TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 14-07-09, 18:43

Jeśli chodzi o adres strony na zdjęciach, to jest to raczej forma reklamy, niż zabezpieczenie przed kradzieżą. Każdy może sobie pobierać moje zdjęcia jak tylko chce, więc trudno mówić o kradzieży, gdy coś jest rozdawane za darmo. I już nie przesadzajcie z tym wychwalaniem zdjęć. Jak chcecie mi naprawdę zrobić przyjemność, poczytajcie trochę na forum, w tej ważniejszej części. :-P :mrgreen: I podyskutujmy o sprawach na[rawdę ważnych.

Ja robię naprawdę setki zdjęć każdego dnia, więc z tego zawsze uda się wybrać kilka przyzwoitych. Ale to nie są dore zdjęcia, poza naprawdę kilkoma wyjątkami. Robię marnym aparatem, ustawionym na słabą jakość, przeważnie podczas jazdy, gdy nie ma czasu na kadrowanie, ustawianie parametrów itp. Zatem to często przypadek decyduje, że jakieś zdjęcie się udalo. Na pewno nie ma tym mojej zasługi.

A mówiąc o zdjęciach, to ostatni etap podróży z Arizony do Nowego Jorku i potem do domku, do Północnej Karoliny. Na razie jednak dopiero jedziemy przez Indianę i Ohio w stronę NY. U jak ktoś wcześniej zauważył, takimi drobiazgami jak włączanie świateł w czasie deszczu nie każdy się tu przejmuje. Poza tym w Columbus musiał być jakiś zlot starych samochodów, bo sporo ich jechało po drodze.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 14-07-09, 19:49

Tego Kenwortha W900 zauważyłem już jadąc do Nowego Meksyku. Czerwony samochód to nowy Chevrolet Camaro. Rozładunek na Brooklynie z widokiem na Statuę Wolności i jadę na lotnisko. Po drodze widok na Manhattan, Brooklyn Bridge, Strażnicę - główną siedzibę kultu Świadków Jehowy, Most Kościuszki na granicy z dzielnicą Quenns i cmentarze rozciągające się w cieniu wieżowców Manhattanu. Nekropolie metropolii.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

lypton
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 14-07-09, 12:34
Lokalizacja: Polska, Świdnik

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: lypton » 14-07-09, 23:41

Witam jestem nowy na forum, ale bede tu zagladal napewno czesto chocby z powodu tych swietnych zdjec. Wybaczcie ze nie robie polskich znakow ale chwilowo jestem w Anglii i pisze z angielskiego komputera. Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 14-07-09, 23:47

W drodze na lotnisko zatrzymałem się w Maspeth, miasteczku leżącym na terenie dzielnicy Queens w Nowym Jorku i poszedłem na Mszę do polskiej parafii Świętego Krzyża. Przed kościołem jest przepiękny pomnik naszego papieża, Jana Pawła II, pokazujący go jako jeszcze młodego, pełnego sił człowieka, z początków jego pontyfikatu. Po Mszy pojechałem na lotnisko po ładunek.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Jaruno » 15-07-09, 00:08

Fajny porszak i ten oldtimer czarny

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 15-07-09, 01:54

lypton pisze:Witam jestem nowy na forum, ale bede tu zagladal napewno czesto chocby z powodu tych swietnych zdjec. Wybaczcie ze nie robie polskich znakow ale chwilowo jestem w Anglii i pisze z angielskiego komputera. Pozdrawiam:)
Witaj. Oczywiście nie zawsze możemy zmienić ustawienia na czyimś komputerze, ale polskie znaki to oczywiście tylko kwestia ich wydobycia na wierzch. :-D Ale nam, oczywiście, nie przeszkadza. Tylko błędy ortograficzne nam tu przeszkadzają, brak polskich literek jest OK ;-)
Jaruno pisze:Fajny porszak i ten oldtimer czarny
Ten czarny powyżej to Lincoln Continental, a mówiąc o Porszakach, to poniżej jest ciekawy egzemplarz, poprzednik 911, Porsche 356. Jednak może to być replika, bo wygląda na to, że druga buda z fiberglasu leży obok. Ale zanim tam dojechałem, ładowałem się na JFK. Kolega zabierał do Detroit Forda Focusa, który przyleciał z Korei, czy Japonii. To jest "europejski" model, bo u nas produkowana jest ciągle poprzednia wersja. Udało mi się sfotografować polskiego Boeinga lecącego z NY do Polski.

A na lotnisku i na drodze z lotniska - korki. 20 mil z lotniska do mostu Georga Washingtona jechałem trzy godziny. Wyjechałem, jak słońce było jeszcze wysoko, ale dogoniła mnie noc. A w Pensylwanii, obok Porszaka stary Diamond T REO. REO to marka pochodząca od inicjałów Ransoma E. Oldsa, od którego nazwiska mamy też markę "Oldsmobil". Zarówno REO jak i Diamond T należał do White'a i dlatego ten truck ma identyczną kabinę jak stary White.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 15-07-09, 02:33

