Kamera na moim trucku.

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 03-06-07, 08:53


(dodano 4 VII. Poniższe uwagi są już częściowo nieaktualne. Wyjaśnienie w dalszej części wątku)


Zamiast umieszczać obraz z kamery w temacie mojej podróży, jak to było do tej pory, postanowiłem zrobić z niego osobny temat. Dzięki umiejętnościom NoHumanka, mamy tutaj czasem transmitowany obraz na żywo z kamery na mojej ciężarówce. Zazwyczaj zdarza się to w godzinach między 19 a 22 polskiego czasu, przez godzinkę, lub dwie. A jak nic nie ma, albo wyświetla się jakiś kod, to możesz odświeżyć tę stronkę, albo po prostu znaczy to, że kamerka jest wyłączona. Zapraszam wtedy do sprawdzenia następnego dnia. Obraz z kamerki jest też widoczny na mojej stronie, www.polon.us, na samym jej dole.

Gdy komuś wyświetla się kod html zamiast obrazka, to może odświeżyć stronkę. Czasem to pomaga. Poza tym chyba lepiej to działa gdy się używa przeglądarki Mozilla Firefox, a nie Internet Explorer. Poza tym ja naprawdę nie wiem, jak to działa.

Bo tak naprawdę to obraz z kamery jest podawany na stronę http://www.polonus.ww.com Jednak nie o kamerę tu chodzi, ale o przyciągnięcie Was na to forum i na moją stronkę. Dlatego też NoHumanek wymyślił sposób, by pożyczać i pokazywać tutaj obraz z mojej kamery. Ale jakby komuś naprawdę nic się nie chciało otworzyć, zawsze pozostaje źródło, czyli strona http://www.polonus.ww.com

I jeszcze parę uwag. W ciężarówce mam dużo za wolne łącze z Internetem, żeby obraz z kamery przypominał choćby film. Są to poszczególne zdjęcia, zmieniające się co sekundę, lub dwie. Czasem trwa to nawet dłużej. Po drugie na czas transmisji włączam gadu-gadu, aby napisać, gdzie w danym momencie jestem. Wtedy jednak zawsze jadę. Nie pytajcie mnie więc o nic, tylko dlatego, że nagle słoneczko gg stało się żółte. Moje gg jest włączone cały czas, ale ja naprawdę nie mam czasu na rozmowy przez tamten komunikator. Szczególnie wtedy, kiedy jadę. Macie pytania? To forum jest do tego doskonałym miejscem, a jak pytanie jest prywatne i osobiste, nie trudno znaleźć mój adres mailowy.

Na koniec przypominam, że wyświetlające się zdjęcie z kamery można sobie ściągnąć do komputera. Wystarczy najechać na nie myszą, kliknąć prawym klikaczem i wybrać odpowiednią opcję. A jakby ktoś trafił na coś ciekawego, zawsze może to zdjęcie potem wkleić do opisu mojej podróży dookoła USA. Życzę miłej zabawy i zapraszam w drogę.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 10-06-07, 18:41

Może uda się częściej transmitować obraz z kamery. Zobaczę, czy nie da się zmienić firmy, która łączy mnie z Netem. Gdyby Sprint na przykład nie miał takich ograniczeń, jak Verizon, zmieniłbym providera i mógłbym transmitować dłużej niż ta godzinka, lub dwie. Jednak to potrwa jeszcze z tydzień, zanim się dokładnie dowiem.

W międzyczasie przypominam, że jest wiele króciutkich filmików nakręconych przeze mnie i opublikowanych w googlach. W ten weekend doszło ich sporo, choć pewnie niektóre się powtarzają. Robię remanent w laptopie i wywalam stare filmy. Nie zawsze pamiętam, czy je już publikowałem. Żeby je zobaczyć wystarczy kliknąć na link w podpisie, albo tutaj:

http://video.google.com/videosearch?q=truckerhiobvideo

Żeby zobaczyć najnowsze z nich trzeba wybrać opcję "Sort by date" (albo polski odpowiednik, "Ułóż według daty", czy coś takiego. Nie wiem, czy google mają polską wersję na stronie z filmami). Niekoniecznie będą tam najnowsze filmy, ale będą te, które ostatnio wrzuciłem na google. Niektóre z nich są jeszcze zimowe.

Potem na dole, po prawej, już oglądając film, można klikając na mały trójkącik wybrać format filmu: Mniejszy, ale lepszy jakościowo, albo większy, ale trochę rozmazany.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Ptysiu
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 24-10-07, 22:34
Lokalizacja: Łomża

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Ptysiu » 21-06-07, 19:21

Stoisz w miejscu ?

