Motocykle

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Motocykle

Post autor: hiob » 07-08-09, 18:36

Ponieważ parę dni temu przejeżdżałem przez Sturgis w Południowej Dakocie, gdzie widziałem dosłownie tysiące motocykli i zrobiłem troszkę zdjęć, postanowiłem założyć osobny temat ze zdjęciami motorów. Nie jestem tu fachowcem, niewiele wiem o motocyklach, ale na pewno inni coś ciekawego napiszą.

Przy okazji prośba od Marka Michela, motocyklisty z Nowej Huty, który parę razy objechał świat na motocyklu. Marek ma sporo filmów ze swoich podróży i chętnie by je umieścił na youtube, ale potrzebuje pomocy. Ja kilka fragmentów umieściłem na swoim kanale, ale Marek ma więcej. Jakby ktoś był zainteresowany pomocą, niech da znać. Marek mu chętnie prześle te filmy na płytce.

Na początek WojtekUS i jego żona Madzia oraz ich Harleye. Ja też się tu załapałem na zdjęcia :-D :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Motocykl zupełnie mi nieznanej firmy SkyTEAM:

Obrazek Obrazek Obrazek

A to już fotki z ostatniej trasy. Okolice Sturgis, Południowa Dakota, gdzie corocznie ponad pół miliona motocykli zjeżdża się w pierwszym tygodniu sierpnia. Zwykle Harleye, ale nie tylko:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Motocykle Victory:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 10-08-09, 05:22 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: hiob » 07-08-09, 20:18

Więcej zdjęć z okolic Sturgis:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

wojtekus
Przyjaciel forum
Posty: 20
Rejestracja: 30-01-09, 22:59
Lokalizacja: USA CT.

Re: Motocykle

Post autor: wojtekus » 08-08-09, 01:20

-Ale milo :-D .B.fajne klimaty... Dziekujemy,pozdrawiamy i jak mozna,to prosimy o wiecej... :oops:
voytekus

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: hiob » 08-08-09, 03:08

wojtekus pisze:-Ale milo :-D .B.fajne klimaty... Dziekujemy,pozdrawiamy i jak mozna,to prosimy o wiecej... :oops:
Jasne, będzie więcej. Zdjęć mi się uzbierało sporo, mimo, że tylko tamtędy przejeżdżałem i nie zatrzymałem się by pooddychać tymi klimatami.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: hiob » 08-08-09, 03:31

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: hiob » 08-08-09, 03:33

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vanilla
Przyjaciel forum
Posty: 186
Rejestracja: 24-10-07, 22:37
Lokalizacja: anioł gwiazdy zapala

Re: Motocykle

Post autor: Vanilla » 08-08-09, 11:16

Pięknie :lol: to jest to co można nazwać amerykańskim snem :lol: te widoki trasa,wiatr we włosach,droga wijąca się po horyzont :lol:
To czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: hiob » 08-08-09, 13:17

VANILIA, z tymi włosami to różnie bywa, bo to średnia wieku tych motocyklistów co najmniej 50, ale masz rację, że takie widoki i te Harleye to bardzo "amerykańska kombinacja". :-D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: hiob » 09-08-09, 02:27

Tutaj są dwa ciekawe pojazdy. Trójkołowce, jeden z dwoma kołami z przodu, drugi z bardzo nisko umieszczonymi siedzeniami. Zdjęcia z przeciwnego pasa autostrady, więc niewiele widać, ale i tak widać, że to interesujące motocykle. To ostatnia i trzecia od końca fotka:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vanilla
Przyjaciel forum
Posty: 186
Rejestracja: 24-10-07, 22:37
Lokalizacja: anioł gwiazdy zapala

Re: Motocykle

Post autor: Vanilla » 09-08-09, 10:28

:mrgreen: Wszyscy Ci klienci na motorach włosy mają :mrgreen: ba nawet piękne wąsy :mrgreen: Hiob ,pasuje Ci ten harley jak ulał :-P ciekawi mnie ,jak policja patrzy na brak kasków co niektórych cyklistów :?: jak się mają przepisy w USA,do braku takowego :?:
To czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc.

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: Motocykle

Post autor: Jaruno » 09-08-09, 12:44

Gdzies Hiob pisal ze wlasnie w pewnych stanach mozna jezdzic bez kasku (chyba nie przekrecilem :))

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: hiob » 09-08-09, 14:31

Jaruno pisze:Gdzies Hiob pisal ze wlasnie w pewnych stanach mozna jezdzic bez kasku (chyba nie przekrecilem :))
Nie, nie przekręciłeś. Dwa stany, Iowa i Illinois, nie mają żadnych praw dotyczących kasków. 27 kolejnych stanów, łącznie z Południową Dakotą (głównie są to stany "republikańskie", a zatem te wewnątrz USA) ma prawa nakazujące używanie kasków przez osoby młode, poniżej 18, czy 21 lat. Floryda dodatkowo wymaga dowodu, że się posiada ubezpieczenie lekarskie. Jedynie w dwudziestu stanach, głownie tych "przybrzeżnych", kaski obowiązują wszystkich. Pełna lista i mapa jest TUTAJ.

