"PRZEBUDZMY SUMIENIA LUDZI I NARODÓW".

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Jurekżywiec

"PRZEBUDZMY SUMIENIA LUDZI I NARODÓW".

Post autor: Jurekżywiec » 13-12-08, 22:33

Artek napisał świetny wstęp do nowego tematu "Przebudzmy sumienia ludzi i narodów".

"To, że szatan wykorzystuje do swojego celu ruch techno i całą współczesną popkulturę, media rozrywkowo - informacyjne to nie nowina. Ruch techno, czyli pułapka w którą wpada młodzież to wypadkowa tego co robią politycy, decydenci ze społeczeństwem. Już o tym pisałem wczoraj. Większość uwierzyła, że czarne jest białe. Patrzą obojętnie na aborcję, na powstające w Polsce już niedługo setki sklepów ze środkami halucynogennymi- oficjalnie do celów kolekcjonerskich ;) - to jest gigantyczna afera. O wiele większa niż z przekręt SLD z "jednorękimi bandytami". I co cisza ? no pewnie, że tak, bo TVN nie trąbi na alarm, a jak ksiądz powie o tym na Mszy to jak by mówił do manekinów."

Temat ten według mnie jest bardzo ważny, bo moglibyśmy podyskutować o różnych niepokojących nas rzeczach, które dzieją się wokół nas, które oddziaływują na nas tak, że tracimy rozeznanie co jest dobre a co złe. Możemy tu udowodnić, że rozpoczął sie proces dechrystianizacji i pokazać sobie nawzajem i innym co jest złego we współczesnym świecie, gdzie szatan zastawia zasadzki i jak nas porywa w swój sprytny sposób. Tak abyśmy mogli siebie i innych ustrzec od stania się "sterowanym narzędziem szatana".

Awatar użytkownika
szymon
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-04-08, 23:16
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: "PRZEBUDZMY SUMIENIA LUDZI I NARODÓW".

Post autor: szymon » 14-12-08, 11:59

Z tymi środkami to jest tak - jest wolna wola, jak chcesz sobie szkodź, ja sobie nie będę szkodził jak ktoś będzie sobie szkodził, to nie moja sprawa. Oczywiście trzeba go powstrzymywać ale zakazów nie można wprowadzać. Już byli tacy mądrzy w latach 20 w Ameryce, co zakazali alkoholu. Wyniki znamy. Dziś tak się dzieje z narkotykami ale mafie dobrze opłacają wszystkich aby tak zostało jak jest, także urzędnicy mają okazję do ukradzenia więcej, wiec tym wszystkim nielegalne narkotyki są na rękę.

Zresztą z drugiej strony mogę sobie mówić że politycy kłamią - znajdą się jacyś mądrzy którzy będą mówili że tak trzeba, a drugim telewizja wmówi że nie kłamią.

Jurekżywiec

Re: "PRZEBUDZMY SUMIENIA LUDZI I NARODÓW".

Post autor: Jurekżywiec » 16-12-08, 17:03

W Twoim przypadku Szymon sprawa jest o tyle prosta, że zdajesz sobie sprawe z zagrożenia i masz przypuszczam na tyle silna wolę, aby nie poddać się namowom.
Nie można jednak mówić, że
szymon pisze:jest wolna wola, jak chcesz sobie szkodź, ja sobie nie będę szkodził jak ktoś będzie sobie szkodził, to nie moja sprawa.
Kazdy powinien być jak psycholog i konsekwentnie wprowadzać bliżniego na właściwy tor. Nazywać zło po imieniu. Mieć odwagę zareagować w odpowiednim momencie i przeciwstawić się większości. Jak ktoś ma wyjść z bagna jeśli mu nie podasz ręki?

Wiele zła dzieje sie dlatego, że jesteśmy nieczuli i opieszali w działaniu. A więc pomyśl Szymonie, czy liberalna postawa jest dobra?

Szatan nie śpi i nie leniuchuje i dlatego zło szerzy sie w takim tempie. My natomiast uśpieni przez polityków czy media poddajemy się mu zamiast walczyć jak przystało na Rycerzy Chrystusa Króla.

Awatar użytkownika
szymon
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-04-08, 23:16
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: "PRZEBUDZMY SUMIENIA LUDZI I NARODÓW".

