Rastafarianizm- założenia, idee, korzenie. Co o tym myśleć.

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Jaro_18
Przyjaciel forum
Posty: 52
Rejestracja: 27-11-08, 00:24

Rastafarianizm- założenia, idee, korzenie. Co o tym myśleć.

Post autor: Jaro_18 » 03-12-09, 21:51

Tak jak w temacie, prosze o opinie na ten temat, rzeczowe opinie potwierdzone prawdziwymi informacjami. Z góry dziękuję. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Rastafarianizm- założenia, idee, korzenie. Co o tym myśl

Post autor: hiob » 04-12-09, 05:38

Jaro_18 pisze:Tak jak w temacie, prosze o opinie na ten temat, rzeczowe opinie potwierdzone prawdziwymi informacjami. Z góry dziękuję. Pozdrawiam :)
Cóż, jak już wiesz, ja pierwszy raz się zetknąłem z tą nazwą od Ciebie. Przeczytałem artykuł w wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Rastafari i tyle wiem na ten temat. Nie będę więc powtarzał, sam możesz przeczytać. Dla mnie typowa "ludzka religia" i to bardzo młoda, choć oczywiście ma elementy starych religii. Pomieszanie z poplątaniem, a ponieważ nie ma autorytatywnego ciała, jak w Kościele Magisterium, to każdy jej wyznawca wierzy sobie w to, co mu serce i rozum, na dodatek po marihuanie, dyktują.

Jak masz jakieś konkretne pytania, pytaj, ale trudno mi podać "rzeczową opinię", gdy nie bardzo wiem, o co pytasz. No bo jak odpowiedzieć na pytanie "Co o tym myśleć"? Musiałbym powiedzieć: Najlepiej w ogóle o tym nie myśleć. Szkoda czasu na myślenie o religii wymyślonej przez ludzi, gdy wiemy, że nam się objawił prawdziwy Bóg. Skoro mamy zatem prawdziwą religię, to co nas obchodzą jakieś namiastki?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