Homoseksualizm

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Homoseksualizm

Post autor: hiob » 14-12-08, 20:46

Zbyszek Michał pisze:Czy orientujecie się gdzie można znaleźć (wiarygodne) dane mówiące o poziomie pedofilii wśród homoseksualistów?
Obawiam się, że to jest niemożliwe. Homoseksualizm nie jest uznawany za zbrodnię, więc nie jest też częścią statystyk. Do tego w badaniach tego środowiska mamy sporo polityki i malo obiektywizmu, więc żadne badania nie będą do końca wiarygodne.

Parę linków do angielskojęzycznych stron. Na tej jest sporo wyrywkowych statystyk, ale po pierwsze nie odpowiadają one do końca na Twoje pytanie, po drugie niektóre wręcz sobie zaprzeczają. Ale warto je przeczytać, interesująca (i czasem przerażająca) lektura:

http://www.yellodyno.com/html/child_molester_stats.html

Trochę interesujących statystyk i komentarzy znajduje się na tej stronie:

http://www.jesus-is-savior.com/Evils%20 ... istics.htm

Z kolei ta:

http://www.prevent-abuse-now.com/stats.htm

... jest źródłem kolejnych linków do statystyk rządowych i innych.

Polecam też stronkę http://narth.com/ na której są tony interesujących materiałów. NARTH, organizacja zajmująca się badaniami i leczeniem homoseksualizmu, ma nawet kilka artykułów przetłumaczonych na polski: http://narth.com/menus/translations.html#Polish

Cytat ze strony http://www.boxturtlebulletin.com/Articles/000,002.htm:

"While pro-homosexual activists like to claim that pedophilia is a completely distinct orientation from homosexuality, evidence shows a disproportionate overlap between the two. Although almost all child molesters are male and less than 3% of men are homosexual, about a third of all child sex abuse cases involve men molesting boys. — Tony Perkins, Family Research Council" ( Perkins, Tony. “Pro-homosexual political correctness sowed seeds for Foley scandal." Web site, Washington Update. Family Research Council; October 2, 2006: http://www.frc.org/get.cfm?i=WU06J01. )

PS. A tu już coś z innej beczki, ale związane z tematem. Kolejny atak mediów na instytucję małżeństwa. O tyle bolesny, że zapozna się z nim wiele osób, które nie mają pojęcia o tym, czego naprawdę naucza Biblia:

http://www.rp.pl/artykul/31,231888.html
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Homoseksualizm

Post autor: hiob » 29-05-09, 17:50

Sivis Amariama napisał właśnie ciekawy i doskonale udokumentowany tekst o homoseksualizmie i choć mówiliśmy już o większości tych spraw, myślę, że warto go tu polecić. Można go znaleźć tutaj:

http://sivis.salon24.pl/107739,homoseks ... commentadd

...albo tutaj:

http://fronda.pl/sivis/blog/homoseksualizm_1
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Homoseksualizm

Post autor: Vul » 31-05-09, 00:23

hiob pisze:Sivis Amariama napisał właśnie ciekawy i doskonale udokumentowany tekst o homoseksualizmie
Dzięki... faktycznie niezły :)
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Niosący Światło

Re: Homoseksualizm

Post autor: Niosący Światło » 26-01-12, 21:54

Sugerowanie, że homoseksualiści są częściej pedofilami to klasyczny przykład mowy nienawiści.
Ostatnio zmieniony 26-01-12, 22:03 przez Niosący Światło, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 26-01-12, 22:44

To znaczy, ze jak ktos wypije litr alkoholu, to nie mamy prawa powiedziec, ze jest pijany, bo to znaczy, ze stosujemy mowe nienawisci?
konik

Niosący Światło

Re: Homoseksualizm

Post autor: Niosący Światło » 27-01-12, 14:14

Konik, niektórzy twierdzą, że problem pedofilii dotyczy głównie księży. Sam przyznasz, że takie stwierdzenie to jest zwykłe pomówienie nawet jeżeli jeden ksiądz (czy jeden gej) faktycznie dopuszcza się takich rzeczy. Nie można generalizować, że geje są tacy a tacy. Różne skrajne ideologie uważały gejów za wrogów w społeczeństwie i dążyły do ich fizycznej eliminacji. Do tego właśnie może prowadzić mowa nienawiści.

