Czyściec

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 20-05-11, 15:06

No coz - juz sw. Pawel pisal, zeby bez listow polecajacyh nie przyjmowac nauczycieli . Ja wiem, skad maja listy polecajace biskupi katoliccy, spodziewam sie podobnych listow polecajacych w prawoslawiu, wieem , ze w protestantyzmie o takie listy trudno raczej pytac (chyba, ze w pierrwszym pokoleniu reformatorow). Skad i jakie listy polecajace maja tworcy tego filmiku?
I prosze nie bredz o czymkolwiek, tylko zastanow sie , co zaczynasz robic w tej Twojej drodze ku coraz bardziej "inkwizytorsko-antykatolickiej" postawie ( to jesli chodzi o tego typu wstawki ponizej pasa) . A tak to lubie Cie - choc zelota z Ciebie.
Pozdrawiam.
Ps: wymysly tylko z tego powodu, ze sa antykatolickie, wcale nie oznaczaja, ze wogole sa chrzescijanskie (choc za takie podawac sie moga).
konik

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 20-05-11, 15:34

Oj ten alzheimer - zapomnialem napisac po obejrzeniu tego kuriozum niekompetencji i przeklamania, ze autorzy nie maja nawet bladego pojecia o tym , o czym probuja udawac, ze sie znaja. Dla tych, ktorzy sa juz w Chrystusie, nie ma potepienia - dla, tych, ktorzy sa w czyscu nie ma potepienia, gdyz sa juz zbawieni w Chrystusie - a o oczyszczeniu, jakie czeka wielu ( choc nie wszystkich) gdy sa zbawieni w Chrystusie pisze sw.Pawel w slowach jasnych i nie wnoszacych zadnych watpliwosci co do sensu tego, o czym pisze. Wielkiej przewrotnosci i zlej woli trzeba, zeby takie bzdurne filmiki tworzyc (albo glupoty, zeby tak dac sie zaslepic).
Oj miesza jegomosc, miesza ...
konik

koterba
Przyjaciel forum
Posty: 326
Rejestracja: 17-12-10, 21:15
Lokalizacja: Podlasie

Re: Czyściec

Post autor: koterba » 20-05-11, 19:13

wybacz Koniku ten caly podzial na wine i kare to bzdura. Skarbiec zaslug Kosciola ;-)
Ja wiem, skad maja listy polecajace biskupi katoliccy, spodziewam sie podobnych listow polecajacych w prawoslawiu,
no podobne listy mieli faryzeusze "Abrahama mamy za ojca" i co odpowiedzial im Jezus albo Jan?
Poczytaj, poczytaj.
No Jaruzelski tez ma sukcesje Powstania Styczniowego.Jego przodki to wszak szlachta, a bidny Gwiazda tylko uzurpuje sobie prawa niepodleglosciowe, jako potomek chlopow uwlaszczonych przez cara.
Jesli wczytasz sie w Didache to zobaczysz, ze lokalne wspolnoty same sobie wybieraly starszych (biskupow).Dopiero potem papiestwo uzurpowalo sobie przez rozne gierki polityczne, prawo od wyznaczania biskupow, kardynalow, wikaiuszy itp.
To po prostu czysta uzurpacja. Posluchaj sobie bylych ksiezy (polecam radio Fakty i Mity, choc nie zgadzam sie z nim w sferze ateizmu) a zobaczysz, jak obsadza sie etaty w KRK. Zwykla organizacja.
Chcesz trwac w tym systemie to trwaj. Podaj wreszcie jakies sensowne argumenty biblijne a przestan mantrowac o przeczuciach pierwszych chrzescijan.

koterba
Przyjaciel forum
Posty: 326
Rejestracja: 17-12-10, 21:15
Lokalizacja: Podlasie

Re: Czyściec

Post autor: koterba » 20-05-11, 19:16

i nie ublizaj nikomu od zelotow.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 20-05-11, 20:38