Post autor: szymon » 17-12-08, 17:59

Kazdy powinien być jak psycholog i konsekwentnie wprowadzać bliżniego na właściwy tor. Nazywać zło po imieniu. Mieć odwagę zareagować w odpowiednim momencie i przeciwstawić się większości. Jak ktoś ma wyjść z bagna jeśli mu nie podasz ręki?
Widzisz, ja mam takie zasady, że do bagna nie wchodzę, a niech ludzie wchodzą do bagna na własną odpowiedzialność! Ja tam nie wejdę, ale to ma być ich decyzja.
czy liberalna postawa jest dobra?
Oczywiście, lecz zapewne mylisz takie pojęcia jak: aborcja = liberalizm itp. A ustawa o szerszej aborcji nie jest liberalizacją tylko zaostrzeniem!

Jurekżywiec

Re: "PRZEBUDZMY SUMIENIA LUDZI I NARODÓW".

Post autor: Jurekżywiec » 17-12-08, 21:41

szymon pisze:Widzisz, ja mam takie zasady, że do bagna nie wchodzę, a niech ludzie wchodzą do bagna na własną odpowiedzialność! Ja tam nie wejdę, ale to ma być ich decyzja.
Tutaj swoimi poglądami pokazujesz, że Twoje sumienie jest właśnie uśpione. Dajesz częściowo dobry przykład, bo nie wchodzisz do bagna, częściowo, bo nie obchodzą Cię inni, jesteś nieczuły na ich los. A przecież mamy kochać każdego człowieka i troszczyć się o niego. Jeśli widzimy zło a nie interweniujemy wtedy jesteśmy współwinni upadku bliżnich.

2 Tm 4 1-2 :
"Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się, i na Jego królestwo: głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz."

Mt 18, 15-17: "15 Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! "


Jesteśmy odpowiedzialni za swoich bliżnich i pomyśl, czy Twoja postawa nie jest egoistyczna?
szymon pisze:Cytat:
czy liberalna postawa jest dobra?


Oczywiście,
Postawa liberalna jest według mnie zła, bo zabija w człowieku pewne pozytywne wartości. Liberalizm to żle rozumiana wolność. Wspólnota ludzka to jak jeden organizm a człowiek to jak komórka tego organizmu. Jeśli komórka degeneruje sie to jest dla organizmu jak choroba i należy ją leczyć. Nikt nie jest naprawdę wolny. Jeden od drugiego jest zależny.

Liberalizm jest zarazą naszych czasów. Promuje modne hasła : "róbta co chceta", "samorealizacja", "wolna miłość", "chcesz wejść do bagna to właż" - to Twoje hasło :-(
Powyższe hasła są zaprzeczeniem następujących wartości : odpowiedzialności, poświęcenia, prawdziwej miłości, braterstwa, troski, współczucia......

Pomyśl, czy nie warto zmienić poglądów.
szymon pisze:lecz zapewne mylisz takie pojęcia jak: aborcja = liberalizm itp
Aborcja to jest zbrodnia, która ma swoje żródło w liberaliżmie.

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "PRZEBUDZMY SUMIENIA LUDZI I NARODÓW".

Post autor: KubaCh » 17-12-08, 22:33

A co wspólnego ma aborcja z liberalizmem? Liberalizm to szacunek dla wolności innego człowieka - nie wiem, w jaki sposób może się przyczyniać do aborcji?

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: "PRZEBUDZMY SUMIENIA LUDZI I NARODÓW".

Post autor: Zbyszek Michał » 17-12-08, 23:14

Odmian liebralizmu jest jak "mrówków". Wg wikipedii:

"stawia wyżej prawa jednostki niż znaczenie wspólnoty, głosi nieskrępowaną (aczkolwiek w ramach prawa) działalność poszczególnych obywateli we wszystkich sferach życia zbiorowego"

Nie musi to być to jednoznaczne z "róbta co chceta", ale może. W tak radykalnym podejściu do wolności (każdy decyduje co jest dobre a co złe) aborcja jest jednym z istotniejszych zagadnień. Wydaje mi się że taki światopogląd zaczyna coraz bardziej dominować i dlatego uogólnienie na cały liberalizm nie powinno dziwić.
Jezu ufam Tobie!

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "PRZEBUDZMY SUMIENIA LUDZI I NARODÓW".