Często również pada taki argument, że geje są społecznie nie przydatni bo nie mają dzieci. To oczywiście częściowo prawda. Gejom rzadko przyznaje się dzieci podczas adopcji, chociaż nie jest to niemożliwe. W Polsce prawo podobno (nie wiem dokładnie) tego nie zakazuje. Znam wielu gejów (aktorów czy artystów) którzy mają dzieci, partnerów i są szczęśliwi.
A dzieci wychowywane w takich związkach wbrew wielu mitom nie są skrzywione ani nieszczęśliwe, wskazują na to liczne badania. Trzeba im tylko dać szansę. A nie oceniać ich tylko powierzchowny sposób.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 27-01-12, 14:24

Czy jestes tego pewny, czy opierasz sie tylko na jakichs statystykach. Zgadzam sie calkowicie, ze generalizowanie nie sluzy niczemu pozytywnemu. Ale ... czym skorupka za mlodu nasiaknie, tym na starosc traci ...
Dlaczego urzedy zabieraja dzieci nieraz z zamoznych domow, jesli rodzice to bandyci/gangsterzy.
Przeciez te dzieci moglyby byc zupelnie zadowolone ze swojegom zycia.
A dla mnie jako czlowieka wierzacego w Jezusa norma jest jednak to, czego Bog oczekuje od spoleczenstwa, ktore my, jako pojedynczy ludzie tworzymy. Nie mysle tu o potepianiu ludzi, ale o odrzuceniu tego , co jest w nich falszywe - z tad moje "nie" dla takich postaw patologicznych.
Pozdrawiam serdecznie.
konik

jpgosia
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 19-11-10, 15:29
Lokalizacja: opole

Re: Homoseksualizm

Post autor: jpgosia » 29-01-12, 12:13

papirus2 pisze:a propo życia w celibacie pragnę zwrócić że coraz mniej osób żyje w celibacie.Homoseksualizm to dosyć "trudny"temat na twojej stronce hiob jest ciekawy felietonik o tym dlaczego jesteś nietolerancyjny.Tolerancja to trudne słowo i nie zawsze jest rozumiane przez każdego tak samo.dobra kończe bo zrobiłem trochę off topic :D
Witaj,
Odpowiem jak ja widzę ten problem.
Uważam, że homoseksualizm jest grzechem specjalnym, innym niż wszystkie. Zerwanie z nim ( a nawet szczera chęć zerwania wyrażona w obecnosci Jezusa ) powoduje natychmiastowe przewartościowanie życia. Znam kilka takich przypadków. Osoby stały się gorliwymi wyznawcami, a po ich ułomności nie ma śladu. Jest tylko wołanie do innych, którzy trwają w tym szczególnym grzechu. Myślę również, że jeżeli kształtuję swoje dzieci w wierze Chrystusowej, On dopomógłby mi w tej sytuacji. Byłaby to swoistego rodzaju próba dla mnie i dla mojego dziecka. Choć wiem, że wszystko zależy od osoby grzeszącej. Poprostu jak ojciec czekałabym na dziecko marnotrawne. Napewno wiele bym robiła w swerze ducha i pościłabym.

Awatar użytkownika
Nafteta
Przyjaciel forum
Posty: 1078
Rejestracja: 27-07-10, 13:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Homoseksualizm