Jedziemy na południe, do domku. W Pensylwanii policja na Harleyach. Billboard z kompletnej ciężarówki trafia tu dość regularnie. Ładnie pomalowany Mustang, a piętrowy autobus holowany przez tow-trucka przejeżdża wolniutko pod niskim wiaduktem. Lepiej sprawdzić, niż potem naprawiać uszkodzenia. Wygląda na to jednak, że się bez problemu mieści. W Północnej Karolinie zielsko zarasta wszystko, co spotyka przy drodze. To plaga wszystkich południowych stanów. Ten bluszcz, czy dzikie wino, wspina się na drzewa, krzaki, słupy, płoty, zabijając każdą roślinę, jaką uda się mu opanować. Ciężarówka, która pilnie potrzebuje remontu silnika i jakiś Wojtek w Mercedesie spotkany już w Charlotte. Koniec trasy i idziemy na parę dni do domku. :-D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Jaruno » 15-07-09, 11:04

zdjecia widze cos nie dzialaja, albo to u mnie

lypton
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 14-07-09, 12:34
Lokalizacja: Polska, Świdnik

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: lypton » 15-07-09, 13:21

U mnie wszytkie zdjecia dzialaja, ciekawie wyglada ta ciezarowka-reklama :-D

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Jaruno » 15-07-09, 14:55

Teraz dzialaja, wczesniej pewnie jakas awaria byla

Awatar użytkownika
Piotrek_
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 20-12-08, 13:00
Lokalizacja: Bierutów

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Piotrek_ » 15-07-09, 19:34

http://www.picturepush.com/public/1976707 Co to za marka?

Chyba amerykański odpowiednik naszego Mercedesa Sprintera?
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Awatar użytkownika
Huka
Przyjaciel forum
Posty: 153
Rejestracja: 24-10-07, 22:29
Lokalizacja: Białystok

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Huka » 15-07-09, 20:09

Chyba amerykański odpowiednik naszego Mercedesa Sprintera?
To jest europejski mercedes sprinter sprzedawany jako dodge lub freightliner, ten akurat to dodge. Hiobie w usa macie chyba też II generacje focusa lub przynajmniej poddanemu mocnemu liftingowi, tylko innego niż w europie.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 16-07-09, 00:55

To prawda, że mamy nowego Focusa. Brzydki jak noc. I jest to rzeczywiście zaledwie facelifting poprzedniego modelu. Jest to tym bardziej dziwne, że przecież zarówno nowa Mazda 3, jak i małe Volvo są budowane na tej samej płycie podłogowej i obydwa auta są sprzedawane w USA, więc jest trochę niezrozumiała decyzja Forda, żeby właśnie Focusa zostawić w jedynie poprawionej starej wersji, budowanej na bazie płyty podłogowej C170.

Na szczęście w przyszłym roku ma już być chyba kolejna wersja Focusa i ta będzie ponownie bliższa europejskiej. Przynajmniej wiadomo, że będzie budowana na płycie podłogowej "C 1", na bazie której powstają teraz europejski Focus i Mazda 3, Volvo S40 i C30 i parę innych aut.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Jacob2009
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 12-06-09, 03:39
Lokalizacja: Oshawa, ON, Canada

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Jacob2009 » 16-07-09, 02:02

Hiob,

I disagree with you the new Focus is not bad... I had one as a rental. Comfortable, smooth ride, and fuel efficient. I saw you deleted my pic of it. I'm guessing you either hate it that much or I didn't put it as a thumbnail :oops: ;-) The Big 3 need to get moving to build nicer smaller cars, I'm personally waiting on the Chevy Cruze.

Pleasant journeys home! Pozdrawiam

Jakub

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 16-07-09, 03:50

Jacob2009 pisze:Hiob,

I disagree with you the new Focus is not bad... I had one as a rental. Comfortable, smooth ride, and fuel efficient.
Ja tylko powtarzam opinię za amerykańskimi miesięcznikami. Nie jechałem nowym Focusem, ale jeździłem tym poprzedniej generacji i bardzo mi się podobał. Domyślam się zatem, że po faceliftingu jest jeszcze lepszy. Ale Mazda3 jest oceniana za jedno z najlepszych aut w tej klasie i jest znacznie lepsza od Focusa. Także europejską wersję Focusa dziennikarze ocenili znacznie wyżej niż amerykańską. Do tego amerykański Focus mi się nie podoba. Uważam, że poprzednia wersja była znacznie ładniejsza.
I saw you deleted my pic of it. I'm guessing you either hate it that much or I didn't put it as a thumbnail :oops: ;-)
Nie była to ikonka i nie chciałem tu robić offtopicu. Ale na to już i tak za późno. :-D Jak Ty sam zrobiłeś tamto zdjęcie, zamieść je jeszcze raz, ale jako małą ikonkę. ;-)
The Big 3 need to get moving to build nicer smaller cars, I'm personally waiting on the Chevy Cruze.

Pleasant journeys home! Pozdrawiam

Jakub
Chevrolet Cobalt SS ma zdumiewająco dobre opinie, głównie dzięki niesamowitym osiągom. Niestety podstawowa wersja tego auta jest znacznie gorsza, a wszystkie wersje tracą z powodu tanich i tandetnych materiałów używanych do wyposażenia wnętrza. Ale jeżeli Cruze nie straci tego "ducha" jakiego posiada Cobalt SS, a jakość materiałów się poprawi, Chevrolet może mieć małe auto wysokiej klasy.

Na razie jednak... W TYM TEŚCIE na siedem aut Cobalt ostatni, Focus przedostatni, a Mazda 3 druga. W INNYM TEŚCIE na osiem samochodów modelu 2009, Focus zajął ósme miejsce. Tak więc być może Focus to dobre auto, ale w porównaniu do innych nie należy do czołówki. Miejmy nadzieję, że model 2010 będzie zdecydowanie lepszy.
Ostatnio zmieniony 16-07-09, 03:54 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