Post autor: KubaCh » 17-12-08, 23:20

No cóż - moim zdaniem aborcja jest absolutnie nie do pogodzenia z liberalizmem - pod jednym warunkiem - że uzna się, że życie powstaje w momencie poczęcia.

I z moich rozmów ze zwolennikami aborcji (a raczej z osobami je dopuszczającymi - bo to chyba lepsze sformułowanie) wynika, że właśnie uznaniem tego faktu się różnimy - bo według nich życie ludzkie powstaje "gdzieś po drodze, nie wiadomo gdzie".

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: "PRZEBUDZMY SUMIENIA LUDZI I NARODÓW".

Post autor: Zbyszek Michał » 17-12-08, 23:41

KubaCh pisze:moim zdaniem aborcja jest absolutnie nie do pogodzenia z liberalizmem
Bo odrzucasz prawo do osądzania co dobre i złe. Co chyba jest dobrym podsumowaniem dyskusji w wątku o intronizacji: gdyby politycy (ale i co najmniej większość z nas, obywateli) nawróciła się to nie próbowaliby stawiać się w roli Boga. A wtedy poglądy polityczne były by prywatną sprawą. Miałyby wpływ na drugorzędne rzeczy: jaka ingerencja państwa w gospodarkę? jak głębokie powinny być regulacje prawa pracy? itp itd.
Jezu ufam Tobie!

Awatar użytkownika
szymon
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-04-08, 23:16
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: "PRZEBUDZMY SUMIENIA LUDZI I NARODÓW".

Post autor: szymon » 18-12-08, 10:45

bo nie obchodzą Cię inni, jesteś nieczuły na ich los.
Nie, nie ,nie i nie. Ale mnie to obchodzi tylko chodzi mi o to że jeśli po namowach, mówieniu, proszeniu ktoś sobie chce wejść do tego bagna to niech wchodzi. Tak samo jest z dziećmi które się poparzą, ich wina bo nie słuchali rodziców - to najważniejsze POTEM BĘDĄ WIEDZIELI ŻE NALEŻY ICH SŁUCHAĆ - to jest właśnie troska - każdy widzi to na własnym przykładzie!
Wspólnota ludzka to jak jeden organizm a człowiek to jak komórka tego organizmu. Jeśli komórka degeneruje sie to jest dla organizmu jak choroba i należy ją leczyć. Nikt nie jest naprawdę wolny. Jeden od drugiego jest zależny
Społeczeństwo bezklasowe, wszyscy ludzie będą braćmi, ein Reich itp. Takie bzdury że człowiek nie żyje jako jednostka tylko jako społeczeństwo już przerabiałem, dziękuję nie chcę więcej.
Powyższe hasła są zaprzeczeniem następujących wartości : odpowiedzialności, poświęcenia, prawdziwej miłości, braterstwa, troski, współczucia......
Ale przecież nikt nie mówi że to wszystko zaniknie? Drogą ewolucji takie jednostki się wykruszą ze społeczeństwa bo "róbta co chceta", "samorealizacja", "wolna miłość" w ogóle się nie sprawdzają - więc zostanie tylko dobro.
Pomyśl, czy nie warto zmienić poglądów.
Nigdy! Jeśli chcę się poparzyć to się poparzę - to jest wolność. A nie wolność w kajdanach. Ale ja nie będę chciał się poparzyć, poparzą się tylko głupcy i osoby nieodpowiedzialne, które w takiej sytuacji zmądrzeją.
Aborcja to jest zbrodnia, która ma swoje żródło w liberaliżmie.
Liberalizm jest przeciwstawnym czynnikiem - każdy człowiek jest wolny, niezależnie kim jest, każdy jest wolny - ma prawo do życia, to właśnie jest liberalizm a nie to co słyszysz w telewizji - to są zakłamani socjaliści.

Liberalizm to szacunek dla wolności innego człowieka - nie wiem, w jaki sposób może się przyczyniać do aborcji? Dokładnie.
No cóż - moim zdaniem aborcja jest absolutnie nie do pogodzenia z liberalizmem - pod jednym warunkiem - że uzna się, że życie powstaje w momencie poczęcia. Jak wyżej.
: jaka ingerencja państwa w gospodarkę? jak głębokie powinny być regulacje prawa pracy? itp itd.
Najlepiej żadna regulacja i żadne prawa pracy. Państwo gdzie teraz jest Hiob na tym zostało zbudowane, zobaczcie jak to funkcjonowało, niestety wszystko dziś się "spaprało" przez d***krację.

