Maryja

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Awatar użytkownika
GiE
Przyjaciel forum
Posty: 306
Rejestracja: 17-01-10, 21:53
Lokalizacja: Polska

Re: Maryja

Post autor: GiE » 24-01-10, 13:25

Dzięki Hiob.
Spotkaliście się może z opinią, że objawienia np. w Fatimie, Lourdes, uzdrowienia za pośrednictwem NMP to działanie złego? Bo mi takie coś w ucho wpadło nie raz, zazwyczaj z ust protestantów.

Saileh
Przyjaciel forum
Posty: 360
Rejestracja: 18-08-09, 18:27

Re: Maryja

Post autor: Saileh » 24-01-10, 13:56

psotnic pisze:Dziêki Hiob.
Spotkali¶cie siê mo¿e z opini±, ¿e objawienia np. w Fatimie, Lourdes, uzdrowienia za po¶rednictwem NMP to dzia³anie z³ego? Bo mi takie co¶ w ucho wpad³o nie raz, zazwyczaj z ust protestantów.
Tak. Kiedy¶ jeszcze czyta³em na jakim¶ z ich for, ¿e ¶wiête obrazy to mieszkanie demonów.
Czytanie ich for to dobra metoda na to, ¿eby wpa¶æ w depresjê.
Ps 18,29 Bo Ty, Panie, każesz świecić mojej pochodni:
Boże mój, oświecasz moje ciemności.

http://adoracja.bielsko.opoka.org.pl/ - kopalnia wiedzy o Eucharystii

inquisitio
Przyjaciel forum
Posty: 92
Rejestracja: 14-01-13, 13:54
Lokalizacja: Chelm

Re: Maryja

Post autor: inquisitio » 17-10-13, 12:34

Cos w tym jest.Ja zagladm czasami na forum protestanckie i zawsze ( prawie ) jak dluzsxy czas tam dyskutuje to odczowam dziwne kakies rozchwianie i niepokuj.Jakis taki duch tam panuje ze czlowiek taki sie robi.
Tu ,jak i innych forach katolickich ,czlowiek czuje co innego,cieplo,spokuj ect.
Serviam

Ada
Przyjaciel forum
Posty: 1066
Rejestracja: 06-09-10, 15:20
Lokalizacja: Radom

Re: Maryja

Post autor: Ada » 17-10-13, 21:16

Saileh pisze:Czytanie ich for to dobra metoda na to, żeby wpaść w depresję.
:lol: ...nie pomyślałabym, że się z tym zgodzę. Teraz mnie podobne wpisy po prostu irytują. Działają na mnie jak płachta na byka.
inquisitio pisze:Jakis taki duch tam panuje ze czlowiek taki sie robi.
Nie ma takich wpisów na forach protestanckich ortodoksyjnych/tradycyjnych, przynajmniej nie spotkałam się. Na innych - rzeczywiście, mnie samą taki duch ogarniał. Stawałam się agresywnie nastawiona przeciwko KRK. Nie wiadomo czemu...
"Starajcie się wpierw o Królestwo Boże, a wszystko inne będzie wam dane"

Ada

inquisitio
Przyjaciel forum
Posty: 92
Rejestracja: 14-01-13, 13:54
Lokalizacja: Chelm

Re: Maryja

Post autor: inquisitio » 17-10-13, 21:33

Sadze Ado ze taki duch nie moze pochodzic od Boga.
Juz w Rdz Bog zapowiada nieprzyjazn miedzy Niewiasta ( na czym sie owi ,,ewangeliczni,, zafiksowali ) a diablem.
Serviam

Ada
Przyjaciel forum
Posty: 1066
Rejestracja: 06-09-10, 15:20
Lokalizacja: Radom

Re: Maryja

Post autor: Ada » 17-10-13, 21:52

inquisitio pisze:taki duch nie moze pochodzic od Boga.
Ja też tak sądzę. Ale zły duch może działać tak samo poprzez katolików. Myślę, że nie jest regułą, iż jest u nich, a u nas go nie ma.
"Starajcie się wpierw o Królestwo Boże, a wszystko inne będzie wam dane"

