Przystanek Woodstock

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
daniekszeryf
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 25-06-09, 14:43
Lokalizacja: Polska

Przystanek Woodstock

Post autor: daniekszeryf » 22-07-09, 22:57

Witam. Chciałbym wiedzieć jakie jest wasze zdanie na temat PW. Czy waszym zdaniem warto pojechać? Wiele ludzi twierdzi ,że to samo zło ,ale jest to miejsce gdzie można posłuchać ciekawej muzyki. Znam sporo wierzących osób które były na Woodstocku. Ja osobiście nie chce już tam jechać ,ale dawno temu bardzo chciałem jednak rodzice zawsze zabierali mnie w tym czasie nad morze lub w inne miejsca :]. Kiedyś w telewizji Trwam widziałem program pt. "Przystanwek WOODSTOCK przystanek do piekła" jednak kamera pokazywała tylko te najgorsze momenty. Jak wiadomo w każdym towarzystwie znajdują sie czarne owce czy to impreza rorckowa czy jakaś biesiada przy ognisku.
POZDRAWIAM!

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: Przystanek Woodstock

Post autor: Jaruno » 23-07-09, 00:56

Telewizja adekwatna do materialu takiego to pewne ha ;D
ja nie bylem bo nie slucham zbytnio rocka, ale mysle ze mozna sie wybrac jesli sie slucha tej muzyki i ma sie ochote pojechac no i mozliwosci

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Przystanek Woodstock

Post autor: hiob » 23-07-09, 02:34

daniekszeryf, o niebezpieczeństwach słuchania pewnych rodzajów muzyki pisaliśmy już na forum. Nie znaczy to jednak wcale, że każdy kto słucha rocka, pójdzie do piekła. :-D Ja staram się moim dzieciom tłumaczyć niebezpieczeństwa, ale one znalazły na strychu jakieś moje stare kasety z muzyką Blach Sabbath, Deep Purple, czy Uriah Heep i się śmieją ze starego ojca. :evil: :-D

Ja słuchałem tamtej muzyki nie mając pojęcia o czym oni śpiewają. Mnie się po prostu podobał rytm i brzmienie tych zespołów. Ale i sam rytm może być niebezpieczny, gdy jest to np. koncern muzyki techno. Poza tym tam nie tyle problem polega na muzyce, to na promocji pewnych zachowań. Dostęp do narkotyków, promowanie "alternatywnych religii" itp.

Z drugiej strony na tego typu imprezach bardzo jest potrzebna ewangelizacja i, o ile pamiętam, był kiedyś zorganizowany tam równolegle "Przystanek Jezus". Są też propagowane inne rodzaje muzyki, jak muzyka operetkowa itp.

Ja myślę, że w samych tego typu festiwalach, jak "Przystanek Woodstock", czy Jarocin nie ma nic złego. Tak, jak nie ma nic złego np. w meczach piłkarskich. Zło może towarzyszyć tego typu imprezom i niestety często się tak dzieje, ale to nie same imprezy są temu winne. Ja co prawda chyba nie pozwoliłbym moim dzieciom jechać na coś takiego, ale nie bardzo umiałbym to uzasadnić inaczej, niż obawą, że ktoś je namówi np. na spróbowanie narkotyków, czy coś takiego.
Ostatnio zmieniony 23-07-09, 02:38 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
piotrek93
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 21-07-09, 17:07
Lokalizacja: Gliwice (PL)

Re: Przystanek Woodstock

Post autor: piotrek93 » 23-07-09, 19:18

hiob pisze:Ale i sam rytm może być niebezpieczny, gdy jest to np. koncern muzyki techno.


Drogi Hiobie, dlaczego tak uważasz :?:
Peterbilt 379 king of american road.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Przystanek Woodstock

Post autor: hiob » 23-07-09, 20:01

piotrek93, zapraszam do przeczytania tego wątku:

viewtopic.php?t=728

... i do przeglądnięcia stron, do których tam są zamieszczone linki. Alex wie więcej niż ja o tych sprawach, przeczytaj, co ona i inni tam piszą.

Ja tylko przy okazji dodam, że ojciec Corapi, chyba najbardziej znany i najpopularniejszy amerykański kaznodzieja, który kiedyś był milionerem, właścicielem samochodu Ferrari i pięknej willi w Hollywood, potem przez narkotyki stracił wszystko i został bezdomnym bumem, mówił w jednym ze swoich kazań, jak został zaproszony do studia nagrań. Był tam świadkiem, jak wraz z muzykami jakiś kapłan kultu satanistycznego przez jakieś rytuały przeklinał muzykę i wszystkich tych, którzy jej będą słuchali. Ojciec Corapi mówił, że to była cała ceremonia, coś w rodzaju "czarnej mszy", a celem jej było odciągnąć słuchaczy muzyki o Boga i poddać ich szatanowi.

Daleki jestem od tego, by twierdzić, że przypadkowe słuchanie muzyki techno powoduje utratę zbawienia, ale też daleki jestem od lekceważenia tego typu spraw. To są rzeczy niebezpieczne i ja bym się od tego trzymał z daleka.
Ostatnio zmieniony 23-07-09, 20:03 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
piotrek93
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 21-07-09, 17:07
Lokalizacja: Gliwice (PL)

Re: Przystanek Woodstock

Post autor: piotrek93 » 23-07-09, 21:59

Zapytałem dlaczego tak uważasz bo sam słucham muzyki techno, i to od dobrych kilku lat. "psycho" techno o którym mowa w wątku z linku to całkiem inna sprawa i wydaje mi się, że nie w tym wątku powinienem się wypowiedzieć na ten temat. ;-)
Peterbilt 379 king of american road.

Awatar użytkownika
piotrek93
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 21-07-09, 17:07
Lokalizacja: Gliwice (PL)

Re: Przystanek Woodstock

Post autor: piotrek93 » 23-07-09, 22:42

Muzyka techno to pojęcie bardzo ogólne, chętnie rozwinąłbym się z tematem ale nie mam czasu :-( jutro jadę na wakacje i nie będę miał dostępu do netu, co prawda w laptopie mam wi-fi, ale nie wiem jak to będzie z zasięgiem :-(, będę próbował, ale wydaje mi się że nie da rady. Jak przyjadę to na pewno się odezwę.
Ostatnio zmieniony 23-07-09, 22:44 przez piotrek93, łącznie zmieniany 1 raz.
Peterbilt 379 king of american road.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Przystanek Woodstock

Post autor: Anaheim » 24-07-09, 10:24

Moim zdaniem bardzo warto jechac :) Chociaz sam ani razu nie bylem .. co zlego jest w polskiej muzyce rockowej Oo

http://www.youtube.com/watch?v=M5HTc4LOp48

Zespol chrzescijanski 2tm2,3 :)

Do tej piosenki napewno Radio Maryja i ich fanatycy by sie doczepili bo jest prozydowska a RM nie lubi zydow .. a Jezus byl zydem .. nie rozumiem juz tego swiata :-P

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przystanek Woodstock

Post autor: Vul » 16-08-09, 15:09

hiob pisze:Z drugiej strony na tego typu imprezach bardzo jest potrzebna ewangelizacja i, o ile pamiętam, był kiedyś zorganizowany tam równolegle "Przystanek Jezus".
Przystanek Jezus na Przystanku Woodstock
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

ODPOWIEDZ