PRZEDSZKOLE # 80 W KRAKOWIE

Forum dla moich przyjaciół ze szkoły
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

PRZEDSZKOLE # 80 W KRAKOWIE

Post autor: hiob » 07-01-08, 06:43

Oczywiście z mojego przedszkola nic nie pamiętam, ale mam gdzieś parę fotek, więc je kiedyś tu zamieszczę. Do przedszkola nr 80 na Kotlarskiej chodziłem w latach 1960-64. Poznałem tam podobno nawet moją przyszłą żonę, choć nie bardzo ten fakt pamiętam. Pamiętam za to, że gdy wystawialiśmy bajkę o Królewnie Śnieżce, to ja zostałem wybrany do odgrywania tytułowej roli. I nie pytajcie się mnie dlaczego, bo do dziś jest to dla mnie zagadką. Musiałem chyba być najładniejszym dzieckiem w calym przedszkolu. :mrgreen: :lol: :-P Na zdjęciu przedszkole nr. 80 w Krakowie:

Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: PRZEDSZKOLE # 80 W KRAKOWIE

Post autor: hiob » 26-01-08, 18:17

Mam już kilka fotek. Oczywiście głównie są one z różnych imprez i przedstawień, jakie tam nam panie organizowały. Tu jestem grzybkiem i konikiem:

Obrazek Obrazek Obrazek

Tutaj mój słynny występ w charakterze królewny śnieżki. Całe szczęście, że ten drobny incydent nie spowodował skrzywienia w moim charakterze i wyrosłem na (w miarę) normalnego faceta. :lol: Ale rozumiem motywację pań w przedszkolu. Królewna Śnieżka musiała być śliczna, więc nic dziwnego, że to mnie wybrały do tej roli. :mrgreen: Ja, to oczywiście ten w sukience, za "konikami". Na pierwszym zdjęciu widać chłopca z lizakiem i w czapce zawiadowcy stacji. To jedyny chłopak, jakiego pamiętam z przedszkola i jak pamięć mnie nie zawodzi, to nazywal się Jurek Jatczak. Pamiętam go oczywiście dlatego, że był dużo wyższy ode mnie i okładał mnie od czasu do czasu. :-D

Obrazek Obrazek

I inne uroczystości przedszkolne. Na pierwszym zdjęciu stoję koło Jurka Jatczaka. W każdym roku uczono nas czego innego. W jednym "równouprawnienia" i musieliśmy się prezentować pchając wózeczki dla lalek w roli "nowoczesnych tatusiów", w innym był nacisk na folklor i patriotyzm i wszyscy stawaliśmy się góralami z parzenicami naszywanymi na białe rajstopy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: PRZEDSZKOLE # 80 W KRAKOWIE

Post autor: hiob » 26-01-08, 19:19

Przy okazji parę zdjęć z czasów jeszcze wcześniejszych. Nie chodziłem do żłobka, więc muszę je dodać do przedszkola. :mrgreen:

Jak miałem roczek byłem ślicznym dzieckiem: :-P

Obrazek Obrazek

Dwa latka, ciągle śliczny jak obrazek: :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek

A to moja żona i koleżanka z przedszkola, Grażynka Bochenek.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oczywiście zdjęcia z Pierwszej Komunii to już nie lata przedszkolne, ale ponieważ chodziliśmy do innych podstawówek, dodałem je tutaj:

Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: PRZEDSZKOLE # 80 W KRAKOWIE

Post autor: hiob » 12-01-09, 03:41

Jeszcze jedno zdjęcie z przedszkola, przysłane mi przez Basię Steczek. Jest na nim także Grażynka Bochenkówna i pewnie gdzieś z boku i ja, ale nie mogę się rozpoznać. :lol:

Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Krystyna
Przyjaciel forum
Posty: 19
Rejestracja: 15-02-09, 16:30
Lokalizacja: Krakow-Pl

Re: PRZEDSZKOLE # 80 W KRAKOWIE

Post autor: Krystyna » 16-02-09, 21:48

No to z tego co widzę wszystkie przedszkola /hehe w centrum Krakowa/w ówczesnych czasach miały taki sam repertuar.Oniemiałam widząc te zdjęcia.Identyczne stroje /może pożyczały wzajemnie sobie?/,tyle że ja troszkę wcześniej i z ul.Kopernika :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: PRZEDSZKOLE # 80 W KRAKOWIE

Post autor: hiob » 16-02-09, 22:38

Krystyna pisze: No to z tego co widzę wszystkie przedszkola (hehe w centrum Krakowa) w ówczesnych czasach miały taki sam repertuar...
Pewnie panie przedszkolanki były po tych samych kursach przyuczających do zawodu. Poza tym wtedy wszyscy mieliśmy wszystko takie same. Syrenki, segmenty meblowe "Kowalski", radia, lodówki i telewizory. W co drugim domu było radio "Aga", Syrena", albo "Szarotka". Pewnie w przedszkolach było podobnie. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 30-10-16, 17:55 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Krystyna
Przyjaciel forum
Posty: 19
Rejestracja: 15-02-09, 16:30
Lokalizacja: Krakow-Pl