Z drugiej strony wiele stanów nakazuje dzieciom i młodzieży jeżdżenie w kasku nawet na rowerze. Pełną listę stanów i wieku jeźdźców można znaleźć np. TUTAJ. Pod mapką jest lista stanów, lewa kolumna to przepisy dla motocykli, prawa - dla rowerów.

Stan New Hampshire na jednej liście jest zaznaczony jako "free", na innej ma ograniczenia wiekowe. Zapewne wynika to z interpretacji przepisów, które nie zawsze są napisane jasno. Być może teoretycznie są tam jakieś paragrafy, ale w praktyce nie są one wprowadzane w życie. Trzeba tam wysłać wojtkaus, to niedaleko od niego i zobaczymy czy mu się uda bez kasku przejechać tamten stan. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 09-08-09, 14:37 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: hiob » 10-08-09, 05:50

Ostatnia porcja fotek z ostatniej trasy. Wcześniej jednak zdjęcie nie z Południowej Dakoty, ale z Hiszpanii. Zrobił je Kuba, mój syn. Zbliżenie na ten ciekawy, trójkołowy motocykl z dwoma kołami z przodu i jednym z tyłu, których kilka widziałem w tym tygodniu. To. że przypomina on trochę snowmobile nie jest przypadkiem, bo producentem tego pojazdu jest kanadyjski Bombardier Recreational Products, producent skuterów śnieżnych Ski-Doo i Lynx (oni w ogóle wymyślili ten typ pojazdu) i skuterów wodnych Sea-Doo. Firma Bombardier Inc, z której BRP się odłączyła, jest także konstruktorem krakowskich niskopodłogowych tramwajów. A na ostatniej fotce jeszcze jeden z tych niskich trójkołowców w klasycznym układzie jedno koło z przodu, dwa z tyłu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

wojtekus
Przyjaciel forum
Posty: 20
Rejestracja: 30-01-09, 22:59
Lokalizacja: USA CT.

Re: Motocykle

Post autor: wojtekus » 10-08-09, 16:13

VANILIA pisze:Wszyscy Ci klienci na motorach włosy mają ba nawet piękne wąsy
-O,tak,HIOB wspaniale wpisuje sie w "klasyczny"wyglad Harlejowca :mrgreen: .Ja,natomiast jestem niechlubnym wyjatkiem :oops: (ale brak wlosow,to chyba nie efekt szybkiej jazdy na motocyklu)... :lol:
hiob pisze:Zapewne wynika to z interpretacji przepisów, które nie zawsze są napisane jasno.
-Tak,przepisy sa czesto malo precyzyjne. Poza tym policja nie przesladuje nadmiernie motocyklistow,jezeli tylko jezdzisz wmiare przepisowo. Motocykle sa tutaj troche traktowane jak "sw.krowy"( podobnie jak trakerzy :lol: ). W calej Nowej Angli patrzy policja przez palce na jazde bez helmu. Np. w New Hampshire jest miasteczko Lakonia(takie jak np. Mikolajki). Co roku jest zlot H-D. Jest,to najstarszy zlot na swiecie. W tym roku zjechalo ok. 300.000 maszyn w cztery dni. Jak tu egzekwowac przepisy? Ale przez cala impreze nie byo zadnego incydentu,lub kolizji. W stanie N.Y. tylko nie ma zartow. Ostatnio zauwazam,ze coraz wiecej ludzi zaklada helm do jazdy na autostradzie. Ale,to wynika rowniez z ubezpieczenia. W razie kolizji,brak kasku,moze ograniczyc odszkodowanie. Jezdzi sie tez dosyc bezpiecznie. W powiecie gdzie mieszkam ,w ubieglym roku nie bylo smiertelnego wypadku motocyklisty. Te uwagi dotycza tylko obszaru polnocno-wsch.terenow US.
- Pozdrawiam wszystkich i szerkiej drogi...
voytekus

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: Ksebki » 18-08-09, 15:49

A tablice rejestracyjne dla motocykli to ten sam format co dla aut? Czy są mniejsze? Z fotek trudno to jednoznacznie rozszyfrować.

I jeszcze pytanko - jak jest z komfortem jazdy na tych ekstremalnie przerobionych motocyklach z wysokim sterem. Takie długotrwałe trzymanie rąk powyżej linii ramion chyba jest delikatnie mówiąc uciążliwe?
Ostatnio zmieniony 18-08-09, 15:50 przez Ksebki, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