Sens dyskusji z protestantami

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

marek2122
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 03-02-16, 21:57
Lokalizacja: Chełm

Sens dyskusji z protestantami

Post autor: marek2122 » 05-09-16, 21:35

Zastanawiam się jaki jest sens dyskusji z protestantami. Mam na myśli szczególnie członków KZ. Po długiej dyskusji z kolegą który ochrzcił się ponownie (jakoby wcześniej się nie opamiętał i poprzedni chrzest nie był ważny)przeszedł z Kościoła Katolickiego do Kościoła Zielonoświątkowego zwątpiłem w sens takich dysput. Brak kontrargumentów zazwyczaj był kwitowany "KK kłamie", "A co z waszą Maryją-pośredniczką" nie modlimy się do tego samego Boga-wy modlicie się do Jezusa eucharystycznego" itp. Dałem sobie spokój i zwątpiłem w sens takich dyskusji.
«Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham» J 21,17

inquisitio
Przyjaciel forum
Posty: 92
Rejestracja: 14-01-13, 13:54
Lokalizacja: Chelm

Post autor: inquisitio » 05-09-16, 21:56

Jezeli druga strona chce rozmawiać a nie ,,rzucać kamieniem " , to zawsze warto to czynić.
Serviam

marek2122
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 03-02-16, 21:57
Lokalizacja: Chełm

Post autor: marek2122 » 05-09-16, 22:28

Rzecz w tym że było w tym dużo jakiejś tłumionej złości, żeby nie nazwać tego dosadniej. Kompletnie dla mnie niezrozumiałej, bo wcześniej nie było między nami jakichś konfliktów. Wręcz mogę powiedzieć że lubię go i on twierdził to samo. Nie wiem, może za dużo było pychy z mojej strony i jakiegoś wynoszenia się. Kolega od półtora miesiąca studiuje Biblię i jego wiedza jest bardzo nikła ( choć moja pewnie niewiele większa) ale twierdził że on wie lepiej bo ma Ducha Świętego. Ja oczywiście Go nie mam, bo jestem w Kościele Katolickim. Przyznam się że trochę mnie to wkurzyło i pozwoliłem sobie na nieco złośliwości z mojej strony.
Ostatnio zmieniony 05-09-16, 22:29 przez marek2122, łącznie zmieniany 1 raz.
«Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham» J 21,17

inquisitio
Przyjaciel forum
Posty: 92
Rejestracja: 14-01-13, 13:54
Lokalizacja: Chelm

Post autor: inquisitio » 06-09-16, 13:37

Marek2122
Kolega od półtora miesiąca studiuje Biblię i jego wiedza jest bardzo nikła ( choć moja pewnie niewiele większa) ale twierdził że on wie lepiej bo ma Ducha Świętego
Typowe zachowanie neofity , ktory uległ pierwszej pokusie diabla ,ktorą zazwyczaj mami ,, mlodych w wierze " , czyli pychy .
Przyznam się że trochę mnie to wkurzyło i pozwoliłem sobie na nieco złośliwości z mojej strony.
Czasami trudno zachować spokój.
Pomodl sie za niego i przeproś , jezeli jest to mozliwe . ;-)
Serviam

ODPOWIEDZ