Awatar użytkownika
Lira
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 24-11-08, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: "PRZEBUDZMY SUMIENIA LUDZI I NARODÓW".

Post autor: Lira » 18-12-08, 18:39

szymon,
namowach, mówieniu, proszeniu
:) Właśnie. Trzeba DUŻO namawiać, prosić, mówić... A nie siedzieć z założonymi łapkami... TY masz SKARB. Nie bądź egoistą - podziel sie z innymi.
Pan w przypowieściach o talentach wyrzucił sługę nieużytecznego, który talent zakopał, na zbity pysk (mówiąc obrazowo). To naprawdę poważna sprawa a nie przelewki.

Zgadzam sie z Tobą, ze to mówienie, proszenie i napominanie powinno sie umieć robić. Jesli sie tego nie zrobi z klasą i przede wszystkim MIŁOŚCIA - efekt wyjdzie przeciwny do zamierzonego...

Natomiast głęboko się nie zgadzam ze stwierdzeniem:
Oczywiście trzeba go powstrzymywać ale zakazów nie można wprowadzać. Już byli tacy mądrzy w latach 20 w Ameryce, co zakazali alkoholu.


Proponuję w takim razie znieść zakaz kradzieży i zakaz zabijania. Według Twojej logiki, jeśli zniesiemy zakaz kradzieży i zabijania to ludzie przestaną kraść i mordować... Tja... Nie wiem jak ty, ale jakoś tego nie widzę. :-/ Wyobrażasz sobie co by się stało gdyby nagle ogłoszono że Prawo cywilne zniesione i te osoby które dopuściły sie kradzieży nie będą za to sądzone? i za inne zbrodnie? Pierwsza wyciągnę łapę po Twojego kompa, obiecuję! A Ty nie bedziesz mi mógł zakazać według swych własnych słów. Sama sie w bagno wpakowałam :-D
"Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić?" (Mt 5,13)

Awatar użytkownika
szymon
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-04-08, 23:16
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: "PRZEBUDZMY SUMIENIA LUDZI I NARODÓW".

Post autor: szymon » 18-12-08, 19:05

Proponuję w takim razie znieść zakaz kradzieży i zakaz zabijania. Według Twojej logiki, jeśli zniesiemy zakaz kradzieży i zabijania to ludzie przestaną kraść i mordować...
Przykład piękny :D Kradzież i zabijanie to naruszanie cudzej wolności, liberał nigdy się na to nie zgodzi... Dalej sama sobie dopowiedz.

Awatar użytkownika
Lira
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 24-11-08, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: "PRZEBUDZMY SUMIENIA LUDZI I NARODÓW".

Post autor: Lira » 18-12-08, 21:43

liberał nigdy się na to nie zgodzi.
mmm... ja tu nie pisałam o liberałach ale o bezpodstawności zasady którą podałeś, że jeśli czegoś zabronimy to problem tylko się powiększy, więc nie zależy zabraniać (tu podałeś przykład prohibicji). I do tego sie odniosłam a nie do liberalizmu jako takiego.

A sprawa jest generlanie bardziej skomplikowana bo np posyłanie dzieci do szkół to przecież jest naruszanie ich wolności. Raczej nie bedziesz za tym żeby dzieci i młodzież same decydowały o tym czy chcą mieć podstawowa edukację czy nie, prawda? a jednocześnie bedziesz pewnie ratował osobę chcącą popełnić samobójstwo mimo że w tym przypadku ona nie ingeruje w niczyją wolność i tak naprawdę nikomu nic do tego bo nie krzywdzi nikogo poza sobą?

A co np z paleniem papierosów? Nienawidzę tego zwłaszcza jak idę do parku oddetchnąć świeżym powietrzem i na "dzień dobry" wejdę w chmurę dymiarza który idzie przede mną :evil: Czuję że to narusza moje zdrowie i moją wolność. Rozumiem więc że liberał bedzie głosował za ustawą zakazująca palenie w parku?
"Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić?" (Mt 5,13)

Jurekżywiec

Re: "PRZEBUDZMY SUMIENIA LUDZI I NARODÓW".

