Apokalipsa// Koniec świata 2012

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Endriunh2 » 18-08-09, 23:33

Ja o tych wszystkich koncach swiata dopiero po fakcie sie dowiedzialem bo nigdy nie bylo to tak mowione ja ten rok 2012 co juz tuz tuz.

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: KubaCh » 18-08-09, 23:37

Było, było - tylko pewnie za młody jesteś i się nie załapałeś. Szczyt zajmowania się przez media każdym takim końcem świata występuje zwykle na 3-4 lata przed. Na rok przed to już się nikomu tym nie chce zajmować, więc temat zwykle przygasa. Tym razem też tak zapewne będzie.

Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Endriunh2 » 18-08-09, 23:59

Mi caly czas od malenkosci przychodzi data konca swiata 2058 rok czyli zgadzalo by sie z religia muzulmanow czy kogos tam niewazne ale racja ten temat calkowicie zgasnie po 21 grudnia 2012 ale jak na razie im blizej daty tym bedzie tetnic ten temat

Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Endriunh2 » 19-08-09, 00:02

A tak przy okazji jak ktos bedzie miec jakies nowe informacje o tym projekcie cheopsa to pisac tutaj takze bo to tez podlega koncu swiata

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Zbyszek Michał » 19-08-09, 10:30

KubaCh pisze:co to zapowiadali, że w 2000 roku się straszne rzeczy będą działy
a pamiętasz panikę związaną z problemem zapisu daty w komputerach? jakie wtedy wizje kreowano!
Jezu ufam Tobie!

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: KubaCh » 19-08-09, 10:49

Zbyszek Michał pisze:a pamiętasz panikę związaną z problemem zapisu daty w komputerach? jakie wtedy wizje kreowano!
Pewnie, że pamiętam. Zarobiłem wtedy pierwsze poważne pieniądze (jeszcze na studiach). Choć akurat praca okazała się owocna - rzeczywiście kilka "kwiatków" znaleźliśmy.

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Zbyszek Michał » 19-08-09, 20:52

Takich ananasów było sporo (na podobnym mój własny system się właśnie wywala :-) ). Ale mi bardziej chodzi o wizje totalnych katastrof z powodu braku dwóch cyferek :-)
Jezu ufam Tobie!

SZWAGIER
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 31-05-09, 16:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Koszalin
Kontakt:

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: SZWAGIER » 22-08-09, 22:36

Odświeżając temat, powiem wam Panowie i Panie ;-) kiedy nastąpi koniec świata... nie jest to co prawda moja myśl tylko coś co usłyszałem kiedyś od kogoś. Mianowicie koniec świata nastąpi wtedy, kiedy... Drogowcy zaskoczą zimę :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
michalone
Przyjaciel forum
Posty: 46
Rejestracja: 08-02-09, 08:31
Lokalizacja: Koniaków / woj.sląskie
Kontakt:

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: michalone » 11-12-09, 22:43

Media i społeczeństwo kręcące się wokół jednego żeby tylko zarobić...
Nagłaśniają tą sprawę a my "biedni" zwyczajni ludzie wpadamy w panikę.
Naczytałem się dużo książek na rożne tematy , rozmawiałem z różnymi osobami z poszczególnych szczebli społecznych i każdy ma inne zdanie na ten temat.
A nawet ktoś wymyślił jakąś bazę w Afryce gdzie podobno ma być miejscem nie tkniętym przez tą katastrofę co nam podobno grozi. I budują tam taki bunkier wielu ludzie oddało swój majątek żeby wykupić tam pokój.
Jestem wierzący i tylko Bóg wie kiedy nastąpi dzień ostateczny.
Więc nie przywiązuję uwagi do wypowiedzi większości naukowców bo korupcja w dzisiejszych czasach jest na porządku dziennym... Kto to wie czy mówią prawdę zdarzały się im wpadki czasem i to nie małe ;-)
Kto miłuje swego brata, ten trwa w Światłości i nie może się potknąć.
I J 2,10

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Anaheim » 12-12-09, 10:39

michalone pisze:Media i społeczeństwo kręcące się wokół jednego żeby tylko zarobić...
Nagłaśniają tą sprawę a my "biedni" zwyczajni ludzie wpadamy w panikę.
Media milcza na ten temat jakby nie patrzec... Spotkalem sie chyba jedynie raz z programem poruszjacym ten temat, bodajze na National Geographic..

