INSTRUKCJA - ULEAD VIDEO STUDIO 11 PLUS

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
Piotrek_
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 20-12-08, 13:00
Lokalizacja: Bierutów

INSTRUKCJA - ULEAD VIDEO STUDIO 11 PLUS

Post autor: Piotrek_ » 12-07-09, 20:10

Cześć. Na prośbę Hioba , postaram się pomóc Hiobowi i wszystkim innym użytkownikom forum, którzy korzystają z tego programu.

Program ULEAD VIDEO STUDIO 11 PLUS jest program służący do edytowania naszego video.
Dodawania napisów,przejść itp.

Niestety nie miałem warunków do nagrania filmu z głosem ,więc napiszę instrukcję a dodatkowo można to zobaczyć na filmie,który nie jest powalającej jakości (no ale cóż ... Wielkość pliku...)


1.DODAWANIE FILMU , NAPISÓW I MUZYKI.

FILM: http://piotrw8.picturepush.com/album/60403/p-FILMS.html

INSTRUKCJA:


Po uruchomieniu programu pokaże nam się okno , z 3 opcjami do wyboru. Wybieramy tę pierwszą od góry i czekamy
aż program się załaduje. Po załadowaniu się programu na dole zobaczymy oś ,na którą później będziemy
nanosić filmy,tekst itp. Na filmie najeżdżam kursorem (z lewej strony na osią) na przyciski (są 3 )
pierwszy przycisk to pierwszy widok osi -Storyboard. Drugi przycisk to drugi widok osi(z którego
ja osobiście korzystam)
I 3 przycisk (który nas nieinteresuje to głos.
Film nagrałem na widoku osi , z której ja sam korzystam. Jest praktyczniejsza.


Gdy klikniemy na 2 przycisk (2 widok osi) zobaczymy na osi kilka lini. Każde okienko odzielone
linią jest do czegoś innego.

Więc okienka na osi od góry:

1.Video Track (Tutaj wsadzamy nasze video )
2.Overlay Track (Tutaj wsadzamy nasze video ,jeżeli chcemy zrobić więcej niż jedno okienko
na jednym ekrenie. Tak jak tutaj:

http://piotrw8.picturepush.com/album/60 ... il/1962743

3.Title Track (N apisy)
4.Voice Track (Podkład -Jeżeli coś mówimy do mikrofonu)
5.Music TrACK (Podkład muzyczny)



Aby dodać do naszych zasobów film , klikamy na zakładkę Edit( na górze) i wybieramy Video ,tak jak na filmie.
Po dodaniu naszego klipu, przeciągamy go na pole Video Track (na osi ,pierwsza od góry)

Aby dodać napisy klikamy na zakładkę Title ,wybieramy byle jaki wzór napisu i przeciągamy
go do ramki T (Title Track)

Gdy już go przeciągniemy ,klikamy na niego dwukrotnie (szybko :-D ) i na filmie pojawi nam sie
napis. Klikamy również na niego ,aby móc go edytować. Z prawe strony mamy przybornik (prawie jak paint :P )

Wybieramy wielkość , kolor oraz czcionke ( jak na filmie)

Napis ma przypisaną do siebie animację ( np : Skądś nadlatuje, zwija lub rozwija się )

Aby tą animację zmienić lub całkowicie wyłączyć , wchodzimy w zakładkę ANIMATION
(która znajduje się za przybornikiem tekstu) Jeżeli nie chcemy animacji , odznaczamy ptaszka

"Apply animation "


Tekst możemy wydłużać i skracać według własnego uznania,podobnie jak każdy film czy też muzykę.


Jeżeli chcemy dodać muzykę tak samo jak film dodajemy ją do programu (ale wczesniej zamiast VIDEO
wybierając Music) i przeciągamy pole Music Track (ostatnie)


Jeżeli jest coś niezrozumiałego ,pytajcie a z chęcią odpowiem.
Ostatnio zmieniony 12-07-09, 20:13 przez Piotrek_, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: INSTRUKCJA - ULEAD VIDEO STUDIO 11 PLUS

Post autor: Alex » 13-07-09, 09:35

Piotrek, a w jakim formacie są zapisywane filmy w tym programie?

.

Awatar użytkownika
Piotrek_
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 20-12-08, 13:00
Lokalizacja: Bierutów

Re: INSTRUKCJA - ULEAD VIDEO STUDIO 11 PLUS

Post autor: Piotrek_ » 13-07-09, 12:38

Obsługuje dużo formatów... Ale są podstawowe formaty . Czyli przede wszystkim AVI , WMV ,
VCD, MPEG -1, 2 , ,4 oraz format tzw. DVD . Ja osobiście nim zapisuję .Bardzo dobra jakość.
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: INSTRUKCJA - ULEAD VIDEO STUDIO 11 PLUS

Post autor: Alex » 13-07-09, 13:20

A jak DVD jest megabajtożerny? W AVI np. minuta filmu to ok 90MB, zamieniona na wmv to już tylko ok. 6 MB, oczywiście kosztem jakości - no ale coś za coś.

.

Awatar użytkownika
Piotrek_
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 20-12-08, 13:00
Lokalizacja: Bierutów

Re: INSTRUKCJA - ULEAD VIDEO STUDIO 11 PLUS

Post autor: Piotrek_ » 13-07-09, 13:31

Co do DVD ,to bardzo lubi jeść MB :-P

Ale po przekonwertowaniu na WMV nie jest tak strasznie źle.
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: INSTRUKCJA - ULEAD VIDEO STUDIO 11 PLUS

Post autor: Alex » 13-07-09, 15:24

Piotrek_, dzięki za informację. Ja używam Windows Movie Maker, nie jest to pewnie jakiś wystrzałowy program, ale jest prosty w obsłudze i takie myki, jak przycinanie, przejścia i efekty, dodawanie dźwięku czy napisów na takim podstawowym poziomie sprawdzają się doskonale.

.

Awatar użytkownika
Piotrek_
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 20-12-08, 13:00
Lokalizacja: Bierutów

Re: INSTRUKCJA - ULEAD VIDEO STUDIO 11 PLUS

Post autor: Piotrek_ » 13-07-09, 15:48

Jasne! Windows Movie :-) Maker jest bardzo dobrym narzędziem :-D
Sam niekiedy z niego korzystam ;-) Ostatnio nawet gdzieś natknąłem się na paczkę dodatkowych przejść do WMM.

PS: To jest film wyexportowany w DVD i przekonwertowany na WMV , nie jest aż tak źle :-P
Ostatnio zmieniony 13-07-09, 15:49 przez Piotrek_, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: INSTRUKCJA - ULEAD VIDEO STUDIO 11 PLUS

Post autor: hiob » 16-07-09, 17:35

Dzięki za te informacje. Pewnie będę miał jakieś pytania, ale na razie nie mam po prostu czasu, żeby się temu dokładnie przyjrzeć. Ostatnie filmy (jak wszystkie poprzednie) wysłałem po prostu na youtube "jak leci". Ale kiedyś się nauczę je edytować, sklejać, przycinać i robić napisy. :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