Nie drogi koterbo, nie ublizam - nawet nie mialem takich zamiarow. Twoje posty sa gniewne, podobnie jak zeloci (jedno ze zwyklych stronnictw/wyznan wsrod Zydow - dlatego takie porownanie i nic wiecej.Ale cos jest nie tak: coraz czesciej zaczynasz czytac nie to co pisze, ale to co sobie wyimaginowujesz - po prostu zaczynasz szukac wroga na sile. Po co?).
No i z tymi listami - nie do mnie pretensje, ale do sw.Pawla - nie spodziewalem sie, ze po poprzednich Twoich deklaracjach, mowiacych, ze Pismo jest dla Ciebie tak wazne, nagle je tak pokracznie i idiotycznie zaczynasz wysmiewac. Komu to ma sluzyc?
No, trzymaj sie.
konik

Awatar użytkownika
myschonok
Przyjaciel forum
Posty: 957
Rejestracja: 15-02-10, 00:29
Lokalizacja: Miedzy Erkelenz a Hückelhoven

Re: Czyściec

Post autor: myschonok » 20-05-11, 20:39

Przepraszam , ze odbiegam od tematu ( nie bede zabierala wiecej w nim glosu, bo nie jest to dobre dla mojego serca i ducha, nie widze sensu sporu) -ale pragne zapytac: dlaczego okreslenie : zelota- rozumiesz jako ublizajace?!
Przeciez ono oznacza po prostu konserwatyste.
Czy mowiac do kogos: uwazam, ze jestes konserwatysta- ublizam mu?! :shock:
Porownaj:http://pl.wikipedia.org/wiki/Zeloci
Czlowiek w czlowieku umiera, gdy zlo czynione- nie boli- a dobro- nie raduje....

koterba
Przyjaciel forum
Posty: 326
Rejestracja: 17-12-10, 21:15
Lokalizacja: Podlasie

Re: Czyściec

Post autor: koterba » 20-05-11, 22:05

konik pisze:No i z tymi listami - nie do mnie pretensje, ale do sw.Pawla - nie spodziewalem sie, ze po poprzednich Twoich deklaracjach, mowiacych, ze Pismo jest dla Ciebie tak wazne, nagle je tak pokracznie i idiotycznie zaczynasz wysmiewac. Komu to ma sluzyc?
daj Koniku te listy polecajace :-D
Jedyne jakie znam, to cos takiego."Cesarskie", ale co tam
http://pl.wikipedia.org/wiki/Donacja_Konstantyna

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czyściec

Post autor: Twin » 21-05-11, 00:46

koterba pisze:
konik pisze:No i z tymi listami - nie do mnie pretensje, ale do sw.Pawla - nie spodziewalem sie, ze po poprzednich Twoich deklaracjach, mowiacych, ze Pismo jest dla Ciebie tak wazne, nagle je tak pokracznie i idiotycznie zaczynasz wysmiewac. Komu to ma sluzyc?
daj Koniku te listy polecajace :-D
Jedyne jakie znam, to cos takiego."Cesarskie", ale co tam
http://pl.wikipedia.org/wiki/Donacja_Konstantyna
No tak, filmik się nie sprawdził to trzeba wyskoczyć z czymś innym, ehhh... :-/

2 Kor 3,2-3
Czyż ponownie zaczniemy samych siebie zalecać? Albo czy potrzebujemy, jak niektórzy, listów polecających do was lub od was?
Wy jesteście naszym listem, pisanym w sercach naszych, listem, który znają i czytają wszyscy ludzie. Powszechnie o was wiadomo, żeście listem Chrystusowym dzięki naszemu posługiwaniu, listem napisanym nie atramentem, lecz Duchem Boga żywego; nie na kamiennych tablicach, lecz na żywych tablicach serc.


Listem polecającym Pawła byli ci, którzy słuchali jego nauczania i wprowadzali je w życie. Inni, jak mówi Paweł "niektórzy", potrzebują listów polecających. Już w początkach Kościoła był problem z ludźmi, którzy samowolnie nauczali przez nikogo nie posłani. Sam Paweł również otrzymał listy od Apostołów i udał się z nimi do Antiochii.


