Aborcja

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: hiob » 03-01-09, 03:28

agula pisze:Hiob dziękuję za wyczerpującą odpowiedź... i cierpliwość do mnie ;-) Myślę, że to co piszesz nie jest pozbawione sensu i skłania mnie do przemyśleń nad tym problemem.
To ja dziękuję, że Ci się chce czytać moje przemyślenia. Czasem dobrze wiedzieć, że ktoś jest zainteresowany naszymi poglądami i że serio się nad nimi zastanawia.
Szkoda, że w Polsce ruchy pro-life, ruchy broniące chrześcijańskich wartości nie działają tak prężnie jak w USA. Mam nawet na myśli pewnego rodzaju komercjalizację - chociażby te naklejki, billboardy, spoty, programy rozrywkowe (np. siostra Angelica).
To chyba wynika trochę ze znacznie większej polaryzacji społeczeństwa amerykańskiego i ze znacznie większej skali problemu. Od czasu legalizacji aborcji w 1973. roku zabito w USA między 40, a 50 milionów nienarodzonych dzieci. Co piąta ciąża kończy się aborcją. Amerykanie zabijają więcej własnych dzieci, niż naziści zabili w czasie II Wojny Żydów. ( TUTAJ jest sporo otrzeźwiających faktów związanych z aborcją w USA.) Zapewne dlatego ruch pro-life jest coraz silniejszy i dla tego teraz zaczyna przedstawiać prawo do życia nienarodzonych dzieci jako "prawa człowieka".

Wśród "sztandarowych postaci" tego ruchu jest i Norma McCorvey (Dziewczyna wykorzystana do obalenia prawa zakazującego aborcji, występująca w procesie sądowym jako "Jane Roe") i Alveda King, bratanica Martina Lutra Kinga. My tu widzimy wyraźnie, że problem istnieje. W Polsce chyba wiele ludzi uważa, że nie ma żadnego problemu i pewnie dlatego aktywni działacze "pro life" nie mają ani takiej siły przebicia, ani takiej silnej motywacji jak w USA.
Najpopularniejsza postawa to "jestem katolikiem, ale nie zgadzam się z czarnymi" względnie "jestem katolikiem, ale nie praktykującym". Jeszcze popularniejsza jest postawa typu "niech sobie czarni żyją ale nie mieszają do polityki" - sama się kiedyś oburzałam na KK gdy ingerował w politykę, teraz widzę, że są to sfery w pewnym sensie nierozerwalne. I uważam, że KK powinien czuwać nad tym, aby pewne wartości były uprawomocnione w społeczeństwie.
Dlatego też tak dużo piszę tutaj o potrzebie "radykalnego chrześcijaństwa". Wiele osób oszukuje samych siebie i tkwi w błogim błędzie nieuzasadnionego i niepoprawnego optymizmu. A tymczasem w Biblii mamy bardzo trzeźwiące słowa Pana Jezusa:

Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego: Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust. Ty bowiem mówisz: Jestem bogaty, i wzbogaciłem się, i niczego mi nie potrzeba, a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny i ślepy, i nagi. Radzę ci kupić u mnie złota w ogniu oczyszczonego, abyś się wzbogacił, i białe szaty, abyś się oblókł, a nie ujawniła się haniebna twa nagość, i balsamu do namaszczenia twych oczu, byś widział. Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę. Bądź więc gorliwy i nawróć się! (Ap 3, 14-19)

Dlatego tak dużą sympatią dzielę audycje radiowe Pawła Wdówika, czy felietony Franka Kucharczaka. Oni bowiem starają się wyrwać z letargu naszych braci w wierze. Bowiem zapisanie się do parafii, "przejście przez sakramenty" i zawieszenie obrazka na ścianie to za mało, bysię nazwać chrześcijaninem i by uzyskać zbawienie.
P.S. Kiedy klikam na podane przez Ciebie linki, oba są do Rebecci Kiessling.
Już poprawiam, dzięki za zwrócenie mi uwagi.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

FOCA - kolejne barbarzyństwo aborcyjne

Post autor: hiob » 07-01-09, 20:02

Podaję za stroną http://www.pro-life.org.pl/2009/01/foca ... cyjne.html :

Od naszych przyjaciół z USA otrzymaliśmy bardzo ważny apel, skierowany do każdego, kto potrafi się modlić. Oto on:

Od Lorda Davida Altona w sprawie USA Freedom of Choice Act

Jeśli jesteś przeciwnikiem przerwania ciąży, to przynoszę złe wieści.

