splot shamballa

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Predator332
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 04-04-16, 20:45
Lokalizacja: Warszawa

splot shamballa

Post autor: Predator332 » 30-07-16, 21:50

Witam, możliwe że moje pytanie wyda się głupie. Ale chciałbym się zapytać co sądzicie o takim różańcu: http://bartkom.com/wp-content/uploads/m9.jpg

Przeczytałem m.i.n na Frondzie że taki splot bransoletki nazywa się shamballa i ma konotacje okultystyczne. Czy sam splot nitek w określony sposób może powodować zagrożenie duchowe? Ci co namawiają do pozbywania się takich różańców powołują się na konferencję na youtube. Film jest pod tym adresem, mowa o tych różańcach od 55:40:
https://m.youtube.com/watch?feature=you ... 0HcAFAnays
A tu wątek na frondzie http://www.fronda.pl/a/zniszcz-rozance- ... 68165.html
Nosic taki różaniec czy jednak jest coś nie tak? Nie wydaje się wam że to doszukiwanie się zła wszędzie jest trochę w konflikcie z wiarą? To w końcu Jezus jest Panem czy nie? Czy Mam sie bać jakiegoś splotu sznurka?

inquisitio
Przyjaciel forum
Posty: 92
Rejestracja: 14-01-13, 13:54
Lokalizacja: Chelm

Post autor: inquisitio » 31-07-16, 11:19

Dla spokoju sumienia raczej unikaj ,,wszystkiego co ma pozor zla".

ps.Nie dajmy sie jednak w tym wszystkim zwariowac.
Serviam

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 01-08-16, 10:21

Predator332 pisze:
Odnośnie pierwszego linku to:
Złośliwa witryna
Ta witryna mogła zostać przejęta lub może zawierać złośliwe oprogramowanie. Otwarcie tej strony może być szkodliwe.
Opera Software stanowczo odradza odwiedzanie tej strony.

Co do symboliki to zastanawia mnie po co udziwniać coś co jest tradycyjne i od dziesiątek lat w użyciu? Jeśli chcesz, lubisz etc się modlić na różańcu to weź ten który masz z czasów I Komunii Św. i będzie OK. Zdaje się że w Piśmie jest napisane by nie robić pewnych rzeczy na pokaz a i o szatach oraz tym co tak naprawdę jest nam niezbędne też gdzieś wspominano.

Predator332
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 04-04-16, 20:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Predator332 » 01-08-16, 16:46

Różaniec dostałem w prezencie, nie widzę w noszeniu go nic zlego. Nie zamierzam robić tego na pokaz. Dużo ludzi nosi. Raczej jest to znak wiary, przyznania się do jezusa, tym bardziej że w dzisiejszych czasach to nie powód do dumy, raczej do smiechu. Dziś wierzący są uznawani za ciemnych frajerów. A jeśli chodzi o sam splot, to ksiądz mi powiedział że nie ma w nim nic złego. Fronda.pl nie raz już poszła za daleko w swoich artykułach.

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 02-08-16, 11:40

Rób jak uważasz. Niekiedy takie teoretycznie pobożne przedmioty jak ta biżuteria służy celebrytom i to niekoniecznie tym pobożnym (są właściwie jeszcze tacy?). Krzyż dla wielu już nieraz był idealną rzeczą do drwiny z wiary. Taki luźno dyndający sobie splot 2 dech to gloryfikacja zbrodni dla wielu. Osobiście wystrzegam się takich nowinek i chyba jedynymi krzyżami bez wizerunku ciała Chrystusa jakie mam są te od różańca gdzie na krzyżu JHS wyryto.

PS. Jezusa małą literą napisałeś ale pewnie już nie da rady tego edytować.

Władysław
Przyjaciel forum
Posty: 208
Rejestracja: 04-04-14, 14:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Władysław » 06-08-16, 05:27

Fronda? I wszystko jasne. Oni już dawno odlecieli :roll:
Co jakiś czas dają jakieś totalnie bzdurne i niesprawdzone informacje z których się ostro nabijają ludzie. Ostatnio jakoś dali tłumaczenie rosyjskiego artykułu o zmniejszaniu się ilości bakterii w wodzie przy jej święceniu. Tekst był stylizowany na naukowy i pełen "mądrego słownictwa" tyle, że po analizie wychodziło, że liczba bakterii rośnie.

Nie ma co przesadzać z interpretowaniem wszystkiego jako złego i okultystycznego.
Ten splot po prostu dobrze trzyma koraliki i tyle. Co innego jakby na nim pentagramy były wyryte, albo imiona demonów.
Ostatnio zmieniony 06-08-16, 05:27 przez Władysław, łącznie zmieniany 1 raz.
Łowca trolli internetowych, biczownik gimbo-ateistów, pogromca głupoty w internecie.

ODPOWIEDZ