Dysertacja o fragmencie z listu do Hebrajczyków 1:10-12

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 27-12-14, 21:49

Andrieju, grekokatolicy , unici i kilkanaście innych obrządków są pełnoprawnymi członkami Kościoła Katolickiego, głoszą tę samą katolicką naukę i uznają władzę tego samego papieża. Nie posądzaj ich o herezję lub schizmę. Wielu z nich za związek z Rzymem, z Kościołem Katolickim oddało życie (choćby unici, tak znienawidzeni przed Prawosławnych).
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

Post autor: Andriej » 27-12-14, 23:55

Tak i ja dumaju, tolko po polskomu ja nie mogu tego jasno wykazac - wsie katoliki, co z Rimskim idut, wsie kriestiany, co z Rimskim idut.

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 28-12-14, 10:42

Amen.
I tyle jest w każdym wyznaniu chrześcijańskim chrześcijaństwa, ile jest w nim katolicyzmu.
Na szczęście większość protestantów przyjęło za katolikami Pismo Święte, więc jakaś tam spora porcja tego chrześcijaństwa w nich jest...
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

ODPOWIEDZ