Skutki sekt opłakane...

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Batavus
Przyjaciel forum
Posty: 20
Rejestracja: 27-03-11, 00:36
Lokalizacja: Ciechanów POLSKA

Skutki sekt opłakane...

Post autor: Batavus » 09-05-14, 14:01

Zamieszczam aby przestrzec przed.... sektami...


http://wiadomosci.onet.pl/kielce/rodzen ... =onetsg_fb

Anteas

Post autor: Anteas » 09-05-14, 17:25

Jeśli mam być szczery, to w ogóle nie wiem o co Ci chodzi. Co ten artykuł ma wspólnego z sektami?

"39-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta zabili swoją matkę. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarli reporterzy radia RMF, 75-letnia kobieta zmarła podczas egzorcyzmu, który odprawiały nad nią jej dzieci."
Z tego nawet nie wynika że matka nie umarła śmiercią naturalna, w jednym zdaniu piszę że zabili, a w drugim że "zmarła". Jest to sprzeczność logiczna, która źle świadczy nie tylko o dziennikarskiej rzetelności, ale w ogóle o... Szkoda gadać.
A gdzie tu miejsce dla jakiś sekt, to ja zupełnie nie wiem.

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturo » 11-05-14, 17:18

Anteas pisze:Jeśli mam być szczery, to w ogóle nie wiem o co Ci chodzi. Co ten artykuł ma wspólnego z sektami?

A gdzie tu miejsce dla jakiś sekt, to ja zupełnie nie wiem.
Zgadam się, artykuł tak napisany, że nie wiadomo o co chodzi. Może ta staruszka na zawał zmarła bo się wystraszyła a miała słabe serce. A może "egzorcyzmowali" młotkiem po głowie. Nie wiemy.

Jednak z sektami może mieć co nieco wspólnego. Bo o ile to prawda to skąd pomysł by w ogóle będąc świeckim, brać się za egzorcyzmowanie. W Kościele Katolickim na pewno nikt do takich praktyk nie zachęca a wręcz Kościół zabrania! Tylko biskupi i wyznaczeni przez biskupa kapłani mogą.
Może być tak, że podjęli taką decyzję bo w jakiejś sekcie ich tak zmanipulowali.
Oczywiście, w artykule tego nie ma. Więc to takie gdybanie.
Pod artykułem oczywiście nie obyło się (a gdzieżby) bez antykatolickich komentarzy. Ja czuję w każdym razie niesmak po tym artykule.

Artur
Ostatnio zmieniony 11-05-14, 17:21 przez Arturo, łącznie zmieniany 1 raz.

Anteas

Post autor: Anteas » 11-05-14, 21:04

Arturo pisze:Bo o ile to prawda to skąd pomysł by w ogóle będąc świeckim, brać się za egzorcyzmowanie.
Wiesz Arturo, każdy człek który czytał Pismo powinien wiedzieć co może być efektem prowadzenia egzorcyzmów przez nieprzygotowanego i nieuprawnionego człowieka.
Pismo pisze:Ale i niektórzy wędrowni egzorcyści żydowscy próbowali wzywać imienia Pana Jezusa nad opętanymi przez złego ducha. «Zaklinam was przez Pana Jezusa, którego głosi Paweł» - mówili. Czyniło to siedmiu synów niejakiego Skewasa, arcykapłana żydowskiego. Zły duch odpowiedział im: «Znam Jezusa i wiem o Pawle, a wy coście za jedni?» I rzucił się na nich człowiek, w którym był zły duch, powalił wszystkich i pobił tak, że nadzy i poranieni uciekli z owego domu.
Dz 19;13-16

Tak więc egzorcyzmowanie może być przyczyną wielu poważnych wypadków i chorób, tak więc nieuprawnione egzorcyzmowanie bez przygotowania uważam za skrajny przykład nieodpowiedzialności i głupoty.
Ps. Egzorcyści moim zdaniem powinni mieć płacony dodatek za pracę w niebezpiecznych warunkach 8-)

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twin » 14-05-14, 14:21

Komentarz do całej tej sprawy, wart przeczytania:
http://gosc.pl/doc/2001258.Prywatne-egzorcyzmy
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Anteas

Post autor: Anteas » 14-05-14, 15:42

Twin pisze:Komentarz do całej tej sprawy, wart przeczytania:
http://gosc.pl/doc/2001258.Prywatne-egzorcyzmy
W przytoczonym artykule pisze między innymi;
"Ponieważ schorowana kobieta podobno nie chciała wyrzec się szatana, syn tak długo ją bił, aż zmarła."
W takim świetle "egzorcyzm" uważam za generalnie skuteczny. Wszak tą kobietę w skutek "egzorcyzmów" zły duch opuścił. I nie tylko zły duch. Wszelakie duchy, czy to czyste czy nieczyste, w tym jej własny duch opuściły ją ostatecznie i definitywnie. Oczywiście gdyby egzorcyzm został przeprowadzony przez wykwalifikowanego i odpowiednio umocowanego egzorcystę to obyło by się bez skutków ubocznych w postaci śmierci. Tym bardziej bez skutków ubocznych dla tych niewydarzonych "egzorcystów" którzy teraz pewnie zawrą bliższą znajomość z państwowym aparatem przymusu i tzw. wymiarem sprawiedliwości (który moim zdaniem ze sprawiedliwością ma jedynie nazwę wspólną)
Skądinąd dziwi mnie że stara i schorowana kobieta nie chciała wyrzec się szatana. Na ogół starzy i schorowani ludzie, zwłaszcza ci, którzy wcześniej trzymali się jak najdalej od Boga, gdy stają się starzy i schorowani, to są gotowi wyrzec się nie tylko szatana, ale też iść na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy na kolanach. Co mnie wcale nie dziwi, wcale tego nie potępiam, ani nie wyśmiewam. W końcu żaden normalny człowiek nie chce iść do piekła, gdzie go czeka wieczne cierpienie.

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twin » 14-05-14, 15:55

Anteas pisze:W takim świetle "egzorcyzm" uważam za...
Ja go uważam za smutne wydarzenie, które jest dowodem ludzkiej bezmyślności i głupoty. Nie odważyłbym się kpić z tak poważnych spraw jak tak tragiczna śmierć człowieka.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

ODPOWIEDZ