Swoja droga to nie ma byc koniec swiata jak to sie przyjelo mawiac...
Ostatnio zmieniony 12-12-09, 10:40 przez Anaheim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michalone
Przyjaciel forum
Posty: 46
Rejestracja: 08-02-09, 08:31
Lokalizacja: Koniaków / woj.sląskie
Kontakt:

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: michalone » 12-12-09, 14:53

Anaheim pisze:
michalone pisze:Media i społeczeństwo kręcące się wokół jednego żeby tylko zarobić...
Nagłaśniają tą sprawę a my "biedni" zwyczajni ludzie wpadamy w panikę.
Media milcza na ten temat jakby nie patrzec... Spotkalem sie chyba jedynie raz z programem poruszjacym ten temat, bodajze na National Geographic..

Swoja droga to nie ma byc koniec swiata jak to sie przyjelo mawiac...
A źle to ująłem chodziło mi bardziej o FILMY bo kilka już powstało na ten temat :->
Kto miłuje swego brata, ten trwa w Światłości i nie może się potknąć.
I J 2,10

Awatar użytkownika
Piotrek_
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 20-12-08, 13:00
Lokalizacja: Bierutów

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Piotrek_ » 13-12-09, 19:06

Tak . Jest dużo filmów na ten temat.

Koniec Świata 2012 - sains fiction (osobiście nie oglądałem )

lub

Nostradamus 2012 - to już jest coś w stylu filmu dokumentalnego.Widziałem tylko urywki.

Rozmawiałem z osobą ,która ten film oglądała w całości. Nie dała sobie wytłumaczyć ,że są to brednie !

No niestety... w taki sposób te filmy wpływają na człowieka.
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Awatar użytkownika
Aussie
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 31-10-08, 22:22
Lokalizacja: Australia
Kontakt:

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Aussie » 24-12-09, 16:38

hiob pisze:Tylko Bóg wie kiedy to nastąpi i kalendarz Majów nie ma tu nic do rzeczy.
Witajcie. Obiecuję, że napiszę troszkę więcej a dzisiaj tylko pytanie.
Hiobie, czy słyszałeś o Prorokach i proroctwach? Już dawno przestały one być domeną narodu wybranego. Jak słusznie zauważasz wyroki Boskie są niezbadane i nie próbujmy dociekania, bo nie ma żadnych danych. Bóg wie i to musi nam wystarczyć. Ale zawsze można poteoretyzować i o to chyba chodzi.
Chcesz być szczęśliwy? To bądź!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: hiob » 25-12-09, 19:23

Witaj,Aussie, u Ciebie, gdy to piszę o 13:30 mojego czasu już chyba po Bożym Narodzeniu? Ile między nami jest różnicy? 12, 14 godzin?

Aussie pisze: Hiobie, czy słyszałeś o Prorokach i proroctwach? Już dawno przestały one być domeną narodu wybranego.
Oczywiście, że słyszałem. Czytałem całą Biblię. Jednak żaden biblijny prorok nie mówi o dacie końca świata. Co więcej, oni w ogóle bardzo rzadko "przewidują przyszłość". Biblijni prorocy z reguły przekazują Słowo Boże im współczesnym i choć to Słowo jest i dla nas, na dzisiaj aktualne, to przecież nie mówi o przyszłości, o tym, co się ma stać, ale o nas, dzisiaj.
Ale zawsze można poteoretyzować i o to chyba chodzi.
To zależy komu. Dla mnie teoretyzowanie o dacie końca świata to taka trochę zabawa bez sensu. Wiem, że Świadkowie Jehowy spędzają sporo czasu na tego typu spekulacjach i dla ich religii jest to ważne, ale ja wiem tylko jedno" Koniec "mojego świata" nastąpi nie później, niż za dwadzieścia, trzydzieści lat. A może już dzisiejszej nocy powoła mnie Pan. Więc co mi da spekulowanie o końcu świata, który może jeszcze trwać tysiące lat? Ja jestem gotowy na swoją śmierć, a światem niech się martwi Bóg. ;-)

Merry Christmas!
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

tomasw90
Przyjaciel forum
Posty: 19
Rejestracja: 18-03-08, 22:19
Lokalizacja: Polska

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: tomasw90 » 25-12-09, 23:14

Ja osobiście pamiętam jak w noc sylwestrową, gdy nastąpił przełom o 00:00 miedzy rokiem 1999 a 2000 (miałem 9 lat) czekałem na koniec świata, spodziewałem się nawet nie wiem czego, trochę się bałem, a jak się okazało nic takiego nie nastąpiło. Myślę że to ze koniec świata nastąpi właśnie 2012, jest trochę to spowodowane premierą filmu 2012, przecież musieli jakoś ludzi nastraszyć, aby z ciekawości pójść na seans. Co do Majów, to słyszałem że to byli kosmici, dzięki którym świat szybciej się rozwiną, A tak na marginesie mam pytanie, niezwiązane z tematem, czy wierzycie w kosmitów? Przecież Bóg stworzył cały Wszechświat, to dlaczego akurat Ziemie miał obdażyć istotami żywymi.

ODPOWIEDZ