Prośby o modlitwę

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

x.lukasz
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 21-02-09, 13:03
Lokalizacja: Rybnik - Chorzów

Prośby o modlitwę

Post autor: x.lukasz » 26-02-09, 22:47

Witajcie!!! Rozpoczeliśmy Wielki Post - czas szczególny i święty w życiu kazdego wierzącego. Od kilku dni rodziła się we mnie taka myśl, a w zasadzie prośba, która zaowocowała tym, że dodaje ten temat.
Otóż trwają u nas rekolekcje Wielkopostne ( od Srody Popielcowej do 1 Niedzieli Wielkiego Postu) i potrzeba wielkiej Łaski Bożej. Zastanawiałem się kogo poprosić o modlitwę w tej intencji i nagle przekonanie, że właśnie was.
Potem druga myśł - przecież każdy z nas ma jakieś swoje problemy, trudności, ale też i radości... nazwijmy to jednym słowem intencje i może nie ma się do kogo zwrócić, myslę że może to zrobić tutaj.
Jestem księdzem i w konfesjonale się troche już nasłuchałem i zdaję sobie sprawę z tego, że nie zawsze ktoś chce się ujawniać z konkretnym problemem (szczególnie na forum) i to jest zrozumiałe. Zawsze jednak może tu napisać że potrzebuje modlitwy w pewnej intencji. A Pan Bóg już wie o co chodzi.

Dlatego ten temat.

Prosze o modlitwe o Ducha Świętego za rekolekcjoniste i całą moja parafię - to wielka potrzeba.
Idźcie na cały świat i głoscie Ewangelię wszelkiemu stworzeniu (Mk 16,15)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Prośby o modlitwę

Post autor: hiob » 27-02-09, 03:50

x.lukasz, dziękuję za ten temat. Myślę, że to doskonały pomysł. Protestanci często mają w swoich wspólnotach network ludzi dobrej woli, bombardujący niebo modlitwami, gdy któryś z członków wspólnoty ich potrzebuje. Ja sam pamiętam, gdy po urodzinach Victorii cały zbór baptystów gdzieś w Kentucky, czy Tennessee, modlił się o jej zdrowie. (To była wspólnota tego kierowcy, o którym wspominał artykuł w Gościu Niedzielnym).

Ja się codziennie modlę za wszystkich odwiedzających moje stronki i forum, ale jest to zazwyczaj taka "ogólna modlitwa". Tutaj będzie można podać swe konkretne intencje i wszyscy razem będziemy mogli prosić naszego Pana o danie nam łask i rozwiązanie naszych problemów, jeżeli jest to zgodne z Jego wolą.

A więc... módlmy się za parafię księdza Łukasza, a ja proszę o modlitwy w intencji mojej rodziny. Szczególnie Victorii, jej zdrowia, ale także wszystkich innych członków naszego "klanu". Każdy z nas, ze mną na czele, bardzo tych modlitw potrzebuje. Dziękuję.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: Prośby o modlitwę

Post autor: Zbyszek Michał » 27-02-09, 07:32

+++
Jezu ufam Tobie!

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prośby o modlitwę

Post autor: Vul » 27-02-09, 14:25

Obiecuję w modlitwie różańcowej x.lukasz, hiob
†††
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

robin
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 07-02-09, 19:11
Lokalizacja: Gliwice

Re: Prośby o modlitwę

Post autor: robin » 27-02-09, 19:54

Oczywiście też pomodlę się w Waszych intencjach

x.lukasz
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 21-02-09, 13:03
Lokalizacja: Rybnik - Chorzów

Re: Prośby o modlitwę

Post autor: x.lukasz » 03-03-09, 13:36

Pamiętam w modlitwie.
Dzięki za modlitwę przydała się na pewno. Rekolekcje zresztą były wydaje mi się udane. A czy na pewno - poczekamy na owoce.
Pozdrawiam :)
Idźcie na cały świat i głoscie Ewangelię wszelkiemu stworzeniu (Mk 16,15)

holt
Przyjaciel forum
Posty: 36
Rejestracja: 29-01-09, 23:28
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Prośby o modlitwę

Post autor: holt » 20-03-09, 09:24

Proszę o modlitwę w intencji mojej siostry, Jest lekarzem i jutro ma poważny egzamin - robi specjalizację z radiologii. Wierzę, że taki szturm do nieba będzie owocny dla niej i dla ludzi, z którymi jako lekarz będzie pracowała.

