Łaska i Miłosierdzie Boże...

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

fbdlakasi
Przyjaciel forum
Posty: 8
Rejestracja: 10-05-15, 23:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Łaska i Miłosierdzie Boże...

Post autor: fbdlakasi » 11-05-15, 00:07

Czym jest Łaska Boża i miłosierdzie? Co namacalnie ona zmienia w moim życiu? Jaka jest różnica między człowiekiem, który tą łaskę posiada od człowieka, który jej nie posiada? Czy można ją zauważyć? W jaki sposób? Czy można ją odczuć psychicznie, fizycznie, czy duchowo?
Prosiłbym o konkretne odpowiedzi.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 13-05-15, 21:17

Priwiet ( od konia, nie od Putina :-D )
Laska Boza - krotko, kojarzy mi sie zawsze z instalacja elektryczna w budynku ( jak wiemy, elektryk to zawod najbardziej prestizowy - Bog tezn zaczal od zapalenia swiatla, pozniej pewien elektryk zostal nawet prezydentem, a kon kopie nie gorzej niz prad elektryczny :-P )
Tak wiec pradu mamy mnostwo w budynku - to jest Laska Boza : ona jest, ale dopoki nie wcisniemy kontaktu albo nie wetkniemy wtyczki do gniazka - to nici z calega pradu ( zadnego pozytku, bo nawet nam sie nie chcialo chciec):
Milosierdzie w tym obrazowym pradzie - to nawet jesli jestesmy daleko od Boga, grzeszymy - jesli tylko zapragniemy podlaczyc sie do gniazdka, to zawsze otrzymamy tyle pradu, ile jest w instalacji.
I wowczas to co grzeszne idzie w zapomniuenie, niezaleznie jak bylo grzeszne - prad plynie od nioeba ku naszemu sercu ( a czasem nawet musi kopnac, coby nas wyrwac z tego grzesznego samozadowolenia)
I tym optymistycznym kopnieciem prado-kopytnym wypowiedz swoja koncze ihahaha
konik

fbdlakasi
Przyjaciel forum
Posty: 8
Rejestracja: 10-05-15, 23:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Czy o to chodziło?

Post autor: fbdlakasi » 14-05-15, 15:36

Koniku muszę przyznać, że masz poczucie humoru.
Nie była to odpowiedź taka, jakiej oczekiwałem.
Skąd człowiek wie, że ma łaskę Bożą, albo kiedy jej nie ma? I chodzi o różnicę odczuwalną, a nie wydumaną.
Jaka jest różnica w życiu między człowiekiem, który ma tą łaskę, od tego, który jej nie ma.
Temat traktuję poważnie. Proszę o poważną odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 14-05-15, 15:38 przez fbdlakasi, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 16-05-15, 10:18

Proponuje nie zaczynac od galopu ( mozna szybko tryknac lbem o sciane ), ale powoli step i truchtem :-D
Laska Boza?
Najlepiej szukac u tytanow wiary: Zdrowas Maryja Laski pelna ... jak myslisz, co to oznacza ( tak aniol zwrocil sie do Maryi, Matki Bozej).
Czy oficer okupacyjnego wojska rzymskiego jest pelen laski, kiedy Jezus mowi o nim: takiej wiary nie znalazlem w calym Izraelu"
W swiatyni modli sie dwoch ludzi: faryzeusz, ktory przechwala sie: zobacz Boze, jaki to jestem wierzacy, nie tak jak ten tu obok, ktorym gardzic tylko trzeba ... a ten obok, pogardzany celnik, modli sie: Boze, przebacz mi . bo jestem grzeszny ...
Ktory z nich posiada ( jest obdarowany ) laske Boza?
Zastanow sie nad tym ... zacznij sluchac, co to znaczy ... a nie pedz zaraz z zadawaniem kolejnych pytan. Nikt za Ciebie Twojego zycia nie przezyje.
serdecznie pozdrawiam
konik

fbdlakasi
Przyjaciel forum
Posty: 8
Rejestracja: 10-05-15, 23:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

0_o

Post autor: fbdlakasi » 16-05-15, 12:25

Nie potrafi pan udzielić sensownej odpowiedzi. Proszę o odpowiedź kogokolwiek poza panem. Proszę nie odpisywać na moje posty. Proszę o odpowiedź osoby poważnej.
Ostatnio zmieniony 16-05-15, 12:44 przez fbdlakasi, łącznie zmieniany 5 razy.

