Duchowosc

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

inquisitio
Przyjaciel forum
Posty: 92
Rejestracja: 14-01-13, 13:54
Lokalizacja: Chelm

Duchowosc

Post autor: inquisitio » 11-05-14, 16:28

Drodzy bracia i siostry w PANU,mam takie pytanie.W KK jest wiele tzw duchowosci np franciszkanska,ignacjanska itd ,czy macie jakas ktorej jestescie wierni,ktora do was przemawia?

Ja bardzo cenie franciszkqnska i dominikanska i moja jest jakas taka wypadkowa.Czerpie wiele z jednej i drugiej :-)

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 19-05-14, 22:03

Witaj :-D
Nie jest latwo na takie pytanie odpowiedziec ( przynajmniej sianozernemu ze stajni).
Te duchowosci w jaki sposob tak naprawde okreslic ... gdzie sie jedna konczy, a druga zaczyna ... ?
Moze bardziej trafnie bedzie mozna powiedziec o wplywie pewnych trendow duchowych w Kosciele - np. mistycy, tomisci itp.
Do mnie czyli konskiego lba bardzo trafia np. mistrz Eckhart, Tauler czy sw.Tomasz z Akwinu. A na biezaco to sw. de Grignon, Tomasz a Kempis, sw.Faustyna , sw. Teresa z Avila i wielu innych.
Tak to widze 8-)
konik

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 19-05-14, 22:16

A ja jestem fanem św.Tomasza i św. Ignacego Loyoli. Obu łączy matematyczna ścisłość rozumowania, która bardzo do mnie trafia.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

ODPOWIEDZ