Kto z was tego doświadcza?

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Kto z was tego doświadcza?

Post autor: skrzydlaty » 20-09-17, 22:44

Mk 11:24
Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie.

Mt 18:19
Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie.

J 14:13-14
A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu.
O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.

J 15:7
Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni.

J 15:16
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.

J 16:23-24
W owym zaś dniu o nic Mnie nie będziecie pytać. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje.
Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: Proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna.

Tym podobnych fragmentów jest więcej. Wybrałem tylko niektóre.
Tylko kto z was wszystkiego tego doświadcza, że wszystko o co prosi w modlitwie staje się mu, o cokolwiek prosi to Bóg czyni, poprosicie, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełnia, wszystko daje wam Ojciec, o cokolwiek poprosicie.
Dla kogo z was jest to rzeczywistość jego życia?
Ktokolwiek?

Bo dla mnie nie.
To co? Pan Jezus nas tylko nabierał?

inquisitio
Przyjaciel forum
Posty: 92
Rejestracja: 14-01-13, 13:54
Lokalizacja: Chelm

Post autor: inquisitio » 21-09-17, 16:31

Może problem jest po stronie modlącego się a nie po stronie Boga ?
Serviam

marek2122
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 03-02-16, 21:57
Lokalizacja: Chełm

Post autor: marek2122 » 21-09-17, 20:49

Nieskromnie przyznam, że może nie wszystko, ale większość z tego o co proszę - dostaję. Szczerze mogę powiedzieć że Bóg mi błogosławi w życiu :) Kiedy modlę się o czyjeś nawrócenie już nie jest tak różowo. A przynajmniej ja tego nie widzę, chociaż być może nie powinienem oglądać owoców takiej modlitwy ponieważ mam skłonności do pychy i podejrzewam że to mogłoby mi zaszkodzić.
«Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham» J 21,17

ODPOWIEDZ