W jaki sposob zdobyć obywatelstwo USA?

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
HeavyRain

W jaki sposob zdobyć obywatelstwo USA?

Post autor: HeavyRain » 09-08-09, 09:26

Witam Cie Hiob. Czytalem na Twoim forum ze ciezko jest dostac prace kierowcy ciezarowki dla nowego w kraju bez obywatelstwa. Pisales ze firmy patrza czy kierowcy moga wozic m. niebezpieczne itp. Wiec w jaki sposob moglbym te obywatelstwo otrzymac? Mam 19 lat i juz za soba wydane prawko C, C+E, kurs na przewoz rzeczy w planach ADR. Ale wszystko bedzie mialo sens dopiero kiedy bede mogl wyjechac do USA. Wiem ze na starcie bedzie cieżko, ale coż. Posze Cie Hiob- zainteresuj sie moim pytaniem. :->

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: W jaki sposob zdobyć obywatelstwo USA?

Post autor: hiob » 09-08-09, 16:55

HeavyRain, jest kilka możliwości, ale żadna z nich nie jest łatwa. Można się ożenić z obywatelką amerykańską, można poprosić o azyl polityczny, można też wylosować zieloną kartę (gdy program loterii wizowej ponownie obejmie Polaków) i po pięciu latach starać się o obywatelstwo. Są pewnie jeszcze inne możliwości, ale nie mając bliskiej rodziny - obywateli USA (jak np. mama), czy też jak ktoś się tu nie urodził (co automatycznie daje mu prawo do otrzymania obywatelstwa), to jest to raczej trudna sprawa.

Pewnie inni będą wiedzieli więcej na ten temat. Już zresztą chyba pisaliśmy o tym w jakiś innych wątkach. Ja tu nie bardzo jestem ekspertem, bo ja otrzymałem łatwo azyl. Moja wizyta w konsulacie amerykańskim była wyznaczona na 14 grudnia 1981, a tak się złożyło, że w 1981 roku czternasty grudnia wypadał tuż po trzynastym grudnia i Amerykanie niemalże witali nas kwiatami. Wszyscy, poza jednym facetem, który był kompletnie pijany i wygrażał konsulowi, otrzymali tamtego dnia azyl polityczny. Zresztą nawet tamten gość nie dostał odmowy, ale wyznaczono mu ponowny termin wizyty z uwagą, by może postarał się przyjść na trzeźwo. :mrgreen:

Nigdy więc specjalnie nie interesowałem się tym tematem. Rodzina w Polsce nie ma najmniejszej ochoty przenosić się tutaj, za dobrze znają Amerykę by o niej marzyć. A dla Ciebie pozostaje chyba tylko nadzieja, że loteria wizowa wróci do Polski, albo, że spotkasz jakąś uroczą Amerykankę... :-D

Pozdrawiam i powodzenia.
Ostatnio zmieniony 09-08-09, 16:58 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

HeavyRain

Re: W jaki sposob zdobyć obywatelstwo USA?

Post autor: HeavyRain » 10-08-09, 21:37

Dzięki wielkie Hiob. Tak myslalem ze zostanie obywatelem nie jest latwe. A czy brak obywatelstwa jest duzym problemem dla kierowcy w USA? I czy wogole taki mlodziak majac kilka lat doswiadczenia ma jakie kolwiek szanse aby jezdzic po USA??

Awatar użytkownika
limon6
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 01-08-09, 14:25
Lokalizacja: Opatów

Re: W jaki sposob zdobyć obywatelstwo USA?

Post autor: limon6 » 25-10-09, 12:29

Chciałbym się spytać czy jest taka możliwość dostania obywatelstwa Amerykańskiego w krótszym czasie np jak w danej firmie transportowej pracuje się ciężko i zależy tej osobie na tym obywatelstwie i jak na tej pracy jako kierowca ciężarówki i jak się zna trochę słabo język angielski
Jeżeli ktoś nie szanuje samego siebie, nie potrafi też uszanować własnej rasy, a w konsekwencji – innych ras.

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: W jaki sposob zdobyć obywatelstwo USA?

Post autor: Wiktor » 25-10-09, 13:26

Nie niema takiej możliwości. O obywatelstwo można się starać po 3 latach, gdy się wyszło za mąż za obywatela USA lub gdy jesteś w US Army. A po 5 latach, to reszta.

Awatar użytkownika
limon6
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 01-08-09, 14:25
Lokalizacja: Opatów

Re: W jaki sposob zdobyć obywatelstwo USA?

Post autor: limon6 » 25-10-09, 13:32

dziękuje za odpowiedz pozdrawiam
Jeżeli ktoś nie szanuje samego siebie, nie potrafi też uszanować własnej rasy, a w konsekwencji – innych ras.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: W jaki sposob zdobyć obywatelstwo USA?