Post autor: Jurekżywiec » 18-12-08, 21:57

KubaCh pisze:A co wspólnego ma aborcja z liberalizmem? Liberalizm to szacunek dla wolności innego człowieka - nie wiem, w jaki sposób może się przyczyniać do aborcji?
Jeśli twierdzisz, że liberalizm to szacunek dla wolności innego człowieka to czyja wolność jest szanowana w przypadku aborcji?
szymon pisze:Jeśli chcę się poparzyć to się poparzę - to jest wolność. A nie wolność w kajdanach.
To nie jest wolność, to jest ryzyko. W takim postepowaniu ryzykujesz właśnie utrate swojej wolności. Pan Bóg dał nam Przykazania i jeśli według nich postepujemy to wtedy jesteśmy naprawdę wolni, bo nie jesteśmy uwikłani w konsekwencje ich przekraczania.
szymon pisze:Ale ja nie będę chciał się poparzyć, poparzą się tylko głupcy i osoby nieodpowiedzialne, które w takiej sytuacji zmądrzeją.
Słuchaj, według mnie to stoisz nad przepaścią, jeden krok i lecisz. Nikt nie jest tak mądry i odpowiedzialny, aby mógł przewidzieć swój każdy krok. Twierdzenie takie jest pychą i to jest kolejna pułapka szatana.
Lira pisze:Cytat:
namowach, mówieniu, proszeniu

:) Właśnie. Trzeba DUŻO namawiać, prosić, mówić... A nie siedzieć z założonymi łapkami... TY masz SKARB. Nie bądź egoistą - podziel sie z innymi.
Pan w przypowieściach o talentach wyrzucił sługę nieużytecznego, który talent zakopał, na zbity pysk (mówiąc obrazowo). To naprawdę poważna sprawa a nie przelewki.
Mamy się dzielic swoimi doświadczeniami, mądrością życiową a zwłaszcza BARDZO DUŻO mówić do naszych dzieci, bo one naprawdę mają bardzo trudne zadanie w połapaniu się co jest dobre a co złe w obecnym zakłamanym świecie. A mówienie i tłumaczenie to sianie, może ziarno nie wyrośnie od razu ale jest nadzieja, że kiedyś wzejdzie.
szymon pisze:Cytat:
Proponuję w takim razie znieść zakaz kradzieży i zakaz zabijania. Według Twojej logiki, jeśli zniesiemy zakaz kradzieży i zabijania to ludzie przestaną kraść i mordować...


Przykład piękny :D Kradzież i zabijanie to naruszanie cudzej wolności, liberał nigdy się na to nie zgodzi... Dalej sama sobie dopowiedz.
szymon pisze:Liberalizm to szacunek dla wolności innego człowieka - nie wiem, w jaki sposób może się przyczyniać do aborcji? Dokładnie.
Dlaczego uważasz, że kradzież i zabijanie jest naruszeniem cudzej wolności a aborcja nie jest naruszeniem cudzej wolności?

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "PRZEBUDZMY SUMIENIA LUDZI I NARODÓW".

Post autor: KubaCh » 18-12-08, 22:53

Jurekżywiec pisze:
KubaCh pisze:A co wspólnego ma aborcja z liberalizmem? Liberalizm to szacunek dla wolności innego człowieka - nie wiem, w jaki sposób może się przyczyniać do aborcji?
Jeśli twierdzisz, że liberalizm to szacunek dla wolności innego człowieka to czyja wolność jest szanowana w przypadku aborcji?

[ciach...]

Dlaczego uważasz, że kradzież i zabijanie jest naruszeniem cudzej wolności a aborcja nie jest naruszeniem cudzej wolności?
Ależ Jurku - właśnie nikt z nas nie uważa, że aborcja nie jest naruszeniem wolności. Wprost przeciwnie- uważamy (zarówno ja, jak i Szymon), że aborcja to naruszenie prawa do życia - i dlatego prawo do aborcji nie jest zgodne z ideą liberalizmu i jej w sposób oczywisty przeczy.

To Ty łączysz aborcję z liberalizmem i prawdę mówiąc nie wiemy czemu to robisz? Naszym zdaniem liberalizm jest przeciw aborcji.

ODPOWIEDZ