Parkingi

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Ben
Przyjaciel forum
Posty: 17
Rejestracja: 18-08-09, 18:43
Lokalizacja: Monachium

Parkingi

Post autor: Ben » 15-09-09, 15:53

Jestem tu nowy wiec witam was wszystkich,


ostatnio czytalem ze we wschodnich i zachodnich stanach sa problemy zeby po godzinie 17 znalezc miejsce parkingowe w Truck Stopie. Czy jest to naprawde takie trudne? czy zdarzylo sie juz Panu ze trzebabylo nocowac gdzies na Pustyni??:) Czy sa czeste przypadki kradziezy towaru? Slyszalem ze w polsce chlopaki jak jada na pusto to zostawiaja plandeke otwarta zeby zlodzieje mogli sobie zobaczyc ze nic niema i niemusieli bezpotrzebnie rozcinac tejze plandeki.


odrazu mowie ze niemam polskich znakow, ale mam nadzieje ze jakotako dacie rade przeczytac.

Pozdrowienia
"Bog ma plan dla kazdego z nas" -
Ronnie Coleman

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Parkingi

Post autor: hiob » 16-09-09, 16:28

Ben pisze:Jestem tu nowy wiec witam was wszystkich,
Witaj, bardzo nam miło.
ostatnio czytalem ze we wschodnich i zachodnich stanach sa problemy zeby po godzinie 17 znalezc miejsce parkingowe w Truck Stopie. Czy jest to naprawde takie trudne?
To zależy. W wielkich metropoliach na pewno bywają trudności. Nie ma tam wielu truckstopów, (np. w okolicach Nowego Jorku), a na małych stacjach benzynowych, czy parkingach przy autostradzie jest niewiele miejsc. Natomiast, gdy komuś wypadnie przerwa całkiem późno, koło północy, to miejsc nie ma nie tylko w wielkich miastach, ale w ogóle nigdzie. W Virginii na przykład, gdzie policja daje mandaty za spanie na poboczach zjazdów z autostrad i ramp wjazdowych na parkingi, czasem po prostu nie bardzo wiadomo, co zrobić. Do następnego wolnego, legalnego miejsca na parkingu może być kilka godzin jazdy.

czy zdarzylo sie juz Panu...
Przyjęliśmy tutaj formę zwracanie się do siebie na "ty". Mów mi "hiob". ;-)

ze trzebabylo nocowac gdzies na Pustyni??:)
Nie tylko mi się to zdarzyło, ale ja uwielbiam spanie na pustyni, na preriach, w lasach i w ogóle byle gdzie. To zawsze jest mój pierwszy wybór. Nawet preferuję parkowanie na jakiejś bocznej uliczce, przytulony do krawężnika, nad "wypasiony truckstop". Chodzi głownie o ciszę i spokój. W truckstopie zawsze obok się trafia lodówka, albo przynajmniej truck, którego kierowca nie potrafi wyłączać silnika, a ja lubię spać w ciszy, z uchylonymi oknami w lecie, w ciepłym śpiworku w zimie, ale zawsze z wyłączonym silnikiem.
Czy sa czeste przypadki kradziezy towaru? Slyszalem ze w polsce chlopaki jak jada na pusto to zostawiaja plandeke otwarta zeby zlodzieje mogli sobie zobaczyc ze nic niema i niemusieli bezpotrzebnie rozcinac tejze plandeki.
Takie przypadki niewątpliwie się zdarzają, ale ja nigdy nie miałem z tym problemu. W całej swojej historii pracy tutaj, od 1982 roku, czy może od 1984, gdy zacząłem jeździć po całych Stanach, tylko raz, w starym, przemysłowym i w nocy całkiem ciemnym i cichym centrum Kansas City, Kansas, ktoś podjechał do mojej naczepy, wysiadło z auta dwóch Murzynów i zaczęli manipulować coś przy drzwiach. Miałem kłódkę, ale taką, która pewnie sama by się otwarła raz uderzona mocniej młotkiem. To były czasy przed komórkami, więc tylko zacząłem trąbić, licząc na to, że nad ranem w uśpionym mieście jakiś policjant usłyszy i wolno cofałem do tyłu w stronę ich auta. Jedyną moją "bronią" była Saba, mój kundel, który w nocy może by uszedł za wilczura... jakby ktoś bardzo tego chciał... (Saba jest np. na filmie na youtube z moim Kenworthem T 600. To gdzieś koło 3. minuty filmu). Może zalizałaby ich na śmierć. :-D Na szczęście uciekli i nie było żadnych innych konsekwencji tego incydentu.

odrazu mowie ze niemam polskich znakow, ale mam nadzieje ze jakotako dacie rade przeczytac.