x.lukasz - pozdrawiam współbrata w Chrystusowym Kapłaństwie :-D
Pan jest WIELKI (Ps 40,17)

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: Prośby o modlitwę

Post autor: Zbyszek Michał » 20-03-09, 10:14

+++
Jezu ufam Tobie!

holt
Przyjaciel forum
Posty: 36
Rejestracja: 29-01-09, 23:28
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Prośby o modlitwę

Post autor: holt » 21-03-09, 23:18

Dziękuję wszystkim za modlitwę. Siostra zdała, ale na egzaminie był pogrom. Na 61 osób zdało 22. Tym bardziej dziękuję w imieniu siostry. Jak sama stwierdziła nie wierząc za bardzo w to że zdała: Pan jest wielki...
Pan jest WIELKI (Ps 40,17)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Prośby o modlitwę

Post autor: hiob » 22-03-09, 04:36

holt pisze:Dziękuję wszystkim za modlitwę. Siostra zdała, ale na egzaminie był pogrom. Na 61 osób zdało 22. [...] Pan jest wielki...
Pan jest wielki, ale siostra pewnie się też nauczyła i choć nie bardzo wierzyła w siebie, miała więcej wiadomości, niż jej się wydawało. :-D Ale modlitwy nigdy nie zaszkodzą, to fakt. To, że ja zdałem maturę to był z pewnością cud. :oops: :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Prośby o modlitwę

Post autor: hiob » 08-05-09, 05:09

Słuchałem wczoraj audycji Pawła Wdówika w Radiu Józef. Wspomniał, że jego synek trafił do szpitala. Zatem bardzo bym prosił Was wszystkich o modlitwy w intencji szybkiego powrotu do zdrowia jego syna, Franka.

Później w nocy poprosił mnie także o modlitwę jakiś nieznany mi brat z krakowskiej, dominikańskiej "beczki". Brat w sensie brat-chrześcijanin, nie brat zakonny. Obiecałem mu modlitwę i proszę Was także o wsparcie.

Także kilku uczestników tego forum w shoutboksie prosiło w ciągu paru ostatnich dni o modlitwy. Może zatem po prostu będziemy wspominać siebie wzajemnie w naszych rozmowach z Panem? Stwórzmy tu taką modlitewną rodzinę. Mamy takie powiedzenie w USA: "The family that prays together stays together." Rodzina która wspólnie się modli, pozostaje wspólnie. Wszyscy to powiedzenie znają, ale nie wszyscy wiedzą, że pierwszy to powiedział w 1947 roku katolicki ksiądz, Father Patrick Peyton, twórca programów radiowych "Family Theater".

Ponieważ tworzymy tu taką zmotoryzowaną rodzinkę, jadącą "hajłejem do nieba" :-D to módlmy się wzajemnie za wszystkich gości odwiedzających to forum. Może dobry Bóg sprawi, że stanie się ono źródłem szerokiego strumienia łask dla nas wszystkich. Dziękuję.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
TLS
Przyjaciel forum
Posty: 62
Rejestracja: 06-02-09, 12:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Prośby o modlitwę

Post autor: TLS » 08-05-09, 07:31

Ja się pomodlę obiecuje :)
"Ci co zaufali Panu odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły " Iz 40,31

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Prośby o modlitwę

Post autor: Wiktor » 08-05-09, 08:03

Ja również obiecuje moją modlitwę :-)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prośby o modlitwę

Post autor: Vul » 10-05-09, 19:40

†††
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

przemek113
Przyjaciel forum
Posty: 38
Rejestracja: 16-03-09, 18:50
Lokalizacja: Polska -Wielkopolska

Re: Prośby o modlitwę

Post autor: przemek113 » 10-05-09, 20:38

Dzisiejsze uczestnictwo we Mszy Św.oraz Komunię Św.ofiarowałem min. w intencjach przedstawionych tutaj przez Hioba.Modlę się wraz z moją rodziną ,aby dobry Bóg otaczał swoją przemożną opieką założyciela tego forum,oraz wszystkich współpracujących z Nim ludzi.Jestem krótko na tym forum,ale dowiedziałem się tu lub przypomniałem sobie wiele wartościowych rzeczy.Bardzo podoba mi się ten sposób nowej ewangelizacji.Zapewniam o mojej modlitwie(szczególnie za tych ,którzy w agresywny i cyniczny sposób atakują Hioba.Proszę opamiętajcie się!!! :-( ) i sam o nią proszę!
Jezu ufam Tobie

ODPOWIEDZ