Obalanie ataków protestantów

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

PietroP

Obalanie ataków protestantów

Post autor: PietroP » 02-12-16, 22:39

https://www.youtube.com/watch?v=AjJxjGvSg3g

jak obalić te ataki? Ze szczególnym uwzględnieniem wyśmiewania uzasadnienia do dogmatu o Wniebowzięciu
Ostatnio zmieniony 02-12-16, 22:44 przez PietroP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ArtekER
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 20-07-16, 18:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ArtekER » 02-12-16, 23:55

Pastor Chojecki w sposób karygodny obraża Kościół, św. Jana Pawła Wielkiego. Hiob pewnie szybko by wypunktował pastora, ale pewnie organizacyjnie jest to niemożliwe, a i czasu Hiob nie ma tyle vo dawniej, gdy miesiącami przemierzał Prerię. Ja co do meritum się nie wypowiadam, bom za głupi. Jest jeszcze jedna przykra sprawa, że w tych szopkach bierze udział Marian Kowalski, ktory ma spore grono zwolenników wśród narodowców.

marek2122
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 03-02-16, 21:57
Lokalizacja: Chełm

Post autor: marek2122 » 03-12-16, 10:18

Marian Kowalski to duży chłopiec i zapewne wie, w czym bierze udział.
«Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham» J 21,17

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Obalanie ataków protestantów

Post autor: Marek MRB » 03-12-16, 11:35

PietroP pisze:https://www.youtube.com/watch?v=AjJxjGvSg3g

jak obalić te ataki? Ze szczególnym uwzględnieniem wyśmiewania uzasadnienia do dogmatu o Wniebowzięciu
Mogę udzielić pomocy komuś, kto by chciał to czynić - mogę pomóc dostarczyć odpowiedzi na konkretne kwestie. Ale... czy polemika nie byłaby reklamą tych głupot?
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

PietroP

Post autor: PietroP » 04-12-16, 14:27

to jakie są to odpowiedzi? :)

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 04-12-16, 16:44

Mysle Marku, ze po prostu wez jakas kwestie i omow ja nie wspominajac o pastorze Chojeckim, a jedynie dodaj , ze protestanci w tej kwestii wypisuja falszywe tezy.
Pastor Chojecki to taki samozwanczy kaznodzieja, ktory antykatolicyzm uznal za ewangelie Jezusa ... i zanim cokolwiek powiedzial popierajac to argumentami, to kuz wydal wyrok ... niewazne jaki, wazne, aby to byl antykatolicki wyrok.
Tyle lat kon juz to przerabial :gun:
konik

marek2122
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 03-02-16, 21:57
Lokalizacja: Chełm

Post autor: marek2122 » 04-12-16, 17:17

PietroP polecam książkę Marka Piotrowskiego "Dlaczego ufam Kościołowi". Tam znajdziesz wyczerpującą odpowiedź na twoje pytanie. Podobnie jak i na wiele innych.
Ostatnio zmieniony 04-12-16, 17:19 przez marek2122, łącznie zmieniany 1 raz.
«Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham» J 21,17

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 04-12-16, 20:57

PietroP pisze:to jakie są to odpowiedzi? :)
A jakie to są pytania?
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

kefa
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 05-12-16, 16:03

Post autor: kefa » 05-12-16, 17:18

Matka Boska przez samo poczecie Syna Bozego stala sie orendowniczka.Calego ludu przez jej swietosc i oddanie bogu oraz. Milosc jaka dazyl matke swoja Jezus Chrystus Smialo mozemy twierdzic iz zabral ja do siebie w postaci cielesnej. Podobnie jak uczynil to z Mojrzeszem. :angel:

Awatar użytkownika
ArtekER
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 20-07-16, 18:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ArtekER » 05-12-16, 21:02

kefa, Bogu, nie "bogu" i Mojżesz- reszty nie będę się czepiać bo sam święty nie jestem :)

PietroP

Post autor: PietroP » 07-12-16, 01:39

kefa pisze:Matka Boska przez samo poczecie Syna Bozego stala sie orendowniczka.Calego ludu przez jej swietosc i oddanie bogu oraz. Milosc jaka dazyl matke swoja Jezus Chrystus Smialo mozemy twierdzic iz zabral ja do siebie w postaci cielesnej. Podobnie jak uczynil to z Mojrzeszem. :angel:
Ale tu chodzi o Niepokalane Poczęcie, nie o Wniebowstąpienie. Najwiekszy problem jest taki, że wiele osob nie potrafi znaleźć związku między NP a tym fragmentem Pisma, które podał Pius IX

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

Post autor: Andriej » 07-12-16, 08:12

Podaj konkretnie co podal Pius IX, abysmy znali, co on podal, i porownali, co ktos inny mowi o tym, co pius podal. I czy na pewno ten ktos inny rozumie o czym mowi. I czy nie maniopuluje wypowiedzia Piusa Ix ... jak widzisz, jest tu tyle nozliwosci, ze podaj tekst, zapoznaj nas z Twoja opinioa ... abysmy mogli sie do czegos odniesc.

PietroP

Post autor: PietroP » 08-12-16, 02:19

Andriej pisze:Podaj konkretnie co podal Pius IX, abysmy znali, co on podal, i porownali, co ktos inny mowi o tym, co pius podal. I czy na pewno ten ktos inny rozumie o czym mowi. I czy nie maniopuluje wypowiedzia Piusa Ix ... jak widzisz, jest tu tyle nozliwosci, ze podaj tekst, zapoznaj nas z Twoja opinioa ... abysmy mogli sie do czegos odniesc.
na filmie wszystko cytują, od 4:20
Ostatnio zmieniony 08-12-16, 02:22 przez PietroP, łącznie zmieniany 1 raz.

PietroP

Post autor: PietroP » 08-12-16, 02:23

Ojej przepraszam, oczywiście w tym przypadku chodzi o Piusa 12 i o Wniebowzięcie a nie o NP :(Za mało ostatnio śpie
Ostatnio zmieniony 08-12-16, 02:25 przez PietroP, łącznie zmieniany 1 raz.

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

Post autor: Andriej » 09-12-16, 08:29

No to sie dobrze wyspij :-D , zapoznaj sie rzetelnie z nauka Kosciola ( kiedy, co i dlaczego i na jakiej podstawie ) , a jestem zdania, ze wowczas 99% problemow zniknie Tobie i uwolnisz serce do wielbienia Boga , a nie do wyszukiwania dziury w moscie.

ODPOWIEDZ