Jan XXIII i Jan Pawel II

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

Jan XXIII i Jan Pawel II

Post autor: konik » 26-04-14, 10:18

Witam wszystkich z ogromna radoscia.
Za kilka godzin zaczniemy obchodzic wigilie dwoch nowych swietych. Dwoch wspanialych i wielkich swietych Kosciola, dwoch wielkich ludzi i dwoch oddanych Chrystusowi calym swoim zyciem.
Jan XXIII papiez i Jan Pawel II papiez - swieci papieze, swieci umoilowaniem Boga i miloscia do ludzi.
Chwala niech beda Panu Bogu Najwyzszemu :angel:
konik

Anteas

Re: Jan XXIII i Jan Pawel II

Post autor: Anteas » 26-04-14, 15:07

konik pisze:Za kilka godzin zaczniemy obchodzić wigilie dwóch nowych świętych.
Należy wspomnieć że to wigilia kanonizacji nowych świętych, a nie wigilia samych świętych :-) Biedny Konik chyba bez śniadania, to i słowa połyka, bo głodny :-)

Co do samej kanonizacji, to tak sobie myślę że nie tyle zostaną ogłoszeni świętymi, ile status świętych zostanie im przywrócony. Za dni ciała swego już świętymi byli. Ojcami.
wolał bym żeby to moja kanonizacja była, ale trudno :-(
W sumie, znając zamiłowanie obecnego papieża do oszczędności, można by było oszczędzić sporo pieniędzy, gdyby za jednym zamachem kanonizowano wiele osób. Na przykład obok Jana XXIII i JP II kanonizować jeszcze Anteasa. Dobrym przykładem była kanonizacja świętych Andrzeja Kim Tae-gŏn kapłana, Pawła Chŏng Ha-sang i ich stu jeden towarzyszy męczenników. a tu taka rozrzutność. Ledwo dwóch kanonizowanych, a taka wielka uroczystość.
Juda z Kariotu pisze:A można było biednym rozdać

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

Post autor: Andriej » 26-04-14, 15:12

Anteasie, ciebie to teraz tylko na ministra finansow - to by nam dopiero PKB uroslo :-D

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 26-04-14, 15:44

Koniku, zadziwiasz mnie. Aby jednak w dwu tematach nie rozmawiać na jeden temat, oraz by nie zaśmiecać tego tematu, odpowiadam Ci w temacie o Twoim świadectwie ( viewtopic.php?p=55304#55304 ) Po przeniesieniu dyskusji z tematu Świadectwo konika do Kącik Tradycjonalisty w tym temacie zlokalizowana jest wypowiedź, link poprawiłem - Twin
Ostatnio zmieniony 28-04-14, 17:55 przez Marek MRB, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Anteas

Post autor: Anteas » 27-04-14, 12:26

No i sprawa załatwiona :saint:

A tak sobie myślę, co by było, gdyby papież Franciszek odpowiedział odmownie na formalną prośbę o kanonizację :mrgreen: Pewnie by wybuchły rozruchy.

No ale na nasze i oczywiście :saint: J XXIII i :saint: JPII szczęście Franciszek się zgodził :-) więc obyło się bez przykrych niespodzianek.

Deo Gratias :saint:

____________________________________
Andriej pisze:Anteasie, ciebie to teraz tylko na ministra finansow - to by nam dopiero PKB uroslo :-D
Nie jestem pewny, natomiast budżet na pewno by poszybował do góry. Mój osobisty budżet, bo minister jest bardzo dobrze wynagradzany. Nawet gdy kompletnie nic nie robi.
A szczerze mówiąc, to ja bym chętnie podjął taką pracę gdzie nic się nie robi (a najlepiej taką co nawet nie trzeba z domu wychodzić) a co miesiąc na koncie pojawią się okrągła (czyt; spora) sumka :angel:
Jeśli macie, Bracia, namiary na taką pracę, to dajcie znać.
Ostatnio zmieniony 27-04-14, 16:08 przez Anteas, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