Re: PRZEDSZKOLE # 80 W KRAKOWIE

Post autor: Krystyna » 18-02-09, 20:58

Kursy kursami ,ale słuchaj stroje identyczne.Ja pamiętam że stroje były pożyczane przedszkolakom do występów.Tylko skąd,nie mam pojęcia.Moje przedszkole było fajne i jak wnoszę Twoje również.Masz świetną stronkę.Poruszasz ciekawe i mądre tematy,tylko ja od rana do wieczora w pracy,stąd brak na wgłębienie się czasu.Ale w sobotę lub w niedzielę...ZOBACZYMY :mrgreen: Pozdrawiam.A ciężarówka ,suuuuper! Bóg też :mrgreen:

Awatar użytkownika
kubiczek20
Przyjaciel forum
Posty: 15
Rejestracja: 01-03-10, 19:03
Lokalizacja: Tarnów/Dublin

Re: PRZEDSZKOLE # 80 W KRAKOWIE

Post autor: kubiczek20 » 16-01-12, 22:30

Hiobie, niestety część zdjęć jest niedostępna, czy to ty je usunąłeś czy wystąpił jakiś problem z transmisją plików/zdjęć ze strony fotosik ? Bo przyznam że bardzo mi się spodobały i chciałem je wszystkie obejrzeć. :-D
Dziń dybry :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: PRZEDSZKOLE # 80 W KRAKOWIE

Post autor: hiob » 17-01-12, 00:49

kubiczek20, to problem fotosika. Ja ponownie wykupiłem u nich płatne konto, obiecali, że przywrócą wszystkie fotki, ale jak widać ich obietnice nie są wiele warte.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Lukee
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 01-12-11, 21:19
Lokalizacja: Mińsk, Białoruś [BLR]
Kontakt:

Re: PRZEDSZKOLE # 80 W KRAKOWIE

Post autor: Lukee » 28-01-12, 15:32

hiob pisze:Jeszcze jedno zdjęcie z przedszkola, przysłane mi przez Basię Steczek. Jest na nim także Grażynka Bochenkówna i pewnie gdzieś z boku i ja, ale nie mogę się rozpoznać. :lol:

Obrazek
To jakiś występ?
Лукээ
Не трэба абраз па Беларусi!!!

Awatar użytkownika
Lukee
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 01-12-11, 21:19
Lokalizacja: Mińsk, Białoruś [BLR]
Kontakt:

Re: PRZEDSZKOLE # 80 W KRAKOWIE

Post autor: Lukee » 28-01-12, 15:34

hiob pisze:Mam już kilka fotek. Oczywiście głównie są one z różnych imprez i przedstawień, jakie tam nam panie organizowały. Tu jestem grzybkiem i konikiem:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tutaj mój słynny występ w charakterze królewny śnieżki. Całe szczęście, że ten drobny incydent nie spowodował skrzywienia w moim charakterze i wyrosłem na (w miarę) normalnego faceta. :lol: Ale rozumiem motywację pań w przedszkolu. Królewna Śnieżka musiała być śliczna, więc nic dziwnego, że to mnie wybrały do tej roli. :mrgreen: Ja, to oczywiście ten w sukience, za "konikami". Na pierwszym zdjęciu widać chłopca z lizakiem i w czapce zawiadowcy stacji. To jedyny chłopak, jakiego pamiętam z przedszkola i jak pamięć mnie nie zawodzi, to nazywal się Jurek Jatczak. Pamiętam go oczywiście dlatego, że był dużo wyższy ode mnie i okładał mnie od czasu do czasu. :-D

Obrazek
Obrazek
I inne uroczystości przedszkolne. Na pierwszym zdjęciu stoję koło Jurka Jatczaka. W każdym roku uczono nas czego innego. W jednym "równouprawnienia" i musieliśmy się prezentować pchając wózeczki dla lalek w roli "nowoczesnych tatusiów", w innym był nacisk na folklor i patriotyzm i wszyscy stawaliśmy się góralami z parzenicami naszywanymi na białe rajstopy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Czemu zdjęcia są niedostępne?
Лукээ
Не трэба абраз па Беларусi!!!

fantastic12
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 29-05-15, 01:55

Re: PRZEDSZKOLE # 80 W KRAKOWIE

Post autor: fantastic12 » 01-06-15, 14:13

Zdjęcia z okresu przedszkola są super ;) Ja niestety nie mam swoich w formie elektronicznej. Pozostał mi sentyment do tego okresu. Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: PRZEDSZKOLE # 80 W KRAKOWIE

Post autor: hiob » 24-10-17, 17:16

Lukee pisze: Czemu zdjęcia są niedostępne?

Już są dostępne. A tu zdjęcie grupowe, jedyne, na którym jestem razem z Grażynką, choć, jak widać, trzymamy się z daleka od siebie. W tym wieku jeszcze mnie żadne dziewczynki nie interesowały. :-)

Obrazek
Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