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

Post autor: Andriej » 16-05-15, 16:01

Ja tu muszu protestowac. Pan nie za bardzo ponimaju pisane teksty, bo konik napisal i sensownie.
Matka Boza jest pelna laski, bo jest Bogu posluszna, pokorna i nie wywyzsza sie.
To jest wlasnie laska, na tym polega ona i takie wymiary nosi - kogda my takoj jestesmy, to i w nas moze byt laska.
Faryzeusz choc byl pobozny, to nie byl pokorny i wynosil siebie nad celnika - takm i nie mial laski w sobie, i tak to kmoze kazdyj z nas rozpoznac dzialanie laski albo brak takoj laski.
Celnik, choc moze i daleki byl od Boga i moze nie bardzo pobozny - ale to on ponimal, co on grzeszny i zmilowania prosil ... tak przejawila sie laska Boza w nim - laska ku nawroceniu i pokucie , laska w pokorze, laska w prosbie o zmilowanie - czyli o milosierdzie.
Konik piszet na temat , a pan ... no proszu wyuczitsia czitac tieksty ze zrozumieniem.
Pozdriawkiaju.

fbdlakasi
Przyjaciel forum
Posty: 8
Rejestracja: 10-05-15, 23:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

No tak.

Post autor: fbdlakasi » 16-05-15, 18:34

To była bardzo sensowna odpowiedź. Dziękuję za wyjaśnienie.
A czy łaska obejmuje jeszcze jakieś inne postawy u człowieka? A może łaska dotyczy także czegoś innego?

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 16-05-15, 23:35

Moje dwie obawy w związku z Twoimi postami, fbdlakasi (witam, swoją drogą)
  1. Obawiam się, że zadajesz pytania na zbyt wysokim poziomie ogólności. To tak, jakby spytać "Czym jest miłość?" albo "Czym jest człowieczeństwo?".
    Nie spodziewaj się zwięzłych i wyczerpujących odpowiedzi na tak niekonkretne pytania.
  2. Obawiam się, że nie mamy tu praktyki żądania, by ktoś konkretny "nie odpisywał na moje posty". Co zresztą sugeruje sama instytucja forum dyskusyjnego
A to co napisał Konik ma głęboki sens. Nie sugeruj się lekką formą przekazu.
Ostatnio zmieniony 16-05-15, 23:35 przez Marek MRB, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

fbdlakasi
Przyjaciel forum
Posty: 8
Rejestracja: 10-05-15, 23:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

hmmm....

Post autor: fbdlakasi » 17-05-15, 08:55

A jak inaczej pytać o łaskę?
Łaska jest do zbawienia koniecznie potrzebna. Jest to jedna z prawd wiary.
Na pewno jedna osoba nie wyczerpie tematu.
A pan Andriej napisał prosto, zwięźle i na temat. Nie owijał w bawełnę, tylko wyjaśniał, nie chwaląc się jaki to on jest mądry.
Zakładanie z góry, że wszystkie tutaj osoby są praktykującymi wierzącymi, przestrzegającymi wszystkich przykazań kościoła, jest błędne.
Niektórzy są poza kościołem, szukają drogi powrotu. Nie wszyscy są w stanie zrozumieć wywody mądrali.
Ostatnio zmieniony 17-05-15, 09:16 przez fbdlakasi, łącznie zmieniany 4 razy.

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

Post autor: Andriej » 17-05-15, 22:34

Fbdlakasi
:-> Nu, no ja napisal tolko to samo, co konik-
W tym u Tiebie chyba nieporozumienie, co oczekujesz, iz otrzymasz odpowiedz: laska to polega na: punkt a, b, c, d .... i wynosi od tego poziomu do tego.
Konik pokazal przyklady dzialania laski i zachecil do samodzielnosci w byciu kriestianinem. a Ty zarzuty, ze nie wskazuje na wszystko palcem.
Sprobuj sam opisac najprostsze wydarzenie chocby z dzisejszego dnia, ktore przezyles razem z kims miedzy jakas godzina a polnoca. Sto procent, ze choc Ty i tobie towarzyska osoba przezyjecie takie samo zdarzenie, to zupelnie inaczej je opiszecie, inne punkty dnia beda dla was wazne ... i tez bedziesz zarzucal, ze nie po Twojej mysli?
Pozdriawliaju.

Awatar użytkownika
Kalla
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 16-05-15, 17:20
Lokalizacja: Busko- Zdrój

Post autor: Kalla » 18-05-15, 18:34

Powiem tak- bardzo dziwne masz pytania =)

ODPOWIEDZ