Ada

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 17-10-13, 22:04

Kochani - osmielam sie wlaczyc w Wasza wymiane zdan, jako kon co nieco doswiadczony ( protestanckim stazem i katolickim konwersem) :-D
Odnosze takie samo wrazenie, co inquisito, poniewaz fora katolickie nie sa nastawione na antyprotestantyzm, zas mysla przewodnia for protestanckich jest wlasnie antykatolicyzm: stad ta antykatolicka agresja.
Pozdrawiam serdecznie.
konik

inquisitio
Przyjaciel forum
Posty: 92
Rejestracja: 14-01-13, 13:54
Lokalizacja: Chelm

Re: Maryja

Post autor: inquisitio » 19-10-13, 13:34

Masz racje Koniku.Choc i Ada tez ma racje.
Znamienne jest jednak to ze na forach protestanckich ( mam nadzieje ze nie na wszystkich ) zamiast rozmowyy czy oceny np KK serwuje sie antykatolicki jad ktory przybiera czasami zatrwazajaca postac,z bluznierstwami na czele.
Ocenianie zamienia sie w sąd a merytoryczna krytyka w krytykanctwo.Jest to nagminne.
Gwoli scislosci nam kayolikom tez taka postawa zagraza.Czuwajmy wiec i badzmy roztropni.
Serviam

Ada
Przyjaciel forum
Posty: 1066
Rejestracja: 06-09-10, 15:20
Lokalizacja: Radom

Re: Maryja

Post autor: Ada » 19-10-13, 19:15

inquisitio pisze:zamiast rozmowyy czy oceny np KK serwuje sie antykatolicki jad
zgadza się. Tego na naszych forach nie ma. A jeśli się pojawia jest szybko tłumione.
"Starajcie się wpierw o Królestwo Boże, a wszystko inne będzie wam dane"

Ada

inquisitio
Przyjaciel forum
Posty: 92
Rejestracja: 14-01-13, 13:54
Lokalizacja: Chelm

Re: Maryja

Post autor: inquisitio » 20-10-13, 09:54

Ada pisze:
inquisitio pisze:zamiast rozmowyy czy oceny np KK serwuje sie antykatolicki jad
zgadza się. Tego na naszych forach nie ma. A jeśli się pojawia jest szybko tłumione.
Na forach katolickich administracja czuwa.
I taka mi mysl przyszla z ,,odgornym" czuwaniem.Katolicy nie maja z reguly problemu z podporzadkowaniem sie ,,administracji"co w tzw wolnych kosciolach stwarza problemy tak dla tych co sa nauczani jak i tych co nauczaja.Rozne podejscia i rozne skutki jak widac,tak w skali globalnej jak i mikro np na forach.

Takie moje dwa grosze. :-)

inquisitio
Przyjaciel forum
Posty: 92
Rejestracja: 14-01-13, 13:54
Lokalizacja: Chelm

Re: Maryja

Post autor: inquisitio » 20-10-13, 14:02

A tak w temacie Maryi to pozwole sobie na taka rade dla tych ktorzy rozmawiaja badz beda rozmawiac ze swiadkami Jehowy.Jak zapewne wszystkim wiadomo sa oni bardzo naoastliwi wzgledem nauki KK nt Maryi i jej roli w planie zbawienia.
Swiadkowie uwazaja ze tylko 144 tys bedzie w niebie razem z Chrystusem rzadzic.Maryi tez przyznaja tam miejsce ( dokladnie od 1918 r w/g nich !? ).Co wiecej,owi wspolrzadzacy sa ponad aniolami i maja byc zrodlem wszelkich dobrodziejstw i blogoslawienstw dla swiata.
My wierzymy tez ze Maryja i inni swieci sa z Panem i razem z nim przez swoje posrednictwo itp moga i przyczyniaja sie dla naszego zbawienia.
,,Ich" swieci uczestnicza w tym wszystkim a w KK juz nie?
Moralnosc kalego w nauce swiadkow?

Monika K.
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 06-11-13, 08:02
Lokalizacja: z Polski

Re: Maryja

Post autor: Monika K. » 06-11-13, 10:26


Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 06-11-13, 16:39

Sehr geeherte Monika.
Auf Englisch geht so schwer, leider.
Ein Pferdchsien bitet um polnische Sprache. Ich glaube, es ist moglich. Danke fur Ihre Verstandnichst.
Czy na forum dla Polakow trzeba sie koniecznie katowac w jakiejs dziwnej innej mowie?
Cu pollando parolu estas nio?
Good Luck!
konik

ODPOWIEDZ