżyłem szok jak dobrze wiemy naukowy świat przyjął żę wszystkie planety w naszym układzie słonecznym krąża wokół słońca teraz czytam że Kosciól w 1616 r. to odrzucił a dlaczego skoro pisaliscie że Biblia to nie książka o astrologi tylko o zbawieniu więc czemu Kosciół odrzucił tą teze i nadal ją odrzuca?Dlaczego uznał to zagrożenie dla wiary?
Nadal tak uważa.
Już nic nie rozumiem raz piszecie że wiara i nuka nie są sprzeczne a tutaj takie coś.
Ostatnio zmieniony 09-02-14, 21:21 przez standi231, łącznie zmieniany 1 raz.
Bartek

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 09-02-14, 21:28

Standi - nie chrzan, ze masz pytania, raczej przyznaj, ze nie zamierzasz czytac odpowiedzi.
Twin podal Tobie dobra lekture: ksiazki ojca Salija ( Szukajacym drogi; Pytania nieobojetne i jeszcze jedna tego samego autora, tytul sam sobie znajdz.). Na temat inkwizycji proponuje ksiazke" Czarne karty Kosciola" Daviesa - jeta tam opracowanie historyczne, na poziomie , w miare rzetelne - nie ekscytuj sie bredniami z youtube albo z forum protestanckiego : tam pisuja Ci, ktorym sie wydaje, ze wydaje im sie , ze cos im sie wydaje.
A co do roznic w szczegolach przedstawionych w Pismie Swietym - umowmy sie kiedys na dwugodzinny spacer. Po tym spacerze opiszemy nasze wrazenia - Ty napiszesz, co bylo na spcerze i ja ( w oddzielnych miastach to napiszemy). A pozniej sie spotkamy i porownamy nasze opisy. Jak myslisz - czy beda identyczne?
A majtki juz zalozyles? Nawet nie probuj - nie bede spacerowal z jakim hitlerowcem czy stalinowcem.
No, chlopie - do roboty. Zacznij myslec i nie wsadzaj lap w kaktu :-D sy
konik

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 09-02-14, 21:38

Proszę nie szantażuj nas tu załamaniem nerwowym - bo jeśli ktoś jest go winien to Ty, czytając po internecie różne głupoty i dając im wiarę. Tym samym żadna odpowiedź Ci nie pomoże bo zaraz znajdziesz następny problem.
standi231 pisze:Ok już wiem o co chodzilo z tumk ewangelizacji temat skończonym mam jedne z ostatnich pytań czy to prawda że katolicyzm powstał w 4 wieku i nie założył go Jezus?tak mi ktoś ppowiedział i podaj aargument słowa Jezusa królestwo moje nie jest z tego świata
(Ucinam zgodnie z zasadą JEDNEGO PYTANIA NA RAZ).
Porozmawiajmy o tym.
Podałem Ci link do opracowania Jana Lewandowskiego pt. "Chrześcijaństwo bezwyznaniowe" ( http://www.apologetyka.katolik.pl/dysku ... wyznaniowe ).
Twierdziłeś że je czytałeś. Jak odczytujesz to co tam napisano - są tam dowody biblijne na to że organizacja "na tym świecie" Kościoła istniała od poczatku.
Czy to Ci wystarcza, a jeśli nie to czemu?
Ostatnio zmieniony 09-02-14, 21:40 przez Marek MRB, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

standi231
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 11-12-13, 17:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: standi231 » 09-02-14, 21:51

Dzięki wam za wszystko ale powiedzcie jak to jest skoro wiara nie wyklucza nauki to ctemu kościół nie uznaje heliocentryzmu który jest prawda i naukowcy go uznają za pprawdziwy.Jak to jest?
Bartek

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 09-02-14, 22:21

Standi ostatni raz bedzie odpowiedz na tak durne pytanie. Nastepnym razem puszcze prosbe , zeby je kasowac.
Ktory Kosciol nie uznaje? Kim byl Kopernik ( ksiedzem - rusz tylna czesc ciala, jesli glowa nie chcesz, to sie wszystkiego dowiesz).
konik

ODPOWIEDZ