Amerykańska ustawa o wolności wyboru (FOCA) ma zostać podpisana jeśli Kongres ją przegłosuje 21/22 stycznia 2009.

FOCA jest następnym chorym rozdziałem w książce przerwania ciąży.

Jeśli tak się stanie, to wtedy wszystkie ograniczenia na przerywanie ciąży zostaną usunięte:

1) Wszystkie szpitale, wliczając w to katolickie szpitale będą zmuszone wykonać przerwanie ciąży na życzenie konsumenta. Biskupi będą musieli zamknąć wszystkie katolickie szpitale, a jest to ok. 30 % ze wszystkich szpitali w Stanach Zjednoczonych.

2) Aborcja w czasie porodu będzie legalna i bez żadnych ograniczeń.

3) Podatnicy będą płacili za aborcję.

4) Informowanie rodziców o aborcji u ich córki nie będzie wymagane.

5) Liczba aborcji popełnianych w USA wzrośnie o minimum 100,000 rocznie.

A co najgorsze, FOCA odda władzom państwowym kontrolę nad ciążami kobiet. W przyszłości możliwa mogłaby być poprawka konstytucyjna, która zmusiłaby kobiety na mocy ustawy do zabicia dziecka w pewnych sytuacjach (gwałt, dzieci z zespołem Downa, itp.) i nawet może doprowadzić do sytuacji, w której rząd miałby kontrolę nad tym, ile dzieci kobiecie wolno mieć.

Jako katolicy, jako chrześcijanie, musimy zatrzymywać ten przerażający akt zanim stanie się prawem.
Plan jest taki: odmawiajmy nowennę (9 dni modlitwy) wraz z postem, zaczynając 11 stycznia.

Dla katolików - będzie to modlitwa różańcowa o zatrzymanie FOCA.

Dla nie-katolików jest zachętą, aby wznosić modlitwy z takimi samymi intencjami, również przez dziewięć kolejnych dni.

Nadzieja leży w maksymalnym wysiłku na skalę globalną. Mamy bardzo mało czasu więc wszyscy musimy działać szybko.
Zróbmy trzy rzeczy:

1) Roześlijmy ten apel.

2) Działajmy szybko.

3) Rozpocznijmy nowennę 11 stycznia i módlmy się dziewięć kolejnych dni.

Z Bogiem wszystkie rzeczy są możliwe i moc modlitwy jest niezaprzeczalna.

Jeśli jesteś przeciwny zabójstwu bezbronnych dzieci, to czas teraz coś z tym zrobić!

Niech was Bóg błogosławi.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Vul » 08-01-09, 00:30

Dzięki Hiob, już rozesłałem do Wspólnoty DK - oczywiście włączę się.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: hiob » 08-01-09, 03:28

To ja dziękuję, Vul. A tak przy okazji szukając tekstu dzisiejszych czytań na stronie konferencji biskupów amerykańskich znalazłem interesujące wyniki badań opinii publicznej na temat aborcji.

82% dorosłych osób w USA uważa, że aborcja powinna być albo zawsze nielegalna, albo w jakiś sposób ograniczona:

* 11% uważa, że nielegalna powinna być zawsze.
* 38% że może być legalna tylko w wyniku przestępstwa, gwałtu i gdy życie matki jest zagrożone.
* 33% uważa, że powinna być legalna tylko w ciągu pierwszych trzech, lub sześciu miesięcy.

Tylko (albo raczej "aż") 9% uważa, że powinna być zawsze legalna, przez całą ciążę i bez żadnego powodu.

Przypomnę, że FOCA sprawi, że właśnie takie prawo zacznie obowiązywać w USA. Nie tylko prawo nieludzkie, barbarzyńskie, ale niezgodne z wolą narodu.