Pozdrowienia
Damy, damy. Ale jak piszesz ze swojego komputera, to polskie znaki tam gdzieś masz. To jest tylko kwestia ustawień. Jednak mnie nie przeszkadza, gdy ktoś woli ich nie używać. Pozdrawiam.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Ben
Przyjaciel forum
Posty: 17
Rejestracja: 18-08-09, 18:43
Lokalizacja: Monachium

Re: Parkingi

Post autor: Ben » 16-09-09, 18:59

W całej swojej historii pracy tutaj, od 1982 roku, czy może od 1984
Ja w 1983 to sie urodzilem :)
ysiadło z auta dwóch Murzynów i zaczęli manipulować coś przy drzwiach
W europie podobno wpuszczaja do kabiny gaz usypiajacy
Ale jak piszesz ze swojego komputera, to polskie znaki tam gdzieś masz. To jest tylko kwestia ustawień.
Tylko ze nie mam nawet klawiatury angielskiej to beda litery pomieszane

Pozdo
"Bog ma plan dla kazdego z nas" -
Ronnie Coleman

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Parkingi

Post autor: Anaheim » 16-09-09, 20:38

Ben pisze:Tylko ze nie mam nawet klawiatury angielskiej to beda litery pomieszane

Pozdo
W ustawieniach sie kazda czcionke da ustawic nawet arabska ;)

W europie podobno wpuszczaja do kabiny gaz usypiajacy


Cos slyszalem o takich rzeczach ale nigdy nie slyszalem o konkretnym przypadku. U nas zapinaja drzwi pasami i takie tam, jednak w kazdym zawodzie jest ryzyko ;)

simi
Przyjaciel forum
Posty: 129
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parkingi

Post autor: simi » 19-09-09, 02:36

Nie tylko gaz. Są przypadki że blokują klamki w ciężarowce, np. podkładają coś między klamkę a drzwi i odłączają akumulator. Takie przypadki są częste np w UK.
Ja spotkałem się z takimi patentami jak np. w wiercona w drzwi mała blokada, która po zasunięciu całkowicie blokuje drzwi od wewnątrz i nawet rozwiercenie zamka nic nie da.
Ja osobiście nie zapinam się pasami od środka, bo po prostu unikam podejrzanych miejsc. ;-)

Ben
Przyjaciel forum
Posty: 17
Rejestracja: 18-08-09, 18:43
Lokalizacja: Monachium

Re: Parkingi

Post autor: Ben » 19-09-09, 19:09

Najlepiej to chyba sobie zalatwic pozwolenie na bron, ja bym przynajmniej tak zrobil, mysle ze bym wtedy spokojniej spal:)
"Bog ma plan dla kazdego z nas" -
Ronnie Coleman

Marcinek
Przyjaciel forum
Posty: 207
Rejestracja: 28-11-07, 04:21
Lokalizacja: Szczecin Swinoujscie

Re: Parkingi

Post autor: Marcinek » 19-09-09, 22:06

Do broni do 17J nie jest wymagane zezwolenie, a wystraszy tak samo. :-)
Pozdrawiam :)

Ben
Przyjaciel forum
Posty: 17
Rejestracja: 18-08-09, 18:43
Lokalizacja: Monachium

Re: Parkingi

Post autor: Ben » 19-09-09, 22:32

Do broni do 17J
Chodzi o wiatrowke?

a widzieliscie na youtube " plak uczy niemca.."?
"Bog ma plan dla kazdego z nas" -
Ronnie Coleman

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Parkingi

Post autor: Anaheim » 20-09-09, 10:32

Ben pisze:a widzieliscie na youtube " plak uczy niemca.."?
Fake :) Zastanawia mnie kto kierownice trzymal :lol:

Ben
Przyjaciel forum
Posty: 17
Rejestracja: 18-08-09, 18:43
Lokalizacja: Monachium

Re: Parkingi

Post autor: Ben » 20-09-09, 11:53

jedna reka kierownica druga pistolet
"Bog ma plan dla kazdego z nas" -
Ronnie Coleman

Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Parkingi

Post autor: Endriunh2 » 20-09-09, 11:53

Pistolet na kulki tez wystarczy kulki z duza szybkoscia tez moga zrobic krzywde czlowiekowi heh

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Parkingi

Post autor: Anaheim » 20-09-09, 12:16

Ben pisze:jedna reka kierownica druga pistolet
A kamera na glowie ? :D

Awatar użytkownika
Big Nasty
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: 24-10-07, 22:25
Lokalizacja: UK

Re: Parkingi

Post autor: Big Nasty » 20-09-09, 12:28

a czemu by nie na glowie. Nie widziales nigdy kamer cyfrowych z pasami do zamontowania na glowie lub np. przedramieniu. To ostatnio dosc popularne przy nagrywaniu wlasnych jazd na rowerach , motorach w samochodach zreszta tez. Przynajmniej na zachodzie.

Awatar użytkownika
macieks79
Przyjaciel forum
Posty: 107
Rejestracja: 29-01-09, 15:09
Lokalizacja: Brzeg

Re: Parkingi

Post autor: macieks79 » 20-09-09, 13:38

Ben pisze:
ysiadło z auta dwóch Murzynów i zaczęli manipulować coś przy drzwiach
W europie podobno wpuszczaja do kabiny gaz usypiajacy
Nie podobno tylko takie przypadki zdarzają się naprawde :)
Kolega opowiadał mi, jak na La Jonquera (granica F-E, mała wioska gdzie często pauze robi duża ilość zestawów) inny kierowca miał lekko otwarte okno, dwóch czarnych wpuściło gaz do kabiny, schylili nisko szybe, tak ze mogl otworzyc drzwi, wszedl do kabiny i ją obrobił....

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Parkingi

Post autor: Anaheim » 20-09-09, 18:25

Big Nasty pisze:a czemu by nie na glowie. Nie widziales nigdy kamer cyfrowych z pasami do zamontowania na glowie lub np. przedramieniu. To ostatnio dosc popularne przy nagrywaniu wlasnych jazd na rowerach , motorach w samochodach zreszta tez. Przynajmniej na zachodzie.
Tu juz jest latanie na sile :E Wiec chocby mial te pasy to juz jest wiekszy dowod na to ze ten filmik to jest fake :)

ODPOWIEDZ