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Ksebki » 21-06-07, 21:34

Tak to czasami jest Ptysiu, że nawet wielkie amerykańskie trucki się zatrzymują :-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 22-06-07, 06:24

Ptysiu pisze:Stoisz w miejscu ?
Ptysiu, miło mi, że tu zawitałeś, ale błagam: Nie pisz bezsensownych postów. Jeszcze mnie nie znasz, ale musisz wiedzieć, że mam problem z ludźmi, którzy nie potrafią logicznie myśleć. Zanim się zapytasz, pomyśl. Jak obraz z kamery się nie zmienia to jadę, czy stoję? :roll: To nie jest tak trudno samemu wykombinować. A jak to było tylko retoryczne pytanie, to teraz ja zapytam, wcale nie retorycznie: Po co je zadałeś? Jak się nie ma nic do powiedzenia, to czasem lepiej siedzieć cicho. :P :D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Ptysiu
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 24-10-07, 22:34
Lokalizacja: Łomża

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Ptysiu » 22-06-07, 14:14

Ok Hiob sorka :)

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: miqs99 » 25-06-07, 09:08

OStatnio coś nie działa obraz na forum, gdyż jest sam kod html, a kamerkę można oglądać na stronie www.polon.us
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Tommy
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Radomsko, woj.Łódzkie, Polska

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Tommy » 25-06-07, 15:43

Mnie wczoraj działało

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: miqs99 » 25-06-07, 17:44

Tommy pisze:Mnie wczoraj działało
Widocznie to wina mojej przeglądarki, bo jak włączam stronę w IE to jest wszystko ok :)
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 25-06-07, 20:18

Zawsze działa na www.polonus.ww.com. Pod warunkiem oczywiście, że kamera jest włączona. :D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Harry_man
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 24-10-07, 22:28

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Harry_man » 27-06-07, 00:47

Witaj Hiob!

Czy nie myślałeś o zmianie sposobu transmisji obrazu na żywo? Ten serwis z którego korzystasz przekazuje tylko zdjęcia i odświeża je co jakiś czas, a są takie które pozwalają na normalne przesyłanie "filmu" wraz z dźwiękiem - oczywiście na żywo (np. camstreams. com)

Z tego co wcześniej pisałeś wynika, że musisz ograniczać się z ilością przesyłanych MB, a nie wiem przypadkiem czy camstreams nie pochłonie ich trochę więcej. W razie czego jednak, może w przyszłości, pomyśl nad tym ;)

pozdrawiam

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: miqs99 » 27-06-07, 11:23

Z tego co wcześniej pisałeś wynika, że musisz ograniczać się z ilością przesyłanych MB, a nie wiem przypadkiem czy camstreams nie pochłonie ich trochę więcej. W razie czego jednak, może w przyszłości, pomyśl nad tym
Hiob pisał także, ze te klatki to skutek połączenia modemowego, które jest wolne.
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 04-07-07, 03:34

Harry_man pisze:Witaj Hiob!

Czy nie myślałeś o zmianie sposobu transmisji obrazu na żywo? Ten serwis z którego korzystasz przekazuje tylko zdjęcia i odświeża je co jakiś czas...
miqs99 pisze: ...Hiob pisał także, ze te klatki to skutek połączenia modemowego, które jest wolne.
miqs99 ma rację. Serwis z którego korzystam przekazuje ruchomy film, jak ktoś nadaje z drugiej strony ruchomy film. Ja jednak nadaję przez modem telefoniczny, mam praktyczną szybkość łącza w granicach 20-100 kbps, a jedna klatka filmowa ma właśnie 20 kb, to w optymalnych warunkach mogę wysyłać jedno zdjęcie na sekundę. W praktyce mniej, bo się zawsze coś zacina, bo robię inne rzeczy, słucham radia przez Internet, itd, itp. Minie jeszcze trochę czasu, zanim będzie możliwe nadawanie normalnego filmu przez Internet. Na razie muszą to być pojedyncze zdjęcia.

Nawet więc, jakbym korzystał z innego serwisu, który ma lepszą usługę, wąskim gardłem będzie mój modem i nic się nie zmieni.

