Zafoliowane meble w amerykanskich domach.

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
2k2
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 09-01-09, 12:58
Lokalizacja: Wrocław

Zafoliowane meble w amerykanskich domach.

Post autor: 2k2 » 17-03-09, 19:53

No wlasnie, czesto widzi sie na filmach/teledyskach ze kanapy i inne meble (szczegolnie skorzane) sa owiniete folia, zupelnie jakby przyjechaly ze sklepu.
Podejrzewam ze ludziom zalezy na tym zeby jak najdluzej zostaly "brand new" ale czy to nie przesada?

pozdrawiam,
Marcin

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Zafoliowane meble w amerykanskich domach.

Post autor: Anaheim » 18-03-09, 08:34

kanapy i inne meble (szczegolnie skorzane) sa owiniete folia
w domach, w ktorych nikt nie mieszka :)

Awatar użytkownika
Piotrek_
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 20-12-08, 13:00
Lokalizacja: Bierutów

Re: Zafoliowane meble w amerykanskich domach.

Post autor: Piotrek_ » 18-03-09, 15:45

Może i są tacy ludzie ,którzy mają obsesję na tym punkcie i obklejają albo zostawiają obklejoną sofę (lub inne meble).



PS: Film to inny świat ... Telewizja nie przedstawia naszych realiów. Tam wszystko ładnie pięknie wygląda ;-) a w rzeczywistości często tak nie jest.


Abo kanapy są za drogie i reżyserzy zostawiają obklejone rekwizyty ,żeby ich nie zarysować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Zafoliowane meble w amerykanskich domach.

Post autor: Wiktor » 18-03-09, 15:58

Piotrek ma rację. Film, a życie to co innego. To trochę dziwne, kupujesz coś takiego m.in. np. sofa i trzymasz ją zawiniętą w folie. Po co ? Jeżeli będzie się o nią dbało, to nie będzie potrzebna folia. No chyba, że podczas remontu :lol: to wiadomo, że się zakrywa meble itp.

2k2
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 09-01-09, 12:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zafoliowane meble w amerykanskich domach.

Post autor: 2k2 » 18-03-09, 17:52

U Afroamerykanow to dosc czeste zjawisko, wiec te meble sa raczej forma lokaty kapitalu, jak sadze.
Czekam na wypowiedz Hioba bo gdybanie mi niepotrzebne.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Zafoliowane meble w amerykanskich domach.

Post autor: hiob » 19-03-09, 04:23

:shock: Ja bardzo mało oglądam filmów, więc na ten temat się nie mogę wypowiadać, ale folię na meblach widziałem tylko w Polsce. W USA jeszcze się z takim dziwactwem nie spotkałem. Myślę więc, że to nie jest zwyczaj amerykański, czy polski, ale preferencje niektórych osób na całym świecie. Niezależnie od tego, gdzie mieszkają. I jest to z pewnością bardzo niewielki margines populacji.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Posty: 365
Rejestracja: 24-11-07, 00:27
Lokalizacja: Białystok PL
Kontakt:

Re: Zafoliowane meble w amerykanskich domach.

Post autor: Lukasz1985r » 21-03-09, 13:17

Ofoliowane meble :shock: np. kanapa albo fotel :?: Przecież w upalne dni można się sparzyć na takim czymś :lol: Słyszałem o ofoliowanych pilotach od telewizorów ale o meblach nigdy . No chyba ze tam jest taka moda :lol: Albo ze są w sklepie a nie w użytku codziennym :-P
Бог сотворил ночь для сна,а идиот фары

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Zafoliowane meble w amerykanskich domach.

Post autor: Wiktor » 21-03-09, 17:43

W sklepie to rzecz normalna nawet w Polsce. Łukasz zafoliowane piloty, to prawda. Wiele razy to widziałem, w innych domach. Ale to nie są folie m.in. na drugie śniadanie, ale to są normalne folie, w które piloty były już zapakowane. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