LINKOWNIA

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Anteas

Re: LINKOWNIA

Post autor: Anteas » 18-10-13, 18:05

Przeczytajcie sobie ten artykuł. Komentarze do niego też.

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: LINKOWNIA

Post autor: skrzydlaty » 19-10-13, 17:57

Anteas, proszę, zawsze jak dajesz link to daj też choć jedno zdanie opisujące czego ten link dotyczy. Choć tyle. Proszę

Anteas

Re: LINKOWNIA

Post autor: Anteas » 19-10-13, 19:45

Staram się to robić, ale byłem chory na brak weny twórczej. Jednak moim celem nie było postawienie wam włosów dęba na głowie, tylko rozśmieszenie. I uświadomienie Wam, że czasem nawet polski sąd może wydać sprawiedliwy wyrok. Choć rzadko mu się to zdarza. Ufam też że nie poniosłeś strat moralnych z powodu przeczytania tego artykułu.

Anteas

Re: LINKOWNIA

Post autor: Anteas » 25-10-13, 17:16

Niektórzy biskupi to mają naprawdę ciężkie życie. Nie dość że ich atakują feministki w stroju Ewy, to jeszcze bombardują ich słodkimi pociskami. I jak ma taki biskup zachować czystość jeśli nie przez częste kąpiele i pranie odzieży?

Jak ktoś chce osiągnąć świętość poprzez męczeństwo (polecam, do stwierdzenia świętości męczennika nie potrzeba cudu, a ja na przykład cudów czynić nie potrafię), to usilnie zalecam przeprowadzkę do Iranu .Tam są piękne perspektywy na zostanie świętym męczennikiem.

I znowu trochę o apostazji . Tutaj Artukuł z wiki na temat aktu apostazji. I takie dwa moje komentarze do tego wszystkiego:
1. Poprawny politycznie; Apostaci często wracają jak im śmierć (eutanazja) zaglądać zaczyna w oczy, a wraz z nią wizja Ognistego Piekła.
2. Niepoprawny politycznie; Jak kogoś Kościół już raz złapie, to go nie wypuści.
Aczkolwiek słyszałem że w Niemczech księża moja prawo i obowiązek odmawiać katolickich pogrzebów tym, co podatku na Kościół nie płacili. Mam nadzieję że Pan Bóg nie uzależnia zbawienia od płacenia podatku na Kościół, bo wtedy wszyscy Polacy pójdą prosto do Piekła.

W ramach skromności w Watykanie wymieniają samochody . Jak przyjdzie nowy papież z innymi poglądami na ten temat, to znowu będą wymieniali. Tylko nie bardzo rozumiem po co to wszystko. Ludzie nie głodują dla tego, że ten czy ów biskup ma dobre auto, tylko dla tego że tej zachłannej bandy rządzącej bogatymi krajami nie interesuje sprawa głodu na świecie, wszak oni mają pełne brzuszyska najlepszego żarcia. A to wszystko to wina Włochów, przecież to oni wymyślili pizzę. Więc w sumie Ojciec :saint: jest współwinnym takiego stanu rzeczy :lol:
Ostatnio zmieniony 25-10-13, 17:16 przez Anteas, łącznie zmieniany 1 raz.

mako
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 05-06-12, 19:28
Lokalizacja: Polska

Re: LINKOWNIA

Post autor: mako » 06-12-13, 06:35

Bardzo interesująco na temat ideologii gender. Warto zobaczyć. Będzie ciąg dalszy. Film tłumaczony na polski. Film Haralda Eia przyczynił się do zamknięcia finansowanego przez państwo Nordyckiego Instytutu Gender Studies na Uniwersytecie Oslo.

http://www.youtube.com/watch?list=UUt1n ... r_embedded
Ostatnio zmieniony 06-12-13, 06:41 przez mako, łącznie zmieniany 3 razy.
mako

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

Re: LINKOWNIA

Post autor: Andriej » 09-12-13, 21:29

Celne. Jak zwykle bolszewizm gora - ideologia jest wazniejsza od rzeczywistosci. Ciekawe ile lat zejdzie, zanim gender trafi na smietnik?

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Re: LINKOWNIA

Post autor: Arturo » 09-12-13, 21:41

W temacie ostatnio poruszanym w tm wątku:
Ks. Dariusz Oko - Gender: od "tolerancji" do totalitaryzmu
http://www.youtube.com/watch?v=VQN_MHFsK6E

UWAGA długie! 2,5 godziny wykładu.

