DEKLARACJA SOLIDARNOŚCI Z OJCEM ŚWIĘTYM

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

DEKLARACJA SOLIDARNOŚCI Z OJCEM ŚWIĘTYM

Post autor: Alex » 05-04-09, 13:16

Otrzymałam dziś taką wiadomość:

Prosimy, prześlij dalej swoim znajomym i poproś, aby także się przyłączyli.
DEKLARACJA SOLIDARNOŚCI Z OJCEM ŚWIĘTYM
Drodzy Przyjaciele!
Poruszeni bezkompromisowym atakiem medialnym na papieża Benedykta XVI związanym z Jego pielgrzymką do Afryki, czujemy się zobowiązani do zaznaczenia naszej osobistej solidarności z Ojcem Świętym i Jego nauczaniem.
Nie możemy pozwolić, aby marginalizowano i poniżano zarówno osobę papieża Benedykta XVI, jak i przekazywaną przez Kościół katolicki prawdę na temat przekazywania ludzkiego życia.
Akcja ta początkowo powstała w Austrii w języku niemieckim z inicjatywy katolickiego portalu „Kath net”. Jesteśmy z nimi w bezpośrednim kontakcie.
Przyłączamy się do tej wielkiej akcji internetowej uruchamiając stronę w języku polskim i angielskim oraz sukcesywnie w innych językach. Link do wersji niemieckiej prowadzi bezpośrednio do oryginalnej strony austriackiej.
Lista osób, które podpisały „Deklarację solidarności z Ojcem Świętym” zostanie przekazana Benedyktowi XVI po 20 maja br. Zapraszamy do osobistego poparcia przez stronę http://www.tak-dla-benedykta.pl/

Ewa Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International Polska

Zachęcam do przesłania wypełnionego formularza. Głos katolików powinien ujrzeć światło dzienne, nie powinniśmy go zachowywać "tylko do użytku wewnętrznego".

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: DEKLARACJA SOLIDARNOŚCI Z OJCEM ŚWIĘTYM

Post autor: hiob » 06-04-09, 03:05

Dzięki, Alex, ja także to otrzymałem i miałem także ten apel zamieścić na forum. Ja już swój podpis do deklaracji dodałem i zachęcam do tego samego innych.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DEKLARACJA SOLIDARNOŚCI Z OJCEM ŚWIĘTYM

Post autor: Vul » 06-04-09, 11:10

hiob pisze:Dzięki, Alex, ja także to otrzymałem i miałem także ten apel zamieścić na forum.
Ja również podpisałem i mnie też Alex ubiegła... :mrgreen: Zawsze można na Ciebie liczyć, Alex :)
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: DEKLARACJA SOLIDARNOŚCI Z OJCEM ŚWIĘTYM

Post autor: Alex » 06-04-09, 17:50

Dzięki, zawsze mogę liczyć na Wasze dobre słowo :-D
Wczoraj wypełniałam 5107-mą deklarację. W tej chwili jest podpisanych 7862 Deklaracji Solidarności w języku polskim. Do 1 maja czyli dnia zakończenia akcji jeszcze trochę czasu, więc wygląda na to, że dzięki tej austriackiej inicjatywie wyjdzie poważne świadectwo poparcia dla Ojca Świętego.
Można też tekst Ewy Kowalewskiej przesłać znajomym - wszak jeszcze nie wszyscy odwiedzają nasze forum :mrgreen:

.
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez Alex, łącznie zmieniany 1 raz.

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: DEKLARACJA SOLIDARNOŚCI Z OJCEM ŚWIĘTYM

Post autor: Alex » 01-05-09, 08:53

Wg organizatorów dziś mija termin wysyłania deklaracji poparcia dla Ojca Świętego. Strona jest jednak ciągle aktywna i można jeszcze wyrazić swoje poparcie dla Papieża. Do tej pory podpisano 19 416 deklaracji. Może byc więcej....

.

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: DEKLARACJA SOLIDARNOŚCI Z OJCEM ŚWIĘTYM

Post autor: Alex » 02-08-09, 18:45

Zakończyła się akcja zbierania podpisów pod Deklaracją Solidarności z Benedyktem XVI.
Dzisiaj dostałam maila tej treści:

[center]PODZIĘKOWANIE ZA SOLIDARNOŚĆ Z OJCEM ŚWIĘTYM[/center]

Bardzo serdecznie dziękuję w imieniu organizatorów za udzielenie osobistego poparcia dla "Deklaracji Solidarności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI". Ma ono duże znaczenie będąc wsparciem dla papieża w jego tak trudnej misji oraz poparciem dla nauczania Kościoła katolickiego zawartego w Encyklice "Humanae vitae".

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia jako organizacja afiliowana przy międzynarodowej organizacji Human Life International prowadził ten protest na stronie internetowej http://www.tak-dla-benedykta.pl/ we współpracy z Katolicką Agencją Informacyjną z Austrii "Kath net".

Listy z Waszymi podpisami zostały przekazane do Watykanu z końcem maja 2009 r. przez Dyrektora HLI - Rome ks. prał. Ignacio Barreiro Carambula.

W sumie zebraliśmy ok. 80 tys. podpisów:

My zebraliśmy 44.672 deklaracje

Austriackie "Kath net" 20.809

HLI w USA ok. 14 tys.

Deklaracje podpisywano w 13 językach. Osoby wspierające reprezentują 131 krajów. Najwięcej było Polaków 24.743.

Załączam podziękowanie od Ojca Świętego w języku angielskim, podpisane w imieniu Jego Świątobliwości przez abp Fernando Fioni (Substytut).

Podziękowanie od Ojca Świętego (.pdf)

Jednocześnie zapraszam na naszą stronę internetową www.hli.org.pl

Podziwiając Wasze zaangażowanie w tej ważnej sprawie, proponuję naszą bezpłatną gazetkę internetową, w której można znaleźć rzeczowe informacje na temat obrony życia i rodziny na całym świecie. Jeśli ktoś nie chce jej otrzymywać wystarczy kliknąć w zaznaczonym miejscu.

Serdecznie pozdrawiam

Ewa Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez Alex, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