Dalsze statystyki:

* 95 procent chciałoby, by było prawo nakazujące przeprowadzanie aborcji tylko przez lekarzy.
* 88 procent - by prawo nakazywało informowanie kobiet przez wykonujących aborcję o potencjalnym niebezpieczeństwie zabiegu, także w aspekcie zdrowia psychicznego i o alternatywach dla aborcji.
* 76 procent - by prawo chroniło lekarzy i pielęgniarki przed zmuszaniem ich do przeprowadzania aborcji wbrew ich woli.
* 73 procent - by prawo wymagało, by rodzice mogli być zaangażowani w decyzję o aborcji ich nieletniej córki. (Przypomnę, że w ostatnim referendum w stanie Kalifornia ludzie odrzucili takie prawo).
* 68 procent - by prawo zabraniało przeprowadzania "partial-birth abortion", czyli aborcji wykonywanej w trakcie porodu dziecka, gdy ono już częściowo przyszło na świat.
* 63 procent - by prawo nie zezwalało na finansowanie aborcji z kieszeni podatnika.

Co więcej, nawet spośród tych dziewięciu procent ludzi popierających prawo do aborcji w każdej sytuacji i bez żadnych ograniczeń, 35%, a więc ponad jedna trzecia popiera co najmniej trzy z sześciu powyższych praw. FOCA jednak spowoduje, że nie będzie można nigdzie takich praw uchwalać.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
szymon
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-04-08, 23:16
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Aborcja

Post autor: szymon » 08-01-09, 10:12

Może nie w temat - ale niech nikt mi nie mówi że państwowa służba zdrowia jest dobra! Wystarczy zobaczyć - każdy będzie płacić za zabicie kogoś NIE ZGODNIE z jego sumieniem! Tak samo będzie w Polsce z in vitro! Straszne!

edit:
Amerykańscy biskupi przygotowują się do wielkiej antyaborcyjnej kampanii mailingowej w całym kraju. Hierarchowie chcą zablokować w ten sposób ustawę Freedom of Choice Act (FOCA), którą - jeśli tylko zostanie ostatecznie przyjęta przez Kongres – zamierza natychmiast podpisać prezydent elekt Barack Obama – poinformował portal The Independent Minnesota.

Pełna wiadomość: http://www.piotrskarga.pl/ps,2864,2,0,1 ... macje.html

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: hiob » 08-01-09, 17:29

szymon pisze:Może nie w temat - ale niech nikt mi nie mówi że państwowa służba zdrowia jest dobra! Wystarczy zobaczyć - każdy będzie płacić za zabicie kogoś NIE ZGODNIE z jego sumieniem! Tak samo będzie w Polsce z in vitro! Straszne!
Rzeczywiście nie na temat i na dodatek nie całkiem z sensem. Co tu ma do rzeczy państwowa służba zdrowia? My w USA nie mamy żadnej państwowej służby zdrowia.

Niezależnie od tego w czyich rękach są szpitale i przychodnie, każdy rząd reguluje prawnie co te szpitale mogą robić. Prywatyzacja służby zdrowia może spowodować obniżkę kosztów i poprawę jakości leczenia, ale nie spowoduje, że każdy ośrodek zdrowia, każda przychodnia i każdy szpital zaczną robić co chcą. I bardzo dobrze. Rząd powinien ustanawiać mądre prawa regulujące działalność szpitali. Gorzej jednak, gdy zaczynają mieszać do tego politykę i dodawać swoją ideologię.

Gdy FOCA zostanie przegłosowana i podpisana przez buraka, to w konsekwencji prywatne szpitale katolickie będą zmuszane do przeprowadzania aborcji. W konsekwencji tego Kościół albo będzie odmawiał, czyli łamał prawo i płacił kary, albo sprzeda te szpitale. Tak czy inaczej straci na tym najbardziej zwykły obywatel. I znowu chora ideologia odniesie tryumf nad zdrowym rozsądkiem i dobrem ogółu.

Największymi przegranymi będą jednak zamordowane nienarodzone dzieci.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
szymon
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-04-08, 23:16
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Aborcja

Post autor: szymon » 08-01-09, 19:41

Niezależnie od tego w czyich rękach są szpitale i przychodnie, każdy rząd reguluje prawnie co te szpitale mogą robić.