Pozdrawiam
Artur

Anteas

Re: LINKOWNIA

Post autor: Anteas » 11-12-13, 20:37

Piękne Panie i Szlachetni Panowie.

Oto trochę dobrej lektury dla Was wyszukanej przez Waszego sługę w sieci. Dla bardziej nerwowych zalecam wzięcie czegoś na uspokojenie przed lekturą.

Jóż za niedługo Ociec Święty Frańciszek Sami Wiecie Którybeatyfikuje kilku naszych zmarłych jakiś czas temu braci, w tej liczbie też kilka sióstr, aczkolwiek braci jest w tym czcigodnym gronie więcej.

Podobno zwierząt nie wolno do kościoła wprowadzać, a tu proszę, nie tylko wprowadzili "Koguta" do kościoła, ale jeszcze My świadectwo pozwolili powiedzieć. Zapytacie dla czego mówił a nie piał to świadectwo? Bo to emerytowany "Kogut".

Nie ma to jak w Pakistanie. Tam każde bluźnierstwo (a nawet podejrzenie) teraz będzie karane śmiercią. I to teraz, gdy polscy posłowie chcą aby zniknął z sali sejmu Krzyż . Na szczęście sąd jest mądrzejszy od tych polityków. Choć przewyższenie polityka w mądrości to IMHO niewielkie osiągnięcie.

Tera we Francyjej podobno będą płacili mandaty klienci pań niezbyt purytańskich obyczajów. Incjatywa ciekawa, ale zastanawiam się czy na prawdę taka dobra, jak by się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Zresztą parlament tego kraju to mocno podejrzane grono. wszystkie parlamenty to podejrzane grona, ale francuski szczególnie.

Jęsli chcecie zostać świętymi męczennikami, to nie musicie wyjeżdżać do Pakistanu. Jak pohedziecie na wakacje na Cejlon to może się okazać że do ojczyzny wrócą Wasze relikwie.

Tutaj znowu wyczytacie, co sądzi na temat takich diabelskich pomiotów jak gender w miarę niezależny obywatel.

W Armii ZSRR pojawili się kapelani. i podobno są znacznie lepsi od oficerów politycznych. Na razie są to tylko kapelani prawosławni, mimo iż ZSRR nie zwalcza żadnej religii. Wiecie.

Lesbijki po staremu pokojowo manifestują przeciwko tyrani tych obrzydliwych i agresywnych (coś pominąłem?) katolików.

Czy zmuszanie do aborcji to mit? Ależ tak! Nikt nikogo przecież do aborcji nie zmusza. To tylko jakieś wyzsane z palca wymysły rozfanatyzowanych zwolenników przeludnienia. Bo przecież każda rozsądna matka chce zamordować swoje dziecko. To takie nowoczesne i postępowe.

Czy wiecie że zwolennicy gender nie lubią krytyki? To w sumie nic dziwnego, kto lubi być krytykowany. Nawet jak jest wyznawcą jakieś chorej ideologii.

Anteas

Re: LINKOWNIA

Post autor: Anteas » 17-12-13, 18:56

CZytam tak sobie różne rzeczy, i tak sobie myślę, że takimi kazaniami, to Ojciec Święty podcina gałąź na której sam sam siedzi. Nie rozumiem co chce osiągnąć takimi wypowiedziami, ale mnie się to źle kojarzy. Wygląda jak by chciał zwalczać hierarchię kościelną. W ten sposób zwalczy też samego siebie.

morgan
Przyjaciel forum
Posty: 152
Rejestracja: 24-11-11, 12:43
Lokalizacja: kielce

Re: LINKOWNIA

Post autor: morgan » 24-12-13, 11:59

niepokoi mnie bardzo jego postawa i pewne "posunięcia",
czekam jednak na owoce, więcej owoców.. jakie będą ?

Anteas

Re: LINKOWNIA

Post autor: Anteas » 29-12-13, 13:08

W dniu wczorajszym Jego Eminencja, Pan Profesor, Przewodniczący Krajowej Rady Politycznej Twojego (Tak, Twojego! Co, nie twojego? To czyjego?) Ruchu (Nie kiosku ruchu ino takiej partii) Jan Hartman, uroczyście ogłosił że (Sami sobie przeczytajcie, co Jego Eminencja, Profesor, Przewodniczący, itd, itp, etc, ogłosił bo mi się pisać nie chce)...
Natomiast jeśli Wam się czytać nie chce, to śpieszę Was poinformować, że to samie brednie i bujdy na kółkach, więc jak tych bzdur nie przeczytacie, to na prawdę nic nie stracicie. Natomiast komentarze do artykułu są nadspodziewanie wartościową lekturą (w większości), i to właśnie z ich powodu zdecydowałem się dać tutaj link (przyznajcie się, pewnie żeście myśleli, że chce sobie statystyki nabić :mrgreen: ).

