TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 21-06-09, 17:31

Piotrek_ pisze:No całkiem ciekawie to wyszło ;-)

Jeżeli kiedyś miałbyś czas i ochotę to polecam program
Ulead Video Studio. Gdzieś na YT widziałem filmik o Tobie ( 6 okienek ,każde okienko z innym filmem ,3 na górze i 3 na dole)Fajny efekt :)

Program w miarę prosty w obsłudze , no ale trzeba mieć jednak trochę wolnego czasu :mrgreen:
Kiedyś chyba nawet ściągnąłem sobie ten program, ale ja naprawdę jestem beznadziejny, jeżeli chodzi o umiejętności w dziedzinie montażu i obróbki filmów. Nigdy nic nie mogę zrozumieć z instrukcji takich programów. Ten "poczwórny filmik" to jest po prostu sfilmowany ekran laptopa, programem CamStudio, ale i tu nie udało mi się nagrać głosu. Pewnie i to się da zrobić jak ktoś jest mądrzejszy ode mnie.

Na szczęście na youtube można dołożyć łatwo ścieżkę dźwiękową, więc tak właśnie zrobiłem.
anthrax500 pisze:Hiob perfekcyjne cofanie :-)
Do perfekcji to tam jeszcze daleko. Takie cofanie jest proste. Zawsze jest istotne, by sprawdzać obydwa lusterka i na czas reagowac i auto samo wjeżdża tam, gdzie ma wjechać. ;-)

Parę fotek z New Jersey, które przegapiłem przy ostatniej aktualizacji. Samolot ląduje na lotnisku w Newark.

[center] Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek[/center]

... i parę zdjęć Misia, na którym testowałem nowy aparat. Misiu taki zapatrzony w stronę drzwi do domu, bo on jest zawsze nieszczęśliwy jak mu się każe wyjść na pole. :-D Już mu całkiem posiwiał pysk.

[center] Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek [/center]
Ostatnio zmieniony 21-06-09, 17:31 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Jaruno » 22-06-09, 00:25

Zdjecia cudneeeeee
ale ten komin kopci, ale to chyba para wodna ? (jakie to miasto)
Samolot kolejna z moich licznych milosci ( ;p)

Dawid_O
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 19-01-09, 19:55
Lokalizacja: Austria_Langenlois

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Dawid_O » 25-06-09, 12:29

Co to za Film Big Rig ??

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Wiktor » 25-06-09, 14:45

To jest film o Amerykańskich Trucker-ach. Jest tam nawet kobieta :-)

Awatar użytkownika
Piotrek_
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 20-12-08, 13:00
Lokalizacja: Bierutów

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Piotrek_ » 25-06-09, 16:32

Big Rig - to film dokumentalny o kierowcach "Dużych Bryk" i prowadzących je kierowcach.Film pokazuje życie kierowców. Jest tam nawet jeden Polak.

Gdy ja oglądałem ten film był on tylko w wersji Angielskiej nawet bez żadnych napisów
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Jaruno » 26-06-09, 09:56

Zeby nie bylo tutaj piracenia czy cos, to dajcie znac na pw gdzie moge dorwac ten film ;p

Jacob2009
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 12-06-09, 03:39
Lokalizacja: Oshawa, ON, Canada

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Jacob2009 » 27-06-09, 02:40

Big Rig -

http://www.youtube.com/watch?v=naLtlUuZ9es

Polak - Jacek z Chicago

http://www.youtube.com/watch?v=ouOVooSGbKc

Na tym filmie powinien byc Hiob on jest slnny!!! Moze na Big Rig #2 :)

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum
Posty: 291
Rejestracja: 22-06-09, 21:24
Lokalizacja: PL/IE

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: MAVERICK27 » 27-06-09, 21:10

Jak skomentować to wszystko?...Przeglądam to forum od prawie 3 tygodni... a może i dłużej... Po prostu wspaniałe relacje! Ile dałbym za taką jedną trasę przez Stany albo Europę...Ech... to już tylko marzenia...
p.s. (trochę stare z przed roku http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be2 ... d07a1.html F-15 Eagle lub Strike Eagle, (za mało szczegółów)
Ostatnio zmieniony 27-06-09, 21:56 przez MAVERICK27, łącznie zmieniany 1 raz.
Może jednak kiedyś wyruszę w trasę...:-(

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 29-06-09, 20:25

Jaruno pisze:...
ale ten komin kopci, ale to chyba para wodna ? (jakie to miasto)...
Ja myślę, że to musi być para wodna, bo w dzisiejszych czasach za takie ilości dymu zieloni by chyba wysadzili fabrykę w powietrze. :lol: To są okolice Newark, NJ, ale tam miasta są tak blisko siebie, że nie wiem w jakim konkretnie jest ten obiekt.

