Kamera online + GPS... jak??

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Mobilek
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 11-03-09, 18:55
Lokalizacja: żyrardów

Pytanie o kamerke

Post autor: Mobilek » 16-03-09, 20:27

Siema. Mam pytanie. Jak dodac obraz z kamery na strone www. Bo mam kamerke internetowa i nie wiem jak to zrobic zeby inni widzieli obraz life.
Dzięki ;-)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: Wiktor » 16-03-09, 21:05

Najlepiej daj linka do strony Hioba ;-) Lepiej napisz do Hioba.

Mobilek
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 11-03-09, 18:55
Lokalizacja: żyrardów

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: Mobilek » 16-03-09, 21:15

Poczekam moze mi napisze jakis tutorial ;]

dimian
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 17-03-09, 16:39
Lokalizacja: Lubsko

Kamera online + GPS... jak??

Post autor: dimian » 17-03-09, 16:49

Hiob, prosze powiedz mi jak Ty to zrobiłeś, i na jakiej zasadzie to wszystko działa??

Jak udało Ci się zamontować tą kamerę że nadaje ona co dzieje się w trasie, chodzi mi o sposób i rozwiązanie techniczne (nadawanie).

GPS - jakim cudem możemy widzieć gdzie właśnie się znajdujesz?, masz wbudowany nadajnik? jak to jest że widzimy to wszystko na mapie od google??

Nurtuje mnie to od długiego czasu, gdyż sam chciałbym stworzyć coś podobnego, ale tylko że w aucie osobowym.

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: Wiktor » 17-03-09, 17:04

Nie jestem Hiobem, ale na kilka pytań mogę Ci odpowiedzieć ;-) .

Hiob nadawa kamerkę poprzez serwis: www.camstreams.com. za konto trzeba płacić. Hiob nadaje przez internet, tak jak często widać gdy nie ma łącza lub jest bardzo słabe, to się tnie obraz lub w ogóle go nie ma.

W sprawie GPS-a to nie wiem. Wiem tylko, że ma trzy nadajniki ale chyba są one do programów, które pokazują gdzie jechać.

Najlepiej to poczekać, aż Hiob odpowie.

Pozdrawiam

dimian
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 17-03-09, 16:39
Lokalizacja: Lubsko

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: dimian » 17-03-09, 17:50

Hiob nadawa kamerkę poprzez serwis: www.camstreams.com. za konto trzeba płacić. Hiob nadaje przez internet, tak jak często widać gdy nie ma łącza lub jest bardzo słabe, to się tnie obraz lub w ogóle go nie ma.
Aha, czyli poprostu łapie gdzieś wifi, bo chyba nadawanie obrazu przez 3G nie należy do tanich operacji.

W sprawie GPS, wydaje mi się że będzie miał jakieś nadajniki z jakimś oprogramowaniem na komputerze - ta mapa google na internecie. Chciałbym po prostu wiedzieć jak to wszystko działa i na jakiej zasadzie jest zrobione.
Pozdrawiam ;)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: Wiktor » 17-03-09, 17:54

dimian pisze:Aha, czyli poprostu łapie gdzieś wifi, bo chyba nadawanie obrazu przez 3G nie należy do tanich operacji.
Nie do końca. Z tego co zrozumiał z postów Hioba, to. Trzeba mieć konto na stronie którą wcześniej Ci napisałem, które jest płatne :/ I podczas gdy jest zasięg nadaje obraz. Do końca nie wiem, więc do końca nie mogę pisać. Jak powiedziałem poczekajmy, aż napiszę Hiob :-D

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: hiob » 19-03-09, 04:17

Prawdę mówiąc to wszystko pokręciliście. :-D Strona www.camstreams.com oferuje swoje usługi zupełnie za darmo. Każdy, kto ma zwykłą kamerę podłączoną do komputera (np. taką do rozmów video przez skypa, albo wbudowaną w laptopa) i dostęp do internetu, może sobie u nich założyć konto i transmitować co mu się żywnie podoba.

Z kolei mapa z googli pokazująca moją pozycję wymaga oprogramowania, które trzeba zakupić jednorazowo na stronie www.gpsgate.com Oprogramowanie to umożliwia między innymi korzystanie z kilku programów nawigacyjnych na raz z wykorzystaniem jednej anteny GPS. Do tego mogę także zobaczyć swoją pozycję na google earth:

Obrazek

Sama mapa i umieszczenie jej na stronie, to wspólne dzieło gpsGate, NoHumanka i Vula. GpsGate daje kod, ale NoHumanek i Vul go poprawili i wstawili na forum i na inne strony (np. na stronę http://mapa.truck27.com )

Tak więc moje jedyne koszty to jednorazowy zakup programu z gpsGate i opłacenie miesięcznego abonamentu za dostęp do internetu. A jedyne ograniczenia, to limit 5 GB ze strony mojego providera internetowego i limit 30 osób mogących równocześnie oglądać obraz z kamery. To drugie jest jednak do wynegocjowania, gdyby była taka potrzeba. Zaczynałem od 15 osób, to nie wystarczało, więc mi podnieśli na 30. A to, jak na razie wystarcza.