Post autor: Nafteta » 30-01-12, 09:35

Niosący Światło, od razu przypominam, że wśród księży katolickich aberracje seksualne to pojedyncze przypadki. Trudno się przecisnąć przez seminarium i zostać wyświęconym na księdza mając chore skłonności seksualne. W GN (Gość Niedzielny) swojego czasu pisało, że rzeczywiście, przypadki pedofilii się zdarzają, ale bardzo rzadko. Nie jest niemożliwe, że homoseksualista konspirując swoje preferencje seksualne przejdzie przez seminarium.
Ukrywanie swoich preferencji seksualnych jednak zdarza się w każdej grupie społecznej: geje kończą studia psychologiczne i pracują jako psycholodzy dziecięcy (głośna kilka lat temu sprawa, w której w Polsce psycholog-homoseksualista wykorzystywał seksualnie upośledzone umysłowo dzieci), albo wszelkiej maści pracujący z dziećmi nauczyciele (głośna sprawa, prowadzący "Poznańskie Słowiki" zakażony wirusem HIV, wykorzystywał seksualnie dzieci). Pozdrawiam. A co do Twojego awatara: Lucyper, czy też Lucyfer wiele ci w życiu nie pomoże - wręcz przeciwnie, będzie Ci szkodził. Tak Cię nienawidzi, że wykorzysta każdą okazję, żeby Cię zniszczyć i skrzywdzić. Spójrz na Nergala - był zdrowy, potem rozchorował się na białaczkę, a teraz bierze masę różnych prochów i będzie tabletki łykał do końca życia, bo jak przestanie, to szybko umrze. Wyobraź sobie: rano garść tabletek, w płudnie garść tabletek, wieczorem dwie garście tabletek. Diabeł, jakby chciał, bez problemu by go uleczył. Ale nie chce. Nergal, ze swoim marketingowym satanizmem śmieszy Szatana... I tylko tyle. Twój awatar śmieszy Lucyfera - Tracący światło tylko czeka, żeby Cię zniszczyć...

Niosący Światło

Re: Homoseksualizm

Post autor: Niosący Światło » 30-01-12, 12:18

Nafteta, nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem ale sugerujesz, że wszyscy pedofile to geje albo, że wszyscy geje to pedofile? Jeśli tak to jest to bardzo niebezpieczne. Wiele skrajnych ideologii XX wieku znajdywało sobie jakiegoś kozła ofiarnego który był odpowiedzialny za całe zło i tego kozła się zwalczało. Czy słyszeliście kiedyś o kobiecie pedofilu? Pewnie nie, a też się takie przypadki zdarzają i nie są wcale takie rzadkie. Tylko, że lepiej powiedzieć w mediach, że pedofilem był gej albo ksiądz to się lepiej sprzedaje. Po prostu i zwyczajnie nie ma związku pomiędzy homoseksualizmem a pedofilią.

Co do mojego nicku to kojarzy mi się on głównie z oświeceniem ale również Prometeuszem który zaniósł światłość ludziom. Nie da się ukryć, że Niosący Światło po łacinie to właśnie lucyfer. Dziś lucyfer kojarzy się z szatanem chociaż do czwartego wieku tak nie było. Dobrym przykładem na to jest św. Lucyfer. Sugerujesz, że jakoś inspiruję się szatanem. To chyba nie prawda. Fakt szatan to bardzo romantyczna postać literacka, jest personifikacją zła. Bardzo ciekawą należy dodać i od tysięcy lat jest obecny w wielu mitologiach. Trzeba być naprawdę odważnym aby zbuntować się całemu światu. Ale jakoś mnie to nie kręci ja nie staram się buntować bo, wolę problemy rozwiązywać rozmową a nie buntem.

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Homoseksualizm

Post autor: KubaCh » 30-01-12, 13:18

Niosący Światło pisze:Tylko, że lepiej powiedzieć w mediach, że pedofilem był gej albo ksiądz to się lepiej sprzedaje.
Zgadza się
Niosący Światło pisze: Po prostu i zwyczajnie nie ma związku pomiędzy homoseksualizmem a pedofilią.
Tutaj nie mam pewności - wolałbym się oprzeć o jakieś fakty (badania?). Bo w mediach to można przeczytać głównie o molestowaniu chłopców przez mężczyzn - ale może to po prostu się najlepiej sprzedaje albo częściej wychodzi na jaw. W każdym razie - nie stwierdzę że związku nie ma, ale też nie stwierdzę że jest.

Co do nicku - dzięki za wyjaśnienie. I proszę o zamknięcie tej dyskusji (off-topic) lub przeniesienie jej do innego wątku.

Baboon

Re: Homoseksualizm

Post autor: Baboon » 30-01-12, 14:55

KubaCh pisze:Tutaj nie mam pewności - wolałbym się oprzeć o jakieś fakty (badania?). Bo w mediach to można przeczytać głównie o molestowaniu chłopców przez mężczyzn - ale może to po prostu się najlepiej sprzedaje albo częściej wychodzi na jaw.
Możliwe, że wśród gejów jest więcej pedofilów niż wśród heteryków. A jakie to ma znaczenie? Takie same jak to, że wśród Murzynów jest więcej morderców, gwałcicieli, złodziei i narkomanów niż wśród białych.