Dz 15,22-30
22 Wówczas postanowili apostołowie i starsi razem z całym zborem posłać do Antiochii wraz z Pawłem i Barnabą wybranych spośród siebie mężów: Judę, zwanego Barsabaszem, i Sylasa, zajmujących wśród braci przodujące stanowisko,
23 Dając im do ręki następujące pismo: Apostołowie i starsi, bracia braciom, pochodzącym z pogan w Antiochii i w Syrii, i w Cylicji, przesyłają pozdrowienia,
24 Ponieważ usłyszeliśmy, że niektórzy spośród nas zaniepokoili was naukami i wzburzyli dusze wasze, bez naszego upoważnienia,
25 Postanowiliśmy jednomyślnie posłać do was wybranych mężów wraz z umiłowanymi naszymi Barnabą i Pawłem,
26 Ludźmi, którzy oddali życie swoje dla imienia Pana naszego, Jezusa Chrystusa.
27 Wysłaliśmy tedy Judę i Sylasa, którzy wam to samo ustnie powiedzą.
28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych:
29 Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi; od tego, co zdławione, i od nierządu; jeśli się tych rzeczy wystrzegać będziecie, dobrze uczynicie. Bywajcie zdrowi.
30 A gdy wysłańcy przyszli do Antiochii, zgromadzili zbór i oddali list.



Koterbo, czy możesz wreszcie zdradzić jaki jest cel Twojego tutaj pisania? Jakoś to co piszesz nie bardzo mieści się w temacie. No chyba, że temat brzmi "Kopnijmy katolików" to wtedy tak.
Szczerze mówiąc jestem naprawdę zniesmaczony tym co w wielu miejscach na forum wypisujesz. Skoro Kościół Rzymskokatolicki jest tak strasznie zły i na każdym kroku (nawet na tym, którego jeszcze nie uczynił :-/ ) popełnia błędy, to może oświeć mnie wreszcie (może i inni będą ciekawi) i wskaż ten super idealny Kościół, do którego z pewnością przynależysz. Napisz no wreszcie coś pozytywnego w temacie wyznawania Chrystusa zamiast biadolić i krytykować wiarę innych (dodajmy wiarę znaną tylko samemu Bogu). No więc czekam wieści z Twojego Idealnego Kościoła zgodnego w 100% (a może i w 200%) z nauką zawartą w Biblii.
Chętnie poczytam jak to czcicie Boga i z jaką ogromną precyzją oddajecie Mu cześć. Naprawdę jestem ciekaw Waszego świadectwa tej ultra-idealnej wiary i idealnych owoców jakie przynosi.

Pozdrawiam
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 21-05-11, 14:51

Witam wszystkich.
Twin dziekuje za Twego posta - przynajmniej widac, ze kon nie ma jakichs urojen, i znajduje w Biblii to co rzeczywiscie w Biblii sie znajduje :-D .
Do koterby mam pytanie: jakie kursy biblijne ukonczyc trzeba, aby moc nauczyc sie takiej manipulacji Pismem? Nie zlosc sie , prosze - ostatnio w taki sposob nas instruujesz.
Serdecznie pozdrawiam.
konik

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 21-05-11, 16:16

Dodam jeszcze slowa z Pisma: "Demetriuszowi wastawili wszyscy, nawet sama prawda, dobre swiadectwo. My rowniez wystawiamy, a wszak wiesz, ze swiadectwo nasze jest prawdziwe" (3J. w.12)
W kilku innych miejscach jest rowniez podkreslone, ze to Apostolowie decydowali o Kosciele, a pozniej posylali swoich uczniow - i na polecenie Apostolow uczniowie mogli poslugiwac w Kosciele. Samowolne proby przejmowania tego poslugiwania byly przez Apostolow potepiane i odrzucane. Tak wyglada Sukcesja Apostolska u korzeni.
Pozdrawiam.
konik

pingwinek1
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 10-05-11, 23:55
Lokalizacja: POLSKA

Re: Czyściec

Post autor: pingwinek1 » 16-06-11, 19:22

Jeśli piszę o czymś co zostało tu już napisane to przepraszam. Starałam się przeczytać wszystko.
Mnie się wydaje że doktryna czyśćca powoduje u wielu ludzi "letnią" wiarę.
Każdy sobie myśli że jakby co to w tam posiedzę i potem już prosto do nieba i super..