I jeszcze krótki felieton o dzisiejszym temacie dnia.
________________________

Zaś tytułem podsumowania sprawy, taki krótki urywek z Pisma.

[center]"Ci, którzy Panu ufają,
są jak góra Syjon,
co się nie porusza, ale trwa na wieki.
Góry otaczają Jeruzalem :
tak Pan otacza swój lud
i teraz, i na wieki.
Bo nie zaciąży
bezbożne berło
nad losem sprawiedliwych,
by sprawiedliwi nie wyciągali
rąk swoich ku nieprawości.
Panie, dobrze czyń dobrym
i ludziom prawego serca!
A tych, co schodzą na kręte swe drogi,
niech Pan odprawi
wraz ze złoczyńcami:
pokój nad Izraelem.
"
Psalm 125[/center]
Ostatnio zmieniony 29-12-13, 17:15 przez Anteas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Re: LINKOWNIA

Post autor: Arturo » 31-12-13, 22:18

Episkopat nie jest taki głupi za jakiego się próbuje robić i w liście swoim napisał co napisał. Nie wierzę że napisał głupoty. Z dużo by ryzykował we współczesnym świecie głosząc niesprawdzone rzeczy. Słuchałem tego listu w mojej parafii i jeszcze raz przeczytałem w internecie i na tej podstawie wyrobiłem sobie swoje własne zdanie.
Po prostu Profesor Hartman się połapał że ideologia gender nie jest do zaakceptowania przez większość Polaków (nawet tych żyjących z dala od Kościoła) i pierze mózgi tłumacząc że o to wcale nie chodzi, o co chodzi właśnie. Takie trochę odwrócenie kota do góry ogonem.

Artur

Moria
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 06-11-09, 09:15
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: LINKOWNIA

Post autor: Moria » 01-01-14, 13:07

Pisma św. Ludwika Grignion de Montfort
http://louisgrignion.pl/

Anteas

Re: LINKOWNIA

Post autor: Anteas » 08-01-14, 16:26

Mam dla Was, kamraci, trochę lektury, ufam że będzie interesująca.

Rozważania o handlu w niedzielę pracownika sklepu pracującego w niedzielę. Jednocześnie chciałem zwrócić uwagę że nie tylko pracownicy sklepów pracują w niedzielę. Nie chodzi mi o policjantów, strażaków, kolejarzy, lekarzy i innych tego typu, ale na przykład o pracowników przemysłu. Zwłaszcza w tych zakładach gdzie proces technologiczny nie wymaga pracy w systemie ciągłym w imię oszczędności ludzie pracują w systemie ciągłym.

Sąd sprawę zbadał, i stwierdził że koperta pod stołem to nie łapówka tylko korzyść finansowa. Nie karalna. Jak widać korupcja kwitnie.

Czy słyszeliście o Legionie Chrystusa? A o jego założycielu? To sobie poczytajcie Komentarze też, są bardzo pouczające.

Zastanawiam się jak to jest z finansowaniem papieskich imprez. Bo przeczytałem artykuł i komentarze, pomyślałem o Krakowie i włosy mi dęba stanęły. Na łysinie!
Jak mi opadły to zacząłem się zastanawiać jak to wygląda od strony finansowej.

Anglikanie nie będą się już wyrzekali Szatana. Moim zdaniem to prawidłowo, Szatan mógł by się czuć dyskryminowany. A kiedy ŚKK Rzymski przestanie dyskryminować wspomnianego? Może trzeba napisać list do JŚ Franciszka?

Czy wiecie że zachowały się dary złożone Panu Jezusowi przez "K+M+B"? Teraz są w Moskwie

A czy słyszeliście że Allach jest wielki ? Nie? To pewnie za cicho krzyczał.

Moria
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 06-11-09, 09:15
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: LINKOWNIA

Post autor: Moria » 25-01-14, 17:38

Katecheza o. Josepha-Marie Verlinde o zagrożeniach ze strony spirytyzmu:

https://www.youtube.com/watch?v=2-rX-1bJeFo

ODPOWIEDZ