Awatar użytkownika
Nafteta
Przyjaciel forum
Posty: 1078
Rejestracja: 27-07-10, 13:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Homoseksualizm

Post autor: Nafteta » 31-01-12, 09:03

Mam na jednej ze swoich poczt opisane badania nad homoseksualizmem, proszę Moderatora o adres jego poczty, prześlę opracowanie, będzie można zamieścić na naszym forum. Pozdrawiam.
W obiegowej opinii homoseksualistą staje się ktoś zgwałcony lub gwałcony w dzieciństwie, i taka osoba, gdy dorośnie, nie ma żadnych zahamowań by gwałcić dzieci, bo gwałt uważa za normę. Prawda oswabadza, Niosący światło, czynienie z homoseksualistów dyktatorów, jest o wiele gorsze niż ujawnienie, co między sobą wyczyniają. Dać im dzieci i władzę... O to walczą. Ale powinniśmy się skupić, czy jednopłciowy związek jest w stanie zapewnić dobro adoptowanemu dziecku? A co zapewnia dziecku?
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 31-01-12, 09:10 przez Nafteta, łącznie zmieniany 1 raz.

Niosący Światło

Re: Homoseksualizm

Post autor: Niosący Światło » 31-01-12, 12:56

Nafteta pisze:Ale powinniśmy się skupić, czy jednopłciowy związek jest w stanie zapewnić dobro adoptowanemu dziecku? A co zapewnia dziecku?
Ja bym wolał się wychowywać w rodzinie homoseksualnej niż w domu dziecka. Rodzina zawsze zapewni dziecku więcej miłości niż dom dziecka. Po za tym badania rodzin homoseksualnych naprawdę nie wskazują aby tam się działy jakieś patologie. Dziecko ani nie jest tam gwałcone ani samo nie jest częściej homoseksualistą. Nie wiem skąd ten strach wobec ludzi o innej orientacji seksualnej. Jeśli my będziemy te rodziny normalnie traktować to one będą zupełnie normalne. Ci ludzie nie będą się już bać chodzić z wózkiem po ulicy, trzymać się za ręce. Dzisiaj Ci ludzie muszą się ukrywać a mimo to pozostają kochającą się rodziną.

Awatar użytkownika
Kacper230
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 03-05-11, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Homoseksualizm

Post autor: Kacper230 » 07-02-12, 22:37

Niosący Światło pisze:Ja bym wolał się wychowywać w rodzinie homoseksualnej niż w domu dziecka.


A ja bym wolał by dzieci nie były zabierane rodzicom , a potem oddawane do zabawy w "rodziców" i "rodzinę" homoseksualistom.
Niosący Światło pisze:Po za tym badania rodzin homoseksualnych naprawdę nie wskazują aby tam się działy jakieś patologie.


Oczywiście Niosący Światło zaraz nam te badania przedstawi.
Niosący Światło pisze:ani samo nie jest częściej homoseksualistą.
Geje będą niepocieszeni. Inaczej by przecież nie uprawiali akcji agitacyjnej i nie domagali się odbierania dzieci rodzicom. Co prawda nie wiadomo skąd się ten cały homoseksualizm bierze, przynajmniej częściowo może być wrodzony, ale cóż szkodzi spróbować?
Niosący Światło pisze:Nie wiem skąd ten strach wobec ludzi o innej orientacji seksualnej.

Homoseksualizm jest chorobą , zresztą niczym się od pedofilii nie różniącą(prócz akceptacji społecznej ,która zmienną jest). Więc nie ma co się dziwić ,że walka gejów o przywileje budzi obawy i strach wielu ludzi.
Niosący Światło pisze:Ci ludzie nie będą się już bać chodzić z wózkiem po ulicy, trzymać się za ręce. Dzisiaj Ci ludzie muszą się ukrywać a mimo to pozostają kochającą się rodziną.


Ah. A kto im broni to robić? Kto ich zmusza do chowania tego w domu?
Ostatnio zmieniony 07-02-12, 22:59 przez Kacper230, łącznie zmieniany 2 razy.
Humanity must have faith. Nothing unites mankind the way religion inspires unity. Religion brings hope, unification,
law and purpose. The foundations of civilisation itself.
But faith must be true, or it will lead to devastation.

ODPOWIEDZ