Jednak 5 GB jest nie do przekroczenia, stąd w zasadzie nadaję tylko po dwie godziny dziennie. Wyjątkowo w tym miesiącu trochę więcej, bo nie jeżdżę cały miesiąc. Po tej trasie kończę, bo są Święta Wielkanocne, więc mogę trochę dłużej mieć włączoną kamerę. Jednak jak ktoś ma nieograniczony dostęp do netu, może nadawać 24/7, jak wiele osób rzeczywiście robi.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: hiob » 19-03-09, 04:37

Mobilek pisze:Siema. Mam pytanie. Jak dodac obraz z kamery na strone www. Bo mam kamerke internetowa i nie wiem jak to zrobic zeby inni widzieli obraz life.
Dzięki ;-)
Gdy założysz sobie konto na www.camstreams.com to oni Ci potem podadzą kod do wklejenia na swojej stronie. Wymagają tylko zamieszczenia linku do ich strony. Możesz także po prostu zrobić sobie swoją stronę u nich, taką jak ta: www.polonus.camstreams.com Tylko lepszą. ;-)
Ostatnio zmieniony 19-03-09, 04:38 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

dimian
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 17-03-09, 16:39
Lokalizacja: Lubsko

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: dimian » 19-03-09, 15:08

Do tego mogę także zobaczyć swoją pozycję na google earth:
Czyli wystarczy zainstalować program z GPSGate.com i już bez żadnych specjalnych odbiorników będziemy mogli pokazać komuś w internecie gdzie się właśnie znajdujemy?, czyli wystarczy mi taki nadajnik za np. 100zł - przykład i program z gpsgate, i już?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: hiob » 20-03-09, 02:03

dimian pisze: Czyli wystarczy zainstalować program z GPSGate.com i już bez żadnych specjalnych odbiorników będziemy mogli pokazać komuś w internecie gdzie się właśnie znajdujemy?, czyli wystarczy mi taki nadajnik za np. 100zł - przykład i program z gpsgate, i już?
W zasadzie tak, ale...

1. Program Franson GpsGate 2.6 jaki mam widział w windows XP każdą antenę. W Vista widzi jedynie antenę, jaką otrzymałem z programem Garmin Mobile PC. To pewnie kwestia jakiś ustawień, ale ja nie potrafię skonfigurować kompa tak, by móc używać anteny z programu DeLorme Street Atlas, czy Microsoft Streets and Trips. Po prostu ważne jest, by antena była kompatybilna z Vistą i działała z 64-bitowym procesorem (jak, oczywiście, akurat taki masz).

2. Każdy mógłby oglądać Twoją pozycję na stronie www.gpsgate.com gdybyś dał im login, czy hasło. Żeby było to widoczne dla "każdego każdego", trzeba mapkę umieścić na jakiejś innej stronie.

3. Musisz mieć także dostęp do internetu, bo gdy ten zanika, mapka pokazuje po prostu Twoją ostatnią pozycję, przed utratą położenia. Jest jednak chyba możliwość ręcznego przesuwania "bąbelka" ze strony gpsgate.com, ale, prawdę mówiąc, nie bardzo nawet wiem, jak to się robi.

PS. GpsGate umożliwia pobranie zupełnie za darmo próbnej wersji programu, działającej przez 14 dni.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

dimian
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 17-03-09, 16:39
Lokalizacja: Lubsko

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: dimian » 20-03-09, 20:01

hiob pisze:3. Musisz mieć także dostęp do internetu, bo gdy ten zanika, mapka pokazuje po prostu Twoją ostatnią pozycję, przed utratą położenia. Jest jednak chyba możliwość ręcznego przesuwania "bąbelka" ze strony gpsgate.com, ale, prawdę mówiąc, nie bardzo nawet wiem, jak to się robi.
Hmm, czyli należy wykupić pakiet MB do telefon, zrobić z niego modem do internetu, takie odświeżanie nie powinno być drogie, myślę że za ok. 20zł - 20MB można by tak działać przez miesiąc.

Dziękuje bardzo, rozwiązałeś cały mój problem, dziękuje ponownie i życzę szerokości.
Ostatnio zmieniony 20-03-09, 20:01 przez dimian, łącznie zmieniany 1 raz.

Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: Endriunh2 » 19-08-09, 15:51

I jak Mobilek udalo ci sie juz dodac obraz z kamery na www ?

SZWAGIER
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 31-05-09, 16:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Koszalin
Kontakt:

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: SZWAGIER » 29-04-10, 15:44

Hiobie, mam pytanie, czy www.gpsgate.com odnosi się także do Europy, Polski? Chyba, że ktoś wie czy istnieje coś podobnego na rynku EU, PL??
Jeżeli zakupiłbym ten program to czy będzie to wszystko funkcjonowało tutaj?


Mam zamiar kupić nadajnik GPS (chyba, że to się nazywa odbiornik GPS) ale akurat w tym temacie nie mam absolutnie żadnego rozeznania, nie znam żadnych prodentów, modeli itp. czy ktoś co wie w tym temacie, na co zwracać uwagę?
Ostatnio zmieniony 29-04-10, 16:12 przez SZWAGIER, łącznie zmieniany 1 raz.

jockero
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 27-02-10, 19:39
Lokalizacja: Brwinów

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: jockero » 29-04-10, 23:22

Rozumiem że chcesz kupić odbiornik do laptopa? Jeżeli tak, to słyszałem że HOLUX M-215 byłby ok. W sumie niedużo jest na rynku tego typu odbiorników, także nie ma zbytnio w czym przebierać...

ODPOWIEDZ