PS. Siedzę pół nocy i usiłuję coś mądrego wmyślić i chyba mam. Rzeczywiście da się transmitować na żywo ruchomy program z kamery. (Harry_man, dzięki za pomoc). Co prawda wymiary ekraniku są niewielkie, ale coś za coś. Większy ekran musiałby mieć większą szybkość przekazu. Znalazłem nawet kierowcę, który robi to, co ja, tzn transmituje obraz ze swojego trucka. Ma on na imię Mike i jest Amerykaninem. Jego stronka jest tutaj:

http://www.freewebs.com/gaiaonline-art-contest/test.htm

Moja będzie tutaj:

http://polonus.camstreams.com/

Jak jeszcze NoHumanek wymyśli, jak obraz z tej kamery umieścić na mojej stronie i tu, na forum, to wtedy całkiem zlikwiduję www.polonus.ww.com W każdym razie coś się dzieje. :D Jest szansa na film na żywo. Mike ze swojej ciężarówki nadaje ruchome obrazki, więc i mnie się pewnie uda.

Co więcej, na stronie z kamerą jest nawet czat. Można pogadać. Trochę małe literki, ale to pewnie i lepiej, bo nie będzie mnie kusić, żeby czytać podczas jazdy. :D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: PiotrossS » 04-07-07, 10:21

hiob pisze:
Harry_man pisze:Witaj Hiob!

Czy nie myślałeś o zmianie sposobu transmisji obrazu na żywo? Ten serwis z którego korzystasz przekazuje tylko zdjęcia i odświeża je co jakiś czas...
miqs99 pisze: ...Hiob pisał także, ze te klatki to skutek połączenia modemowego, które jest wolne.
miqs99 ma rację. Serwis z którego korzystam przekazuje ruchomy film, jak ktoś nadaje z drugiej strony ruchomy film. Ja jednak nadaję przez modem telefoniczny, mam praktyczną szybkość łącza w granicach 20-100 kbps, a jedna klatka filmowa ma właśnie 20 kb, to w optymalnych warunkach mogę wysyłać jedno zdjęcie na sekundę. W praktyce mniej, bo się zawsze coś zacina, bo robię inne rzeczy, słucham radia przez Internet, itd, itp. Minie jeszcze trochę czasu, zanim będzie możliwe nadawanie normalnego filmu przez Internet. Na razie muszą to być pojedyncze zdjęcia.

Nawet więc, jakbym korzystał z innego serwisu, który ma lepszą usługę, wąskim gardłem będzie mój modem i nic się nie zmieni.

PS. Siedzę pół nocy i usiłuję coś mądrego wmyślić i chyba mam. Rzeczywiście da się transmitować na żywo ruchomy program z kamery. (Harry_man, dzięki za pomoc). Co prawda wymiary ekraniku są niewielkie, ale coś za coś. Większy ekran musiałby mieć większą szybkość przekazu. Znalazłem nawet kierowcę, który robi to, co ja, tzn transmituje obraz ze swojego trucka. Ma on na imię Mike i jest Amerykaninem. Jego stronka jest tutaj:

http://www.freewebs.com/gaiaonline-art-contest/test.htm

Moja będzie tutaj:

http://polonus.camstreams.com/

Jak jeszcze NoHumanek wymyśli, jak obraz z tej kamery umieścić na mojej stronie i tu, na forum, to wtedy całkiem zlikwiduję www.polonus.ww.com W każdym razie coś się dzieje. :D Jest szansa na film na żywo. Mike ze swojej ciężarówki nadaje ruchome obrazki, więc i mnie się pewnie uda.

Co więcej, na stronie z kamerą jest nawet czat. Można pogadać. Trochę małe literki, ale to pewnie i lepiej, bo nie będzie mnie kusić, żeby czytać podczas jazdy. :D

Hiob, to samo Ci mowilem, rowniez podawalem Cim linki na camstreams, podawalem Ci linki Bronca (Truckera USA, ktory rowniez nadaje z kamerki obraz w postaci filmu life). Z Broncem sie znam juz dosc dlugo, robi tak samo, jak Ty mowiles... Siedzi na chacie i rozmawia sobie z goscmi... W razie jakichkolwiek klopotow, pisz do mnie na gg, pomoge.

Awatar użytkownika
Harry_man
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 24-10-07, 22:28

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Harry_man » 04-07-07, 15:00

No właśnie - na camstreames jest już conajmniej kilku kierowców ciężarówek z USA którzy nadają ruchomy obraz. Ja zwykle jeżdżę z Gizmo: http://incognito.camstreams.com/ . On ma ciekawy system, bo czyta to co ludzie piszą na czacie, a odpowiada normalnie przez mikrofon :)

ODPOWIEDZ