Motocykle

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
wojtekus
Przyjaciel forum
Posty: 20
Rejestracja: 30-01-09, 22:59
Lokalizacja: USA CT.

Re: Motocykle

Post autor: wojtekus » 18-08-09, 22:02

Ksebki pisze:A tablice rejestracyjne dla motocykli to ten sam format co dla aut?
- Nie,tablice motocyklowe sa mniejsze.Tak okolo o polowe. Kazdy stan ma swoje wzory tablic ( kolory, tlo i wzor liter).Mozna,tez miec wlasny napis na tablicy.Koszt w Connecticut ~ $ 75.00.
- Komford jazdy z wysoka kierownica jest raczej dyskusyjny :roll: . Ale,duzo zalezy od kata pochylenia glowki przedniego widelca,ksztaltu samej kierownicy i kilku innych szczegulow,a przedewszystkim,tego co kto lubi :lol: .Bo czego nie robi sie dla milosci...Ale ,tez przepisy stanowe o motocyklach,w niektorych stanach zabraniaja posiadania kierownicy z uchwytami powyzej lini oczu.Tak,ze jest cos na rzeczy...
-Pozdrawiam
voytekus

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: hiob » 28-08-09, 05:17

Kilka kolejnych fotek motocykli z mojej ostatniej trasy. Zostawiam bez komentarza, bo się nie znam, ale jak ktoś chce coś o tych maszynach opowiedzieć, to proszę bardzo. Wiem, że są to Harleye, ale nie tylko. Widzę jakiegoś Victory i parę japończyków, ale np ten motor z dziwną przyczepką na pierwszej fotce to nie mam pojęcia co to. Ma chyba sześć cylindrów, a nie dwa, więc Harley to nie jest. A może to trzycylindrowa maszyna? Wojtek, help! ;-)


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 28-08-09, 05:33 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

wojtekus
Przyjaciel forum
Posty: 20
Rejestracja: 30-01-09, 22:59
Lokalizacja: USA CT.

Re: Motocykle

Post autor: wojtekus » 29-08-09, 14:11

- To jest HONDA Valkyrie. 6 cyl. Naprawde,jest czym jechac !
Tylko klang silnika taki troche samochodowy,ale moze sie czepiam :)
voytekus

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: Ksebki » 29-08-09, 16:29

Patrząc na miniaturkę pierwszej fotki wydawałoby się, że jest to motocyklowy bagażnik na kije baseballowe :-) ale patrząc na duże można dostrzec napis [chyba] Thule - czyli specjalistę od bagażników dachowych. Widać to jakiś niszowy model bagażnika dla motocyklistów.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: hiob » 02-09-09, 05:23

Ksebki pisze:... Widać to jakiś niszowy model bagażnika dla motocyklistów.
Ja myślę, że to nawet może być "własna konstrukcja", czyli przyczepka zrobiona z samochodowego bagażnika dachowego. W sumie jest to konstrukcja trochę bezsensowna dla motocykla. Długa, niska i mało pojemna. W aucie ma to sens, bo wysoki bagażnik zwiększa środek ciężkości i opory powietrza, ale za motocyklem można by mieć coś wyższego, ale nie tak długaśnego.

Następna para motocykli pstryknięta przez okno w moim Volvo. tym razem same japońskie maszyny:

Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

simi
Przyjaciel forum
Posty: 129
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Motocykle

Post autor: simi » 04-09-09, 09:17

Skoro mowa tu o motocyklach jest tu film, który pokazuje jak wygląda przyjaźń między motocyklistami. Film pochodzi z pogrzebu wspaniałego przyjaciela Grzegorza 'Griszy' Mikulskiego właściciela pubu 2koła, który miał tragiczny wypadek na mazurach :( Ja niestety nie mogłem być bo w tym czasie ganiałem po Unii :( )

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: hiob » 11-09-09, 03:36

Ural, który przez jakiś czas był sprowadzany do USA:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

... i reszta:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 16-09-09, 18:10 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: hiob » 15-09-09, 21:26

Kolejne fotki z trasy i z Charlotte:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 16-09-09, 22:34 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: hiob » 02-10-09, 01:25

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: Ksebki » 03-10-09, 15:43

Dzisiaj na Starym Rynku w Łomży odbyło się zakończenie sezonu motocyklowego.
Poszedłem tam w nadziei, że złowię jakieś tablice indywidualne.
Niestety była tylko jedna i to dawno wyłapana.

Przy okazji dane mi było po raz kolejny zobaczyć motocykl którym chciałbym jeździć:
http://lomza.9x.pl/bl858m.jpg
niezwykle cichy, ładny, wygodny[chyba], posiadający spore kufry, coś w sam raz na długie podróże.
Niestety większość motocykli to obecnie ścigacze które nieodmiennie kojarzą się z dawcami organów.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: hiob » 12-10-09, 01:37

Kolejne motocykle spotkane w drodze:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 12-10-09, 05:45 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Konrad Wilusz
Przyjaciel forum
Posty: 62
Rejestracja: 09-11-08, 13:29
Lokalizacja: wrocław

Re: Motocykle

Post autor: Konrad Wilusz » 20-10-09, 22:16

wojtekus pisze:- To jest HONDA Valkyrie. 6 cyl. Naprawde,jest czym jechac !
Tylko klang silnika taki troche samochodowy,ale moze sie czepiam :)
http://picturepush.com/public/2181443 Dosyć podobna do Bosshossa- motocykla z silnikiem v8 z corvetty. To taka ekstremalna wersja Harleya. 2 podobno są w Polsce. Poza tym ciekawe fotki. Hiob, u was w USA jakoś mało jest japońskich "przecinaków"- przynajmniej na zdjęciach. Jaki jest właściwie w Usa stosunek do "dawców organów" którzy gnają po higwayach 300 km/h? Bo że czasami takie coś się zdarza, to wiem. Pozdrawiam!
Kenworth w 900- the best tuck ever made

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: hiob » 19-11-09, 02:26

Idzie zima, więc temat "wysycha", choć dziś, na Florydzie, motorki jeżdżą. Ale na razie stare (sprzed paru tygodni) zdjęcie trzykołowego "Bombardiera":

Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Zablokowane zdjęcia z fotosika - Motocykle

Post autor: hiob » 16-07-10, 06:45

Ponieważ "Fotosik" okazał się firmą na której w ogóle nie można polegać i która stosuje praktyki nie mające nic wspólnego z usługami, na dodatek łamiącą swoje własne regulaminy, jak np. punkt o tym, że nie będą spamowali płacących klientów, przestałem im wysyłać moje pieniądze. W konsekwencji "za karę", zamiast przenieść moje zdjęcia na bezpłatne serwery z reklamami, po prostu je wywalili do śmieci.

Na szczęście kilku naszych przyjaciół zdążyło je uratować. Szczególne podziękowania należą się Mateuszowi5, który nie tylko ściągnął fotki z fotosika, ale wrzucił je na moje konto w picturepush, mimo, że miał ważne egzaminy w szkole. Mateusz5, serdeczne dzięki!

Poniżej wkleję te fotki, nie robiąc specjalnych podziałów i ograniczając komentarze do minimum. One wszystkie chyba już były na forum, ale poznikały "dzięki' fotosikowi.

Jeszcze raz ostrzegam przed ta "firmą". Picturepush więcej oferuje za darmo, niż fotosik za duże pieniądze.

Na początek motocykle:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 16-07-10, 06:46 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Motocykle

Post autor: hiob » 16-07-10, 06:46

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek [URL=ahttp://picturepush.com/public/3379562]Obrazek[/URL] Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