Kilka kolejnych fotek. Wyjeżdżamy z Charlotte i jedziemy na Florydę. W Charlotte na obwodnicy jakiś nieprzyjemny wypadek z udziałem motocyklisty. Na szczęście korek tylko w przeciwną stronę. Policyjny Charger w Południowej Karolinie, a za chwilę noc, więc żadnych zdjęć niema. Peterbilt 362 już jest na Florydzie. Rozładowałem papier i załadowałem jakieś palety do innego miejsca na Florydzie. Po drodze musiałem objechać ciężarówkę, która chciała nawrócić, ale najwyraźniej przecenił twardość pobocza i zupełnie się zakopał w piasku. W Porschaczku Cayenne jechał jakiś rodak i z dumą pokazał mi polską flagę na proporczyku zawieszonym na lusterku wstecznym. I pogoda, jak to pogoda, w czerwcu na Florydzie. O 7 rano już jest 29 stopni Celsjusza i prawdę mówiąc całą noc było dokładnie tak samo. Na ostatniej fotce nowy Chevrolet Camaro.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

robin
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 07-02-09, 19:11
Lokalizacja: Gliwice

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: robin » 29-06-09, 21:48

Witam Hiob chciałem zapytać co pokazuje ten wskaznik po lewej stronie wyświetlacza i dlaczego od 220 zaczyna się czerwone pole?? :?:

bakolando123
Przyjaciel forum
Posty: 16
Rejestracja: 26-12-07, 19:51

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: bakolando123 » 29-06-09, 22:40

Pozwolę sobie odpowiedzieć za Hioba. O ile się nie mylę jest to wskaźnik temperatury wody w chłodnicy a skala jest taka "duża" ponieważ w USA obowiązują Farenheit'y (nie wiem czy dobrze napisałem) np. 212*F to 100*C
Ostatnio zmieniony 29-06-09, 22:42 przez bakolando123, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Huka
Przyjaciel forum
Posty: 153
Rejestracja: 24-10-07, 22:29
Lokalizacja: Białystok

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Huka » 29-06-09, 23:00

Mnie z kolei intryguje ten prostokącik, nad którym jest strzałka (na wyświetlaczu poniżej temperatury powietrza) i te "g" poniżej. Ten prostokącik pokazuje ile jeszcze pozostało paliwa ??

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 29-06-09, 23:36

robin pisze:Witam Hiob chciałem zapytać co pokazuje ten wskaznik po lewej stronie wyświetlacza i dlaczego od 220 zaczyna się czerwone pole?? :?:
bakolando123 ma rację, to wskaźnik temperatury wody, w stopniach Fahrenheita.
Huka pisze:Mnie z kolei intryguje ten prostokącik, nad którym jest strzałka (na wyświetlaczu poniżej temperatury powietrza) i te "g" poniżej. Ten prostokącik pokazuje ile jeszcze pozostało paliwa ??
Nie zupełnie. :mrgreen: 7.2 to jest średnie zużycie paliwa, od ostatniego wyzerowania komputera. 12.7 to chwilowe zużycie w momencie zrobienia zdjęcia. Górna strzałka pokazuje właśnie gdzie jest to 7.2 na wykresie, a dolny prostokąt to graf pokazujący chwilowe spalanie. Jak się wysuwa na prawo, auto pali mniej (czyli po amerykańsku przejeżdża więcej mil na galonie), a jak znika, albo nie sięga do strzałki, to auto spala więcej niż dotychczasowa średnia.

Natomiast niższa liczba, 129.3 g, pokazuje ile galonów spaliłem od ostatniego tankowania. Ile mi zostało, muszę sobie już sam obliczyć. Co prawda komputer może mi także pokazywać ile mil przejadę na paliwie, jakie mi pozostało, ale ta informacja jest tak beznadziejnie skalibrowana, że nie korzystam z niej wcale. Na "zerze" mogę bowiem przejechać nawet kilkaset kilometrów. Dlatego wyświetlam sobie zużyte galony, a wiedząc jakie mam duże zbiorniki, łatwo obliczę ile mi zostało paliwa i jak daleko jeszcze zajadę.
Ostatnio zmieniony 29-06-09, 23:37 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum
Posty: 291
Rejestracja: 22-06-09, 21:24
Lokalizacja: PL/IE

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: MAVERICK27 » 29-06-09, 23:47

Aaach te drogi!!! http://www.picturepush.com/public/1913036 ależ to musi być uczucie połykać kolejne mile!!!! Ja za 4 tygodnie ruszam do Polski naszą furą to może chociaż troszeczkę poczuję ducha trasy :-D. Cała Irlandia w poprzek, Walia, Anglia, kawałek Francji, Belgia , Holandia, Niemcy i POLSKA!!! Około 2200km... i spalanie 4,5 l/100km :mrgreen:
Może jednak kiedyś wyruszę w trasę...:-(

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 30-06-09, 00:09

Ze spalaniem to u mnie trochę gorzej, choć truck mniej mi pali, niż trzy lata temu. Ale też wolniej jeżdżę. Z drugiej strony na ostatniej trasie spaliłem jakieś 45 l/100 km. Góry, ciężki ładunek i cały czas wąska, zwykła szosa. Można było jechać autostradą, ale autostrada płatna i droga dłuższa o niemal 100 mil, co na trasie liczącej 450 mil robi sporą różnicę. Jechałem w weekend, miałem sporo czasu, więc wybrałem opcję wakacyjną. :lol:

Do tego jeszcze jednak nie doszliśmy. Na razie jesteśmy na Florydzie, a tam jedyne wzniesienia, to mosty i wiadukty. Lotus, parę VW, Dodge Charger SRT 8 (425 KM) i Mustang, rocznik 1969:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