Post autor: hiob » 25-10-09, 19:58

limon6, trzeba chyba w takim razie szukać żony... ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
limon6
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 01-08-09, 14:25
Lokalizacja: Opatów

Re: W jaki sposob zdobyć obywatelstwo USA?

Post autor: limon6 » 25-10-09, 21:14

oj tak trzeba będzie chyba
Jeżeli ktoś nie szanuje samego siebie, nie potrafi też uszanować własnej rasy, a w konsekwencji – innych ras.

polak
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 15-01-10, 20:53
Lokalizacja: Katowice

Re: W jaki sposob zdobyć obywatelstwo USA?

Post autor: polak » 17-01-10, 11:12

Kto wie kiedy nasz kraj obejmie loteria wizowa??
Polak z amerykanskim sercem nad któym bóg czuwa

polak
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 15-01-10, 20:53
Lokalizacja: Katowice

Re: W jaki sposob zdobyć obywatelstwo USA?

Post autor: polak » 17-01-10, 12:19

albo może zamiast loteri. Co myślicie o tym by starać o azyl polityczny?
Polak z amerykanskim sercem nad któym bóg czuwa

pgo
Przyjaciel forum
Posty: 136
Rejestracja: 23-08-09, 21:40
Lokalizacja: Chicago, IL

Re: W jaki sposob zdobyć obywatelstwo USA?

Post autor: pgo » 17-01-10, 23:22

polak pisze:Co myślicie o tym by starać o azyl polityczny?
Przykład Hioba pokazuje, że w czasie stanu wojennego w Polsce było możliwe uzyskanie azylu politycznego w USA. A jak teraz udowodnisz, że prześladują Cię w kraju ojczystym?
Więcej na ten temat:
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/ ... 2ca60aRCRD
Ostatnio zmieniony 17-01-10, 23:33 przez pgo, łącznie zmieniany 1 raz.

polak
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 15-01-10, 20:53
Lokalizacja: Katowice

Re: W jaki sposob zdobyć obywatelstwo USA?

Post autor: polak » 18-01-10, 17:27

troche zejde z tematu ale mam pytanko czy trudno jest zdobyć obywatelstwo kandayjskie bo szłyszałem że troche mniej roboty i czy kanadyjczyk może swobonie mieszkać i pracować w usa czy też musi starać sie o obywatelstwo albo wize
Polak z amerykanskim sercem nad któym bóg czuwa

Wojciech_Domini
Przyjaciel forum
Posty: 317
Rejestracja: 27-12-08, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Re: W jaki sposob zdobyć obywatelstwo USA?

Post autor: Wojciech_Domini » 18-01-10, 18:31

Wybaczcie jeśli powiem coś co totalnie nie dotyczy tematu lecz co do imigracji na zachód w tym jak w temacie do Stanów. Mnie samego zadziwia jak przereklamowany jest zachód... Kraje takie jak Francja, Kanada, Stany czy Anglia a jak gnojone są kraje wschodu... Malo kto dostrzega że w Nowym Jorku(Brat był i opowiadal to i owo) obok Manhatanu na Queens'ie czy Bronxie są grupy kloszardów... Tak samo zaraz za miedzą w Wiedniu nie raz widzialem bezdomnych i to wyłącznie bialych rodowitych Germanów.

Abstrahując stosunkowo nie wiele ludzi emigruje do rozwijających sie potęg które zapłacą dużą cene za fachowców z Polski... Przykładowo Chiny czy Indie... Sam znam Polaka który od 4 lat mieszkał w Kalkucie jako informatyk. Tak samo rozwijającym się krajem jest Tajlandia czy Malezja, ostatnio bardzo modne miasto Dubaj. Praktycznie nie wiele osób bierze je pod uwagę a ulega stereotypowi "Amerykańskiego snu"... Poniekąd też dlatego w żadnym razie nie interesuje mnie poszukiwanie szczęścia na zachodzie świata.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: W jaki sposob zdobyć obywatelstwo USA?

Post autor: Anaheim » 18-01-10, 18:32

Kanadyjczycy sa bardziej "goscinni" :D Latwiej jest starac sie o prace tam czy nawet o obywatelstwo. Kanada jest krajem z najwiekszym stopniem imigracji :D
Ostatnio zmieniony 18-01-10, 18:33 przez Anaheim, łącznie zmieniany 1 raz.

polak
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 15-01-10, 20:53
Lokalizacja: Katowice

Re: W jaki sposob zdobyć obywatelstwo USA?

Post autor: polak » 18-01-10, 20:11

to fajnie bo czytałem że od 01 marca 2009 roku posiadacze paszportów biometrycznych nie musza mieć wiz do kanady ale moga wjechaćtylko na 6 miesięcy.
Polak z amerykanskim sercem nad któym bóg czuwa

ODPOWIEDZ