Jezus nie mówi "Nie odkładajcie na później swojego zbawienia"; On mówi "Tutaj i teraz wierzcie dlatego że wiara jest tutaj i wiara jest teraz" więc jeżeli ktoś nie wierzy tutaj i teraz to w przyszłości nie ma drugiej czy trzeciej szansy. Jest to nauka zwodnicza z tego powodu że daje ludziom fałszywą nadzieję i zwodzi ludzi, okłamuje ich i mówi że jeszcze mają szansę, że jeszcze ktoś was wyciągnie za pomocą mszy lub modlitw, ale to jest bez sensu.

Mogę powiedzieć że rozmawiałam z wieloma wierzącymi niepraktykującymi i często słyszałam że jakby co to czyściec oczyści i to wystarczy...
Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi

pingwinek1
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 10-05-11, 23:55
Lokalizacja: POLSKA

Re: Czyściec

Post autor: pingwinek1 » 16-06-11, 19:24

Oczywiście wiem że osoby świadome i poszukujące myślą inaczej. Nie piszę też o osobach udzielających się na forum, piszę o przeciętnym Polaku. A takich jest większa większość;)
Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 16-06-11, 19:45

Drogi pingwinku.
Bylem protestantem przez ponad 20 lat. Od dwoch tygodni jestem w Kosciele Katolickim (oficjalnie i prawnie przyjety) - i moge jedynie powiedziec, ze koncepcja czyscca nie ma wplywu na letnia wiare - na letnia wiare natomiast wplyw ma lenistwo w wierze - i tu pierwsze miejsce w lenistwie zajmuja wspolnie protestanci, katolicy i prawoslawni - kazdy znajdzie wymowke, zeby to lenistwo usprawiedliwic ...
Pretekstem moze byc czysciec, usprawiedliwienie z wiary, sola scriptura czy stwierdzenie, ze Bog jest wszedzie ... ble, ble, ble - aby tylko sie nie wysilac.
A wyliczanie i wskazywanie palcem, kto i ilu jest gorszych od nas rowniez nie za bardzo przystoi, gdyz "nie sadzcie, abyscie nie byli sadzeni" ... a co to min. oznacza? Ano to, ze np. chocby jakas prostytutka w tej chwili moze byc daleko za nami w drodze do Pana (jesli w ogole na ta droge postawila jakis chocby uczuciowo-sentymentalny krok), a w probie wyznania Boga przed swiatem to my mozemy stchorzyc, zas ona osiagnac zbawienie (por. jednego z przestepcow ukrzyzowanych wraz z Chrystusem).
Pysznic sie wiara - to lekko uchylic drzwi dla pewnego jegomoscia z rodziny rogatych i kopytnych aniolow upadlych.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.
konik

Awatar użytkownika
mewa
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 07-06-11, 16:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Czyściec

Post autor: mewa » 16-06-11, 22:18

pingwinek1 pisze:
Mogę powiedzieć że rozmawiałam z wieloma wierzącymi niepraktykującymi i często słyszałam że jakby co to czyściec oczyści i to wystarczy...
Nie oczyści. Taka postawa jest bardzo poważnym grzechem- grzechem przeciwko Duchowi Świętemu. Do czyśćca trafiają dusze w stanie grzechu lekkiego, które nie zdążyły na tym świecie odpokutować za swoje winy.

pingwinek1
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 10-05-11, 23:55
Lokalizacja: POLSKA

Re: Czyściec

Post autor: pingwinek1 » 16-06-11, 23:57

konik pisze:A wyliczanie i wskazywanie palcem, kto i ilu jest gorszych od nas rowniez nie za bardzo przystoi
nie wiem Koniku czemu mnie tak zaatakowałeś.
Nic nie pisałam o wskazywaniu palcem na gorszych

Nie wiem też także czemu twierdzisz że pysznię się wiarą.
?

nie spodziewałam się takiej odpowiedzi, takiego ataku.
Może pijesz do kogoś innego, ja nie rozumiem Twej odpowiedzi..
Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi

ODPOWIEDZ