To miałem na myśli, przepraszam, że źle sprecyzowałem.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: hiob » 09-01-09, 05:27

Interesujący wywiad, mówiący m. in. także o FOCA: KLIK
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
agula
Przyjaciel forum
Posty: 69
Rejestracja: 28-12-08, 19:54

Re: Aborcja

Post autor: agula » 17-01-09, 09:42

hiob pisze:My tu widzimy wyraźnie, że problem istnieje. W Polsce chyba wiele ludzi uważa, że nie ma żadnego problemu i pewnie dlatego aktywni działacze "pro life" nie mają ani takiej siły przebicia, ani takiej silnej motywacji jak w USA.
Myślę, że jeśli pomysły Obamy "przejdą" sytuacja stanie się dramatyczna. A przecież za standartami USA podążają też inne kraje. :-/
hiob pisze: Dlatego tak dużą sympatią dzielę audycje radiowe Pawła Wdówika, czy felietony Franka Kucharczaka. Oni bowiem starają się wyrwać z letargu naszych braci w wierze.
Jakiś czas temu zaprenumerowałam sobie Gościa Niedzielnego i zawsze zaczynam lekturę numeru od felietonu Franka Kucharczaka :-)
A teraz otwieram, czytam i widzę, że pisze o niejakim Piotrze Jaskierni ;-)

Artek

Re: Aborcja

Post autor: Artek » 18-01-09, 07:52

Europa wymiera - Najczęstszą przyczyną śmierci w Europie jest... aborcja. Artykuł w Naszym Dzienniku

Awatar użytkownika
Big Nasty
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: 24-10-07, 22:25
Lokalizacja: UK

Re: Aborcja

Post autor: Big Nasty » 18-01-09, 10:13

hiob pisze: 2) Aborcja w czasie porodu będzie legalna
Mamy pytanie wraz z zona:
Co to w praktyce oznacza bo samo brzmienie jest straszne. Zabojstwo dziecka w czasie/zaraz po akcji porodowej???

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: Aborcja

Post autor: Zbyszek Michał » 18-01-09, 11:23

Big Nasty pisze:Co to w praktyce oznacza
z tego co się dowiedziałem polega to na aborcji przez częściowy poród, sztucznie wywołany...
Jezu ufam Tobie!

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: KubaCh » 18-01-09, 11:28

Dla czytających po angielsku - tekst FOCA jest dostępny tutaj:

http://thomas.loc.gov/cgi-bin/query/z?c110:H.R.1964:

Niestety nie znam się zbytnio na medycynie, ale wydaje mi się, że FOCA pozwala na aborcję w czasie porodu, jeśli okazuje się, że zagrożone jest życie lub zdrowie matki (to terminate a pregnancy after viability where termination is necessary to protect the life or health of the woman).

Awatar użytkownika
Lira
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 24-11-08, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aborcja

Post autor: Lira » 18-01-09, 14:11

Tak właśnie miałam zauważyć, że ten temat jakoś ostatnio ucichł i miałam sie spytać czy są jakieś nowe wieści w sprawie FOCA. Czy Obama coś mówił ostatnio na ten temat? Co się teraz dzieje w Ameryce?

Przez kilka ostatnich dni tak przeżywałam sprawę FOCA, że nie jadłam i nie spałam.
I smuciłam się bo wysyłając maile z apelem włożyłam kij w mrowisko. Niby spoko, ale najgorzej sie czułam że byłam zupełnie niezrozumiana przez najbliższe mi osoby...

Tak Kuba. Dobrze Ci się wydaje. Kobieta ma fundamentalne prawo do zamordowania dziecka ponieważ, dlatego, albowiem, że tak przez pierwsze 6,5-7 miesięcy, a przez ostatnie dwa jeśli wymaga tego zdrowie lub życie kobiety.

Zważywszy jednak, że "zdrowie" nie ma jednoznacznej definicji (co to znaczy być "zdrowym"?) i chyba nie istnieje żaden obiektywny sposób by jednoznacznie określić czy ciąża ma wpływ na zdrowie kobiety - margines nadinterpretacji jest bardzo szeroki. (Już pomijam sytuacje a pan doktor to mi tu podpisze). (Swoją drogą - oczywiście ze ciąza ma wplyw na organizm kobiet. Mojej mamie gdy była w ciąży z moją siostrą strasznie zaczęły się psuć zęby - nie da się ukryć że wpływ na zdrowie był a skutki są widoczne i do dziś - plomby no i brak w konsekwencji 1 zęba - czy to też by się kwalifikowało jako powód do? Zdrowie uziębienia było nie tylko zagrożone ale i stawało się faktem. Nie było co prawda zagrożenie zycia, ale wg FOCA kobieta ma fundamentalne prawo do zabicia dziecka w 8 i 9 miesiacu gdy jej życie ALBO zdrowie jest zagrożone. Moja mama by nawet nie pomyślała o aborcji z tego powodu - tylko by stwierdziła że czasem tak się podczas ciąży zdarza i już) Swoją drogą - zagrożenie - to obok zdrowia kolejne ciekawe słówko. Jakby nie patrzec - moje zdrowie jest non-stop zagrożone - od poczęcia aż do śmierci: spalinami, chemikaliami, ostrymi przedmiotami, itp I dlatego cały czas powinnam starać się o nie dbać - bo jest właśnie nieustannie zagrożone.

I jeszcze jedno, może głupie pytanie, ale wybaczcie mi proszę.
Skoro wprowadzenie FOCA zabroni informować kobietę o konsekwencjach zdrowotnych przeprowadzenia aborcji, oraz o alternatywnych rozwiązaniach oraz zabroni pokazywać kobiecie zdjęcia pokazujące fazę w jakiej znajduje się jej dziecko - gdyż informacje tego typu będą uznane za dyskryminowanie fundamentalnego prawa kobiety (do mordu :evil:) i próbę wpływania na jej decyzję, to czy istnieje takie realne zagrożenie, że organizacje pro-life będą postawione w jednym szeregu z organizacjami rasistowskimi typu Ku Klux Klan? Just asking... Ale w końcu nawoływanie do niezabijania dzieci będzie w pewnym sensie podważaniem Konstytucji i prawa wolności wyboru (jeśłi FOCA wejdzie w zycie).

(BTW: czy np jeśli powiedziałabym łagodnie do koleżanki czy by może poczekała trochę, ochłonęła i zastanowiła się - to czy mogła by mnie pozwać do sądu za to że ją dyskryminuję i próbuję wpłynąc na jej autonomiczną decyzję?)

PS Jeszcze taka uwaga - partial-birth abortion rzeczywiście odbywa sie podczas prowokowanego porodu. Ale nie zmienia to faktu że ten rodzaj aborcji przeprowadza się w zaawansowanej i bardzo zaawansowanej ciąży (w drugim i trzecim trymestrze) (inaczej by się chyba nie dało - wywołuje się poród dokładnie w tym samym czasie, podczas którego u innych kobiet akcja porodowa może się zacząć bez "wspomagaczy").
"Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić?" (Mt 5,13)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: hiob » 21-01-09, 21:28

KubaCh pisze: Niestety nie znam się zbytnio na medycynie, ale wydaje mi się, że FOCA pozwala na aborcję w czasie porodu, jeśli okazuje się, że zagrożone jest życie lub zdrowie matki (to terminate a pregnancy after viability where termination is necessary to protect the life or health of the woman).
Masz rację. Lira już Ci odpowiedziała, jak tylko dodam, że interpretacja takiego zapisu przez Sąd Najwyższy była taka, że wystarczy, by był to jakiś nieokreślony dyskomfort psychiczny kobiety. Czyli praktycznie nie ma żadnych ograniczeń aborcji w czasie całego, dziewięciomiesięcznego okresu ciąży. Co więcej, znane są przypadki, gdy kobiety namawiano, by donosiły ciążę do późnego okresu, bo dziecko zabite pod koniec ciąży ma wymierną wartość materialną. Można sprzedać jego organy, przeznaczyć je badań, itp. Oczywiście takie praktyki są nielegalne, ale ograniczenia są dość łatwo omijane. Zamiast je sprzedawać, klinki je "ofiarowują", za co otrzymują opłatę za "prawo dostępu do organów". Więcej o tej praktyce można przeczytać TUTAJ , gdzie są także linki do form zamówień organów zamordowanych dzieci.

Oto jest LINK do ilustracji (na dole strony)jak się przeprowadza zabieg "partial birth abortion". Uprzedzam, że sam zabieg jest drastyczny. Jest to po prostu morderstwo dziecka, z zimną krwią i z premedytacją. Sąd najwyższy w 2000. roku potwierdził, że zabieg taki jest legalny. W 2003. kongres uchwalił, a Bush podpisał prawo zabraniające takiego procederu. Ostatnia decyzja Sądu Najwyższego podtrzymała zakaz, ale FOCA go zniesie, a Sąd Najwyższy po zmianach, jakie niewątpliwie wprowadzi w swj kadencji Obama, ponownie uzna ten barbarzyński zabieg za legalny.
Lira pisze:Tak właśnie miałam zauważyć, że ten temat jakoś ostatnio ucichł i miałam sie spytać czy są jakieś nowe wieści w sprawie FOCA. Czy Obama coś mówił ostatnio na ten temat? Co się teraz dzieje w Ameryce?
Sądząc po wyborze swych doradców i członków administracji, a nawet po wyborze duchownego, który był oficjalnym członkiem uroczystości zaprzysiężenia nowego prezydenta, nic nie wskazuje na to, by mu się odmieniło serce. Na razie jednak nie słyszałem jeszcze niczego konkretnego, poza tym, że administracja Obamy wstrzymała wykonanie wszystkich rozporządzeń Busha z ostatnich chwil jego urzędowania, do czasu rozpatrzenia ich przez Obamę.
Przez kilka ostatnich dni tak przeżywałam sprawę FOCA, że nie jadłam i nie spałam.
I smuciłam się bo wysyłając maile z apelem włożyłam kij w mrowisko. Niby spoko, ale najgorzej sie czułam że byłam zupełnie niezrozumiana przez najbliższe mi osoby...
I ja myślę, że to będzie to dobro, które przyniesie cała ta zla sytuacja. Że wstrząśnie sumieniami wielu ludzi i w konsekwencji nie popełnimy więcej podobnego błędu. Bo tu nawet nie chodzi o decyzje sądów, czy o jakieś prawa, ale o odmianę serc. O to, by każdy poczuł to, co Ty poczułaś. I tak, jak nikt już nie może sobie nawet wyobrazić jak to było możliwe, że jeden człowiek był właścicielem innego, mógł go sprzedać i zrobić z nim co chce, tak samo kiedyś będzie nie do pomyślenia, że człowiek mógł zamordować nienarodzone dziecko, w majestacie prawa i za aprobatą społeczną wielu "dobrych ludzi".
... to czy istnieje takie realne zagrożenie, że organizacje pro-life będą postawione w jednym szeregu z organizacjami rasistowskimi typu Ku Klux Klan? Just asking... Ale w końcu nawoływanie do niezabijania dzieci będzie w pewnym sensie podważaniem Konstytucji i prawa wolności wyboru (jeśłi FOCA wejdzie w zycie).
Oczywiście, że takie zagrożenie istnieje. O to im właśnie chodzi. Nie o żaden "choice", wybór, ale o zamknięcie ust obrońcom życia. O to, co osiągnięto już w Kanadzie i w Wielkiej Brytanii w przypadkach osób głoszących, że np. homoseksualizm jest grzechem. To jest teraz "hate speech" i można za to iść siedzieć.
(BTW: czy np jeśli powiedziałabym łagodnie do koleżanki czy by może poczekała trochę, ochłonęła i zastanowiła się - to czy mogła by mnie pozwać do sądu za to że ją dyskryminuję i próbuję wpłynąc na jej autonomiczną decyzję?)
Miejmy nadzieję, że nie. Prawo do swobodnego wyrażania swoich opinii chyba nadal obowiązuje. Nikt nie zmieniał konstytucji. FOCA, myślę, reguluje tylko "zawodową stronę" zagadnienia, a nie prywatne opinie ludzi. Tak więc tylko będzie zabraniała pewnych rzeczy pracownikom klinik, ale prywatnie każdy będzie mógł swoje zdanie powiedzieć. Przynajmniej do czasu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